Logged on: Gast
Servertime 19.03.2024 10:05:14
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Acasa
Baza de date a turneului
Campionatul Austriei
Fotografii
FAQ
Inregistrare online
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Calendar
Linkuri
Technical News
Contact
Selectia de tari
ACF
AFG
AHO
ALB
ALG
AND
ANG
ANT
ARG
ARM
ARU
AUS
AUT
(Wien
NÖ
Bgld
OÖ
Sbg
Tirol
Vbg
Stmk
Knt
ÜRe)
AZE
BAH
BAN
BAR
BDI
BEL
BEN
BHU
BIH
BLR
BOL
BOT
BRA
BRN
BRU
BUL
BUR
CAF
CAM
CAN
CAT
CAY
CCA
CHI
CHN
CIV
CMR
COL
CPV
CRC
CRO
CUB
CYP
CZE
DEN
DJI
DOM
ECU
ECU
EGY
ENG
ESA
ESP
EST
ETH
FAI
FID
FIJ
FIN
FRA
GAM
GCI
GEO
GEQ
GER
GHA
GRE
GUA
GUM
GUY
HAI
HKG
HON
HUN
INA
IND
IOM
IRI
IRL
IRQ
ISL
ISR
ISV
ITA
IVB
JAM
JCI
JOR
JPN
KAZ
KEN
KGZ
KOR
KOS
KSA
KUW
LAO
LAT
LBA
LBN
LBR
LCA
LES
LIE
LTU
LUX
MAC
MAD
MAR
MAS
MAW
MDA
MDV
MEX
MGL
MKD
MLI
MLT
MNC
MNE
MOZ
MRI
MTN
MYA
NAM
NCA
NED
NEP
NGR
NIG
NIR
NOR
NRU
NZL
OMA
ONL
PAK
PAN
PAR
PER
PHI
PLE
PLW
PNG
POL
POR
PUR
QAT
ROU
RSA
RUS
RWA
SCG
SCO
SEN
SEY
SGP
SLE
SLO
SMR
SOL
SRB
SRI
SSD
STP
SUD
SUI
SUR
SVK
SWE
SWZ
SYR
TAN
THA
TJK
TKM
TLS
TOG
TPE
TTO
TUN
TUR
UAE
UGA
UKR
URU
USA
UZB
VEN
VIE
WLS
YEM
ZAM
ZIM
Selectia turneului
All tournaments
Just running tournaments (duraction <= 3 weeks)
Just running tournaments (duraction > 3 weeks)
In the next 7 days starting Tournaments
In more than 7 days starting Tournaments
In the last 7 days finished tournaments
Since more than 7 days finished tournaments
Tournaments of the last 10 weeks with games
Sortare dupa
Last upload descending
Tara selectata: Dominican Republic (dom)
Nr.
Turneu
Not started
Playing
Finalized
Ultima actualizare
1
Torneo de Ajedrez CCA Marcelino de la Rosa
St
20 Ore 20 Min.
2
Campeonato Pre-Nacional 2024 Femenino
St
1 Zile 15 Ore
3
Torneo de Ajedrez Rápido Santiago marzo 2024.
Rp
1 Zile 16 Ore
4
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Primaria 3ro y 4to Femenino)
Rp
2 Zile 17 Ore
5
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Primaria 3ro y 4to Masculino)
Rp
2 Zile 17 Ore
6
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 Secundaria 1ro y 2do Masculino)
Rp
2 Zile 17 Ore
7
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Primaria 5to Y 6to absoluto)
Rp
2 Zile 17 Ore
8
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Secundaria 5to y 6to Masculino)
Rp
3 Zile 22 Ore
9
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Secundaria 5to y 6to Femenino)
Rp
3 Zile 22 Ore
10
Copa De Ajedrez Lux Mundi 2024 (Secundaria 3ro y 4to Masculino)
Rp
4 Zile 5 Ore
11
Torneo Provincial La Altagracia 2024
St
6 Zile 8 Ore
12
Strong Chess 17 av Version
St
6 Zile 9 Ore
13
Copa CMS Absoluto
Rp
6 Zile 10 Ore
14
Copa CMS K8
Rp
6 Zile 10 Ore
15
Copa CMS K5
Rp
6 Zile 10 Ore
16
Campeonato Pre-Nacional Abosulo 2024
St
8 Zile 14 Ore
17
Torneo Provincial Navideño Bayaguana 2023
Bz
19 Zile 13 Ore
18
Storng Chess Sub-1800 7ma Version
St
22 Zile 9 Ore
19
Torneo de Ajedrez CCA Pachon Matos Rivera
St
22 Zile 11 Ore
20
Copa independencia Samaná 2024.
Rp
22 Zile 13 Ore
21
Torneo Provincial De Dajabon 2024
St
22 Zile 15 Ore
22
Torneo Provincial Peravia 2024. Dedicado a Francis Custodio Lara
St
22 Zile 16 Ore
23
Torneo Provincial Peravia 2024. Dedicado a Francis Custodio Lara
St
22 Zile 17 Ore
24
Copa Amistad New Horizons Chess 2024 Categria K12 Absoluta
Rp
26 Zile 7 Ore
25
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K8 Absoluta
Rp
26 Zile 18 Ore
26
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K6 Absoluta
Rp
26 Zile 18 Ore
27
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K4 Absoluta
Rp
26 Zile 18 Ore
28
Categoria K2, NIVEL PRIMARIO SEGUNDO GRADO PRIMER CICLO
Rp
26 Zile 18 Ore
29
Strong Chess Sub-1600 Grupo A
St
27 Zile 5 Ore
30
Match Desafio Strong 2024
St
27 Zile 5 Ore
31
Copa Amistad New Horinzaons Chess 2024 Categria K2 Absoluta
Rp
28 Zile 11 Ore
32
Strong Chess Sub-1600 Grupo B
St
29 Zile 11 Ore
33
Torneo de Ajedrez CCA Manolo Marte
St
31 Zile 10 Ore
34
Strong Chess sub-2000 7ma Version
St
31 Zile 11 Ore
35
Copa Amistad Sub10
St
32 Zile 12 Ore
36
Provincial Hermanas Mirabal 2024
St
36 Zile 17 Ore
37
TORNEO INFANTIL CHESS ACADEMY SUB 14
Rp
37 Zile 9 Ore
38
TORNEO INFANTIL CHESS ACADEMY SUB 10
Rp
37 Zile 9 Ore
39
Primer Campeonato ISFODOSU Félix Evaristo Mejía 2024
St
39 Zile 19 Ore
40
Match Desafio Strong 2024
St
46 Zile 9 Ore
41
Copa de Ajedrez Ashton School Abierta
Rp
46 Zile 11 Ore
42
Copa de Ajedrez Ashton School K8 Absoluto Suizo
Rp
46 Zile 11 Ore
43
Copa de Ajedrez Ashton School K5 Femenino
Rp
47 Zile 11 Ore
44
Copa de Ajedrez Ashton School K5 Absoluto Suizo
Rp
47 Zile 11 Ore
45
4to Campeonato Gubernamental de Ajedrez 2023
Rp
48 Zile 8 Ore
46
Copa de Ajedrez Ashton School K2 Absoluto
Rp
48 Zile 11 Ore
47
Copa de Ajedrez Ashton School K2 Femenino
Rp
48 Zile 13 Ore
48
Campeonato Provincial de Santiago 2024
St
48 Zile 16 Ore
49
Provincial Espaillat 2024
St
49 Zile 11 Ore
50
X Torneo Nacional De Ajedrez Blitz Por Equipos
Bz
55 Zile 18 Ore
View more tournaments...
Serverul Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 12.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use