Selectia de tari    ECU Logo

Selectia turneului

Sortare dupa

Tara selectata: Austria (AUT)

Flag AUT
Nr.TurneuUltima actualizare
111. Salzkammergut Schachopen 2017 (C-Turnier unter 1750 Elo) 2 Ore 20 Min.
25. Schwimmendes Schachturnier am Attersee 2017 16 Ore 58 Min.
3Rieder Bezirksmeisterschaft 2017 1 Zile 2 Ore
411. Salzkammergut Schachopen 2017 (A-Turnier) 1 Zile 15 Ore
53. Schülerligaturnier Kreis Mitte Gruppe U8-U10 2 Zile 15 Ore
6Schülerliga Kreis Nord 2016/2017 - 3.Turnier - U15/U12 3 Zile 10 Ore
7Schülerliga Kreis Nord 2016/2017 - 3.Turnier - U10 3 Zile 18 Ore
8Schülerliga Kreis Nord 2016/2017 - 3.Turnier - U8 3 Zile 18 Ore
9Schülerliga Kreis Nord 2016/2017 - U15 4 Zile 10 Ore
10Schülerliga Kreis Nord 2016/2017 - U12 4 Zile 10 Ore
11OÖJugendLM 2017 U12 10 Zile 19 Ore
12OÖJugendLM 2017 U8 11 Zile 11 Ore
13OÖJugendLM 2017 Mädchen U16 U14 U12 U8 11 Zile 11 Ore
14OÖJugendLM 2017 U10 11 Zile 11 Ore
15OÖJugendLM 2017 U16 12 Zile 19 Ore
16OÖJugendLM 2017 U14 12 Zile 20 Ore
1711. Salzkammergut Schachopen 2017 (D-Turnier unter 1500 Elo) 15 Zile
1811. Salzkammergut Schachopen 2017 (B-Turnier unter 2000 Elo) 15 Zile
19OÖ Donau Open Aschach Gruppe C 16 Zile 17 Ore
20OÖ Donau Open Aschach Gruppe B 16 Zile 17 Ore
21OÖ Donau Open Aschach Gruppe A 16 Zile 17 Ore
22OÖ 2. Klasse Jugend A 2016/2017 19 Zile 1 Ore
2312. Braunberg OPENair Schnellschachturnier 20 Zile 17 Ore
24Open Braunau Jugendturnier 21 Zile
25OÖ 2. Klasse Mitte 2016/2017 24 Zile
26Open Braunau Turnier C 28 Zile 1 Ore
27Open Braunau Turnier B 28 Zile 1 Ore
28Open Braunau Turnier A 28 Zile 1 Ore
29Vereinsmeisterschaft 35 Zile 12 Ore
30OÖ Kreisliga Süd 2016/2017 35 Zile 18 Ore
31OÖ Kreisliga Nord 2016/2017 35 Zile 18 Ore
32OÖ Kreisliga Mitte 2016/2017 35 Zile 18 Ore
33OÖ 2. Klasse West 2016/2017 35 Zile 18 Ore
34OÖ 2. Klasse Süd 2016/2017 35 Zile 18 Ore
35OÖ 1. Landesliga 2016/2017 35 Zile 18 Ore
36OÖ Schülerliga Süd 2016/17 - Spg. Nettingsdorf-Traun 2.Turnier - U12 37 Zile 23 Ore
37OÖ Schülerliga Süd 2016/17 - Spg. Nettingsdorf-Traun 2.Turnier - U15 37 Zile 23 Ore
38SCHÜLERLIGA KREIS MITTE U15 2016/17 in Taufkirchen/Pram 40 Zile 17 Ore
39SCHÜLERLIGA KREIS MITTE U12 2016/17 in Taufkirchen/Pram 40 Zile 17 Ore
40SCHÜLERLIGA KREIS MITTE U8+U10 2016/17 in Taufkirchen/Pram 40 Zile 17 Ore
41OÖ Schülerliga Süd 2016/17 - Spg. Nettingsdorf-Traun 2.Turnier - U8/U10 40 Zile 17 Ore
42OÖ 1. Klasse West 2016/2017 43 Zile 13 Ore
43OÖ 1. Klasse Süd 2016/2017 43 Zile 13 Ore
44OÖ 1. Klasse Ost 2016/2017 43 Zile 13 Ore
45OÖ 1. Klasse Nord 2016/2017 43 Zile 13 Ore
46OÖ 2. Landesliga 2016/2017 52 Zile 2 Ore
47OÖ 2. Klasse Ost 2016/2017 52 Zile 14 Ore
48OÖ Frauenliga 57 Zile 15 Ore
49OÖ Schülerliga Süd - Turnier in Gmunden (Gruppe U 15) 59 Zile 18 Ore
50OÖ Schülerliga Süd - Turnier in Gmunden (Gruppe U 12) 59 Zile 18 Ore
Advertisement