Logged on: Gast
Servertime 19.03.2024 12:49:26
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Hjem
Turneringsdatabase
Østrigsk mester
Fotos
FAQ / OSS
Online tilmelding
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Kalendar
Links
Tekniske nyheder
Kontakt
Federations valg
ACF
AFG
AHO
ALB
ALG
AND
ANG
ANT
ARG
ARM
ARU
AUS
AUT
(Wien
NÖ
Bgld
OÖ
Sbg
Tirol
Vbg
Stmk
Knt
ÜRe)
AZE
BAH
BAN
BAR
BDI
BEL
BEN
BHU
BIH
BLR
BOL
BOT
BRA
BRN
BRU
BUL
BUR
CAF
CAM
CAN
CAT
CAY
CCA
CHI
CHN
CIV
CMR
COL
CPV
CRC
CRO
CUB
CYP
CZE
DEN
DJI
DOM
ECU
ECU
EGY
ENG
ESA
ESP
EST
ETH
FAI
FID
FIJ
FIN
FRA
GAM
GCI
GEO
GEQ
GER
GHA
GRE
GUA
GUM
GUY
HAI
HKG
HON
HUN
INA
IND
IOM
IRI
IRL
IRQ
ISL
ISR
ISV
ITA
IVB
JAM
JCI
JOR
JPN
KAZ
KEN
KGZ
KOR
KOS
KSA
KUW
LAO
LAT
LBA
LBN
LBR
LCA
LES
LIE
LTU
LUX
MAC
MAD
MAR
MAS
MAW
MDA
MDV
MEX
MGL
MKD
MLI
MLT
MNC
MNE
MOZ
MRI
MTN
MYA
NAM
NCA
NED
NEP
NGR
NIG
NIR
NOR
NRU
NZL
OMA
ONL
PAK
PAN
PAR
PER
PHI
PLE
PLW
PNG
POL
POR
PUR
QAT
ROU
RSA
RUS
RWA
SCG
SCO
SEN
SEY
SGP
SLE
SLO
SMR
SOL
SRB
SRI
SSD
STP
SUD
SUI
SUR
SVK
SWE
SWZ
SYR
TAN
THA
TJK
TKM
TLS
TOG
TPE
TTO
TUN
TUR
UAE
UGA
UKR
URU
USA
UZB
VEN
VIE
WLS
YEM
ZAM
ZIM
Turneringsvalg
Alle turneringer
Kun kørende turneringer (turneringsvarighed mindre end 3 uger)
Kun kørende turneringer (turneringsvarighed længere end 3 uger)
Turneringer som starter indenfor de næste 7 dage
Turneringer som starter om mere end 7 dage
Turneringer som er afsluttede indenfor de sidste 7 dage
Turneringer som er afsluttede mere end 7 dage siden
Turneringer i de sidste 10 uger med partier
Sortering i helhold til
Seneste uploads, sorteret i stigende orden
Valgt federation: Canada (can)
Nr.
