Välj nation    ECU Logo

Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Peru (PER)

Flag PER
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1I IRT JORGE ARIAS SAMAME IN MEMORIAN SUB 2200 10 Timmar 37 Min.
2BLITZ "SAN FRANCISCO DE ASIS" (ILO) EL 19 DE AGOSTO 2018 CATEGORIA LIBRE 10 Timmar 37 Min.
3TORNEO "SAN FRANCISCO DE ASÍS" (ILO) 19 AGOSTO 2018 SUB-08 y SUB-12 10 Timmar 38 Min.
4TORNEO "SAN FRANCISCO DE ASÍS" (ILO) 19 AGOSTO 2018 SUB-16 y LIBRE 10 Timmar 40 Min.
5IV IRT CIUDAD DE CASMA Sub 2200 14 Timmar
6ADECORE 2018 - Varones Infantil 14 Timmar 51 Min.
7ADECORE 2018 - Varones Menores 15 Timmar 4 Min.
8ADECORE 2018 - Varones Medianos 15 Timmar 8 Min.
9ADECORE 2018 - Varones Mayores 15 Timmar 14 Min.
10ADECORE 2018 - Damas Infantil 15 Timmar 21 Min.
11ADECORE 2018 - Damas Menores 15 Timmar 26 Min.
12ADECORE 2018 - Damas Medianas 15 Timmar 32 Min.
13ADECORE 2018 - Damas Mayores 15 Timmar 37 Min.
14TORNEO ONLINE "WORLD CHESS LEAGUE" 2 Dagar 13 Timmar
15TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ - CLUB "JAQUE MATHEUS" DE CUSCO. 2 Dagar 14 Timmar
16SABADOS DE AJEDREZ RÁPIDO 2018 2 Dagar 21 Timmar
17I TORNEO FATIMEÑO DE AJEDREZ 2018 3 Dagar
18III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 17 Femenino 3 Dagar 11 Timmar
19VIERNES DE BLITZ - CLUB DE AJEDREZ "JAQUE MATHEUS" DE CUSCO 3 Dagar 13 Timmar
20TORNEO GRUPO AVANZADO REY DE REYES 3 Dagar 14 Timmar
21III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 17 Absoluto 4 Dagar 21 Timmar
22III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 11 Femenino 4 Dagar 22 Timmar
23III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 13 Absoluto 4 Dagar 22 Timmar
24III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 13 Femenino 4 Dagar 22 Timmar
25III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 11 Absoluto 4 Dagar 22 Timmar
26III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 15 Absoluto 4 Dagar 22 Timmar
27III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 15 Femenino 4 Dagar 22 Timmar
28III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 09 Femenino 4 Dagar 22 Timmar
29III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 09 Absoluto 4 Dagar 22 Timmar
30III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 07 Absoluto 4 Dagar 23 Timmar
31III Campeonato Nacional Escolar de Ajedrez 2018 Sub 07 Femenino 4 Dagar 23 Timmar
32I Torneo de Ajedrez - Congreso Nacional de Estudiantes de Ing. Civil Cusco 5 Dagar 18 Timmar
33I TORNEO OPEN IRT DE AJEDREZ CIUDAD DE CUSCO 6 Dagar 14 Timmar
34TORNEO RÁPIDO LDAC Y TORRE FUERTE 9 Dagar 13 Timmar
35I Copa Alvarado de Ajedrez Blitz 9 Dagar 19 Timmar
36XII FESTIVAL INTERNACIONAL DE AJEDREZ CLARETIANO - Categoria Premier Mayores 9 Dagar 20 Timmar
37XII FESTIVAL INTERNACIONAL DE AJEDREZ CLARETIANO - Categoria Sub 16 9 Dagar 20 Timmar
38XII FESTIVAL INTERNACIONAL DE AJEDREZ CLARETIANO - Categoria Sub 12 9 Dagar 21 Timmar
39XII FESTIVAL INTERNACIONAL DE AJEDREZ CLARETIANO - Categoria Sub 10 9 Dagar 21 Timmar
40XII FESTIVAL INTERNACIONAL DE AJEDREZ CLARETIANO - Categoria Sub 8 9 Dagar 21 Timmar
41Sábados de Ajedrez Rápido 2018 - Club de Ajedrez Loreto Chess 9 Dagar 21 Timmar
42Torneo Cerrado "Jakemate 2018" 9 Dagar 23 Timmar
43VIERNES DE BLITZ-CLUB DE AJEDREZ "JAQUE MATHEUS" DE CUSCO 10 Dagar 13 Timmar
44TORNEO DE PRACTICA 4 13 Dagar
45Examen de Clasificacion - Apana Sistemas de desempates: Bucholtz 13 Dagar 14 Timmar
46XII FESTIVAL INTERNACIONAL DE AJEDREZ CLARETIANO - Categoria Sub 16 13 Dagar 14 Timmar
47XII FESTIVAL INTERNACIONAL DE AJEDREZ CLARETIANO - Categoria Sub 16 13 Dagar 20 Timmar
48Torneo de Ajedrez Rumbo al Mundial II 15 Dagar 20 Timmar
49Torneo de Ajedrez Rumbo al Mundial II 15 Dagar 20 Timmar
50Torneo Blitz Fiestas Patrias 16 Dagar 10 Timmar