Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Uganda (UGA)

Flag UGA
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1CHESS WORRIORS CLOSED XMAS TOURNAMENT 12 Часови 16 мин.
22017 RWABUSHENYI MEMORIAL CHESS CHAMPIONSHIP - OPEN SPONSORED BY CIVIL AVIATION AUTHORITY 9 Денови 13 Часови
32017 RWABUSHENYI UNDER 1400 CHESS CHAMPION SHIP SPONSORED BY CIVIL AVIATION AUTHORITY 13 Денови 8 Часови
4SAC TOURNAMENT BLITZ 27 Денови 2 Часови
5MUBS Qualifiers 28 Денови 7 Часови
6SAC TOURNAMENT BUGHOUSE 29 Денови 6 Часови
72017 Uganda Chess Championships Open 31 Денови 5 Часови
82017 Uganda Chess Championships u/1600 34 Денови 3 Часови
9PRESTIGE YCC UNDER 14 44 Денови 13 Часови
10PRESTIGE YOUTH CHESS CHAMPIONSHIP U11 44 Денови 13 Часови
11PRESTIGE CUP RATED BELOW 2100 44 Денови 13 Часови
12Makerere University Interhall Chess Champioship 2017 (Boys) 48 Денови 5 Часови
13PRESTIGE UNDER 8 48 Денови 6 Часови
14Makerere 2017 Interhall Chess Championship-Ladies 48 Денови 6 Часови
15PRESTIGE CUP BELOW 2100 61 Денови 22 Часови
16CHESS WARRIORS INDEPENDENCE RAPIDS 67 Денови 9 Часови
17Kampala City Carnival U14(Boys) and U14 Girls 69 Денови 8 Часови
18WEST NILE CHESS CLUB 72 Денови 9 Часови
19National Chess League 2017 82 Денови 3 Часови
20City Tyres National Juniors Chess Championships 2017-U16,U14,U12 (Girls) 97 Денови 3 Часови
21Ntional Juniors-Rapid Chess Challenge 97 Денови 4 Часови
22City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U10,U8 LADIES 97 Денови 4 Часови
23City Tyres National Juniors 2017 -Boys U10 97 Денови 4 Часови
24City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U20Boys,(U20,U18GIRLS) 97 Денови 4 Часови
25City Tyres National Juniors Chess Championship 2017-U18 OPEN 97 Денови 4 Часови
26City Tryes National Junior Chess Championship 2017-U14 97 Денови 4 Часови
27City Tyres National Chess Championship 2017-U12 (open 97 Денови 4 Часови
28City Tyres National Juniors Chess Championships 2017-U8 (Boys) 97 Денови 4 Часови
29City Tyres national Juniors Chess Championship 2017-U16 OPEN 97 Денови 4 Часови
30COMRADES CHESS CHALLENGE 110 Денови 2 Часови
312017 Decoda Juniors Chess Champioship 139 Денови 4 Часови
32Super Eight Rapid Open Series 1 168 Денови 1 Часови
33Premium Junior Chess Tourney U8 209 Денови 4 Часови
34Premium Junior Chess Tourney U10 209 Денови 4 Часови
35Premium Junior Chess Tourney U20 209 Денови 4 Часови
36Premium Junior Chess Tourney U12 209 Денови 4 Часови
37Premium Junior Chess Tourney U14 209 Денови 4 Часови
38Father Grimes/National Schools Chess Championship 2017 ORGANISED UNDER THE AUSPICES OF MOUNT OF OLIVES kAKIRI 221 Денови 3 Часови
39National Schools /Father Grimes Chess Championship 2017 (Secondary Ladies] 221 Денови 5 Часови
40National Schools Chess Championship (Father Grimes) 2017 - primary girls 221 Денови 7 Часови
41FATHER GRIMES/NATIONAL SCHOOLS CHESS CHAMPIONSHIP 2017 (Primary Open) 221 Денови 7 Часови
42EASTER CLASSIC - Open Category 245 Денови 2 Часови
43EASTER CLASSIC - U10, U13, U16 245 Денови 7 Часови
44MAKERERE UNIVERSITY INTERHALL 2017 251 Денови 6 Часови
45Makerere University Inter-Hall 2017 (Ladies) 252 Денови 4 Часови
46CLA CADET TOURNAMENT UNDER 8 CATEGORY 272 Денови 8 Часови
47CLA CADET CHESS TOURNAMENT U10 272 Денови 8 Часови
48CLA CADET TOURNAMENT UNDER 12 CATEGOORY 272 Денови 8 Часови
49WAMPEEWO NTAKE S.S Interhouse Rapid Tournament 281 Денови 4 Часови
50Zone 4.2 Qualifiers OPEN 2017 294 Денови 8 Часови
Advertisement