Federations valg    ECU Logo

Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Angola (ANG)

Flag ANG
Nr.TurneringSidste opdatering
1Maratona Desportiva - Complexo Escolar Emanuel Kutolola 4 Dage 7 Timer
2TORNEIO = Nossa Senhora de Monte = Lubango 4 Dage 21 Timer
3TORNEIO INTERNO DA ESCOLA DITROV 2018 16 Dage 2 Timer
4CHURRASCO XADREZ - AMIGOS DO ISPTEC 2018 22 Dage 17 Timer
5Torneio de Xadrez Masculino - 21º Aniversário do INADEC 29 Dage 22 Timer
6Torneio de Xadrez Feminino - 21º Aniversário do INADEC 29 Dage 22 Timer
7Festividades da Provincia do Cunene- Feminino 32 Dage 22 Timer
8Dia da provincia do Cunene 32 Dage 22 Timer
92º Torneio Individual de Xadrez ISPTEC - 2018 - 7º Aniversário do ISPTEC 37 Dage
10Testando Swiss Manager 45 Dage 22 Timer
11CAMPEONATO NACIONAL FIMININO - TIE - BREAK 55 Dage 5 Timer
12CAMPEONATO NACIONAL INDIVIDUAL FEMININO - MATCH - 2018 56 Dage 23 Timer
13CAMPEONATO NACIONAL INDIVIDUAL FEMININO - HUAMBO 2018 66 Dage 3 Timer
14CAMPEONATO NACIONAL INDIVIDUAL ABSOLUTO DE XADREZ -HUAMBO- 2018 66 Dage 3 Timer
15Torneio de Rápidas - SIAC 2018 - 1º de JUNHO 77 Dage 8 Timer
16Torneio de Rápidas em Feminino - SIAC 2018 - 1º de JUNHO 77 Dage 8 Timer
17CAMPEONATO PROVINCIAL INDIVIDUAL FEMININO 2018 78 Dage 2 Timer
18OPEN CAMPEONATO NACIONAL INDIVIDUAL JUNIOR 2018 94 Dage 4 Timer
19CAMPEONATO NACIONAL INDIVIDUAL JUVENIL FEMININO 2018 94 Dage 4 Timer
20CAMPEONATO NACIONAL INDIVIDUAL JUNIOR FEMNININO 2018 94 Dage 4 Timer
21OPEN CAMPEONATO NACIONAL INDIVIDUAL JUVENIL 2018 94 Dage 4 Timer
22Torneio Alusivo ao dia de África 107 Dage 2 Timer
231º Torneio Individual de Xadrez ISPTEC - 2018 107 Dage 4 Timer
24ZONAL A - LUANDA 114 Dage 20 Timer
25CAMPEONATO NACIONAL ZONAL B - PORTO AMBOIM 2018 117 Dage 4 Timer
26OPEN CAMPEONATO PROVINCIAL JUNIOR 2018 121 Dage 7 Timer
27CAMPEONATO PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUTO 2018 125 Dage 3 Timer
28OPEN CAMPEONATO PROVINCIAL INFANTE JUVENIL - LUANDA 2018 128 Dage 7 Timer
29TAÇA ENSA 2018 134 Dage 4 Timer
30TAÇA ENSA FEMININO 2018 134 Dage 5 Timer
31CAMPEONATO PROVINCIAL JUNIOR FEMININO 2018 135 Dage 4 Timer
321º Campeonato de Xadrez da Universidade Óscar Ribas 2018 135 Dage 21 Timer
33TORNEIO DA PAZ 2018 136 Dage 23 Timer
34TAÇA EPAL 2018 137 Dage 2 Timer
35TAÇA EPAL FEMININO 2018 137 Dage 2 Timer
36CAMPEONATO PROVINCIAL ABSOLUTO DE XADRES DE BENGUELA 2018 140 Dage 23 Timer
37Campeonato Provincial Absoluto- Huila 2018 142 Dage 6 Timer
38CAMPEONATO PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUTO DO KUANZA SUL PORTO AMBOIM 2018 145 Dage 3 Timer
39TORNEIO TAÇA GRUPO CABETO - SUMBE 2018 147 Dage 3 Timer
40CAMPEONATO PROVINCIAL DE XADREZ JUVENIL DE BENGUELA 160 Dage 8 Timer
41CAMPEONATO PROVINCIAL DE XADREZ JUNIOR DE BENGUELA 160 Dage 8 Timer
42TAÇA 19 DE FEVEREIRO 2018 184 Dage 23 Timer
43Torneio Alusivo ao 4 de Fevereiro - Lubango - 2017 196 Dage 5 Timer
44CAMPEONATO NACIONAL POR EQUIPAS- LUBANGO - 2017 199 Dage 1 Timer
45Torneio Interno da Academia de Xadrez do Capalanca 2018 200 Dage 22 Timer
46Torneio Interno da Academia de Xadrez do Golfe 2018 200 Dage 22 Timer
47Torneio Interno Macovi 2018 202 Dage 1 Timer
4823 de Janeiro 212 Dage 2 Timer
49Rapidas Rene Castilhos 220 Dage 2 Timer
50Rene Castilhos 221 Dage 1 Timer