Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Bolivia (BOL)

Flag BOL
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1I TORNEO IRT INAUGURAL ACADEMIA DEPTAL. DE AJEDREZ "TORRE FUERTE" 1 Денови 22 Часови
22do. IRT "Memorial Prof. Felix Davalos" 2 Денови 19 Часови
32da Fecha Abierto Blitz ANBA-CBBA Julio (14/07/2018) 2 Денови 20 Часови
41ra Fecha Abierto Blitz ANBA-CBBA Julio (07/07/2018) 7 Денови 21 Часови
5Campeonato Nacional Mayores Absoluto 2018 Fase Preliminar 9 Денови 1 Часови
6Campeonato Nacional Mayores Femenino 2018 Fase Preliminar 9 Денови 2 Часови
72do Campeonato Inter - Escuelas de Ajedrez 2018 9 Денови 17 Часови
8OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-18 11 Денови 2 Часови
9OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-18 FEM 11 Денови 2 Часови
10OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-14 11 Денови 2 Часови
11OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-14 FEM 11 Денови 2 Часови
12OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-8 11 Денови 2 Часови
13OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-8 FEM 11 Денови 2 Часови
14OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-6 11 Денови 2 Часови
15OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-12 11 Денови 18 Часови
16OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-12 FEM 11 Денови 18 Часови
17OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-16 12 Денови 2 Часови
18OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-16 FEM 12 Денови 2 Часови
19OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-10 12 Денови 2 Часови
20OLIMPIADAS DEPARTAMENTALES DE AJEDREZ DE LA PAZ SUB-10 FEM 12 Денови 2 Часови
21TORNEO BLITZ - INAUGURACION ANBA VILLA TEJADA RECTANGULAR 12 Денови 20 Часови
22TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 14-18 12 Денови 23 Часови
23TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 12 12 Денови 23 Часови
24TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 10 12 Денови 23 Часови
25TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 8 12 Денови 23 Часови
26TORNEO RUMBO XII OLIMPIADA NACIONAL DE AJEDREZ 2018 - EL ALTO SUB 6 12 Денови 23 Часови
27Torneo Inaugural AMALP Nuevo Amanecer 16 Денови 19 Часови
28I IRT BLITZ ANBA - COCHABAMBA 2018 "FECHA 24" 16 Денови 20 Часови
29IRT 80 ANIVERSARIO DE LA FBA-COCHABAMBA 17 Денови
30PLURINACIONALES C-17, SECUNDARIA VARONES. LA ASUNTA 17 Денови 16 Часови
31PLURINACIONALES C-17, SECUNDARIA DAMAS. LA ASUNTA 17 Денови 16 Часови
32Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub16;Sub18** 23 Денови
33I IRT RAPIDO BOLIVIA 23 Денови 2 Часови
34Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub14** 23 Денови 2 Часови
35Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub12** 23 Денови 2 Часови
36Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub10** 23 Денови 2 Часови
37Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub08** 23 Денови 2 Часови
38Campeonato Departamental de Ajedrez-2018 **Sub06** 23 Денови 2 Часови
39Fecha 23 Torneo Blitz ANBA Cochabamba (23/06/2018) 23 Денови 20 Часови
40PLURINACIONALES CIRCUNSCRIPCIƓN 17, PRIMARIA VARONES- LA ASUNTA 26 Денови 1 Часови
41PLURINACIONALES CIRCUNSCRIPCION 17, PRIMARIA DAMAS - LA ASUNTA 26 Денови 1 Часови
42Fecha 22 Torneo Blitz ANBA Cochabamba (16/06/2018) 29 Денови
43Torneo Gran Maestro Darcy Lima 35 Денови 2 Часови
445to Clasificatorio Nacional Mayores Absoluto 2018 SUCRE 35 Денови 22 Часови
45IV Torneo IRT "El Alto de pie Siempre" 2018 36 Денови 8 Часови
46CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 U15, U17 37 Денови 1 Часови
47CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL 2018 U13 ABSOLUTO 37 Денови 1 Часови
48CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 SUB 11 ABSOLUTO 37 Денови 1 Часови
49CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL 2018 U11, U13 DAMAS 37 Денови 1 Часови
50CAMPEONATO NACIONAL INFANTO JUVENIL PROMOCIONAL 2018 SUB 9 ABSOLUTO 37 Денови 1 Часови