Tournament Database of Chess Results

Remark: Upper and lower case does not make any difference

TournamentTournament director Organizer(s) Chief Arbiter Arbiter
Location tournament end between ( yyyymmdd or yyyymm or yyyy ) and Tournament type Sort according to Country Only finished tournaments
TournamentfromtoTournament directorOrganizer(s)Chief ArbiterDeputy Chief ArbiterArbiterRd.ndbkey
Apr. 2018
Первенство г.Пскова среди мальчиков до 13 лет2018/04/012018/04/3011094 Самсонов Святослав ИгоревичФедерация шахмат Псковской области68619 Якушкин Николай Сергеевич27408 Лилейкин Андрей Сергеевич, 16830 Агафонцева Наталья Валерьевна936343713
“睿酷·友邦杯”2018年全国国际象棋棋协大师赛(盐城)成人组2018/04/292018/04/30中国国际象棋协会谢钧宋然、朱建银713348671
11 NEANIKO RAPID EOS AXARNON με διεθνη αξιολογηση2018/04/302018/04/30PANTELIDIS JOHN620349589
12th Tashkent Open, Agzamov Memorial (Group A)2018/04/232018/04/30Turdialiev, Husan (UZB) IOUzbekistan Chess FederationNikolopoulos, Panagiotis (GRE) IA9107348684
12th Tashkent Open, Agzamov Memorial (Group B)2018/04/232018/04/30Turdialiev, Husan (UZB) IOUzbekistan Chess FederationNikolopoulos, Panagiotis (GRE) IA969348685
13. Sombor open2018/04/112018/04/30Josip Dekic (907596)Somborski opstinski savez sahovskih klubovaNA Robert Travica (954861)NA Radomir Kovacic (947458)923344052
2018 KZN OpenSection A2018/04/272018/04/30IO Erick Takawira (14304333)IO Erick Takawira (14304333)FA Keith Rust (14306794)761349187
2018 KZN OpenSection B2018/04/272018/04/30IO Erick Takawira (14304333)IO Erick Takawira (14304333)FA Keith Rust (14306794)778349188
2018 TÜRKİYE OKULSPORLARI GÖRME ENGELLİLER SATRANÇ2018/04/272018/04/30SAMSUN OKULSPORLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNA DURAN KARAKÖSEGÖKÇE KÖSE-ELİF KAMBER511349714
2018 TÜRKİYE OKULSPORLARI GÖRME ENGELLİLER SATRANÇ2018/04/272018/04/30SAMSUN OKULSPORLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNA DURAN KARAKÖSEGÖKÇE KÖSE-ELİF KAMBER55349715
2C Sınıfı2018/03/022018/04/30619344732
3 этап Кубка Архангельской области по блицу2018/04/302018/04/30Вагин Д.С.Спирин А.Л.Лудков Р.В.Журавлев А.Н., Грищенко А.В.1145350385
5th Kurukshetra Open Fide Rating Chess Tournament2018/04/262018/04/30Dr. Intikabur RahmanGuardians of Greater Dibrugarh Chess PlayersIA Asit Baran Choudhury (5010748)Dy. Chief: Arun Singh M(25085506), NA Manik Dutta(25085514), NA Swaraj Buragohain(5035538)9163349234
66th Tamilnadu State Open FIDE Rated Chess Champio2018/04/262018/04/30SNA Rajasekaran PDharmapuri District Chess Association & Vivekananda Chess AcademyIA Palaniappan P (25078801)Dy.Chief Arbiter: FA Srivari Naga Prasad (46692240) Dy.Arbiters: FA Sivasubramanian B(46638210), SNA Arasu B(25932977), SNA Sandeep T(35005960), SNA Shankar Raman M(25064568)9214343848
Bleskový turnaj po vyhlášení 71. ročníku Memoriálu2018/04/302018/04/30Josef HolubŠK Slavie DěčínJindřich Papay1112350595
Blitz Moscow. April 2018 - 42018/04/302018/04/30Kuzin AntonPavlov Nikita947350277
Campeonato Absoluto de Tenerife 20182018/04/022018/04/30Federacion de Ajedrez de TenerifeIA Kosara Fernandez910342812
CAVP IRT PARQUE II 20182018/04/282018/04/30Gustavo AguilaClaudio Sosa CastroA.N. Claudio Sosa Castro, Id 111813A.N. Nestor Spagnuolo, Id 111910722348519
Chess Acropolis Summer Camp Round Robin Chess Tour2018/04/292018/04/30Divya A KChess AcropolisNA Sudeep S (45050090)55350187
ChessBase-Blitzturnier-32018/04/302018/04/30GretzerSchachfreunde Berlin 1903 e.V.926351092
ChessBase-Blitzturnier-42018/04/302018/04/30GretzerSchachfreunde Berlin 1903 e.V.916351093
CLUB DE AJEDREZ CHILE - BLITZ TERCERA CATEGORIA 202018/04/302018/04/30L.R.MCLUB DE AJEDREZ CHILEL.R.M713350457
Corrientes Chess Open - 28 al 30 de Abril- www.cor2018/04/282018/04/30Lucio MauriñoLucio MauriñoAI/OI Leandro PlotinskyAF Juan Duran - AR Jorge Aramendi - AR Lionel Delgado6137334160
DELHI STATE UNDER-15 GIRLS CHESS TOURNAMENT 20182018/04/282018/04/30Shri AK VermaDELHI CHESS ASSOCIATIONFA Shivakant MishraFA Kaviraj Sawant526349706
DELHI STATE UNDER-15 OPEN CHESS TOURNAMENT 20182018/04/282018/04/30Shri AK VermaDELHI CHESS ASSOCIATIONFA Shivakant MishraFA Kaviraj Sawant7118349705
EML2018/04/242018/04/30AAAA538353049
EŞREFZADE SATRANÇ TURNVASI2018/04/162018/04/30FATİH KAVALCIŞÜKRÜ ÇIBLAKSİDAR ÇELİK418350386
Fejer County Individual Ch 2018Szekesfehervar2018/04/282018/04/30Fehervari, Istvan (HUN) 725161League Fejer Chess FederationZilahi, Zoltan (HUN) 754048618350060
Final of the championship of the Kazakhstan 2018.2018/04/202018/04/30Dauletova GulmiraMin ValeriyKim Sergey, Meteleno Yekaterina1112347765
Fišerov turnir 64Niš, 30.april OŠ Dušan Radovi2018/04/302018/04/30Krstic Aca JovanSK Car KonstantinAjk711349488
Hess Skaak Toernooi 20182018/04/272018/04/30Karen AdendorffKaren AdendorffGeorge Swart748348963
Hraðkvöld 30, april 20182018/04/302018/04/30Vigfús Ó. VigfússonSkákfélagið HuginnVigfús Ó. Vigfússon106350470
I Torneio Clássico Nordestão LBX 2018Juazeiro/BA2018/04/302018/04/30Academia Juazeirense de Xadrez - AJXAglae Oliveira Toste544350936
