Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

Valittu liitto: Republic of North Macedonia (MKD)

Flag MKD
NrTurnausPäivitetty viimeksi
1Prvenstvo vo standarden sah na grad Skopje (U12) 2 h. 28 min.
2Youth Tournament DERZHAVIN 2019 (born 2009 or younger) 1 pv. 3 h.
3Youth Tournament DERZHAVIN 2019 1 pv. 3 h.
4ALKALOID Rapid Open 2019 3 pv. 6 h.
5Prvenstvo vo standarden sah na grad Skopje (U16) 3 pv. 15 h.
6Prvenstvo vo standarden sah na grad Skopje (U18) 3 pv. 15 h.
7Prvenstvo vo standarden sah na grad Skopje (U10) 3 pv. 15 h.
8Prvenstvo vo standarden sah na grad Skopje (U08) 3 pv. 15 h.
9OPEN Prilep 2019 6 pv. 1 h.
10OPEN Bitola 2019 - Mladinski turnir vo zabrzan sah 6 pv. 1 h.
11Првенство во шах за млади на град Скопје 2019 ( основни училишта IV - V одд.) 7 pv. 5 h.
12Првенство во шах за млади на град Скопје 2019 ( основни училишта VIII-IX одд.) 7 pv. 5 h.
13Првенство во шах за млади на град Скопје 2019 ( основни училишта VI - VII одд.) 7 pv. 5 h.
14Првенство во шах за млади на град Скопје 2019 ( средни училишта ) 7 pv. 5 h.
15Првенство во шах за млади на град Скопје 2019 ( основни училишта I - III одд.) 7 pv. 6 h.
16Blitz Gazi Baba 2019 9 pv. 23 h.
17Prvenstvo vo standarden sah na grad Skopje (U14) 13 pv. 23 h.
18Mladinski turnir LASKER 2019 29 pv. 8 h.
19Women Team Championship of North Macedonia 2019 41 pv. 10 h.
20Youth Team Championship of North Macedonia-U14 43 pv. 1 h.
21Youth Team Championship of North Macedonia-U16 43 pv. 7 h.
22Youth Team Championship of North Macedonia-U18 43 pv. 9 h.
23Youth Team Championship of North Macedonia-U12 43 pv. 9 h.
24Youth Team Championship of North Macedonia-U10 43 pv. 9 h.
25Youth Team Championship of North Macedonia-U08 44 pv. 4 h.
26International Youth Chess Tournament "Lake Queen 2019"- B (born 2001 or younger) 63 pv. 5 h.
27International Youth Chess Tournament "Lake Queen 2019"- C (born 2009 or younger) 63 pv. 7 h.
282nd Memorial Chess Tournament ''Mahi Halili - Lala'' 70 pv. 23 h.
29Open Championship of North Macedonia 2019 73 pv. 8 h.
30Women Championship of North Macedonia 2019 74 pv. 3 h.
31XXVIII Team Championship of North Macedonia 106 pv. 6 h.
32Championship of North Macedonia for blind and visualy impaired 2019 117 pv. 9 h.
33INT. YOUTH CHESS RATING TOURNAMENT "Ethno Village Timchevski 2019" (U-20 & G-20) 131 pv. 5 h.
34INT. YOUTH CHESS RATING TOURNAMENT "Ethno Village Timchevski 2019" (U-12 & G-12) 131 pv. 5 h.
35CHESS CAMP GAMBIT ASSECO SEE 2019 146 pv. 2 h.
36Championship of North Macedonia 2019 167 pv. 6 h.
37KVALITET 2019 - (ELO<2200) 169 pv. 8 h.
38KVALITET 2019 - C (under 10 year old) 169 pv. 10 h.
394th Memorial Chess Tournament FADIL NIMANI 170 pv. 5 h.
40Youth Championships of North Macedonia 2019-U14 194 pv. 8 h.
41Youth Championships of North Macedonia 2019-U18 194 pv. 9 h.
42Youth Championships of North Macedonia 2019-G10 194 pv. 12 h.
43Youth Championships of North Macedonia 2019-G12 194 pv. 12 h.
44Youth Championships of North Macedonia 2019-U08 194 pv. 12 h.
45Youth Championships of North Macedonia 2019-U10 194 pv. 12 h.
46Youth Championships of North Macedonia 2019-U12 194 pv. 12 h.
47Youth Championships of North Macedonia 2019-U16 194 pv. 12 h.
48GOSTIVAR OPEN 2019 198 pv. 4 h.
49Junior Team Match Skopje-TheSsaloniki < 1600 203 pv. 6 h.
50Junior Team Match Skopje-TheSsaloniki < 2200 204 pv. 2 h.