Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 16:40:45
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
2 emes Rencontres Internationales des Echecs Francophones
последно ажурирање09.06.2014 21:30:56, Creator/Last Upload: Lebanese Chess Federation
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФЕД.
Ртг
1
GM
El Gindy Essam
EGY
2484
2
GM
Efimov Igor
MNC
2398
3
GM
Legky Nikolay A
FRA
2386
4
IM
Gerber Richard
SUI
2383
5
FM
Rooze Jan
BEL
2369
6
GM
Bouaziz Slim
TUN
2338
7
FM
Khairallah Faisal
LBN
2246
8
FM
Najjar Ahmad
LBN
2241
9
Nelis Jean-Francois
MNC
2217
10
FM
Garcia Paolicchi Raul
AND
2210
11
FM
Van Hoolandt Patrick
MNC
2204
12
Ribbegren Karl Johan
MNC
2200
13
WIM
Mouradian Knarik
LBN
2185
14
FM
Traore Bakary
MLI
2178
15
WGM
Mona Khaled
EGY
2154
16
CM
Sakr Nassim
LBN
2150
17
Degondo Simplice Armel
IVC
2123
18
FM
Chahrour Ibrahim
LBN
2117
19
Bassel Charaf
LBN
2115
20
CM
Abdulaziz Mahmoud
LBN
2094
21
Shamieh Jamal
LBN
2091
22
FM
Mossong Hubert
LUX
2073
23
Kaouri Mahdi
LBN
2072
24
IM
Khechen Nabil E
LBN
2038
25
Asmar Elie
LBN
2009
26
Ghassan Houmsi
LBN
1992
27
Berbari Imad
LBN
1988
28
Sharbel Marwan
LBN
1987
29
Akhrass Roland
LBN
1955
30
Moudallal Tarek
LBN
1953
31
WFM
Jalloul Maya M.
LBN
1938
32
Mikati Mohammad
LBN
1894
33
Jouni Hassan
LBN
1888
34
Bohlok Houssam
LBN
1854
35
Jawhar Oussama
LBN
1850
36
Elayyash Rawad
LBN
1801
37
Oknayan Krikor
LBN
1748
38
Piron Jean-Marie
BEL
1746
39
Bedrosian Danielle
LBN
1731
40
Ruteremara Thetime
RWA
1723
41
Mikati Hani
LBN
1682
42
WFM
Baktach Nesrine
TUN
1660
43
Lakhoyan Hrag
LBN
1307
44
Abchee Alexandre
LBN
0
45
Abouelkateh Adham
LBN
0
46
Bou Hamdan Samir
LBN
0
47
Chammas Karim
LBN
0
48
Chidiac Alexandre
LBN
0
49
El Jawich Muhammad
LBN
0
50
Essis Essoh Jean Mathieu Clau
IVC
0
51
Fawaz Kassem
LBN
0
52
Gamba Makuikila
COD
0
53
Geha Marc
LBN
0
54
Hamdoun Jad
LBN
0
55
Hamdoun Rian
LBN
0
56
Hijazi Mohammed M
LBN
0
57
Kassas Mohamad
LBN
0
58
Kfoury Raymond
LBN
0
59
Khadra Michael
LBN
0
60
Khanjan Samir
LBN
0
61
Kouevi Mawuvi Koue
TOG
0
62
Matta Dany
LBN
0
63
Milan Sami
LBN
0
64
Saadeh Antoine
LBN
0
65
Salameh Rami
LBN
0
66
Saliba Sam Andrew
LBN
0
67
Ward Serge
LBN
0
68
Wehbi Karim
LBN
0
69
Zarzour Jad
LBN
0
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
masthead