Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Uruguay (URU)

Flag URU
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1III Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 1 Часови 14 мин.
24to AUTE 2018 3 Часови 23 мин.
3Open 120 de nau64 Academia de Ajedrez nau64 chess club 3 Денови 4 Часови
4INVIERNO TREBEJOS 2018 3 Денови 8 Часови
54to año de Santa Teresa de Jesus 3 Денови 8 Часови
6CAMPEONATO NACIONAL INTERCLUBES 2018 Serie Sub 1700 12 Денови 1 Часови
7CAMPEONATO NACIONAL INTERCLUBES 2018 Serie Sub 2000 12 Денови 1 Часови
8CAMPEONATO NACIONAL INTERCLUBES 2018 Serie ABSOLUTA 12 Денови 1 Часови
9Match La Proa vs. Udelar 20 Денови 8 Часови
101er Torneo STJ 5to año 21 Денови
11Torneo Otoño Frontera Rivera Chico 2018 21 Денови 10 Часови
12Grupo de 5to C Colegio Jesus Maria 23 Денови 10 Часови
13Reina Reyes VI 26 Денови 3 Часови
14CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 50 32 Денови 7 Часови
15CAMPEONATO URUGUAYO SENIOR 2018 Categoria + 65 32 Денови 8 Часови
16XIII American Continental Classical Championship 2018 Tie-break 38 Денови 22 Часови
17XIII American Continental Classical Championship 2018 40 Денови 4 Часови
18Blitz Continental "DÍA LIBRE" 2018 43 Денови 9 Часови
191er Torneo Jesus Maria 2C 44 Денови 7 Часови
201er Torneo Jesus Maria 2B 44 Денови 8 Часови
211er Torneo Jesus Maria 2A 44 Денови 9 Часови
22III Memorial D'Andrea 55 Денови 1 Часови
23Noches de Misterio 57 Денови 18 Часови
24II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 59 Денови 8 Часови
25Open 119 de nau64 Academia de Ajedrez nau64 chess club 59 Денови 20 Часови
26Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 18 60 Денови 6 Часови
27Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 16 60 Денови 6 Часови
28Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 14 60 Денови 6 Часови
29Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 12 60 Денови 7 Часови
30Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 10 60 Денови 7 Часови
31Festival Nacional de Ajedrez de la Juventud 2018 Sub 08 60 Денови 8 Часови
32II Etapa Circuito Alekhine 2018. Ajedrez Celeste 61 Денови 1 Часови
331er Torneo Jesus Maria 5A 65 Денови 10 Часови
34Torneo Memorial Angel "Coco" Muñoz 67 Денови 7 Часови
35III Torneo Sub 2000 68 Денови 4 Часови
36Torneo Regional Este 75 Денови 2 Часови
37Primer clasificatorio Salteño 2018 80 Денови 6 Часови
38Rapido Otoño 2018 83 Денови 1 Часови
39Campeonato Uruguayo sub 20 Absoluto y Femenino 2018 88 Денови 6 Часови
40Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 12 89 Денови 5 Часови
41Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 10 89 Денови 5 Часови
42Semifinal de las Categorías infantiles - Regional Montevideo - Sub 8 89 Денови 5 Часови
43"Blitz Otoño 2018 CAP" 90 Денови 2 Часови
44FINAL ABSOLUTO 2018 96 Денови 4 Часови
45II Sub 2000 Los Bohemios 103 Денови 4 Часови
46Ajedrez Activo - Los tres primeros no pagan inscripción en "Noches de Misterio" 106 Денови 18 Часови
47Copa Frontera Rivera Chico 2018 107 Денови 19 Часови
48Reina Reyes V - Blitz 117 Денови 3 Часови
49Reina Reyes V - Torneo Abierto 117 Денови 5 Часови
50Reina Reyes V - Torneo Cerrado 117 Денови 5 Часови