Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Poland (POL)

Flag POL
Nr.TurneringSidste opdatering
1VII Turniej Jameson Pub 2 Dage 21 Timer
2Szczyrk 2018 IM Norm Coordinator and INFO : IO Prohorov, Olexandr (UKR) prohorov@chessclub.lviv.ua 11 Dage 17 Timer
334th Voivoda Cup 61 Dage 6 Timer
4IBCA Womens World Chess Championship 2018 83 Dage 4 Timer
510th IBCA World Individual Junior Chess Championship for Blind and Visually Impa 83 Dage 4 Timer
6POL-UKR Youth Team Match https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/poland-ukraine-junior-match-2018/1 164 Dage 3 Timer
7POL-UKR Youth Team Match (rapid) 164 Dage 17 Timer
8POL-UKR Youth Team Match (blitz) 164 Dage 17 Timer
9I Turniej Szachowy Politechniki Rzeszowskiej 181 Dage 3 Timer
10“Katowice Spring 2018” (IM group) https://chess24.com./en/watch/live-tournaments/katowice-spring-2018 186 Dage 1 Timer
11EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2018 SECTION 65+ 205 Dage 21 Timer
12EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2018 SECTION 50+ 205 Dage 22 Timer
13Wrocław IM’s RR Tournaments edycja – maj 2018 247 Dage 6 Timer
14III Wielkopolska Liga Seniorów 2017/2018 249 Dage 18 Timer
15XXVIII Miedzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA-2017 Grupa A 303 Dage 15 Timer
16European Individual Rapid Chess Championship 2017 329 Dage 6 Timer
17European Individual Blitz Chess Championship 2017 333 Dage 20 Timer
18Krakow team tournament 2017 423 Dage 2 Timer
19FIDE OPEN Blitz - Ozanna 2017 424 Dage 23 Timer
20II Turniej Ożanna 2017 427 Dage 8 Timer
217th International Ferdynand Dziedzic Memorial https://www.chessmanager.com/tournaments/7 436 Dage 21 Timer
22Children Visegrad Chess League "A" U12 - Visegrad Fund 442 Dage 7 Timer
23Children Visegrad Chess League "B" U16 - Visegrad Fund 442 Dage 7 Timer
24III Mistrzostwa Leżajska w Szachach Błyskawicznych 442 Dage 14 Timer
25EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP - GIRLS SECTION 448 Dage
26EUROPEAN YOUTH TEAM CHESS CHAMPIONSHIP - OPEN SECTION 448 Dage
27Jablomka -Turnaj 2017 493 Dage 19 Timer
28IX International Grandmasters Tournament of the LUBLIN Union Memorial 522 Dage 3 Timer
29TURNAJ STYROCH VEZI Open 2016 - Muszyna 695 Dage
30TURNAJ STYROCH VEZÍ Mladez 2016 4. Muszyna 695 Dage
316th Women International Chess Memorial of Krystyna Hołuj-Radzikowska 704 Dage 20 Timer
32Mini Turniej 524 739 Dage 21 Timer
33Turniej Kontrolny 304 741 Dage
34INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA POLSKI AZS 759 Dage 6 Timer
35Zebrzydowice 2016 mladší 781 Dage 3 Timer
361st IBCA European Team Chess Championship 835 Dage 3 Timer
37VIIIth International Grandmasters Tournament - The Lublin Union Memorial VIII Międzynarodowy Arcymistrzowski Turniej Szachowy im. Unii Lubelskiej 878 Dage 21 Timer
38Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe ”A” - OPEN A 895 Dage 3 Timer
39Jastrzębskie Młodzieżowe Spotkania Szachowe ”B” - OPEN B 895 Dage 3 Timer
40IV Liga Szachowa - okręg wrocławski i podwrocławski 982 Dage 20 Timer
41TORNEO DE VERANO KIDS TRUJILLO 2016 -SUB 14 1017 Dage 21 Timer
42Indywidualne Mistrzostwa Wojewodztwa Lubelskiego w szachach szybkich - VIII Memorial Marka Lobejko 1062 Dage 19 Timer
43Euroijada2015 1096 Dage 4 Timer
44II WORLD IV EUROPEAN CHAMPIONSHIP DRAUGHTS FOR BLIND AND PARTIALLY SIGHTED (WOMEN) 1167 Dage 2 Timer
45II WORLD IV EUROPEAN CHAMPIONSHIP DRAUGHTS FOR BLIND AND PARTIALLY SIGHTED (MEN) 1167 Dage 2 Timer
4651th Akiba Rubinstein Chess Festival - GM round robin tournament 1171 Dage 21 Timer
47V Memoriał im. Reginy Gerleckiej - Lublin 2015 1173 Dage 4 Timer
48V Memoriał Szachowy im. Reginy Gerleckiej ,Turniej B - Lublin 2015 1173 Dage 23 Timer
49Mini Turniej 438 1210 Dage 3 Timer
50Mini Turniej 437 1212 Dage 5 Timer