Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:24:46
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Acasa
Baza de date a turneului
Campionatul Austriei
Fotografii
FAQ
Inregistrare online
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:
Politiken Cup 2014
Ultima actualizare30.07.2014 14:35:53, Creator/Last Upload: Dansk Skak Union
Search for player
Cautare
Lista de start
Nr.
Numele
FED
Rtg.
Club/Oras
1
GM
Moiseenko Alexander
UKR
2707
2
GM
Rapport Richard
HUN
2701
SV Hockenheim
3
GM
Bu Xiangzhi
CHN
2693
4
GM
Matlakov Maxim
RUS
2685
St. Petersburg
5
GM
Edouard Romain
FRA
2679
Bischwiller
6
GM
Rodshtein Maxim
ISR
2671
7
GM
Jones Gawain C B
ENG
2665
Philidor
8
GM
Negi Parimarjan
IND
2645
9
GM
Romanov Evgeny
RUS
2643
Katernberg
10
GM
Meier Georg
GER
2632
OSG Baden-Baden
11
GM
Timman Jan H
NED
2610
SG Porz e.V.
12
GM
Ramirez Alejandro
USA
2580
13
GM
Hillarp Persson Tiger
SWE
2569
Brønshøj
14
GM
Le Roux Jean-Pierre
FRA
2560
Bischwiller
15
GM
Cornette Matthieu
FRA
2532
C.E. de Bois-Colombes
16
GM
Gao Rui
CHN
2529
17
GM
Schandorff Lars
DEN
2529
Hillerød
18
GM
Rasmussen Allan Stig
DEN
2522
Jetsmark
19
GM
Smerdon David
AUS
2519
Guildford
20
GM
Hector Jonny
SWE
2506
Nordkalotten
21
GM
Semcesen Daniel
SWE
2503
LASK
22
IM
Svane Rasmus
GER
2494
Hamburg
23
IM
Ly Moulthun
AUS
2466
24
GM
Beshukov Sergei
RUS
2423
25
GM
Kristiansen Jens
DEN
2415
Bornholm
26
IM
Fries-Nielsen Jens Ove
DEN
2412
Viborg
27
IM
Tari Aryan
NOR
2412
Vålerenga
28
GM
Hoi Carsten
DEN
2409
Brønshøj
29
IM
Houska Jovanka
ENG
2409
Bergen
30
IM
Roser Kevin
FRA
2406
Issy-les-Moulineaux
31
WGM
Daulyte Deimante
LTU
2405
32
FM
Ikeda Junta
AUS
2402
33
IM
Zude Erik Dr.
GER
2381
Hofheim
34
FM
Carstensen Jacob
DEN
2375
Brønshøj
35
FM
Schroeder Jan-Christian
GER
2370
SV1920 Hofheim
36
WGM
Abrahamyan Tatev
USA
2366
37
FM
Muschik Benedikt
GER
2353
Neuenkirchen
38
Salomon Johan
NOR
2346
Nordstrand
39
FM
Petersen Tom Petri
DEN
2334
Nordre
40
FM
Smirnov Anton
AUS
2334
41
FM
Aabling-Thomsen Jakob
DEN
2333
Brønshøj
42
FM
Palm Nikolaj
DEN
2332
Brønshøj
43
IM
Koepke Christian
GER
2322
SC Garching
44
IM
Nilssen John Arni
FAI
2322
Skanderborg
45
FM
Ochsner Bjorn Moller
DEN
2318
Jetsmark
46
FM
Matthiesen Martin
DEN
2316
SK1968
47
FM
Hobber Anders
NOR
2315
Moss
48
FM
Fries-Nielsen Niels Jorgen
DEN
2313
Esbjerg
49
WGM
Levushkina Elena
GER
2310
SC Garching
50
FM
Englert Fabian
GER
2304
Klingenberg
51
FM
Buchal Stephan
GER
2295
Werder Bremen
52
IM
Haugli Petter
NOR
2286
Moss
53
FM
Moe Mogens
DEN
2274
Philidor
54
IM
Prosviriakov Vladimir
USA
2267
55
FM
Fossan Petter
NOR
2257
Stavanger
56
FM
Nielsen Lars Aaes
DEN
2257
Nordkalotten
57
Rosenkilde Alexander
DEN
2255
Taastrup
58
Neffe Axel
GER
2252
Queer-Springer
59
WIM
Olsarova Tereza
CZE
2251
60
Louis Thibault
FRA
2249
Bordeaux
61
FM
Lauridsen Jesper Morch
DEN
2244
Enkeltmedlem
62
FM
Veng Johnny
DEN
2244
Nordre
63
Akdag Dara
DEN
2236
BMS
64
Schultz-Pedersen Jesper
DEN
2235
Allerød
65
Rydstrom Tom
SWE
2234
Växjö
66
Stojanovski Sandi
DEN
2230
K41
67
Nordenbaek Jan
DEN
2228
Hillerød
68
Haubro Martin
DEN
2226
BMS
69
FM
Bach Matthias
GER
2224
