Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 305.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Liiton valinta    ECU Logo

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1XIX BLITZ FENAG 2018 GUA
3 Minuutit
2CLUB DE AJEDREZ CHILE - VI TORNEO POR EQUIPOS SUB 1600 CHI
4 Minuutit
3XXX Open Internacional Diputacion de Caceres Jarandilla de la Vera 10 y 11 de Noviembre de 2018 ESP
7 Minuutit
4XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 13 PER
10 Minuutit
5IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR Sub 09 Absoluto VEN
10 Minuutit
6XIV TORNEO REGIONAL ADASUR SUB 10 PER
10 Minuutit
7XIV TORNEO REGIONAL ADASUR CATEG. LIBRE PER
11 Minuutit
81° Torneo Rápido Sub 2300 CLUB ATLETICO BOCA JUNIORS 2018 $ 10.200 pesos en premios!! ARG
11 Minuutit
9Torneos Evita 2018 23.10.2018 - Mar Del Plata ARG
13 Minuutit
10Club Argentino de Ajedrez - Torneo Sub-2300 Martes 23/10/2018 10 minutos + 2 segunos por jugada - 9 RONDAS ARG
17 Minuutit
11V Floripa Chess Open 2019 - Válido para Norma de GM/WGM - MI/WMI - 30mil reais! 21 a 27 de janeiro! BRA
21 Minuutit
1260° Aniversario ASOCIACION DEL PERSONAL SUPERIOR DE EMPRESAS DE ENERGIA (APSEE) SUB 2250 con la presencia especial de GM SANDRO MARECO ($ 15.200 EN PREMIOS) ARG
21 Minuutit
13Осенний турнир Лиг - 2018. "Лига 1201" RUS
23 Minuutit
14Осенний турнир Лиг - 2018. "Лига 1001" RUS
26 Minuutit
15Club MARIANO MORENO. Abierto de Primavera válido para el ELO inicia 4 de octubre a las 19:45 ARG
30 Minuutit
16Desempate Campeonato Argentino Supra 65 ARG
31 Minuutit
17IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR SUB 15 FEMENINO LISTADO GENERAL DE PARTICIPANTES VEN
34 Minuutit
18IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR SUB 13 FEMENINO LISTADO GENERAL DE PARTICIPANTES VEN
34 Minuutit
19IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR SUB 11 FEMENINO LISTADO GENERAL DE PARTICIPANTES VEN
34 Minuutit
20IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR SUB 7 FMENINO LISTADO GENERAL DE PARTICIPANTES VEN
35 Minuutit
21V Etapa do Circuito de Xadrez RPD CXC 2018 BRA
38 Minuutit
22Tercera Categoría C.A.M.G. ARG
39 Minuutit
23107-й фестиваль "Петровская Ладья". Турнир С5 RUS
39 Minuutit
24107-й фестиваль "Петровская Ладья". Турнир С4 RUS
42 Minuutit
25VI Torneio de Xadrez RPD do Costa Verde Tenis Clube "In Memorian" - Antônio Hermano da Silva BRA
42 Minuutit
26Club MARIANO MORENO . Blitz por el ELO. Viernes 26.10 a las 20 código torneo: 199857 ARG
46 Minuutit
27107-й фестиваль "Петровская Ладья". Турнир С3 RUS
49 Minuutit
28107-й фестиваль "Петровская Ладья". Турнир С0- юношеский ОПЕН RUS
54 Minuutit
295 éme Open El Jadida 2018 MAR
59 Minuutit
30MĚSTSKÁ SOUTĚŽ OSTRAVA 2018-2019 CZE
1 h. 3 min.
31IX Open Internacional Marquês Pombal (26 a 28 de Outubro) POR
1 h. 7 min.
32V Circuito de Xadrez Rápido - 2018 - 9ª Etapa Absoluto BRA
1 h. 15 min.
33I Torneo "Julio Cortázar" C A Banfield FASGBA- Campeón Ricardo Ojea, Segundo Angel Palma, Tercero Manuel Arias. ARG
1 h. 18 min.
34IX FESTIVAL PANAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR Sub 07 Absoluto VEN
1 h. 25 min.
35SVK 5. liga A11_2018/19 Spolu SVK
1 h. 28 min.
36CAMPEONATO SEMIFINAL 2018 GRUPO CUATRO GUA
1 h. 32 min.
373rd Nainital Open Fide Rating Chess Tournament-2018,29 Oct to 03 Nov,2018 Prize Fund-Rs.2,50,000/- Mr. ID Tewari-9368819007 IND
1 h. 34 min.
38Белая Ладья 2018 - школьный этап в 1505 RUS
1 h. 34 min.
39CAMPEONATO DE AJEDREZ RÁPIDO POR EQUIPOS DE MADRID 2018-2019 ESP
1 h. 36 min.
405° Abierto ASOCIACION DEL PERSONAL SUPERIOR DE EMPRESAS DE ENERGIA (APSEE) 2018 ARG
1 h. 39 min.
41Carlton Williams Memorial BER
1 h. 39 min.
42TORNEO HOMENAJE GABRIEL RODRIGUEZ CLUB PHILIDOR 9 DE JULIO 613 MORON ARG
1 h. 44 min.
43IRT Torneo Internacional de Ajedrez ACTIVO Sport Fest Santiago de Cali ELITE COL
1 h. 45 min.
44Torneo Halloween Malaga Factory ESP
1 h. 45 min.
45IRT Torneo Internacional de Ajedrez BLITZ Sport Fest Santiago de Cali ELITE COL
1 h. 45 min.
46II Open Rapidas Alhaurin de la Torre ESP
1 h. 45 min.
474.liga D11 2018/2019 SVK
1 h. 49 min.
48XXIV Trofeo Diputación - 12 de Ajedrez (General, Sub16 y Sub14) ESP
2 h. 3 min.
49XXIV Trofeo Diputación - 12 de Ajedrez (Sub12, Sub10 y Sub8) ESP
2 h. 6 min.
50II Campeonato de Malaga Infantil por Equipos. Grupo C ESP
2 h. 7 min.