Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Peru (PER)

Flag PER
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Gran Torneo Juvenil y Open de Ajedrez Cusco 2017 "Obelisco al Kuntur Apuchin" 2DO GRUPO, Por inauguracion del nuevo local de la Escuela Cusqueña de Ajedrez. 1 Минути
2Grand Prix Centro Lima 2017 5 Часови 3 мин.
3XIII OPEN REY DE REYES 1 Денови 2 Часови
4V TORNEO COLEGIO DE INGENIEROS DEL PERU 2017 1 Денови 3 Часови
5I IRT Region Madre de Dios - Escuela de ajedrez Botvinnik 2017 3 Денови 5 Часови
6CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 18 Femenino 3 Денови 5 Часови
7CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 18 Absoluto 3 Денови 5 Часови
8CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 16 Femenino 3 Денови 5 Часови
9CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 16 Absoluto 3 Денови 5 Часови
10CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 14 Femenino 3 Денови 5 Часови
11CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 14 Absoluto 3 Денови 5 Часови
12CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 12 Femenino 3 Денови 5 Часови
13CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 12 Absoluto 3 Денови 5 Часови
14CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 10 Femenino 3 Денови 5 Часови
15CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 10 Absoluto 3 Денови 5 Часови
16CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 08 Femenino 3 Денови 5 Часови
17CAMPEONATO REGIONAL JUVENIL NORTE TRUJILLO 2018 Sub 08 Absoluto 3 Денови 5 Часови
18COPA MIRAFLORES 2017 SUB - 2100 3 Денови 7 Часови
19COPA MIRAFLORES 2017 SUB - 11 3 Денови 7 Часови
20COPA MIRAFLORES 2017 SUB - 16 3 Денови 8 Часови
21I Festival Interdistrital de Ajedrez Meta 29 Ciudad de Huaral - Sub 17 3 Денови 8 Часови
22I Festival Interdistrital de Ajedrez Meta 29 Ciudad de Huaral - Sub 12 3 Денови 8 Часови
23I Festival Interdistrital de Ajedrez Meta 29 Ciudad de Huaral - Sub 10 3 Денови 8 Часови
24I Festival Interdistrital de Ajedrez Meta 29 Ciudad de Huaral - Sub 7 3 Денови 8 Часови
25I IRT Region Madre de Dios - BLITZ Escuela de ajedrez Botvinnik 2017 4 Денови 3 Часови
26TORNEO "OPEN ALFIL DE ORO VIII" (ILO) 17 DICIEMBRE 2017 SUB-16 y Libre 4 Денови 16 Часови
27TORNEO "OPEN ALFIL DE ORO VIII" (ILO) 17 DICIEMBRE 2017 SUB-08 y SUB-10 4 Денови 16 Часови
28TORNEO IRT "CLUB DRAGON ALEXANDER II" ILO DEL 12 AL 14 ENERO 2018 4 Денови 16 Часови
29TORNEO IRT "CLUB DRAGON ALEXANDER II" - ILO SUB-12 DEL 12 AL 14 ENERO 2018 4 Денови 16 Часови
30TORNEO IRT "CLUB DRAGON ALEXANDER I" ILO BLITZ EL 13 ENERO 2018 4 Денови 16 Часови
31COPA LATINOAMERICANA OPEN MAGISTRAL CATEGORIA A Elo mayor o igual a 2100 6 Денови 1 Часови
32COPA LATINOAMERICANA OPEN CATEGORIA B Elo menor a 2100 6 Денови 1 Часови
33II Festival Estudiantil de Ajedrez de Chancay - Secundaria 6 Денови 10 Часови
34II Festival Estudiantil de Ajedrez de Chancay - Primaria 6 Денови 10 Часови
35CAMPEONATO DE AJEDREZ METROPOLITANO - Copa Ciudad de Lima 2017-Final - U16 6 Денови 20 Часови
36CAMPEONATO DE AJEDREZ METROPOLITANO - Copa Ciudad de Lima 2017-Final - U12 6 Денови 20 Часови
371er TORNEO INTER ESCOLAR DE AJEDREZ 2017 - SUB 08 "POLICLINICO SAN JUAN" 8 Денови 3 Часови
381er TORNEO INTER ESCOLAR DE AJEDREZ 2017 - SUB 17 "POLICLINICO SAN JUAN" 8 Денови 3 Часови
391er TORNEO INTER ESCOLAR DE AJEDREZ 2017 - CAT. LIBRE "POLICLINICO SAN JUAN" 8 Денови 3 Часови
401er TORNEO INTER ESCOLAR DE AJEDREZ 2017 - SUB 11 "POLICLINICO SAN JUAN" 8 Денови 3 Часови
411er TORNEO INTER ESCOLAR DE AJEDREZ 2017 - SUB 14 "POLICLINICO SAN JUAN" 8 Денови 3 Часови
42TORNEO INTER-UNIVERSITARIO DE AJEDREZ " COPA UJBM2017 " 9 Денови 16 Часови
43Olimpiada Andresina - Primaria Absoluto 10 Денови 17 Часови
44Olimpiada Andresina - Primaria Femenino 10 Денови 17 Часови
45I TORNEO DE AJEDREZ "JULIO GRANDA" - CAT. LIBRE 11 Денови 5 Часови
46I TORNEO DE AJEDREZ "JULIO GRANDA" - SUB 17 11 Денови 5 Часови
47I TORNEO DE AJEDREZ "JULIO GRANDA" - SUB 14 11 Денови 5 Часови
48I TORNEO DE AJEDREZ "JULIO GRANDA" - SUB 11 11 Денови 5 Часови
49I TORNEO DE AJEDREZ "JULIO GRANDA" - SUB 08 11 Денови 5 Часови
50IV TORNEO DE AJEDREZ INTER SEDES 2017 - CAT C I.E.P. CRUZ SACO 11 Денови 10 Часови
Advertisement