International Girls Tournament of Romania - Rapid2018/04/292018/04/30Corneliu PascalauFRSah & AJS TimisoaraIA Dinu-Ioan NiculaFA Partenie Mihai918347186
IRT Abierto Segunda Categoria Antioquia 20182018/04/252018/04/30MF.Lotero FaiberLiga de Ajedrez de AntioquiaAI.Rodriguez Norbey (4403258)762349290
IRT S2200 "Día de los Trabajadores 2018"2018/04/292018/04/30Luis MoreiraLuis MoreiraLuis Moreira58344519
KEJURDA - PRA PORPROV SUMATERA BARAT 2018KATEGORI2018/04/282018/04/30AZRAF ZAWIR, WN., PN.PERCASI SUMATERA BARATYUSRA MS, MN., WN., PNP.RIO IRNAWAN, S.Kom., WNP998349835
KUP Vojvodine - finale2018/04/272018/04/30Stanimirovic ZoranSahovski savez VojvodineFA Stankovic Miodrag ( 949922 )NA Ignjatovic Dusan (953660 )582349683
Late Shri Tejraj Kothari Memorial M P State Blitz2018/04/302018/04/30ER Sunil KothariNarsinghpur District Chess AssociationFA Yashpal AroraNeeraj Kushwaha, Rohit Shrivastava969349626
Late Shri Tejraj Kothari Memorial M P State Rapid2018/04/292018/04/30ER Sunil Sunil KothariNarsinghpur District Chess AssociationF A Yashpal AroraNeeraj Kushwah ,Rohit Shrivastava988349625
LETNJI GRAN PRIBLIC, broj 22 - 30.04.2018.2018/04/302018/04/30N Š K i Društvo ljubitelja cugeraObradović Milorad1118350702
Magyar Korcsoportos Csapat Rapid SakkbajnokságU102018/04/292018/04/30(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO669349825
Magyar Korcsoportos Csapat Rapid SakkbajnokságU142018/04/292018/04/30(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO6128349826
Magyar Korcsoportos Csapat Rapid SakkbajnokságU182018/04/292018/04/30(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO669349827
Májový Turnaj 2018 - Součást oddílového přeboru Tu2018/04/302018/04/30Roman SoběslavskýŠK ZIKUDA TURNOV, Rýgl JiříMichal MachRoman Soběslavský925350363
Northumberland County ChampionshipGilroy 2017-182017/10/282018/04/30Kurt MorebyNorthumberland Chess AssociationKurt Moreby714302583
Northumberland County ChampionshipSell 2017-182017/10/282018/04/30Kurt MorebyNorthumberland Chess AssociationKurt Moreby715302581
Northumberland County ChampionshipZollner 2017-182017/10/282018/04/30Kurt MorebyNorthumberland Chess AssociationKurt Moreby714302580
Ostravský koník 2018 - Holandany2018/04/302018/04/30Marek JelínekOstrava Chess o.s.Richard Kudla70350559
PRE JUMED 2018 - Matão-SP2018/04/302018/04/30Global EsportesIA Ramon Arnal Carrasco Junior723350967
Rapid Moscow. April 2018 - 52018/04/302018/04/30Kuzin AntonPavlov Nikita722350278
SAGF BLITZ2018/04/302018/04/30Clarendon PrimaryRene de Beer1111350381
SLG CHESS TMT.2018/04/302018/04/30865350369
Tehran Blitz 10 Ordibehesht 1397 Under 20002018/04/302018/04/30Moslehi, Seyed Abdollah (IRI)Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IA924350421
Tehran Standard Cup 19-23 Ordibehesht 13972018/04/302018/04/30Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IA752350437
TORNEO DE 1RA CLUB PHILIDOR GRUPO KASPAROV9 DE JU2018/04/302018/04/30PABLO GEROLAAR PABLO GEROLAAR CRISTIAN ROJAS56350463
TORNEO SOCIAL G.X.T.2018/04/302018/04/30GROS XAKE TALDEA840350416
TORRE BLANCA - IRT Primera - Segunda Categoria II2018/04/052018/04/30AI OI Leandro PlotinskyCirculo de Ajedrez Torre BlancaAN Igor Dubrovich710344497
TORRE BLANCA - IRT Tercera - Cuarta Categoria - 202018/04/052018/04/30AI OI Leandro PlotinskyCirculo de ajedrez Torre BlancaAN Igor Dubrovich722344496
TSK Seniorturnering 20182018/03/062018/04/30Täby SKHallfridur Sigurdardottir610337981
Výročný turnaj Dunajov 2018 20.ročník2018/04/302018/04/30Jaroslav BrodekTJ ISKRA INBEST DunajovPeter PalečekPizzeria Vando, Urbár Dunajov, Urbár Ochodnica, Ing.Martin Švaňa, Vincent Kanitra922350241
XVI FESTIVAL CAC DE LA JUVENTUD MERIDA 2018 BLITZ2018/04/302018/04/30A.I. Geber DiazO.I. Fidel Gonzalez, O.I. Aleidi Martinez, O.N. Julio Cesar ParedesA.I. Ulises Hernandez BermudezA.I. Jose Luis Guilarte, A.F. Jose Alexander Garcia Rosales, A.F. Orlando Jimenez, A.F. Jose Luis Gonzalez, A.F. Valentitno Martis920350787
XVI FESTIVAL CAC DE LA JUVENTUD MERIDA 2018 BLITZ2018/04/302018/04/30A.I. Geber DiazO.I. Fidel Gonzalez, O.I. Aleidi Martinez, O.N. Julio Cesar ParedesA.I. Ulises Hernandez BermudezA.I. Jose Luis Guilarte, A.F. Jose Alexander Garcia Rosales, A.F. Orlando Jimenez, A.F. Jose Luis Gonzalez, A.F. Valentitno Martis925350786
XVI FESTIVAL CAC DE LA JUVENTUD MERIDA 2018 BLITZ2018/04/302018/04/30A.I. Geber DiazO.I. Fidel Gonzalez, O.I. Aleidi Martinez, O.N. Julio Cesar ParedesA.I. Ulises Hernandez BermudezA.I. Jose Luis Guilarte, A.F. Jose Alexander Garcia Rosales, A.F. Orlando Jimenez, A.F. Jose Luis Gonzalez, A.F. Valentitno Martis920350785
XVI FESTIVAL CAC DE LA JUVENTUD MERIDA 2018 BLITZ2018/04/302018/04/30A.I. Geber DiazO.I. Fidel Gonzalez, O.I. Aleidi Martinez, O.N. Julio Cesar ParedesA.I. Ulises Hernandez BermudezA.F. Jose Alexander Garcia Rosales, A.F. Jose Luis Gonzalez, A.F. Valentitno Martis925350784
XVI FESTIVAL CAC DE LA JUVENTUD MERIDA 2018 BLITZ2018/04/302018/04/30A.I. Geber DiazO.I. Fidel Gonzalez, O.I. Aleidi Martinez, O.N. Julio Cesar ParedesA.I. Ulises Hernandez BermudezA.F. Jose Alexander Garcia Rosales, A.F. Jose Luis Gonzalez, A.F. Valentitno Martis935350783
