Logged on: Gast
Servertime 19.03.2024 09:32:42
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Hjem
Turneringsdatabase
Østrigsk mester
Fotos
FAQ / OSS
Online tilmelding
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Kalendar
Links
Tekniske nyheder
Kontakt
Federations valg
ACF
AFG
AHO
ALB
ALG
AND
ANG
ANT
ARG
ARM
ARU
AUS
AUT
(Wien
NÖ
Bgld
OÖ
Sbg
Tirol
Vbg
Stmk
Knt
ÜRe)
AZE
BAH
BAN
BAR
BDI
BEL
BEN
BHU
BIH
BLR
BOL
BOT
BRA
BRN
BRU
BUL
BUR
CAF
CAM
CAN
CAT
CAY
CCA
CHI
CHN
CIV
CMR
COL
CPV
CRC
CRO
CUB
CYP
CZE
DEN
DJI
DOM
ECU
ECU
EGY
ENG
ESA
ESP
EST
ETH
FAI
FID
FIJ
FIN
FRA
GAM
GCI
GEO
GEQ
GER
GHA
GRE
GUA
GUM
GUY
HAI
HKG
HON
HUN
INA
IND
IOM
IRI
IRL
IRQ
ISL
ISR
ISV
ITA
IVB
JAM
JCI
JOR
JPN
KAZ
KEN
KGZ
KOR
KOS
KSA
KUW
LAO
LAT
LBA
LBN
LBR
LCA
LES
LIE
LTU
LUX
MAC
MAD
MAR
MAS
MAW
MDA
MDV
MEX
MGL
MKD
MLI
MLT
MNC
MNE
MOZ
MRI
MTN
MYA
NAM
NCA
NED
NEP
NGR
NIG
NIR
NOR
NRU
NZL
OMA
ONL
PAK
PAN
PAR
PER
PHI
PLE
PLW
PNG
POL
POR
PUR
QAT
ROU
RSA
RUS
RWA
SCG
SCO
SEN
SEY
SGP
SLE
SLO
SMR
SOL
SRB
SRI
SSD
STP
SUD
SUI
SUR
SVK
SWE
SWZ
SYR
TAN
THA
TJK
TKM
TLS
TOG
TPE
TTO
TUN
TUR
UAE
UGA
UKR
URU
USA
UZB
VEN
VIE
WLS
YEM
ZAM
ZIM
Turneringsvalg
Alle turneringer
Kun kørende turneringer (turneringsvarighed mindre end 3 uger)
Kun kørende turneringer (turneringsvarighed længere end 3 uger)
Turneringer som starter indenfor de næste 7 dage
Turneringer som starter om mere end 7 dage
Turneringer som er afsluttede indenfor de sidste 7 dage
Turneringer som er afsluttede mere end 7 dage siden
Turneringer i de sidste 10 uger med partier
Sortering i helhold til
Seneste uploads, sorteret i stigende orden
Valgt federation: Dominican Republic (dom)
Nr.
Turnering
Not started
Playing
Finalized
Sidste opdatering
1
Torneo de Ajedrez CCA Marcelino de la Rosa
St
19 Timer 47 Min.
2
Campeonato Pre-Nacional 2024 Femenino
St
1 Dage 14 Timer
3
Torneo de Ajedrez Rápido Santiago marzo 2024.
