Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Canada (CAN)

Flag CAN
Бр.Турнирпоследно ажурирање
14e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION A 2 Денови 3 Часови
24e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION B 2 Денови 3 Часови
34e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION C 2 Денови 3 Часови
4ACC Club Championship - Reserve 2 Денови 14 Часови
5ACC Club Championship 2 Денови 14 Часови
62017 Kingston Open - An EOCA Grand Prix Event 3 Денови 4 Часови
7Open d’échecs de Trois-Rivières SECTION A 3 Денови 16 Часови
8Open d’échecs de Trois-Rivières SECTION B 3 Денови 16 Часови
9Open d’échecs de Trois-Rivières SECTION C 3 Денови 16 Часови
10Open d’échecs de Trois-Rivières SECTION D 3 Денови 16 Часови
112017 Rapid Championship @ Mississauga Chess Club 6 Денови 12 Часови
12Greater Toronto Chess League 2017 8 Денови 14 Часови
132017 Active Championship @ Mississauga Chess Club 13 Денови 15 Часови
143e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION C 17 Денови 4 Часови
15Championnat jeunesse du Québec 2017 (U-18) Ronde 1 à 6 17 Денови 19 Часови
16Championnat jeunesse du Québec 2017 (U-16) 17 Денови 19 Часови
17Championnat jeunesse du Québec 2017 (U-14) 17 Денови 19 Часови
18Championnat jeunesse du Québec 2017 (U-12) 17 Денови 19 Часови
19Championnat jeunesse du Québec 2017 (U-10) 17 Денови 19 Часови
20Championnat jeunesse du Québec 2017 (U-8) 17 Денови 19 Часови
213e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION A 20 Денови 16 Часови
223e TOURNOI DU MARDI À LAVAL COTÉ FQE 2016-2017 SECTION B 20 Денови 16 Часови
232017 CYCC Qualifier U8 - GEMS Learning Centre - February 2017 24 Денови 19 Часови
242017 CYCC Qualifier U10 - GEMS Learning Centre - February 2017 24 Денови 19 Часови
252017 CYCC Qualifier U12 - GEMS Learning Centre - February 2017 24 Денови 19 Часови
26FQE Rapide Hivernale 2017 «H» 24 Денови 23 Часови
27FQE Rapide Hivernal 2017 «G» 24 Денови 23 Часови
28FQE Rapide Hivernale 2017 «F» 25 Денови 5 Часови
29FQE Rapide hivernale 2017 «E» 25 Денови 6 Часови
302017 CYCC Qualifier U14 - GEMS Learning Centre - February 2017 25 Денови 6 Часови
31FQE Rapide Hivernal 2017 «D» 25 Денови 15 Часови
32FQE Rapide hivernale 2017 «C» 25 Денови 16 Часови
33FQE Rapide Hivernale 2017 «B» 25 Денови 16 Часови
34FQE Rapide Hivernale 2017 «A» 25 Денови 17 Часови
35Hart House Reading Week Open Crown 30 Денови 16 Часови
36Hart House Reading Week Open U2200 30 Денови 16 Часови
37Hart House Reading Week Open U1900 30 Денови 16 Часови
38Hart House Reading Week Open U1600 30 Денови 16 Часови
39Hart House Reading Week Open U1300 30 Денови 16 Часови
40Viktar Chuprys Memorial Tournament @ Mississauga Chess Club 34 Денови 7 Часови
41GEMS Learning Institute - Foundation Level 36 Денови 4 Часови
42GEMS Learning Institute - Advance Level 36 Денови 4 Часови
43ACC What's My Name Swiss Crown 37 Денови 13 Часови
44ACC What's My Name Swiss U1900 37 Денови 13 Часови
45ACC What's My Name Swiss U1500 37 Денови 14 Часови
46CMA Futurity # 01 Section D 37 Денови 17 Часови
47CMA Futurity # 01 Section A 37 Денови 18 Часови
48CMA Futurity # 01 Section C 38 Денови 16 Часови
49CMA Futurity # 01 Section B 38 Денови 16 Часови
50CMA Futurity # 01 Section E - Open 38 Денови 16 Часови
Advertisement
Advertisement