XVI FESTIVAL CAC DE LA JUVENTUD MERIDA 2018 BLITZ2018/04/302018/04/30A.I. Geber DiazO.I. Fidel Gonzalez, O.I. Aleidi Martinez, O.N. Julio Cesar ParedesA.I. Ulises Hernandez BermudezA.F. Jose Alexander Garcia Rosales, A.F. Jose Luis Gonzalez, A.F. Valentitno Martis933350782
XXI турнир памяти саткинских шахматистовSatka Cup2018/04/302018/04/30Gilyazov Amir990350382
Відкрита першість ДНЗ № 73 м. Львова2018/04/302018/04/30Садовська Ярослава Дем*янівнаДНЗ № 73 м. Львова14138875 Прокопчук Ярема14147971 Рушинець Іван, 14136988 Григорян Тигран922350383
Вторая отборочная игра 01.04.18 в ст.Кагальницкой2018/04/302018/04/30Ткачёва С.М.rostovoblchessЧетверик М.П.Тютюнников В.В.922351307
Квалификационный турнир МО г.Новороссийск по шахма2018/04/152018/04/30ШФ г.Новороссийска, управление по ФК и спорту, ДЮСШ "Каисса"Бондаренко Евгений Михайлович (34149934)Якименко Анна Александровна(4137760), Бражников Владислав Вадимович(24177121)724347623
Квалификационный турнир МО г.Новороссийск по шахма2018/04/152018/04/30ШФ г.Новороссийска, УФК и С, ДЮСШ "Каисса"Бондаренко Евгений Михайлович (34149934)Якименко Анна Александровна(3417760)99350770
Квалификационный турнир МО г.Новороссийск по шахма2018/04/152018/04/30ШФ г.Новороссийска, управление по ФК и спорту, ДЮСШ "Каисса"Бондаренко Евгений Михайлович(34149934)Якименко Анна Александровна, Якименко Виктория Александровна, Бражников Владислав Вадимович716348962
Квалификационный турнир МО Новороссийск 2018 АГруп2018/04/152018/04/30ШФ г.Новороссийска, управление ФК и спорту, ДЮСШ "Каисса"1642 Бондаренко Евгений МихайловичЯкименко Анна Александровна, Бражников Владислав Вадимович722347617
Кубок РОО "ФШКК" по шахматному троеборью среди юно2018/04/242018/04/30Максимов Ю.Н.РШФ, РОО "ФШКК"Барков К.Г.Легенько С.А.919343129
Мемориал Улана Чолпонбаева до 12 лет2018/04/252018/04/30Иссык-Кульская шахматная федерация13800957 Toktokozhoev, Azamat13800906 Morozov, Aleksandr924349235
Мемориал Улана Чолпонбаева до 8 лет2018/04/252018/04/30Иссык-Кульская шахматная федерация13800957 Toktokozhoev, Azamat13800906 Morozov, Aleksandr942349119
Мемориал Улана Чолпонбаева командный турнир2018/04/252018/04/30Иссык-Кульская шахматная федерация13800957 Toktokozhoev, Azamat13800906 Morozov, Aleksandr956350011
Первенство г.Пскова среди девочек до 13 лет2018/04/012018/04/3011094 Самсонов Святослав ИгоревичФедерация шахмат Псковской области16830 Агафонцева Наталья Валерьевна27408 Лилейкин Андрей Сергеевич, 68619 Якушкин Николай Сергеевич910343681
ТВД в СКЦ им. А.А. Алехина: 30.04.2018 Рапид2018/04/302018/04/30Румянцев С.А.Тимофеев И.О. (ID РШФ: 24633)720350764
Турнир среди начинающих2018/04/302018/04/30Маргарян А.А.Маргарян А.А.Маргарян А.А.Маргарян А.А.910350356
Чемпионат Томской области2018/04/302018/04/30Белозеров А.Н.Белозеров А.Н.989350509
Чемпионат Томской области2018/04/302018/04/30Белозеров А.Н.Белозеров А.Н.1185347459
Этап Кубка России по классическим шахматам "Кубок2018/04/242018/04/30Максимов Ю.Н.РШФ, РОО "ФШКК"Крюков М.В.Легенько С.А.912341661
U-11 Boys Cambrige Montessori Inter School Chess2018/04/282018/04/29Kiran MehtaRam Kumar SagarKavita Patel647350036
U-11 Girls Cambrige Montessori Inter School Chess2018/04/282018/04/29Kiran MehtaRam Kumar SagarKavita Patel410350030
U-14 Boys Cambrige Montessori Inter School Chess2018/04/282018/04/29Kiran MehtaRam Kumar SagarKavita Patel634350034
U-14 Girls Cambrige Montessori Inter School Chess2018/04/282018/04/29Kiran MehtaRam Kumar SagarKavita Patel36350033
U-17 Boys & Girls Cambrige Montessori Inter Schoo2018/04/282018/04/29Kiran MehtaRam Kumar SagarKavita Patel49350032
"Cup Obolon 2017 - 2018 - rapid - 6"2018/04/292018/04/29Shystaryov, Sergiy /UKR/Chess Federation City Kyiv14128748 Tovchyga, Oleg (UKR) IA  933349097
"Шахова Школа" Кваліфікаційний турнір 4 розряду та2018/04/282018/04/29Семенов ДмитроШахова ШколаСедляр Юрій IAПриходько Олександр IA,IO932347771
1º Rating Challenger AXPortugal - Under1400 (28 e2018/04/282018/04/29Carlos CarneiroAXPortugala designar523343814
1st MyBrain All India Open Rapid FIDE Rating Chess2018/04/282018/04/29Lekh MithawalaMyBrain Institute LLP, AurangabadIA Swapnil Bansod (25017993)IA Anurag Singh (25096826) Dy. Chief, IA Prem Pandit (5051347), SNA Borse Suresh (45036284), SNA Amrish Joshi (5022983), SNA Naik Chinmay (35065289), FA Mali Suraj Suryakant (46698000), FA Milind Balakrishna Naik (46693971)9314341041
1st PCC All Bengal Open Rapid Chess Tournament 2012018/04/282018/04/29Mr. Gopal SahaPorijon Cultural ClubIA Biswanath BanerjeeFA Mrinal Ghosh7107349847
1st U-15 Bardez and Tiswadi level Chess Tournament2018/04/282018/04/29Mrs Kripa DesaiArdee School Sangolda Bardez GoaArvind MhamalAvinash Malvankar750349460
2° IRT ILHA COMPRIDA/SP U22002018/04/282018/04/29Nilton HirotaFelipe Gabriel Marino [5756]AR Felipe Gabriel Marino [2125382]631343961
2° Torneo de Ajedrez en el Marco de la Feria Inter2018/04/282018/04/29LIC. EDSON CHAZARO FLORESCLUB DE AJEDREZ XALAPAA.O DAVID ORTEGAA.E. NAHUM PAREDES ROSETE68357281