Turnering
Not started
Playing
Finalized
Sidste opdatering
1
2024 Aurora Spring Open Sunday Rapid
Rp
8 Timer 12 Min.
2
2024 Aurora Spring Open U1700
St
8 Timer 18 Min.
3
2024 Aurora Spring Open U2100
St
8 Timer 36 Min.
4
2024 Aurora Invitational
St
8 Timer 48 Min.
5
2024 Aurora Melting Snow Quik Junior
Rp
8 Timer 48 Min.
6
2024 Aurora Melting Snow
St
9 Timer 8 Min.
7
2024 Aurora Melting Snow JU900
St
9 Timer 10 Min.
8
2024 Forcing Moves First - SPRING 1 OPEN - March 30 & 31 - REGISTRATION LIST
St
10 Timer 52 Min.
9
2024 Forcing Moves First - SPRING 1 OPEN - REGISTRATION LIST - UNDER 1600
St
10 Timer 53 Min.
10
2024 Forcing Moves First - SPRING 1 OPEN - REGISTRATION LIST - OVER 1600
St
10 Timer 54 Min.
11
FOCC #44 U1900 Section
13 Timer 35 Min.
12
FOCC #44 Crown Section
13 Timer 38 Min.
13
FOCC #44 U1600 Section
1 Dage 7 Timer
14
FOCC #44 U900 Section
1 Dage 8 Timer
15
FOCC #44 U1300 Section
1 Dage 8 Timer
16
FOCC #43 U1900 Section
1 Dage 8 Timer
17
POCC #5 1800+ Section
1 Dage 8 Timer
18
2024 Candidates Blitz
Bz
1 Dage 9 Timer
19
2024 Aurora Spring Open Master
St
1 Dage 10 Timer
20
2024 Excelsior March Open Championship - U2000 Section
St
1 Dage 12 Timer
21
2024 Excelsior March Open Championship - Top Section
St
1 Dage 12 Timer
22
2024 Excelsior March Open Championship - U1500 Section
St
1 Dage 12 Timer
23
2024 Maplewood Professional Cup
St
1 Dage 13 Timer
24
2024 Aurora Spring Open U1300
St
1 Dage 15 Timer
25
Toronto Chess Centre - March 17 - CYCC & OCC Qualifier - Under 10
Rp
1 Dage 16 Timer
26
Toronto Chess Centre - March 17 - CYCC & OCC Qualifier - Under 18 & Under 16
Rp
1 Dage 16 Timer
27
Toronto Chess Centre - March 17 - CYCC & OCC Qualifier - Under 12
Rp
1 Dage 16 Timer
28
Toronto Chess Centre - March 17 - CYCC & OCC Qualifier - Under 14
Rp
1 Dage 16 Timer
29
Toronto Chess Centre - March 17 - CYCC & OCC Qualifier - Under 8
Rp
1 Dage 16 Timer
30
3e tournoi jeunesse de Laval (secondaire)
Rp
1 Dage 16 Timer
31
3e tournoi jeunesse de Laval (4e année- 6e année)
Rp
1 Dage 16 Timer
32
3e tournoi jeunesse de Laval (maternelle - 3e année)
Rp
1 Dage 16 Timer
33
The Etobicoke Sidewinder FIDE Open
St
1 Dage 19 Timer
34
2024 Aurora Spring Open Saturday Junior Rapid
Rp
2 Dage 11 Timer
35
2024 Canadian Zonal
St
2 Dage 13 Timer
36
2024 Canadian Women Zonal
St
2 Dage 13 Timer
37
Canadian Championship Festival - Premier
St
2 Dage 13 Timer
38
Canadian Championship Festival - U1800
St
2 Dage 13 Timer
39
Canadian Championship Festival - U1400
St
2 Dage 13 Timer
40
Club élite Barbacane printemps 2024
St
2 Dage 15 Timer
41
SCC 2024 Winter Swiss Over 1600
St
2 Dage 19 Timer
42
SCC 2024 Winter Swiss Junior Under 1200
St
2 Dage 19 Timer
43
SCC 2024 Winter Swiss Under 1600
St
2 Dage 19 Timer
44
2024 Excelsior March Open Championship - Registration list
St
2 Dage 23 Timer
45
2024 Maplewood Amateur Cup - Open
St
2 Dage 23 Timer
46
2024 Maplewood Amateur Cup - U1600
St
2 Dage 23 Timer
47
4e Tournoi du mardi (club d'échecs de Laval) section A (FIDE)
St
3 Dage 14 Timer
48
4e Tournoi du mardi (club d'échecs de Laval) section B
St
3 Dage 14 Timer
49
4e Tournoi du mardi (club d'échecs de Laval) section C
St
3 Dage 14 Timer
50
2024 Hart House Spring Juniors
St
3 Dage 16 Timer
Vis flere turneringer …
Skakturnerings resultatserver
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 12.03.2024 12:22
Juridiske detaljer / brugs betingelser