Logged on: Gast
Servertime 19.03.2024 04:22:43
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Acasa
Baza de date a turneului
Campionatul Austriei
Fotografii
FAQ
Inregistrare online
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:
19th European Team Chess Championship 2013 Open OPEN SECTION
Ultima actualizare17.11.2013 17:08:44, Creator/Last Upload: Aleksander Sokolski
Search for player or team
Cautare
Perechile pe mese
1. Runda pe data de 2013/11/08 la ora 15:00
Masa
1
RUSSIA
Rtg
-
20
SERBIA
Rtg
2½:1½
1.1
GM
SVIDLER Peter
2752
-
GM
IVANISEVIC Ivan
2619
½ - ½
1.2
GM
ANDREIKIN Dmitry
2710
-
GM
PERUNOVIC Milos
2613
½ - ½
1.3
GM
MOROZEVICH Alexander
2727
-
GM
BOGOSAVLJEVIC Boban
2549
1 - 0
1.4
GM
TOMASHEVSKY Evgeny
2722
-
GM
INDJIC Aleksandar
2534
½ - ½
Masa
21
BULGARIA
Rtg
-
2
ARMENIA
Rtg
2 : 2
2.1
GM
TOPALOV Veselin
2774
-
GM
ARONIAN Levon
2801
½ - ½
2.2
GM
RUSEV Krasimir
2539
-
GM
MOVSESIAN Sergei
2700
½ - ½
2.3
GM
PETKOV Vladimir
2570
-
GM
SARGISSIAN Gabriel
2676
½ - ½
2.4
GM
ARNAUDOV G. Petar
2448
-
GM
PETROSIAN Tigran L.
2660
½ - ½
Masa
3
FRANCE
Rtg
-
22
SLOVENIA
Rtg
2½:1½
3.1
GM
VACHIER-LAGRAVE Maxime
2742
-
GM
PAVASOVIC Dusko
2563
½ - ½
3.2
GM
EDOUARD Romain
2653
-
GM
LENIC Luka
2637
½ - ½
3.3
GM
TKACHIEV Vladislav
2637
-
GM
SKOBERNE Jure
2573
1 - 0
3.4
GM
HAMDOUCHI Hicham
2627
-
GM
BORISEK Jure
2555
½ - ½
Masa
23
POLAND FUTURES
Rtg
-
4
UKRAINE
Rtg
1 : 3
4.1
GM
DUDA Jan-Krzysztof
2542
-
GM
ARESHCHENKO Alexander
2720
0 - 1
4.2
GM
DRAGUN Kamil
2543
-
GM
VOLOKITIN Andrei
2682
0 - 1
4.3
GM
TOMCZAK Jacek
2581
-
GM
EFIMENKO Zahar
2657
½ - ½
4.4
GM
PIORUN Kacper
2555
-
GM
MOISEENKO Alexander
2709
½ - ½
Masa
5
ENGLAND
Rtg
-
24
POLAND GOLDIES
Rtg
3 : 1
5.1
GM
MCSHANE Luke J
2696
-
GM
TAZBIR Marcin
2555
½ - ½
5.2
GM
SHORT Nigel D
2680
-
GM
HEBERLA Bartlomiej
2556
½ - ½
5.3
GM
JONES Gawain C B
2648
-
GM
BULSKI Krzysztof
2538
1 - 0
5.4
GM
HOWELL David W L
2644
-
GM
GDANSKI Jacek
2518
1 - 0
Masa
25
SWEDEN
Rtg
-
6
AZERBAIJAN
Rtg
2 : 2
6.1
GM
GRANDELIUS Nils
2557
-
GM
RADJABOV Teimour
2715
½ - ½
6.2
GM
TIKKANEN Hans
2544
-
GM
SAFARLI Eltaj
2653
1 - 0
6.3
GM
BERG Emanuel
2547
-
GM
MAMEDOV Rauf
2647
½ - ½
6.4
GM
BLOMQVIST Erik
2508
-
GM
GUSEINOV Gadir
2607
0 - 1
Masa
7
HUNGARY
Rtg
-
26
DENMARK
Rtg
3 : 1
7.1
GM
ERDOS Viktor
2658
-
GM
HANSEN Sune Berg
2563
½ - ½
7.2
GM
ALMASI Zoltan
2710
-
IM
GLUD Jakob Vang
2526
1 - 0
7.3
GM
POLGAR Judit
2689
-
GM
RASMUSSEN Allan Stig
2486
1 - 0
7.4
GM
BANUSZ Tamas
2593
-
IM
ANDERSEN Mads
2499
½ - ½
Masa
27
AUSTRIA
Rtg
-
8
NETHERLANDS
Rtg
2½:1½
8.1
GM
RAGGER Markus
2672
-
GM
GIRI Anish
2732
½ - ½
8.2
GM
SHENGELIA David
2543
-
GM
L'AMI Erwin
2648
½ - ½
8.3
IM
KREISL Robert
2410
-
GM
SMEETS Jan
2620
1 - 0
8.4
IM
SCHREINER Peter
2452
-
GM
VAN KAMPEN Robin
2618
½ - ½
Masa
9
CZECH REPUBLIC
Rtg
-
28
ICELAND
Rtg
2½:1½
9.1
GM
NAVARA David
2705
-
GM
STEINGRIMSSON Hedinn
2543
½ - ½
9.2
GM
LAZNICKA Viktor
2677
-
GM
STEFANSSON Hannes
2539
½ - ½
9.3
GM
HRACEK Zbynek
2638
-
IM
GRETARSSON Hjorvar Steinn
2511
½ - ½
9.4
GM
BABULA Vlastimil
2574
-
IM
KJARTANSSON Gudmundur
2455
1 - 0
Masa
29
ISRAEL
Rtg
-
10
GERMANY
Rtg
1½:2½
10.1
GM
NABATY Tamir
2580
-
GM
NAIDITSCH Arkadij
2727
0 - 1
10.2
IM
RAZNIKOV Danny
2481
-
GM
MEIER Georg
2623
½ - ½
10.3
GM
BARON Tal
2487
-
GM
BARAMIDZE David
2614
½ - ½
10.4
IM
BORUCHOVSKY Avital
2472
-
GM
FRIDMAN Daniel
2600
½ - ½
Masa
11
SPAIN
Rtg
-
30
MONTENEGRO
Rtg
2 : 2
11.1
GM
VALLEJO PONS Francisco
2705
-
GM
DJUKIC Nikola
2543
1 - 0
11.2
GM
SALGADO LOPEZ Ivan
2610
-
GM
BLAGOJEVIC Dragisa
2524
½ - ½
11.3
GM
ILLESCAS CORDOBA Miguel
2614
-
GM
DRASKO Milan
2447
½ - ½
11.4
GM
VAZQUEZ IGARZA Renier
2588
-
GM
KOSIC Dragan
2504
0 - 1
Masa
31
SWITZERLAND
Rtg
-
12
POLAND
Rtg
1 : 3
12.1
GM
PELLETIER Yannick
2575
-
GM
SOCKO Bartosz
2661
½ - ½
12.2
GM
GALLAGHER Joseph G.
