Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 315.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
14th Singapore Amateur Chess Championships 2018 SGP
0 Minuutit
2Little flower Public School Category 2 Boys(5th to 7th) IND
0 Minuutit
3Квалификационный турнир с нормой второго разряда RUS
2 Minuutit
42018 Chess In Shanghai-Grand Prix Season II Super Final @Park Tavern-Dec 13th CHN
3 Minuutit
5Этап Кубка Свердловской области по быстрым шахматам "Горный Урал". D (Д2010<) RUS
3 Minuutit
6Чемпионат Иссык-Кульской области среди девочек 2011-2012гг. U8 - девочки KGZ
3 Minuutit
7Региональный отборочный турнир по шахматам среди мальчиков 2011 г.р. и моложе RUS
3 Minuutit
8Чемпионат Иссык-Кульской области среди мальчиков 2005-2006гг. U14 - Open KGZ
3 Minuutit
9Elegant Uttara 10th FIDE Rapid Rating Chess Tournament 2018 BAN
3 Minuutit
10FCPL Lightning Chess Championship 2018 UAE
5 Minuutit
11III Interescolar Virgen de Loreto sub 12 ESP
7 Minuutit
12Полуфинал г. Оренбурга по шахматам RUS
7 Minuutit
13III Interecolar Virgen de Loreto sub 8 ESP
7 Minuutit
14Celebrate together rapid UKR
8 Minuutit
15Litoměřická Vánočka 2018 CZE
8 Minuutit
162018 Chess In Shanghai-Grand Prix Season II Super Final @Park Tavern-Dec 13th CHN
8 Minuutit
17Memorial Maria Firescu-Nadejde ed.2018 - U12 ROU
9 Minuutit
18SS Manhems KM 2018 - Lilla Tisdagsgruppen SWE
9 Minuutit
19SS Manhems KM 2018 - Lilla Onsdagsgruppen SWE
9 Minuutit
20Nicosia Rapid Chess Championship 2018 CYP
9 Minuutit
21Evadnyito Papp Bela Memorial 2019 HUN
9 Minuutit
22Малахитовая шкатулка. 54-ый этап. RUS
10 Minuutit
23Cupa Mos Craciun editia 6 sub 6 ani baieti 15-16.12.2018 ROU
11 Minuutit
24Cupa Mos Craciun editia 6 sub 8 ani baieti 15-16.12.2018 ROU
12 Minuutit
259th Esfahan Chess League 1397 IRI
12 Minuutit
26Cupa Mos Craciun editia 6 sub 10 ani fete 15-16.12.2018 ROU
12 Minuutit
27Cupa Mos Craciun editia 6 sub 10 ani baieti 15-16.12.2018 ROU
15 Minuutit
28Bursa Küçükler Satranç İl Birinciliği (12 Yaş Genel Kategorisi) TUR
15 Minuutit
292018 Chess In Shanghai-Grand Prix Season II Super Final @Park Tavern-Dec 13th CHN
17 Minuutit
30Bursa Küçükler Satranç İl Birinciliği (10 Yaş Genel Kategorisi) TUR
17 Minuutit
31TELUGU STATES B N M MEMORIAL UNDER-15 OPEN CHESS TOURNAMENT DEC 15TH &16TH CONT 9505181556 IND
19 Minuutit
321st HOC Sub-2000 Rapid Tournament UAE
19 Minuutit
33Туринир среди адвокатов Ростовской области 2018 RUS
19 Minuutit
34Sebiz Finishing School All India Open Chess Championship 2018 from 14-16 Dec 2018 (www.chandigarhchess.com), 9417148610,9814615100 IND
20 Minuutit
35Маэстро, декабрь 2018. Турнир 1-3 разрядов RUS
21 Minuutit
36Чемпионат Иссык-Кульской области среди девочек 2009-2010гг. U10 - девочки KGZ
22 Minuutit
37Чемпионат Иссык-Кульской области среди мальчиков 2007-2008гг. U12 - Open KGZ
23 Minuutit
38Чемпионат Иссык-Кульской области среди мальчиков 2009-2010гг. U10 - Open KGZ
24 Minuutit
39Квалификационный турнир с нормой первого разряда А RUS
25 Minuutit
40Квалификационный турнир с нормой первого разряда Б RUS
25 Minuutit
41Рейтинговый турнир А RUS
26 Minuutit
42Чемпионат РТ по шахматам среди мужчин RUS
26 Minuutit
43Bursa Küçükler Satranç İl Birinciliği (9 Yaş Genel Kategorisi) TUR
26 Minuutit
44M.Gəncəvinin xatirəsinə həsr olunmuş reytinqli turnir "GƏNCƏ OPEN 2018" 20-27 dekabr AZE
27 Minuutit
45O putovní pohár města Buštěhradu 43 ročník CZE
28 Minuutit
46Этап Кубка Свердловской области по быстрым шахматам "Горный Урал". А (М2007-09) RUS
28 Minuutit
47Чемпионат Иссык-Кульской области среди девушек 2001-2002гг. U18 - девушки KGZ
29 Minuutit
48Этап Кубка Свердловской области по быстрым шахматам "Горный Урал". Е (МД2002-06) RUS
29 Minuutit
49Mourmugao Taluka open chess Tournament (MTCA) Dec 2018 Vasco- Goa, entries will be accepted till 12:00 Noon 15th Dec 2018. IND
29 Minuutit
50Bursa Küçükler Satranç İl Birinciliği (8 Yaş Genel Kategorisi) TUR
29 Minuutit