2° Torneo de Ajedrez en el Marco de la Feria Inter2018/04/282018/04/29Lic. Edson Manuel Cházaro FloresClub de Ajedrez Xalapa, A.C.A.O. David Ortega MoraA.E. Nahum Paredes Rosete57350267
2° Torneo de Ajedrez en el Marco de la Feria Inter2018/04/282018/04/29Lic. Edson Manuel Cházaro FloresClub de Ajedrez Xalapa, A.C.A.O. David Ortega MoraA.E. Nahum Paredes Rosete614350266
2° TORNEO INFANTIL Y JUVENIL CON MOTIVO DEL DÍA DE2018/04/282018/04/29LIC. EDSON CHAZARO FLORESCLUB DE AJEDREZ XALAPAA.O DAVID ORTEGALIC. OSCAR CAMPOS614357280
2017-2018 ANTALYA KADINLAR TAKIM SATRANÇ ŞAMPİYONA2018/04/282018/04/29Osman AkdoğanTSF, Antalya İl TemsilciliğiFikret ÖzAli Yılmaz,İlal Sezin,Gürbüz Sarsılmaz,Hatice Tekşut515349906
2017-2018 ANTALYA KÜÇÜKLER TAKIM SATRANÇ ŞAMPİYONA2018/04/282018/04/29Osman AkdoğanTSF,Antalya İl TemsilciliğiFikret ÖZAli Yılmaz,İlal Sezin,Gürbüz Sarsılmaz,Hatice Tekşut532349907
2017-2018 ANTALYA YILDIZLAR TAKIM SATRANÇ ŞAMPİYON2018/04/282018/04/29Osman AkdoğanTSF, Antalya İl TemsilciliğiFikret ÖZAli Yılmaz,İlal Sezin,Gürbüz Sarsılmaz,Hatice Tekşut538349904
2017-2018 TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASIBALI2018/04/272018/04/29Türkiye Satranç Federasyonu & Balıkesir Satranç İl TemsilciliğiNA Sedat SARMAN(6386890)Erdem ÖZGÖREN(26322463), Orhan ONOCAK(26322510)599349708
2017-2018 TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASIŞANL2018/04/272018/04/29Memduh TURMAKTürkiye Satranç Federasyonu & Şanlıurfa Satranç İl TemsilciliğiÖmer Kurtuluş OKATMemduh TURMAK, Ahmet MİDYELİ, Müslüm KÜÇÜKOĞLU557349985
2017-2018 TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASIUŞAK2018/04/082018/04/29Yusuf ORELTürkiye Satranç Federasyonu & Uşak Satranç İl TemsilciliğiYaşar YILMAZBilal AYDIN, Mücahit KAYA5151350543
2018 ALANYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAY2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-TSF ALANYA İLÇE TEMSİLCİSİAdem GökAli Günay,Nadir Yıldız,Serkan Özdemir,Uğur Öztürk,Bülent Günce786349874
2018 ALANYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAY2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-TSF ALANYA İLÇE TEMSİLCİSİAdem GökAli Günay,Nadir Yıldız,Serkan Özdemir,Uğur Öztürk,Bülent Günce746349875
2018 ALANYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAY2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-TSF ALANYA İLÇE TEMSİLCİSİAdem GökAli Günay,Nadir Yıldız,Serkan Özdemir,Uğur Öztürk,Bülent Günce765349873
2018 Capablanca Swiss A2018/04/272018/04/29Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)Steenkamp, Judy-Marie (RSA 14311011 IO)Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)755346387
2018 Capablanca Swiss B2018/04/272018/04/29Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)Steenkamp, Judy-Marie (RSA 14311011 IO)Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)760346388
2018 Capablanca Swiss C2018/04/272018/04/29Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)Steenkamp, Judy-Marie (RSA 14311011 IO)Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)790346389
2018 Chinese chess championship (Men)2018/04/182018/04/29Ye JiangchuanChinese Chess AssociationTang JianmingXu Yuhua,Shen Jianqing, Jun Xia, Wang Rongjiu, Hua Li, Nie Liangchen, E Yongkai1112347304
2018 Chinese chess championship (Men)2018/04/182018/04/29Ye JiangchuanChinese Chess AssociationTang JianmingShen Jianqing, Jun Xia, Wang Rongjiu, Hua Li, Nie Liangchen,1112349387
2018 Chinese chess championship (Women)2018/04/182018/04/29Ye JiangchuanChinese Chess AssociationTang JianmingShen Jianqing, Jun Xia, Wang Rongjiu, Hua Li, Nie Liangchen, E Yongkai, Yin Hongbin1112347305
2018 I Open Inter. Ajedrez Real Villa de Guardamar2018/04/292018/04/29FM José Antonio ClementAsociación Cultural de Ajedrez GuardamarAA Francisco López FerrandoAA Pako López, Alejandro Arias, Vte. Agulló, J. Mariano Aniorte y Carlos Peñalver782349262
2018 ISPARTA ODG YAPI 1.ULUSAL ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURN2018/04/282018/04/29MİNE KİRAZ,OZAN GEZERODG YAPI, GÜLİSTAN SATRANÇ KULÜBÜNA RECEP GÜLEKAHMET ÇELİK518350072
2018 ISPARTA ODG YAPI 1.ULUSAL ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURN2018/04/282018/04/29MİNE KİRAZ,OZAN GEZERODG YAPI,GÜLİSTAN SATRANÇ KULÜBÜNA RECEP GÜLEKAHMET ÇELİK514350049
2018 ISPARTA ODG YAPI 1.ULUSAL ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURN2018/04/282018/04/29MİNE KİRAZ,OZAN GEZERODG YAPI, GÜLİSTAN SATRANÇ KULÜBÜNA RECEP GÜLEKENGİN MÜSLİM SEZİŞ,SÜHEYLA KALKAN643350055
2018 ISPARTA ODG YAPI 1.ULUSAL ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURN2018/04/282018/04/29MİNE KİRAZ,OZAN GEZERODG YAPI, GÜLİSTAN SATRANÇ KULÜBÜNA RECEP GÜLEKMURAT ATABAY,İSMAİL CEM KAYA648350059
2018 ISPARTA ODG YAPI 1.ULUSAL ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURN2018/04/282018/04/29MİNE KİRAZ,OZAN GEZERODG YAPI, GÜLİSTAN SATRANÇ KULÜBÜNA RECEP GÜLEKMİNE KİRAZ,HAKKI KADİR ÖZBEK667350070