Hamburg
70
WIM
Hoiberg Nina
DEN
2224
Nordre
71
WIM
Agrest Inna
SWE
2223
SK Team Viking
72
Krantz Christopher
SWE
2219
Jönköping-Huskvarna
73
FM
Rewitz Poul
DEN
2218
SK1968
74
Jorgensen Dennis
DEN
2216
Øbro
75
Thorsbro Peter
DEN
2216
Furesø
76
Tleptsok Ruslan
RUS
2212
77
Royset Pal
NOR
2208
Tromsø
78
FM
Weeks Manuel
AUS
2206
79
Gajic Mladen
SWE
2201
Örgryte
80
Hoyer Jacob
DEN
2200
Furesø
81
Eriksson Christian
DEN
2199
Taastrup
82
Thaler Matthias
SUI
2199
Bern
83
FM
Seegers Hendrik
GER
2196
84
Alle Ambjorn
SWE
2196
Växjö
85
Evertsson Lennart
SWE
2196
Kungstornet
86
Thuesen Mogens
DEN
2196
Enkeltmedlem
87
Leutwyler Martin
SUI
2190
St. Gallen
88
Brorsen Jacob Abildlund
DEN
2179
BMS
89
Riis Jens
SWE
2172
SK1968
90
Percivaldi Martin
DEN
2170
Hillerød
91
WFM
Derakhshani Dorsa
IRI
2169
92
Hendrickson Nolan R
USA
2168
93
CM
Molvig Henrik
DEN
2162
Roskilde
94
WIM
Chevannes Sabrina L
ENG
2160
Cambridge
95
Rorvik Jon F.
NOR
2151
Tempo
96
Thybo Jesper Sondergaard
DEN
2151
Skive
97
Hagesather Arne
NOR
2145
Bergen
98
Andersen Morten
DEN
2143
Odysseus
99
Lauritsen Martin Lee
DEN
2143
Taastrup
100
Olofsson-Dolk Mattis
SWE
2143
Växjö
101
Skou Niels
DEN
2141
Evans
102
Christensen Thomas
DEN
2139
Næstved
103
Haug Johannes
NOR
2136
Nordstrand
104
Nielsen Jorgen Lovgren
DEN
2135
Roskilde
105
Pedersen Henrik Bolding
DEN
2134
Allerød
106
Andersen Rune Egede
DEN
2132
Brønshøj
107
Beckett Chris J
ENG
2132
Battersea
108
Ivarsson Torbjorn
SWE
2131
LASK
109
Skjoldager Per
DEN
2131
Evans
110
Klings Peter
GER
2128
Freibauer Mörlenbach
111
Hallerod Ralph
SWE
2126
Wasa
112
Petersen Peter Birk
DEN
2126
Taastrup
113
Hinrichs Jan
GER
2124
Hamburg
114
Inhoven Stefan
GER
2124
SK Weinheim
115
Rossen Claus
DEN
2123
Viborg
116
FM
Hvenekilde Jorgen
DEN
2122
Nørrebro
117
FM
Brondum Eric
DEN
2119
K41
118
Laustsen Lars
DEN
2115
Sjælsø
119
Lofgren Claes
DEN
2109
Rokaden
120
Poulsen Iver
DEN
2100
Esbjerg
121
Thogersen Rasmus
DEN
2098
Skive
122
Carnstam Tomas
SWE
2097
LASK
123
Collareta Giovanni
ITA
2095
Merlino - Genova
124
Wilen Eero
FIN
2087
I-HSK
125
Kaya-Mortensen Jan
DEN
2086
Allerød
126
Kovshoj Sune
DEN
2086
Aalborg
127
Marder Simon
SWE
2082
Stockholm
128
Thaler Toni
SUI
2081
St.Gallen
129
Djurhuus Eivind X
NOR
2079
Nordstrand
130
Nielsen Jan Mose
DEN
2078
Taastrup
131
Skjoldager Mikael
DEN
2078
Evans
132
Boukhris-Ferre Yacine
FRA
2073
Le gambit de Muret
133
Eckhardt Lars
NOR
2072
Nordstrand
134
Johansen Stian
NOR
2070
Fredriksstad
135
Nielsen Klaus
DEN
2067
Furesø
136
Meurman Arne
SWE
2062
LASK
137
Eriksson Kristian
SWE
2058
Varbergs SK
138
Jensen Thore Nyboe
DEN
2058
Nørrebro
139
Merkesvik Sondre
NOR
2057
Bergen
140
Stray Gunnar
NOR
2053
Moss
141
Franzen Per-Erik
SWE
2050
LASK
142
Frisk Hans
SWE
2042
LASK
143
Rimer Jan
DEN
2039
Helsingør
144
Brouwer Rein
NED
2035
BSG
145
Koetz Andreas
GER
2031
SC Zitadelle Spandau
146
Pallesen Jacob
DEN
2031
BMS
147
Jacobsen Mikkel Manosri
DEN
2030
BMS
148
Taksrud Vidar
NOR
2024
Tempo
149
Lien Kjell Hakon
NOR
2022
Hønefoss
150
Skovgaard Ib
DEN
2019
BMS
Arata lista completa
Serverul Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use