Rp
1 Dage 16 Timer
4
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Primaria 3ro y 4to Femenino)
Rp
2 Dage 16 Timer
5
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Primaria 3ro y 4to Masculino)
Rp
2 Dage 16 Timer
6
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 Secundaria 1ro y 2do Masculino)
Rp
2 Dage 16 Timer
7
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Primaria 5to Y 6to absoluto)
Rp
2 Dage 17 Timer
8
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Secundaria 5to y 6to Masculino)
Rp
3 Dage 22 Timer
9
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Secundaria 5to y 6to Femenino)
Rp
3 Dage 22 Timer
10
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Secundaria 3ro y 4to Masculino)
Rp
4 Dage 4 Timer
11
Torneo Provincial La Altagracia 2024
St
6 Dage 8 Timer
12
Strong Chess 17 av Version
St
6 Dage 8 Timer
13
Copa CMS Absoluto
Rp
6 Dage 10 Timer
14
Copa CMS K8
Rp
6 Dage 10 Timer
15
Copa CMS K5
Rp
6 Dage 10 Timer
16
Campeonato Pre-Nacional Abosulo 2024
St
8 Dage 13 Timer
17
Torneo Provincial Navideño Bayaguana 2023
Bz
19 Dage 13 Timer
18
Storng Chess Sub-1800 7ma Version
St
22 Dage 8 Timer
19
Torneo de Ajedrez CCA Pachon Matos Rivera
St
22 Dage 11 Timer
20
Copa independencia Samaná 2024.
Rp
22 Dage 13 Timer
21
Torneo Provincial De Dajabon 2024
St
22 Dage 14 Timer
22
Torneo Provincial Peravia 2024. Dedicado a Francis Custodio Lara
St
22 Dage 16 Timer
23
Torneo Provincial Peravia 2024. Dedicado a Francis Custodio Lara
St
22 Dage 16 Timer
24
Copa Amistad New Horizons Chess 2024 Categria K12 Absoluta
Rp
26 Dage 6 Timer
25
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K8 Absoluta
Rp
26 Dage 18 Timer
26
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K6 Absoluta
Rp
26 Dage 18 Timer
27
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K4 Absoluta
Rp
26 Dage 18 Timer
28
Categoria K2, NIVEL PRIMARIO SEGUNDO GRADO PRIMER CICLO
Rp
26 Dage 18 Timer
29
Strong Chess Sub-1600 Grupo A
St
27 Dage 4 Timer
30
Match Desafio Strong 2024
St
27 Dage 5 Timer
31
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K2 Absoluta
Rp
28 Dage 10 Timer
32
Strong Chess Sub-1600 Grupo B
St
29 Dage 10 Timer
33
Torneo de Ajedrez CCA Manolo Marte
St
31 Dage 9 Timer
34
Strong Chess sub-2000 7ma Version
St
31 Dage 10 Timer
35
Copa Amistad Sub10
St
32 Dage 12 Timer
36
Provincial Hermanas Mirabal 2024
St
36 Dage 17 Timer
37
TORNEO INFANTIL CHESS ACADEMY SUB 14
Rp
37 Dage 9 Timer
38
TORNEO INFANTIL CHESS ACADEMY SUB 10
Rp
37 Dage 9 Timer
39
Primer Campeonato ISFODOSU Félix Evaristo Mejía 2024
St
39 Dage 18 Timer
40
Match Desafio Strong 2024
St
46 Dage 9 Timer
41
Copa de Ajedrez Ashton School Abierta
Rp
46 Dage 10 Timer
42
Copa de Ajedrez Ashton School K8 Absoluto Suizo
Rp
46 Dage 10 Timer
43
Copa de Ajedrez Ashton School K5 Femenino
Rp
47 Dage 10 Timer
44
Copa de Ajedrez Ashton School K5 Absoluto Suizo
Rp
47 Dage 10 Timer
45
4to Campeonato Gubernamental de Ajedrez 2023
Rp
48 Dage 8 Timer
46
Copa de Ajedrez Ashton School K2 Absoluto
Rp
48 Dage 11 Timer
47
Copa de Ajedrez Ashton School K2 Femenino
Rp
48 Dage 13 Timer
48
Campeonato Provincial de Santiago 2024
St
48 Dage 15 Timer
49
Provincial Espaillat 2024
St
49 Dage 10 Timer
50
X Torneo Nacional De Ajedrez Blitz Por Equipos
Bz
55 Dage 17 Timer
Vis flere turneringer …
Skakturnerings resultatserver
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 12.03.2024 12:22
Juridiske detaljer / brugs betingelser