2018 ISPARTA ODG YAPI 1.ULUSAL ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURN2018/04/282018/04/29MİNE KİRAZ,OZAN GEZERODG YAPI, GÜLİSTAN SATRANÇ KULÜBÜNA RECEP GÜLEKNA FATİH ÖZCİĞER628350071
2018 KUMLUCA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-KUMLUCA SINAV KOLEJİBülent KontaşRamazan Sert,Mehmet Ilgar Güzel,Ömer Cengiz,İhsan Güvendi,Güven Demircan740349632
2018 KUMLUCA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-KUMLUCA SINAV KOLEJİBülent KontaşRamazan Sert,Mehmet Ilgar Güzel,Ömer Cengiz,İhsan Güvendi,Güven Demircan717349633
2018 KUMLUCA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-KUMLUCA SINAV KOLEJİBülent KontaşRamazan Sert,Mehmet Ilgar Güzel,Ömer Cengiz,İhsan Güvendi,Güven Demircan737349630
2018 KUMLUCA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-KUMLUCA SINAV KOLEJİBülent KontaşRamazan Sert,Mehmet Ilgar Güzel,Ömer Cengiz,İhsan Güvendi,Güven Demircan723349631
2018 KUMLUCA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/282018/04/29GHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-KUMLUCA SINAV KOLEJİBülent KontaşRamazan Sert,Mehmet Ilgar Güzel,Ömer Cengiz,İhsan Güvendi,Güven Demircan742349643
2018 m. Kauno miesto antrokų žaibo šachmatų turnyr2018/04/292018/04/29IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Giedrė Antanaitienė, Meda Mačiuitytė627350245
2018 m. Kauno miesto ikimokyklinukų žaibo šachmatų2018/04/292018/04/29IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė619350196
2018 m. Kauno miesto ketvirtokų žaibo šachmatų tur2018/04/292018/04/29IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė68350198
2018 m. Kauno miesto penktokų+tėveliai žaibo šachm2018/04/292018/04/29IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė69350247
2018 m. Kauno miesto pirmokų žaibo šachmatų turnyr2018/04/292018/04/29IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė617350197
2018 m. Kauno miesto tėvelių žaibo šachmatų turnyr2018/04/292018/04/29IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisTomas Tamošiūnas, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė612350199
2018 m. Vilniaus miesto ikimokyklinukai žaibo šach2018/04/292018/04/29IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisLaurynas Glebavičius, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė56349893
2018 Torneo Infantil de Ajedrez S-10 Real Villa de2018/04/292018/04/29MF José Antonio ClementAsociación Cultural de Ajedrez GuardamarAA Francisco Lopez FerrandoAA Pako Lopez, Alejandro Arias, Vte. AgullÓ, J. Mariano Aniorte y Carlos Peñalver625350124
2018 Torneo Infantil de Ajedrez S-12 Real Villa de2018/04/292018/04/29MF José Antonio ClementAsociación Cultural de Ajedrez GuardamarAA Francisco López FerrandoAA Pako López, Alejandro Arias, Vte. Agulló, J. Mariano Aniorte y Carlos Peñalver627350125
2018 Torneo Infantil de Ajedrez S-14 Real Villa de2018/04/292018/04/29MF José Antonio ClementAsociación Cutural de Ajedrez GuardamarAA Francisco Lopez FerrandoAA Pako Lopez, Alejandro Arias, Vte. Agulló, J. Mariano Aniorte y Carlos Peñalver617350126
2018 Torneo Sub-08 de Ajedrez Real Villa de Guarda2018/04/292018/04/29MF José Antonio ClementAsociación Cultural de Ajedrez GuardamarAA Francisco López FerrandoAA Pako López, Alejandro Arias, Vte. Agulló, J. Mariano Aniorte y Carlos Peñalver636349263
2018 Welsh Blitz Champ2018/04/292018/04/29K StaveleyK Staveley1122350300
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - girls U082018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , NA Bizopoulos Alexandros (4210204) , NA Drakaki Anna-Maria (4225210)710347740
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - girls U102018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , NA Bizopoulos Alexandros (4210204) , NA Drakaki Anna-Maria (4225210)710347741
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - girls U122018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , FA Koutsogiannopoulou Theodora (4215265) , NA Fregidis Nikolaos (4218329)79347742
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - girls U142018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , NA Drakaki Anna-Maria (4225210) , NA Fregidis Nikolaos (4218329)78347743
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - girls U162018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , NA Drakaki Anna-Maria (4225210) , NA Fregidis Nikolaos (4218329)42347744
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - open U082018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , FA Koutsogiannopoulou Theodora (4215265) , NA Fregidis Nikolaos (4218329)725347735
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - open U102018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , NA Gioras Ioannis (25810308)731347736
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - open U122018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , FA Chrysostomidis Alkiviadis (4209931) , NA Galanis Georgios (25872036) , NA Tsakonas Dimitrios (25870629)735347737
