Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 11:43:58
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Latgale Spring Cup chess blitz 29.05.2014.
Last update 29.05.2014 18:30:40, Creator/Last Upload: savieniba
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
GM
Yevseev Denis
RUS
2515
St-Petersburg
2
NM
Putka Verners
LAT
2340
Ogre
3
FM
Barbakadze Aleksandrs
LAT
2335
Daugavpils
4
FM
Trifonov Denis
BLR
2267
Minsk
5
MK
Kazakovskiy Valeriy
BLR
2188
Minsk
6
WGM
Eidelson Rakhil
BLR
2150
Vitebsk
7
MK
Sarbay Alexander
BLR
2128
Vitebsk
8
WFM
Pavlova Alina
RUS
2102
Pskov
9
MK
Vinogradov Sergey
RUS
2068
St-Petersburg
10
I
Kalinouski Siarhei
BLR
2049
Rogachova
11
MK
Krilovs Nikolajs
LAT
2035
Jekabpils
12
MK
Chernyak Viktoria
RUS
2022
St-Petersburg
13
MK
Marutkins Olegs
LAT
1964
Riga
14
MK
Marcinkevics Oskars
LAT
1900
Daugavpils
15
I
Antonivs Vladislavs
LAT
1840
Riga
16
I
Zenchanka Pavel
BLR
1816
Minsk
17
I
Rogotskiy Yuriy
RUS
1758
St-Petersburg
18
I
Pcolkins Nikolajs
LAT
1755
Riga
19
I
Zuj-Zaikovskis Nikita
LAT
1739
Daugavpils
20
I
Jazdanovs Aleksandrs
LAT
1719
Riga
21
I
Dombrovska Stefanija
LAT
1697
Daugavpils
22
I
Limanovska Elizabete
LAT
1692
Daugavpils
23
I
Mitskevich Yauheniya
BLR
1646
Minsk
24
I
Ziskins Ilja
LAT
1603
Daugavpils
25
I
Horobrijs Daniils
LAT
1579
Daugavpils
26
I
Nikolajeva Marija
LAT
1503
Daugavpils
27
I
Druchkov Egor
BLR
1489
Minsk
28
I
Bespalova Jana
LTU
1407
Pskov
29
MK
Polakovs Viktors
LAT
2105
Daugavpils
30
I
Vasilevskis Glebs
LAT
1860
Daugavpils
31
I
Leonova Ameliya
BLR
1850
Vitebsk
32
I
Leonovs Jegors
LAT
1850
Daugavpils
33
I
Yula Mikalai
BLR
1850
Braslau
34
I
Lavrinovics Dmitrijs
LAT
1798
Daugavpils
35
II
Antonivs Dmitrijs
LAT
1750
Riga
36
II
Iljash Miroslav
BLR
1750
Minsk
37
II
Kapustjonoks Aleksejs
LAT
1750
Daugavpils
38
II
Korolkov Aleksei A
RUS
1750
St-Petersburg
39
II
Matskevich Maksim
BLR
1750
Braslau
40
II
Mochanskij Nikolai
BLR
1750
Minsk
41
II
Pavlovitski Aliaksandr
BLR
1750
Minsk
42
II
Sinijs Adrians
LAT
1750
Rezekne
43
III
Kazachenka Maryia
BLR
1650
Minsk
44
III
Nikolaev Daniil.A
RUS
1650
Pskov
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use