Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Избери федерација: Austria (AUT)

Flag AUT
Бр.Турнирпоследно ажурирање
13. Offene Pinzgauer Schnellschach-Meisterschaft 2017 9 Часови 47 мин.
2Märzturnier 2017 des USK Uttendorf 9 Часови 48 мин.
3Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U10) 9 Часови 52 мин.
4Wallersee-Pokalturnier 2017 Off. Schnellschach-Bezirksmeisterschaften des Flachgaues 2017 1 Денови 12 Часови
5Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U12) 2 Денови 9 Часови
6Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U14) 2 Денови 9 Часови
7Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U14 weiblich) 2 Денови 11 Часови
8Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U16) 2 Денови 11 Часови
9Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U10 weiblich) 2 Денови 14 Часови
10Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U8) 2 Денови 14 Часови
11Salzburger Jugendlandesmeisterschaften 2017 (Gruppe U18) 2 Денови 15 Часови
12Halleiner Schnellschachturnier 2017 - Staffel 4 4 Денови 14 Часови
13Halleiner Schnellschachturnier 2017 - Staffel 3 4 Денови 14 Часови
14Halleiner Schnellschachturnier 2017 - Staffel 2 4 Денови 14 Часови
15Halleiner Schnellschachturnier 2017 - Staffel 1 4 Денови 14 Часови
162. Klasse Stadt Play off 9 Денови 16 Часови
17ASK Klubmeisterschaft 2017 C - Turnier 12 Денови 4 Часови
1829. Internationales Seniorenturnier in Maria Alm 12 Денови 12 Часови
191. Senioren - Open 2016 in Salzburg 13 Денови 8 Часови
20ASK Klubmeisterschaft 2017 B - Turnier 13 Денови 23 Часови
21Semesterturnier BORG StraƟwalchen 14 Денови 7 Часови
22Salzburger Landesliga B 2016/2017 16 Денови 15 Часови
23Schach 960 - Februarturnier des USK Uttendorf 18 Денови
24Klubmeisterschaft 2016/2017 18 Денови 3 Часови
25ASK Klubmeisterschaft 2017 A - Turnier 19 Денови 11 Часови
26Halleiner Klubmeisterschaft 2016/2017 21 Денови 1 Часови
27Salzburger 1. Klasse Nord 2016/2017 23 Денови 16 Часови
28Salzburger 1. Klasse Süd 2016/2017 23 Денови 16 Часови
29Salzburger Landesliga A 2016/2017 23 Денови 16 Часови
30Salzburger 2. Klasse Stadt 2016/2017 30 Денови 16 Часови
31Salzburger 2. Klasse Nord 2016/2017 30 Денови 16 Часови
32Salzburger U16 Liga 2016/17 Landesmeisterschaft für Jugendmannschaften U 16 33 Денови 14 Часови
33Jännerturnier des USK Uttendorf 34 Денови 6 Часови
34Dreikönigsblitzturnier 2017 43 Денови 13 Часови
35Neujahrsblitzturnier 2017 50 Денови 23 Часови
36Schachclub Neumarkt Silvester-Blitzturnier 2016 52 Денови 9 Часови
37STEFANIBLITZTURNIER 2016 55 Денови 2 Часови
38Schachclub Neumarkt U12-Weihnachtsturnier 2016 60 Денови 4 Часови
39Fedel Nathale Gedächtniscup 60 Денови 7 Часови
40Halleiner Franz-Xaver-Weihnachtsblitzturnier 2016 62 Денови 12 Часови
41Pinzgauer S60-Seniorenmeisterschaft 70 Денови 6 Часови
42USK Uttendorf - Weihnachtsturnier 2016 74 Денови 1 Часови
43Manfred-Schöpf-Gedenkturnier 2016 77 Денови 16 Часови
44Clubmeisterschaft SchachclubNeumarkt 2015/16 79 Денови 13 Часови
452. Salzburger Kinder- und Jugendturnier U10 85 Денови 7 Часови
462. Salzburger Kinder- und Jugendturnier U08 85 Денови 7 Часови
472. Salzburger Kinder- und Jugendturnier U18 86 Денови 5 Часови
482. Salzburger Kinder- und Jugendturnier U12 86 Денови 5 Часови
49Schachclub Neumarkt Halloweenturnier 2016 105 Денови 14 Часови
50USKU-Schülerkurs-Abschlussturnier 2016 117 Денови 5 Часови
Advertisement