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - open U142018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , NA Drakaki Anna-Maria (4225210) , NA Galanis Georgios (25872036) , NA Tsakonas Dimitrios (25870629)716347739
2018 Youth Championship of ESSTH-HALK - open U162018/04/202018/04/29Το Δ.Σ. της ΕΣΣΘ-ΧΕΣΣΘ-ΧFA Anagnostou Zoi (4282701)IA Mavromoustakos Savvas (4226062) , FA Christoforidis Ioannis (4225295) , NA Ballas Kleon-Evangelos (4215311) , NA Bizopoulos Alexandros (4210204) , NA Drakaki Anna-Maria (4225210)78347738
2018年南山区第六届国际象棋等级赛A组2018/04/292018/04/29丁杰714349013
2018年南山区第六届国际象棋等级赛B组2018/04/292018/04/29丁杰758349014
2018年南山区第六届国际象棋等级赛B组女子2018/04/292018/04/29丁杰717349015
2018年南山区第六届国际象棋等级赛C组2018/04/292018/04/29丁杰7100349016
2018年南山区第六届国际象棋等级赛C组女子2018/04/292018/04/29丁杰710349017
2018年南山区第六届国际象棋等级赛D组2018/04/292018/04/29丁杰751349018
2018年南山区第六届国际象棋等级赛D组女子2018/04/292018/04/29丁杰713349019
2018年南山区第六届国际象棋等级赛E组2018/04/292018/04/29丁杰787349020
2018年南山区第六届国际象棋等级赛E组女子2018/04/292018/04/29丁杰714349021
2018年南山区第六届国际象棋等级赛F组2018/04/292018/04/29丁杰7120349022
2018年南山区第六届国际象棋等级赛F组女子2018/04/292018/04/29丁杰727349023
2018年南山区第六届国际象棋等级赛G1组2018/04/292018/04/29丁杰784349024
2018年南山区第六届国际象棋等级赛G2组2018/04/292018/04/29丁杰773349526
2018年南山区第六届国际象棋等级赛G组女子2018/04/292018/04/29丁杰738349025
2018年南山区第六届国际象棋等级赛H1组2018/04/292018/04/29丁杰597349026
2018年南山区第六届国际象棋等级赛H1组女子2018/04/292018/04/29丁杰542349528
2018年南山区第六届国际象棋等级赛H2组2018/04/292018/04/29丁杰527349529
2018年南山区第六届国际象棋等级赛H2组女子2018/04/292018/04/29丁杰58349530
2018年通州区国际象棋等级赛女子11-15级组2018/04/292018/04/29542347256
2018年通州区国际象棋等级赛女子8-10级组2018/04/292018/04/29523347255
2018年通州区国际象棋等级赛女子无级组2018/04/292018/04/29530347257
2018年通州区国际象棋等级赛男子10级组2018/04/292018/04/29540347252
2018年通州区国际象棋等级赛男子11级组2018/04/292018/04/29548347253
2018年通州区国际象棋等级赛男子12级组2018/04/292018/04/29549347262
2018年通州区国际象棋等级赛男子13级组2018/04/292018/04/29535347263
2018年通州区国际象棋等级赛男子14级组2018/04/292018/04/29549347264
2018年通州区国际象棋等级赛男子15级组2018/04/292018/04/29572347319
2018年通州区国际象棋等级赛男子8级组2018/04/292018/04/29549347248
2018年通州区国际象棋等级赛男子9级组2018/04/292018/04/29526347251
2018年通州区国际象棋等级赛男子无级组2018/04/292018/04/29598347320
2018年通州区国际象棋等级赛精英男丙、女乙组2018/04/292018/04/29516347245
2018年通州区国际象棋等级赛精英男甲乙、女甲组2018/04/292018/04/29520347244
212th open MGU 28-29 April 2018212-ти открит турни2018/04/282018/04/29Prof. PhD Lyuben TotevШК"Верила" Елин Пелин + УСК"МГУ"Dimitar Ilievhttp://chessbulgaria.free.bg67348728
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/282018/04/29SAVAŞ AKSUGHSİM/SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİSAVAŞ AKSUMAHMUT ESAT YAŞ,FETTAH GENÇ,MEHMET OKTAR650349918
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/282018/04/29SAVAŞ AKSUGHSİM/SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİSAVAŞ AKSUMAHMUT ESAT YAŞ,FETTAH GENÇ,MEHMET OKTAR625349917
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/282018/04/29SAVAŞ AKSUGHSİM/SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİSAVAŞ AKSUMAHMUT ESAT YAŞ,FETTAH GENÇ,MEHMET OKTAR635349915
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/282018/04/29SAVAŞ AKSUGHSİM/SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİSAVAŞ AKSUMAHMUT ESAT YAŞ,FETTAH GENÇ,MEHMET OKTAR767349916
29.04 Воскресный рапид в ШК "Интеллект"2018/04/292018/04/29Гогаев Б.Ю.ШК "Интеллект"Кретов А.Ю.Рендаков С.Н.57350220
2do. Clasificatorio Nacional Mayores Femenino 20182018/04/262018/04/29Ing. Javier AccinelliFBA - ADALPAN Nohely Soto725349476
2nd Feher Fekete Fitness Art U 22002018/04/282018/04/29Benyeda TiborBenyeda Tibor(700290) Orso Miklos IA(711055) Nemeth, Gergely620344698
2nd Feher Fekete Fitness Art U16002018/04/282018/04/29Benyeda TiborBenyeda Tibor(700290) Orso Miklos IA (HUN)(711055) Nemeth Gergely628344687
2ND YR STA MARIA MINI OLYMPICS ELEMENTARY & WOMEN'2018/04/292018/04/29ENGR. NORBEN DE JESUSSTA. MARIA CHESS CLUBNA RICHARD DELA CRUZROGELIO MANGULABNAN515350188
2ND YR STA MARIA MINI OLYMPICS HIGH SCHOOL & SENIO2018/04/292018/04/29ENGR. NORBEN DE JESUSSTA. MARIA CHESS CLUBNA RICHARD DELA CRUZROGELIO MANGULABNAN527350184
2ND YR STA MARIA MINI OLYMPICS OPEN DIVISION2018/04/292018/04/29ENGR. NORBEN DE JESUSSTA. MARIA CHESS CLUBNA RICHARD DELA CRUZROGELIO MANGULABNAN622350185
2ο Σχολικό Τουρνουά Δήμου Ζωγράφου - Γ, Δ ΔΗΜ2018/04/292018/04/29ΝΠΔΔ Ζωγράφου, ΑΚ ΖωγράφουΙΑ Καραλή Τάνια537350256
2ο Σχολικό Τουρνουά Δήμου Ζωγράφου - ΓΥΜΝ, ΛΥΚ2018/04/292018/04/29ΝΠΔΔ Ζωγράφου, ΑΚ ΖωγράφουΙΑ Καραλή Τάνια59350258
2ο Σχολικό Τουρνουά Δήμου Ζωγράφου - Ε, ΣΤ ΔΗΜ2018/04/292018/04/29ΝΠΔΔ Ζωγράφου, ΑΚ ΖωγράφουΙΑ Καραλή Τάνια522350257
2ο Σχολικό Τουρνουά Δήμου Ζωγράφου - ΝΗΠ, Α, Β ΔΗΜ2018/04/292018/04/29ΝΠΔΔ Ζωγράφου, ΑΚ ΖωγράφουΙΑ Καραλή Τάνια528350255
3. liga C2 2017/20182017/10/082018/04/29Juraj Ondráš 14909367 ligybb1718@gmail.comKrajský šachový zväz Banská BystricaAnton Geffert 14915731Robert Jakab 14922215, Ivan Oktavec 14923203, Stefan Randis 14922525, Peter Fiala 14932172, Pavel Balazs 1494313111204296926
40. Kalakukkoturnaus 2018(B-ryhmä)2018/04/282018/04/29NA Hannu HeinoFA Timo Munukka416349891
40.Kalakukkoturnaus 2018(A-ryhmä) 28.-29.4.2018/04/282018/04/29NA Hannu HeinoKuopion Shakinystävät (KSY)FA Timo Munukka416349890
