Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Austria (AUT)

Flag AUT
Бр.Турнирпоследно ажурирање
1Schülerliga 2017 Landesfinale der Salzburger Unterstufenschulen 1 Часови 32 мин.
23. Offene Pinzgauer Schnellschach-Meisterschaft 2017 1 Часови 36 мин.
3Familienturnier 2017 des USK Uttendorf 14 Часови 49 мин.
432. Schwarzacher Open 2017 (Hauptturnier) 15 Часови 8 мин.
5Juniturnier 2017 des USK Uttendorf 1 Денови 4 Часови
6ASK Schnellschachmeisterschaft 2017-Turnier 1 2 Денови 22 Часови
7ASK Schnellschachmeisterschaft 2017-Turnier 6 2 Денови 22 Часови
8Halleiner AbschluƟblitzmeisterschaft 2017 4 Денови 2 Часови
9Schach-Landesverband Salzburg Landes-Einzelmeisterschaften Herren und Damen 6 Денови 22 Часови
1032. Schwarzacher Open 2017 (C-Turnier unter 1700 Elo) 9 Денови 20 Часови
11U12-Begleitturnier zur Damen- und Herren-LEM 2017 9 Денови 23 Часови
12ASK Schnellschachmeisterschaft 2017-Turnier 5 10 Денови 2 Часови
1332. Schwarzacher Open 2017 (B-Turnier unter 2100 Elo) 14 Денови 23 Часови
14Halleiner Pfingstblitzmeisterschaft 2017 17 Денови 3 Часови
15Salzburger ASKÖ Jugendlandesmeisterschaft 2017 20 Денови 20 Часови
16USK Uttendorf - Schüler-Vereinsmeisterschaft 2017 23 Денови 16 Часови
17Halleiner Schnellschachturnier 2017 - Staffel 4 25 Денови 2 Часови
18Salzburger ASKÖ Landesmeisterschaft 2017 27 Денови 18 Часови
19Wallersee-Pokalturnier 2017 Off. Schnellschach-Bezirksmeisterschaften des Flachgaues 2017 29 Денови 21 Часови
20Landescup 2017 29 Денови 21 Часови
21Maria Alm neu 29 Денови 22 Часови
22Schnellschach-Turnier 35 Денови 23 Часови
23Maiturnier 2017 des USK Uttendorf 36 Денови 14 Часови
24ASK Schnellschachmeisterschaft 2017-Turnier 4 37 Денови 22 Часови
25ASK Schnellschachmeisterschaft 2017-Turnier 3 44 Денови 1 Часови
26Schülerliga 2017 Landesfinale der Salzburger Volksschulen 52 Денови 19 Часови
27Halleiner Klubmeisterschaft 2016/2017 53 Денови 2 Часови
28ASK Schnellschachmeisterschaft 2017-Turnier 2 58 Денови 18 Часови
29Schul-Schülerliga 2017 Bezirksmeisterschaften der Flachgauer Unterstufenschulen 59 Денови 18 Часови
30Schülerliga 2017 Landesfinale der Salzburger Mädchenbewerbe 59 Денови 18 Часови
31Halleiner Schnellschachturnier 2017 - Staffel 3 60 Денови 1 Часови
32Senioren Schnellschach Frühjahrsturnier 2017 61 Денови 20 Часови
33Aprilturnier 2017 des USK Uttendorf 64 Денови 2 Часови
34Halleiner Osterblitzmeisterschaft 2017 72 Денови 22 Часови
35Klubmeisterschaft 2016/2017 73 Денови 14 Часови
36Salzburger Landesliga B 2016/2017 78 Денови 21 Часови
37Schul-Schülerliga 2017 Bezirksmeisterschaften der Flachgauer Volksschulen 80 Денови 18 Часови
384. Salzburger Kinder- und Jugendturnier 2016/2017 U8 80 Денови 18 Часови
394. Salzburger Kinder- und Jugendturnier 2016/2017 U10 80 Денови 18 Часови
404. Salzburger Kinder- und Jugendturnier 2016/2017 U12 80 Денови 18 Часови
414. Salzburger Kinder- und Jugendturnier 2016/2017 U14/U16/U18 80 Денови 18 Часови
42ASK Klubmeisterschaft 2017 C - Turnier 86 Денови 22 Часови
43ASK Klubmeisterschaft 2017 B - Turnier 86 Денови 22 Часови
44ASK Klubmeisterschaft 2017 A - Turnier 86 Денови 22 Часови
452. Klasse Stadt Play off 90 Денови 2 Часови
46Salzburger 2. Klasse Nord 2016/2017 90 Денови 22 Часови
47Salzburger Landesliga A 2016/2017 91 Денови 3 Часови
48Volksschulen Landesmeisterschaft 2017 94 Денови 19 Часови
49Halleiner Schnellschachturnier 2017 - Staffel 2 94 Денови 23 Часови
50Salzburger 1. Klasse Nord 2016/2017 98 Денови 4 Часови
Advertisement