Advertisement

Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 380.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
12019 NATIONAL CHESS CHAMPIONSHIP SEMI-FINALS (OPEN DIVISION) PHI
0 Minuutit
212th International Rapid Chess Festival - National open Rapid Championship 2019 GRE
3 Minuutit
3 8th International Blitz Chess Festival - National open Blitz Championship 2019 GRE
3 Minuutit
4Festival Carolina Dent (Preinscritos) CRC
5 Minuutit
5COPA TORRE BLANCA 2019 - POR EQUIPOS DE 3 JUGADORES. LUNES 14 DE OCTUBRE (NO LABORABLE) A LAS 19HS. wp:1140874153 ARG
8 Minuutit
6MAGISTRAL CLUB JAQUE MATE "NESTOR OSCAR ROBLEDO" 2019 ARG
9 Minuutit
7SUCACAI 14 10 2019 BRA
10 Minuutit
8IX IRT Abierto Internacional de la Raza 2019 COL
11 Minuutit
9Abierto Sub 2000 De La Raza 2019 COL
11 Minuutit
10II Liga Beograda -2019 SRB
15 Minuutit
11JOGOS DA PRIMAVERA 2019 - XADREZ SUB 15 FEMININO BRA
15 Minuutit
12VILLA MARTELLI, TORNEO ABIERTO 12 DE OCTUBRE 2019 ARG
16 Minuutit
13CAVP TORNEO DIVERSIDAD DE LOS PUEBLOS 2019 ARG
16 Minuutit
14VI Torneo de Ajedrez Divino Niño del Milagro 2019 Categoría B - Chimbote PER
20 Minuutit
15VI Torneo de Ajedrez Divino Niño del Milagro 2019 Categoría C - Chimbote PER
22 Minuutit
16III Liga Beograda -2019 SRB
24 Minuutit
17VI Torneo de Ajedrez Divino Niño del Milagro 2019 Categoría A - Chimbote PER
26 Minuutit
18III-ти Открит турнир за купа "ПАВЛИКЯНИ" - 16 ноември BUL
28 Minuutit
19Torneo Regional Juvenil Copa Quintal COL
29 Minuutit
202019 AuCC Fall Leaves CAN
29 Minuutit
2162º JAPS - DIVISÃO "A" - FASE FINAL - TOLEDO FEMININO BRA
31 Minuutit
22JOGOS DA PRIMAVERA 2019 - XADREZ SUB 13 MASCULINO BRA
31 Minuutit
232. liga A 2019/20 CZE
32 Minuutit
2462º JAPS - DIVISÃO "A" - FASE FINAL - TOLEDO MASCULINO BRA
32 Minuutit
25FIDE Chess.com Grand Swiss 2019 ENG
36 Minuutit
26IRT Departamental Absoluto Norte de Santander 2019 * vie 11 al lun 14 de octubre COL
41 Minuutit
27IRT Sub 2200 CLUB de AJEDREZ JAQUE MATE - MEMORIAL CARLOS CLOET ARG
43 Minuutit
28VII Obert Club Escacs Cornella 2019 Memorial Dr. Josep Vallve Pinol CAT
47 Minuutit
29IX OPEN CIUDAD DE ALFARO "Trofeo Cigüeña de Plata" (31 Octubre a 3 Noviembre) ESP
47 Minuutit
30Campeonato de Xadrez Rápido da LBX - Etapa Rio Grande do Norte II Memorial MF Neri Silveira BRA
50 Minuutit
31Open Zlatni otok Krk, Malinska - 31.10.-03.11.2019. CRO
50 Minuutit
3237. Münsterland Open GER
53 Minuutit
33VIII Obert Escacs del Moianes 2019 (228924) [A,B,C,D - trams d'Elo; G=Bages; O=Osona; L=local; V=veterà] CAT
54 Minuutit
3427. Challengers GER
54 Minuutit
35I OPEN DE AJEDREZ CAMPILLOS ESP
57 Minuutit
36Stofan Blitz VI ISL
58 Minuutit
37IV-ти Детски турнир за купа "МАРИНОПОЛЦИ" - 12 октомври BUL
59 Minuutit
38JOGOS DA PRIMAVERA 2019 - XADREZ SUB 13 FEMININO BRA
59 Minuutit
391. Krajský přebor jednotlivců - kategorie 12, PdŠS - Lanškroun CZE
59 Minuutit
401. Krajský přebor jednotlivců - kategorie 10, PdŠS - Lanškroun CZE
1 h. 1 min.
41بطولة الشيخة هند للألعاب الرياضية للسيدات 2019 بطولة المقيمات للشطرنج 15و16و21 اكتوبر 2019 UAE
1 h. 7 min.
42Skakthing Gardabaejar 2019 ISL
1 h. 7 min.
43X Juegos Atléticos del Norte de Caldas 2019 Alcaldía de Pácora COL
1 h. 7 min.
44BLITZ X ANIVERSARIO Club Caissa Guatemala GUA
1 h. 8 min.
45X Juegos Atléticos del Norte de Aldas Alcaldía de Pácora COL
1 h. 8 min.
46دورة الشيخة هند للألعاب الرياضية للسيدات 2019 بطولة المواطنات للشطرنج من 15و16و21 أكتوبر 2019 UAE
1 h. 8 min.
47Bellville Rapids Oct 2019 RSA
1 h. 9 min.
48Regional Sul do Campeonato Brasileiro Amador sub 1800 [ID CBX 5024/19] Título de MN e Inscrição no Brasileiro 2020 BRA
1 h. 10 min.
49Regional Sul do Campeonato Brasileiro Amador sub 2000 [ID CBX 5025/19] Título de MN e Inscrição no Brasileiro 2020 BRA
1 h. 10 min.
50Curso Presencial de Arbitragem AN/MI Leandro Perdomo ID CBX 5021/19 BRA
1 h. 11 min.