40.Kalakukkoturnaus 2018(C-ryhmä)2018/04/282018/04/29NA Hannu HeinoFA Timo Munukka416349892
40.Kalakukkoturnaus 2018(D-ryhmä)2018/04/282018/04/29NA Hannu HeinoFA Timo Munukka414349914
450º TORNEIO RAPIDO -ACADEMIA DAMASCENO DE XADREZ-2018/04/292018/04/29ALECIO SOUZA DAMASCENOACADEMIA DAMASCENO DE XADREZATILA DAMASCENO616350286
5º Festival de Xadrez do SESC Piracicaba2018/04/292018/04/29Alessandro BatezelliSESC PIRACICABAAlessandro BatezelliCristiano Carlos Contato695350157
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSFA Kalyanaraghavan VS529349858
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSKalyanaraghavan VS972349855
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSFA Kalyanaraghavan VS522349871
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSFA Kalyanaraghavan VS524349861
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSFA Kalyanaraghavan VS968349856
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSFA Kalyanaraghavan VS540349870
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSFA Kalyanaraghavan VS973349854
5th Thirumal Chess Academy State Level Children To2018/04/282018/04/29Mr ChelvaprakashThirumal Chess AcademyIA Sriman VSFA Kalyanaraghavan VS955349853
60th Hampstead: Under 135 Section - every month in2018/04/282018/04/29Adam RaoofAdam RaoofAdam Raoof521347752
60th Hampstead: Under 1900 Section - every month i2018/04/282018/04/29Adam RaoofAdam RaoofAdam Raoof537347751
60th Hampstead: Under 2200 Section - every month i2018/04/282018/04/29Adam RaoofAdam RaoofAdam Raoof524347750
6e. Torneig Actiu La Canalla den Nicolas2018/04/292018/04/29Nicolas Plaza ArcosClub Escacs Cornellà - Xavier Solera CastellanoXavier Solera Castellano732347078
7 этап Кубка Павлодарской области2018/04/282018/04/29Egorov, E972349696
ActiveKids - The Chess Academy Hong Kong Inter‐Sch2018/04/292018/04/29IO K.K. ChanHong Kong Chess FederationRobin LaiK.K. Chan774348701
ActiveKids - The Chess Academy Hong Kong Inter‐Sch2018/04/292018/04/29IO K.K. ChanHong Kong Chess FederationRobin LaiK.K. Chan751348699
ActiveKids - The Chess Academy Hong Kong Inter‐Sch2018/04/292018/04/29IO K.K. ChanHong Kong Chess FederationRobin LaiK.K. Chan775348700
AKTIV - CUP 20182018/04/292018/04/29Karl LangSV FeldkirchenIA Franz KrassnitzerDCA RS Daniel Knapp9197349512
Andhra Pradesh State Under 13 Girls Chess Champion2018/04/272018/04/29ATP District Chess AssociationCheela Ramesh627347899
Andhra Pradesh State Under 13 Open Chess Champion2018/04/272018/04/29ATP District Chess AssociationCheela Ramesh758347897
Brzopotezni turnir "BELIŠĆE 2018"_povodom dana gra2018/04/292018/04/29Slavko MarjančevićŠK BelišćeZdravko Birovljević1116350314
Burgenländische Mannschaftsmeisterschaft B Liga Sü2017/09/172018/04/29BSVHans DrescherHans Drescher1474302010
Burgenländische Mannschaftsmeisterschaft Landeslig2017/09/172018/04/29BSVHans DrescherHans Drescher11136302009
Bursa Uludağ Satranç Spor Kulübü 15 Yaş Altı UKD T2018/04/282018/04/29Osman OLDUKUludağ Satranç Spor KulübüEmrah DEMİRTAŞGüner LALE59349748
Bursa Uludağ Satranç Spor Kulübü 15 Yaş Altı UKD T2018/04/282018/04/29Osman OLDUKUludağ Satranç Spor KulübüEmrah DEMİRTAŞFerhat YILDIRIM, Okan OLDUK, Yunus Emre AKBAL630349749
Bursa Uludağ Satranç Spor Kulübü 15 Yaş Altı UKD T2018/04/282018/04/29Osman OLDUKUludağ Satranç Spor KulübüEmrah DEMİRTAŞ Ferhat YILDIRIM, Okan OLDUK, Yunus Emre AKBAL772349750
Calderdale Minor 20182018/04/272018/04/29Nigel HepworthNigel Hepworth59350264
Calderdale Open 20182018/04/272018/04/29Noel BoustredNigel Hepworth58351292
Campeonato de Canarias Sub08 20182018/04/272018/04/29Roberto Carlos Castillo Goya (2296810)Federación Canaria de Ajedrez y Federacion Tinerfeña de AjedrezMiguel Angel Arnaiz Yanes (2278707)Kosara Fernandez (937258)723348738
Campeonato de Canarias Sub10 20182018/04/272018/04/29Roberto Carlos Castillo Goya (2296810)Federación Canaria de Ajedrez y Federacion Tinerfeña de AjedrezMiguel Angel Arnaiz Yanes (2278707)Kosara Fernandez (937258)736348741
Campeonato de Canarias Sub12 20182018/04/272018/04/29Roberto Carlos Castillo Goya (2296810)Federación Canaria de Ajedrez y Federacion Tinerfeña de AjedrezMiguel Angel Arnaiz Yanes (2278707)Kosara Fernandez (937258)734348743
Campeonato de Canarias Sub14 20182018/04/272018/04/29Roberto Carlos Castillo Goya (2296810)Federación Canaria de Ajedrez y Federacion Tinerfeña de AjedrezMiguel Angel Arnaiz Yanes (2278707)Kosara Fernandez (937258)742348745
Campeonato de Canarias Sub16 20182018/04/272018/04/29Roberto Carlos Castillo Goya (2296810)Federación Canaria de Ajedrez y Federacion Tinerfeña de AjedrezMiguel Angel Arnaiz Yanes (2278707)Kosara Fernandez (937258)727348747
Campeonato por Equipos LICEA 2018-042018/04/212018/04/29Tania DonaireLiga Central de Ajedrez de TegucigalpaMarlon MillerTania Donaire535348499
CAMPEONATO REGIONAL INDIVIDUAL ABSOLUTO DE S. VICE2018/04/272018/04/29NELIDA FONSECA GONÇALVES (CPV) - 23600420ASSOCIAÇÃO XADREZ S. VICENTE & PINÉU CHESSCarapinha, Francisco M. (CPV) - 1928090Lopes, Daniel (CPV) - 23600403523347403
