Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Poland (POL)

Flag POL
Nr.TurneringSidste opdatering
110th IBCA World Individual Junior Chess Championship for Blind and Visually Impa 45 Minutter
2IBCA Womens World Chess Championship 2018 1 Dage 23 Timer
334th Voivoda Cup 2 Dage 2 Timer
4WROCŁAW OPEN 2018 - OPEN B (ELO < 1900) WROCLAW CHESS FESTIVAL 42 Dage 5 Timer
5WROCŁAW OPEN 2018 - OPEN A (ELO > 1800) WROCLAW CHESS FESTIVAL 42 Dage 6 Timer
6ADOLF ANDERSSEN MEMORIAL - WROCLAW CHESS FESTIVAL 42 Dage 6 Timer
72nd International Irena Warakomska Memorial 52 Dage 20 Timer
8POL-UKR Youth Team Match https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/poland-ukraine-junior-match-2018/1 78 Dage 5 Timer
9POL-UKR Youth Team Match (rapid) 78 Dage 19 Timer
10POL-UKR Youth Team Match (blitz) 78 Dage 19 Timer
11I Turniej Szachowy Politechniki Rzeszowskiej 95 Dage 5 Timer
12“Katowice Spring 2018” (IM group) https://chess24.com./en/watch/live-tournaments/katowice-spring-2018 100 Dage 3 Timer
13EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2018 SECTION 65+ 119 Dage 23 Timer
14EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2018 SECTION 50+ 120 Dage
15Wrocław IM’s RR Tournaments edycja – maj 2018 161 Dage 8 Timer
16III Wielkopolska Liga Seniorów 2017/2018 163 Dage 20 Timer
17XXVIII Miedzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA-2017 Grupa A 217 Dage 17 Timer
18European Individual Rapid Chess Championship 2017 243 Dage 8 Timer
19European Individual Blitz Chess Championship 2017 247 Dage 22 Timer
20Krakow team tournament 2017 337 Dage 4 Timer
21FIDE OPEN Blitz - Ozanna 2017 339 Dage 1 Timer
22II Turniej Ożanna 2017 341 Dage 10 Timer
237th International Ferdynand Dziedzic Memorial https://www.chessmanager.com/tournaments/7 350 Dage 23 Timer
24Children Visegrad Chess League "A" U12 - Visegrad Fund 356 Dage 9 Timer
25Children Visegrad Chess League "B" U16 - Visegrad Fund 356 Dage 9 Timer
26III Mistrzostwa Leżajska w Szachach Błyskawicznych 356 Dage 16 Timer
27EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP - GIRLS SECTION 362 Dage 2 Timer
28EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP - OPEN SECTION 362 Dage 2 Timer
29Jablomka -Turnaj 2017 407 Dage 21 Timer
30IX International Grandmasters Tournament of the LUBLIN Union Memorial 436 Dage 5 Timer
31TURNAJ STYROCH VEZI Open 2016 - Muszyna 609 Dage 2 Timer
32TURNAJ STYROCH VEZÍ Mladez 2016 4. Muszyna 609 Dage 2 Timer
336th Women International Chess Memorial of Krystyna Hołuj-Radzikowska 618 Dage 22 Timer
34Mini Turniej 524 653 Dage 23 Timer
35Turniej Kontrolny 304 655 Dage 2 Timer
36INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA POLSKI AZS 673 Dage 8 Timer
37Zebrzydowice 2016 mladší 695 Dage 5 Timer
381st IBCA European Team Chess Championship 749 Dage 5 Timer
39VIIIth International Grandmasters Tournament - The Lublin Union Memorial VIII Międzynarodowy Arcymistrzowski Turniej Szachowy im. Unii Lubelskiej 792 Dage 23 Timer
40Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe ”A” - OPEN A 809 Dage 5 Timer
41Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe ”B” - OPEN B 809 Dage 5 Timer
42IV Liga Szachowa - okręg wrocławski i podwrocławski 896 Dage 22 Timer
43TORNEO DE VERANO KIDS TRUJILLO 2016 -SUB 14 931 Dage 23 Timer
44Indywidualne Mistrzostwa Wojewodztwa Lubelskiego w szachach szybkich - VIII Memorial Marka Lobejko 976 Dage 21 Timer
45Euroijada2015 1010 Dage 6 Timer
46II WORLD IV EUROPEAN CHAMPIONSHIP DRAUGHTS FOR BLIND AND PARTIALLY SIGHTED (WOMEN) 1081 Dage 4 Timer
47II WORLD IV EUROPEAN CHAMPIONSHIP DRAUGHTS FOR BLIND AND PARTIALLY SIGHTED (MEN) 1081 Dage 4 Timer
4851th Akiba Rubinstein Chess Festival - GM round robin tournament 1085 Dage 23 Timer
49V Memoriał im. Reginy Gerleckiej - Lublin 2015 1087 Dage 6 Timer
50V Memoriał Szachowy im. Reginy Gerleckiej ,Turniej B - Lublin 2015 1088 Dage 1 Timer