Logged on: Gast
Servertime 10.05.2024 01:29:27
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
19. Steirische Jugendschach-Olympiade Buben U10 Schnellschach-Landesmeisterschaften
Last update 12.02.2014 17:21:47, Creator/Last Upload: HR. ERICH GIGERL
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
Bauer David Lukas
AUT
0
VS Weixelbaum
2
Biela Peter
AUT
0
VS Fohnsdorf
3
Braun Hagen
AUT
0
VS Hasnerplatz
4
Dockl Leo
AUT
0
VS Gösting
5
Dominikus Manuel
AUT
0
VS St. Peter
6
Eisenberger Tobias
AUT
0
VS Semriach
7
Fahrner Laurence
AUT
0
VS Liebenau
8
Felber Florian
AUT
0
VS Neufeld
9
Feldhofer Andre
AUT
0
VS Pinggau
10
Gebhardt Luis
AUT
0
VS Bad Gleichenberg
11
Gerebenes Alexander
AUT
0
VS Judendorf Straßengel
12
Gößler Jonas
AUT
0
PVS Ingrid Holzer
13
Hadler Joachim
AUT
0
VS St. Stefan/R.
14
Handler Jonas
AUT
0
VS Pinggau
15
Hemery Paul
AUT
0
PVS Hasnerplatz
16
Hofer Lukas
AUT
0
VS Preding
17
Hönigschabl Samuel
AUT
0
VS Pinggau
18
Kien Fabian
AUT
0
VS Gnas
19
Knittelfelder Noah
AUT
0
VS Gnas
20
Kroissenbrunner Christian
AUT
0
VS Eisteich
21
Körbisch Robert
AUT
0
VS Eisteich
22
La Pedalina Valentino
AUT
0
VS Waltendorf
23
Lemsitzer Simon
AUT
0
VS Lieboch
24
Leykauf David
AUT
0
VS Judenburg Stadt
25
Maier Paul
AUT
0
VS Gösting
26
Mania Maik
AUT
0
VS Neufeld
27
Martetschläger Stefan
AUT
0
VS Fohnsdorf
28
Maurer Maxi
AUT
0
VS Judendorf Straßengel
29
Milleder Felix
AUT
0
VS Judendorf Straßengel
30
Mory Jakob
AUT
0
VS Berlinerring
31
Nagl Josef
AUT
0
VS St. Stefan
32
Neubauer Florian
AUT
0
VS II Feldbach
33
Pagger Paul
AUT
0
VS St. Veit
34
Pritz Josef
AUT
0
VS Waltendorf
35
Raunig Christian
AUT
0
VS Fohnsdorf
36
Schernthaner David
AUT
0
VS Bärnbach
37
Sparl Alexander
AUT
0
VS St. Veit
38
Stadtegger Thomas
AUT
0
VS St. Johann
39
Steiner Florian
AUT
0
VS Proleb
40
Strobl Samuel
AUT
0
VS Unterpremstätten
41
Taibinger Matthias
AUT
0
VS Semriach
42
Tantscher Christoph
AUT
0
VS Gnas
43
Wassilikos Florentin
AUT
0
VS Waltendorf
44
Wirnsberger Hannes
AUT
0
VS Sacre Coeur
45
Mensah Aidan
AUT
0
VS Bad Gleichenberg
46
Scherr Philip
AUT
0
VS
47
Menapace Calvin
AUT
0
VS Judendorf Straßengel
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use