2504
-
GM
SWIERCZ Dariusz
2627
0 - 1
12.3
IM
KURMANN Oliver
2424
-
GM
GAJEWSKI Grzegorz
2634
½ - ½
12.4
FM
GEORGIADIS Nico
2423
-
GM
BARTEL Mateusz
2626
0 - 1
Masa
13
ITALY
Rtg
-
32
FINLAND
Rtg
3 : 1
13.1
GM
CARUANA Fabiano
2782
-
GM
NYBACK Tomi
2586
1 - 0
13.2
GM
BRUNELLO Sabino
2615
-
IM
SIPILA Vilka
2463
1 - 0
13.3
GM
VOCATURO Daniele
2577
-
IM
KARTTUNEN Mika
2440
1 - 0
13.4
GM
ROMBALDONI Axel
2530
-
IM
AGOPOV Mikael
2435
0 - 1
Masa
33
BELGIUM
Rtg
-
14
GEORGIA
Rtg
1½:2½
14.1
IM
MICHIELS Bart
2506
-
GM
JOBAVA Baadur
2695
½ - ½
14.2
IM
RINGOIR Tanguy
2514
-
GM
MCHEDLISHVILI Mikheil
2631
0 - 1
14.3
IM
DOCX Stefan
2488
-
GM
GAGUNASHVILI Merab
2556
1 - 0
14.4
IM
SOORS Stef
2404
-
GM
PANTSULAIA Levan
2595
0 - 1
Masa
15
GREECE
Rtg
-
34
LITHUANIA
Rtg
2½:1½
15.1
GM
BANIKAS Hristos
2633
-
GM
ZAGORSKIS Darius
2480
1 - 0
15.2
GM
PAPAIOANNOU Ioannis
2639
-
IM
BEINORAS Mindaugas
2389
½ - ½
15.3
GM
HALKIAS Stelios
2555
-
LAURUSAS Tomas
2409
½ - ½
15.4
GM
KOTRONIAS Vasilios
2564
-
FM
VEDRICKAS Tautvydas
2305
½ - ½
Masa
35
FYR MACEDONIA
Rtg
-
16
CROATIA
Rtg
1½:2½
16.1
IM
PANCEVSKI Filip
2478
-
GM
SARIC Ivan
2628
0 - 1
16.2
GM
BOGDANOVSKI Vlatko
2459
-
GM
STEVIC Hrvoje
2611
0 - 1
16.3
IM
KIZOV Atanas
2413
-
GM
KOZUL Zdenko
2597
½ - ½
16.4
GM
STANOJOSKI Zvonko
2417
-
GM
BRKIC Ante
2580
1 - 0
Masa
17
BELARUS
Rtg
-
36
NORWAY
Rtg
3 : 1
17.1
GM
ZHIGALKO Sergei
2694
-
IM
TARI Aryan
2420
½ - ½
17.2
GM
ZHIGALKO Andrey
2619
-
HAUGE Lars Oskar
2301
1 - 0
17.3
GM
KOVALEV Vladislav
2583
-
FM
HOLM Kristian Stuvik
2281
1 - 0
17.4
GM
TETEREV Vitaly
2501
-
SALOMON Johan
2246
½ - ½
Masa
37
SCOTLAND
Rtg
-
18
TURKEY
Rtg
1 : 3
18.1
FM
MORRISON Graham
2351
-
GM
SOLAK Dragan
2618
½ - ½
18.2
IM
MUIR Andrew J
2312
-
GM
ESEN Baris
2565
½ - ½
18.3
FM
TATE Alan
2299
-
GM
YILMAZ Mustafa
2577
0 - 1
18.4
GRANT Jonathan I M
2257
-
IM
FIRAT Burak
2435
0 - 1
Masa
19
ROMANIA
Rtg
-
38
WALES
Rtg
4 : 0
19.1
GM
LUPULESCU Constantin
2630
-
IM
JONES Richard S.
2435
1 - 0
19.2
GM
JIANU Vlad-Cristian
2565
-
FM
VARLEY Peter
2251
1 - 0
19.3
GM
PARLIGRAS Mircea-Emilian
2576
-
JAMESON David
2147
1 - 0
19.4
GM
NEVEDNICHY Vladislav
2590
-
HEWITT William
2061
1 - 0
Serverul Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 12.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use