Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Paraguay (PAR)

Flag PAR
Nr.TurneringSidste opdatering
1Noveno Torneo Inter-Regional de Ajedrez por Equipos 3 Timer 57 Min.
2Torneo Aniversario 97º_CDPS_ 2018 2 Dage 2 Timer
3XVI Torneo Shopping Fuente Salemma 2 Dage 8 Timer
4V IRT Clasificatorio 2018 - Ciudad del Este 8 Dage 1 Timer
5Cuarto Torneo de Ajedrez Rapido del Club Peon Avanza 9 Dage 1 Timer
6Torneo de Ajedrez Rapido del Curso 4to grado del Colegio Torrefuerte 10 Dage 6 Timer
7Tercer Torneo de Ajedrez Rapido Del Club Peon Avanza 16 Dage 1 Timer
8XIX TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 16, 18 y 20 16 Dage 7 Timer
9XIX TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 14 16 Dage 7 Timer
10XIX TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 12 16 Dage 7 Timer
11XIX TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 10 16 Dage 7 Timer
12XIX TORNEO TRADICIONAL INFANTO JUVENIL DE AJEDREZ SUB 8 16 Dage 7 Timer
13Torneo Interno Club Centenario 22 Dage 11 Timer
14Segundo Torneo Abierto de Ajedrez Rapido Del Club Peon Avanza 30 Dage 1 Timer
15XV Torneo Shopping Fuente Salemma 30 Dage 8 Timer
16Club Deportivo Sajonia 2018_Circuito 06 30 Dage 19 Timer
17IV IRT Clasificatorio 2018 - Copa Paz Del Chaco 34 Dage 8 Timer
18Torneo del Club "Peon Avanza" Ajedrez Rapido 42 Dage 4 Timer
19I TORNEO AJEDREZ BLITZ - CIT 50 Dage
20Cuarto Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza del mes de MAYO 51 Dage 2 Timer
21XIV Torneo Shopping Fuente Salemma 51 Dage 8 Timer
22XIV CAMPEONATO SUDAMERICANO SUB 20 -Rama Absoluta 2018 52 Dage 8 Timer
23XIV CAMPEONATO SUDAMERICANO SUB 20 -Rama Femenina 2018 52 Dage 9 Timer
24Tercer Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza del mes de MAYO 57 Dage 8 Timer
25Segundo Torneo Acumulativo Del Club Peon Avanza MAYO 2018 61 Dage 8 Timer
26III IRT Clasificatorio 2018 - Ciudad de Encarnación 63 Dage 4 Timer
27Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza 72 Dage 2 Timer
28Campeonato Nacional Paraguayo Sub 8 Absoluto 72 Dage 6 Timer
29Campeonato Nacional Paraguayo Sub 8 Femenino 72 Dage 6 Timer
30II IRT Clasificatorio 2018 74 Dage 21 Timer
31Undecimo Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza 86 Dage 1 Timer
32XIII Torneo Shopping Fuente Salemma 86 Dage 8 Timer
33Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 10 Femenino 92 Dage 4 Timer
34Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 10 Absoluto 92 Dage 4 Timer
35Desempate Campeontano Nacional Sub 12 Rama Femenina 93 Dage 3 Timer
36Desempate Campeontano Nacional Sub 12 Rama Absoluta Armagedon 93 Dage 3 Timer
37Desempate Campeontano Nacional Sub 12 Rama Absoluta 93 Dage 3 Timer
38Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 12 Femenino 93 Dage 4 Timer
39Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 12 Absoluto 93 Dage 4 Timer
40Campeonato Nacional Paraguayo Sub 14 2018 Desempate Armagedón 99 Dage 4 Timer
41Campeonato Nacional Paraguayo Sub 14 2018 Desempate Rapidas 99 Dage 5 Timer
42Campeonato Nacional Paraguayo Sub 14 99 Dage 5 Timer
43Club Deportivo Sajonia 2018_Circuito 03 107 Dage 2 Timer
44I IRTSub 2200_ Clasificatorio al Torneo Mayor 2018 107 Dage 8 Timer
45Noveno Torneo Acumulativo del Club Peon Avanza 114 Dage 3 Timer
46Torneo interno de la Empresa "Voicenter S.A/Ccgroup" 114 Dage 12 Timer
47IRT "Campeonato Nacional de Ajedrez Categoria Sub 16" 120 Dage 1 Timer
48Torneo Interno Club.Centenario 2018_Cat ADULTOS 120 Dage 7 Timer
49Torneo Interno Club Centenario 121 Dage 4 Timer
50 Campeonato Nacional Paraguayo de Ajedrez Categoría Sub 18 127 Dage 2 Timer