Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:37:15
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
II Torneig Juvenil Sueca
Last update 09.06.2013 16:34:47, Creator/Last Upload: Spanish Chess Federation (Licence 436)
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
RtgI
RtgN
Gr
Club/City
1
Ribera Cebolla Marc
22238999
2004
1983
U16
Sueca
2
Garcia Sancho Josep
32010168
1723
1705
U12
Benimodo
3
Cubells Vazquez Pablo
1643
1684
U10
4
Lucas León Ángel
32031025
1604
1539
U14
Mislata
5
Garcia Oviedo Alejandro
32084048
1504
1486
U12
Valencia
6
Bayona Díaz Josep
22281282
1451
1458
U16
Monserrat
7
Bono Monreal Alberto
32029845
1412
1394
U12
Camp Morvedre
8
Cuesta Amat David
32030185
1378
1371
U16
Benimodo
9
Carbonell Sancho Marc
32029969
1348
1309
U10
Silla
10
Parra Boronat Mar
22294538
1291
1355
U16
Oliva
11
Galván Cipriani Viviana
32041144
1272
1315
U10
Benimaclet
12
Jiménez Fernández Rebeca
32070934
1217
1131
U10
Javea
13
Doménech Briz Vicente
32030312
0
1474
U16
Alberic
14
Primo Garcia Jaume
32088604
0
1402
U10
Benimodo
15
Gonzàlez Escortell Adrià
32084102
0
1245
U16
Oliva
16
Bartroli Tejada Marc
24511374
0
900
U14
Xeraco
17
Montilla Rodrigo Carles
24511820
0
900
U14
Xeraco
18
Pardo Ferrer Manel
24511811
0
900
U14
Xeraco
19
Bou Juan Guillem
24508748
0
850
U12
Benimodo
20
Costa Laudisio Arnau
32041160
0
850
U12
Oliva
21
Hernández Molina Gabriel
32096194
0
850
U12
Benimodo
22
Moreno Izquierdo Ismael
32096160
0
850
U12
Camp Morvedre
23
Sanchis Bixquert Antoni
24511587
0
850
U12
Corbera
24
Arsis López Jordi
32095180
0
800
U10
Vila-real
25
Calabuig Ferrer José
32089112
0
800
U10
Silla
26
Cortés Requena Asier
24508888
0
800
U10
Camp Morvedre
27
Doménech Briz José
32083912
0
800
U10
Alberic
28
Ferrero Plumed Ismael
32082975
0
800
U10
València
29
Montero Blanch Alberto
24511528
0
800
U10
Silla
30
Solves Boix LLuc
32099738
0
800
U10
Alzira
31
Ribera Corbera Omar
0
500
U16
Sueca
32
Benavent Montell Ana
0
450
U14
Xàtiva
33
Gómez Borreda Ignacio
0
450
U14
Xàtiva
34
Matoses Font Andrea
0
450
U14
Sueca
35
Perez Guardiola Álvaro
0
450
U14
Alzira
36
Ripoll Candel Alex
0
450
U14
Algemesí
37
Segarra Tomás Javier
0
450
U14
Sueca
38
Selami Atienza David
0
450
U14
Mislata
39
Tamarit Cortés Roger
0
450
U14
40
Alberola Iborra Adrià
0
400
U12
Alberic
41
Benavent Montell Andreu
0
400
U12
Xàtiva
42
Carbonell Sarrió Carla
0
400
U12
Sueca
43
Castelló Escuriet Marc
0
400
U12
Cullera
44
Coca Dalmau Juan A
0
400
U12
Carcaixent
45
Ferri Figueres Alex
0
400
U12
Grao Gandia
46
Garcia Lledo Sergio
0
400
U12
Sueca
47
Gea Ferragud Miguel
0
400
U12
Xeraco
48
Lledó Oltra Noel
0
400
U12
Sueca
49
Moragues Montalva Sílvia
0
400
U12
Alzira
50
Mut Gosp Gerard
0
400
U12
Guadassuar
51
Pascual Alberola Jorge
0
400
U12
Sueca
52
Pons Cuevas Oscar
0
400
U12
Sueca
53
Roselló Tortajada Albert
0
400
U12
Cullera
54
Serrano Pavia Pablo
0
400
U12
Sueca
55
Soler Trave Jaume
0
400
U12
Xàtiva
56
Alarcón Ortega Roberto
0
350
U10
Algemesí
57
Carbo Marzal David
0
350
U10
Sueca
58
Conejero Martínez Víctor
0
350
U10
Carcaixent
59
Estrada Presencia Saul
0
350
U10
Carcaixent
60
Ferrer Reig Ferran
0
350
U10
Carcaixent
61
Fos Garcia Jose P
0
350
U10
Sueca
62
Garcia Riera Aaron
0
350
U10
Benifaió
63
Lujan Mínguez Jordi
0
350
U10
Benifaió
64
López Vázquez Berta
0
350
U10
Sueca
65
Martínez González Diego
0
350
U10
Cullera
66
Mut Gosp Pol
0
350
U10
Guadassuar
67
Nacher Muñoz Sergi
0
350
U10
Cullera
68
Part Sanz Mateu
0
350
U10
Benifaió
69
Pedros Ribera Andreu
0
350
U10
70
Perez Guardiola Rafael
0
350
U10
Alzira
71
Planells Cuevas Víctor
0
350
U10
Sueca
72
Puig Perez Jordi
0
350
U10
Alzira
73
Ruiz García Rafael
0
350
U10
Sueca
74
Salvador Clemente Alfredo
0
350
U10
Benifaió
75
Sendra Crespo Ferrán
0
350
U10
Sueca
76
Serrano Requena Guillem
0
350
U10
Xeraco
77
Serrano Requena Jordi
0
350
U10
Xeraco
78
Sistero Miralles Arnau
0
350
U10
Sueca
79
Alvarez Salort Aina
0
300
U8
Grao Gandia
80
Bellver Gorshenin Máxim
0
300
U8
Gandia
81
Caudeli Soriano Clara
0
300
U8
Gandia
82
Cayon Pelaes Pablo
0
300
U8
Alaquàs
83
Cordoba Martínez Carles
0
300
U8
Benimodo
84
Cortés Palacios Joel
0
300
U8
Sueca
85
Escartí Garcia Alexandre
0
300
U8
Algemesí
86
Ferri Figueres Eva
0
300
U8
Grao Gandia
87
Follana Albelda Llucia
0
300
U8
València
88
Fos Garcia Vicente
0
300
U8
Sueca
89
Fresneda Sánchez José
0
300
U8
Benifaió
90
Fuertes Doménech Pau
0
300
U8
Guadassuar
91
Garcia Sancho Mireia
0
300
U8
Benimodo
92
Lledó Oltra Neus
0
300
U8
Sueca
93
Martin Ribera Joan
0
300
U8
Sueca
94
Martin Ribera Laia
0
300
U8
Sueca
95
Martos Tortajada Hassel
0
300
U8
Algemesí
96
Nacher Pons Kiko
0
300
U8
Guadassuar
97
Nacher Pons Raul
0
300
U8
Guadassuar
98
Oltra Navarro Marc
0
300
U8
Xàtiva
99
Palacios Rubio Luis
0
300
U8
Sueca
100
Ramón Mateu Carla
0
300
U8
Alberic
101
Salom Carmona Sergi
0
300
U8
Alberic
102
Sanchez Planells Kike
0
300
U8
Sueca
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use