Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Uganda (UGA)

Flag UGA
Nr.TurneringSenast uppdaterad
12017 Uganda Open Chess Championship 3 Dagar 21 Timmar
2PRESTIGE CUP BELOW 2100 7 Dagar 16 Timmar
3CHESS WARRIORS INDEPENDENCE RAPIDS 13 Dagar 3 Timmar
4Kampala City Carnival U14(Boys) and U14 Girls 15 Dagar 2 Timmar
5WEST NILE CHESS CLUB 18 Dagar 3 Timmar
6National Chess League 2017 27 Dagar 21 Timmar
7City Tyres National Juniors Chess Championships 2017-U16,U14,U12 (Girls) 42 Dagar 21 Timmar
8Ntional Juniors-Rapid Chess Challenge 42 Dagar 22 Timmar
9City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U10,U8 LADIES 42 Dagar 22 Timmar
10City Tyres National Juniors 2017 -Boys U10 42 Dagar 22 Timmar
11City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U20Boys,(U20,U18GIRLS) 42 Dagar 22 Timmar
12City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U18 OPEN 42 Dagar 22 Timmar
13City Tryes National Junior Chess Championship 2017-U14 42 Dagar 22 Timmar
14City Tyres National Chess Championship 2017-U12 (open 42 Dagar 22 Timmar
15City Tyres National Juniors Chess Championships 2017-U8 (Boys) 42 Dagar 22 Timmar
16City Tyres national Juniors Chess Championship 2017-U16 OPEN 42 Dagar 22 Timmar
17COMRADES CHESS CHALLENGE 55 Dagar 20 Timmar
182017 Decoda Juniors Chess Champioship 84 Dagar 22 Timmar
19Super Eight Rapid Open Series 1 113 Dagar 19 Timmar
20Premium Junior Chess Tourney U8 154 Dagar 22 Timmar
21Premium Junior Chess Tourney U10 154 Dagar 22 Timmar
22Premium Junior Chess Tourney U20 154 Dagar 22 Timmar
23Premium Junior Chess Tourney U12 154 Dagar 22 Timmar
24Premium Junior Chess Tourney U14 154 Dagar 22 Timmar
25Father Grimes/National Schools Chess Championship 2017 ORGANISED UNDER THE AUSPICES OF MOUNT OF OLIVES kAKIRI 166 Dagar 21 Timmar
26National Schools /Father Grimes Chess Championship 2017 (Secondary Ladies] 166 Dagar 23 Timmar
27National Schools Chess Championship (Father Grimes) 2017 - primary girls 167 Dagar
28FATHER GRIMES/NATIONAL SCHOOLS CHESS CHAMPIONSHIP 2017 (Primary Open) 167 Dagar
29National Schools Chess Championship (Father Grimes) 2017 - Open 167 Dagar 23 Timmar
30National Schools Chess Championship (Father Grimes) 2017 - Open 169 Dagar 17 Timmar
31EASTER CLASSIC - Open Category 190 Dagar 20 Timmar
32EASTER CLASSIC - U10, U13, U16 191 Dagar
33MAKERERE UNIVERSITY INTERHALL 2017 197 Dagar
34Makerere University Inter-Hall 2017 (Ladies) 197 Dagar 22 Timmar
35CLA CADET TOURNAMENT UNDER 8 CATEGORY 218 Dagar 1 Timmar
36CLA CADET CHESS TOURNAMENT U10 218 Dagar 2 Timmar
37CLA CADET TOURNAMENT UNDER 12 CATEGOORY 218 Dagar 2 Timmar
38WAMPEEWO NTAKE S.S Interhouse Rapid Tournament 226 Dagar 22 Timmar
39Zone 4.2 Qualifiers OPEN 2017 240 Dagar 2 Timmar
40KAMPALA CLASSIC 2000 OPEN TOURNAMENT OPEN CATEGORY 240 Dagar 3 Timmar
41Zonal 4.2 Qualifiers LADIES 2017 245 Dagar 21 Timmar
42SOM CHESS ACADEMY GULU (7th EDITION) ANNUAL CHESS CHAMPIONSHIP 2017 261 Dagar 22 Timmar
43KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 16 CATEGORY 275 Dagar
44KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 13 CATEGORY 275 Dagar
45KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 7 CATEGORY 275 Dagar
46KAMPALA CLASSIC JUNIORS CHESS TOURNAMENT UNDER 10 CATEGORY 275 Dagar
47Makindye End of Year Tournament AY makindye 287 Dagar 20 Timmar
48Kireka Open - Ladies Category 296 Dagar
49Kireka Open - OpenCategory 296 Dagar
50SOM CHESS ACADEMY ANNUAL INTERPROJECT CHAMPIONSHIP 2016 (11TH EDITION) SENIOR CATEGORY 315 Dagar 21 Timmar
Advertisement