Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Peru (PER)

Flag PER
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 14 FEMENINO 27 Минути
2CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 10 ABSOLUTO 38 Минути
3CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 08 FEMENINO 38 Минути
4CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 10 FEMENINO 39 Минути
5CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 08 ABSOLUTO 40 Минути
6CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 12 ABSOLUTO 44 Минути
7CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 12 FEMENINO 47 Минути
8CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 14 ABSOLUTO 51 Минути
9CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 16 ABSOLUTO 54 Минути
10CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 18 ABSOLUTO 55 Минути
11CAMPEONATO REGIONAL NORTE JUVENIL CHICLAYO 2019 SUB 16 FEMENINO 56 Минути
12TORNEO IRT DRAGÓN ALEXANDER ALIOJIN ILO DEL 18 AL 20 ENERO 2019 2 Часови 20 мин.
13CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL CENTRO NORTE - Sub 18 16 Часови 3 мин.
14CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL CENTRO NORTE - Sub 16 16 Часови 3 мин.
15CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL CENTRO NORTE - Sub 14 16 Часови 3 мин.
16CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL CENTRO NORTE - Sub 12 16 Часови 3 мин.
17CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL CENTRO NORTE - Sub 10 16 Часови 3 мин.
18CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL CENTRO NORTE - Sub 8 16 Часови 4 мин.
19TORNEO BLITZ DRAGÓN ALEXANDER ALIOJIN ILO EL 19 ENERO 2019 16 Часови 10 мин.
20VIERNES DE BLITZ - CLUB DE AJEDREZ "JAQUE MATHEUS" DE CUSCO 16 Часови 18 мин.
21VIERNES BLITZERO CLUB DE AJEDREZ REY DE REYES 17 Часови 2 мин.
22Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo B - Sub 10 Femenino 22 Часови 26 мин.
23Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo C - Sub 14 Absoluto 1 Денови 1 Часови
24Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo B - Sub 10 Absoluto 1 Денови 1 Часови
25Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo A - Sub 8 Absoluto 1 Денови 1 Часови
26Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo A - Sub 12 Absoluto 1 Денови 1 Часови
27Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo A - Sub 12 Femenino 1 Денови 1 Часови
28Torneo Kids II Verano 2019 1 Денови 2 Часови
29Torneo Kids Rey de reyes 2019 1 Денови 3 Часови
30Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo A - Sub 8 Femenino 1 Денови 20 Часови
31I Torneo de Entrenamiento 2019 - Chimbote 2 Денови
32Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo C - Sub 18 Femenino 3 Денови 20 Часови
33Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo C - Sub 18 Absoluto 3 Денови 20 Часови
34Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo C - Sub 14 Femenino 3 Денови 20 Часови
35Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo B - Sub 16 Femenino 3 Денови 21 Часови
36Campeonato Metropolitano Juvenil 2018 Grupo B - Sub 16 Absoluto 3 Денови 21 Часови
37TORNEO ESCUELA DE AJEDREZ KIDS-TRUJILLO SUB-08 ABSOLUTO. 5 Денови 19 Часови
38TORNEO ESCUELA DE AJEDREZ KIDS-TRUJILLO SUB-10 ABSOLUTO. 5 Денови 19 Часови
39TORNEO ESCUELA DE AJEDREZ KIDS-TRUJILLO SUB-12 ABSOLUTO. 5 Денови 19 Часови
40TORNEO ESCUELA DE AJEDREZ KIDS-TRUJILLO SUB-14 ABSOLUTO. 5 Денови 19 Часови
411a COPA ADASUR 2019 - CAT. LIBRE 6 Денови 1 Часови
421a COPA ADASUR 2019 - SUB 14 6 Денови 1 Часови
431a COPA ADASUR 2019 - SUB 11 6 Денови 1 Часови
441a COPA ADASUR 2019 - SUB 08 6 Денови 1 Часови
45IRT Clausura 2018 Ciudad de Huaraz 6 Денови 3 Часови
46TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ - CLUB "JAQUE MATHEUS" DE CUSCO 6 Денови 16 Часови
47V Open IRT U-2200 Club Hermanos Rojas 6 Денови 17 Часови
48II Open IRT Rapidas Club Hermanos Rojas 6 Денови 17 Часови
49TORNEO ESCUELA DE AJEDREZ KIDS-TRUJILLO SUB-08 ABSOLUTO. 6 Денови 17 Часови
50II Torneo de Entrenamiento Ajedrez 2019 6 Денови 19 Часови