Campionat de Balears per Equips 20182018/04/282018/04/29Cerrato Nadal, Juan Pedro (2265907)Chess Mallorca.AN Juan Martín Mascaró (2289210)327349720
Championnat de Tunisie par Equipe Honneur Nord 2012018/03/102018/04/29FTEChaabani Abdelkader ID 5501989Belhaj Hakim ID 5507073 , Debbiche Moncef ID 5503280757338748
Championnat de Tunisie par Equipes 2018 National A2018/03/032018/04/29FTEI.A Hammami Slim 5502080Matoussi Amina FA 5501164 ; Hayouni Yahia FA 5502950 ; Gadhab Tarek 5504554 ; Sloukoum Messaoud 55029181175336988
Championship Konakovo area rapid chess 20182018/04/292018/04/29ОМПКиС Администрации Конаковского района24151688 Lukash NikolayPodobed Vladimir752350271
ChessBase-Blitzturnier-12018/04/292018/04/29GretzerSchachfreunde Berlin 1903 e.V.935351090
ChessBase-Blitzturnier-22018/04/292018/04/29GretzerSchachfreunde Berlin 1903 e.V.925351091
Chipping Sodbury Rapidplay 29/04/2018 Major2018/04/292018/04/29John StubbsFA Geoff Gammon629350110
Chipping Sodbury Rapidplay 29/04/2018 Minor2018/04/292018/04/29John StubbsFA Geoff Gammon619350112
Circuito de Ajedrez del Eje cafetero I Parada 20182018/04/292018/04/29Oneida PerezOrlando Marin OrtizA.N Andres Felipe Cuartas PosadaCarlos Andres Marin Ramirez530347219
Circuito de Ajedrez del Eje Cafetero I Parada 20182018/04/292018/04/29Oneida PerezOrlando Marin OrtizA.N AndresFelipe CuartasCarlos Andres Marin R522347223
Circuito de Ajedrez del Eje Cafetero I Parada 20182018/04/292018/04/29Oneida PerezOrlando Marin OrtizA.N Andres Felipe Cuartas PosadaCarlos Andres Marin Ramirez527347218
Circuito de Ajedrez del Eje Cafetero I Parada 20182018/04/292018/04/29Oneida PerezOrlando Marin OrtizA.N Andres Felipe Cuartas PosadaCarlos Andres Marin Ramirez547347221
Circuito de Ajedrez del Eje Cafetero I Parada 20182018/04/292018/04/29Oneida PerezOrlando Marin OrtizA.N Andres Felipe Cuartas PosadaCarlos Andres Marin R531347222
Circuito Juan Jose Arreola 2018Abril2018/04/292018/04/29NA Cristobal Orrtiz PonceNA Cristobal Ortiz PonceEA Lourdes Perez Vazquez, EA Maria del Carmen Ferrer Garcia5100349809
Copa "TIRO FEDERAL"2018/04/292018/04/29Zarate JorgeFederacion Riojana de AjedrezMendez MiguelRodriguez Marcelo510350312
Copa "TIRO FEDERALl" La Rioja2018/04/292018/04/29Zarate JorgeFederacion Riojana de AjedrezMendez MiguelRodriguez Macelo58350317
Copenhagen Chess Challenge 20182018/04/252018/04/291402021 Lars-Henrik Bech HansenLars-Henrik Bech Hansen1402021 Lars-Henrik Bech Hansen1406337 Tom Skovgaard 1439014 Poul Jacobsen 1404180 Jacob Carstensen965349069
CROSSROADS OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2018 - B Secti2018/04/272018/04/29ThandoCROSSROADS Chess ClubRicardo Minnaar676346851
CROSSROADS OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2018 - Elite2018/04/272018/04/29ThandoCROSSROADS Chess ClubRicardo Minnaar630346860
CROSSROADS OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2018 - C Sectio2018/04/272018/04/29ThandoCROSSROADS Chess ClubRicardo Minnaar6130346852
Cupa Iulius Mall Iasi - Sah Blitz2018/04/292018/04/29Axinte Ştefan (1215795)CS Micul Sahist IasiGherasim Ovidiu (1211293)947347923
Elfim Günəşli Rapid turnir 15 dəq2018/04/292018/04/29Gündüz ƏliyevElfimXəyalə Məmmədova FIDE ID: 13406124Nigar Qambarova737349045
Esfahan Chess Championship(S50)2018/04/282018/04/29IA.Golshani,HoseinEsfahan Chess AssociationNA.Vahid,N.516350057
Estonia 100 Youth Chess Series VI: A-Tournament2018/04/292018/04/29Tallinn Chess ClubFA Hendrik OldeRainer Raud717350161
Estonia 100 Youth Chess Series VI: B-Tournament2018/04/292018/04/29Tallinn Chess ClubFA Hendrik OldeFA Tarmo Tuul728350160
Estonia 100 Youth Chess Series VI: C-Tournament2018/04/292018/04/29Tallinn Chess ClubFA Hendrik OldeAndres Karba722350158
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Infantil - Sub2018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]641332248
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Infantil - Sub2018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]614332252
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Mirim - Sub 102018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]623332250
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Mirim - Sub 102018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]78332255
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Pré-Infantil -2018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]637332249
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Pré-Infantil -2018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]612332253
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Pré-Mirim - Sub2018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]511332251
FENAC 2018 - Campeonato Brasileiro Pré-Mirim - Sub2018/04/292018/04/29FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]Barriquello Calleros, Carlos A [2128918]612332257
FESTIVAL DE AJEDREZ "JUAN LORENZO RACERO" - BLITZ2018/04/292018/04/29Milagros BrizziEscuela de Ajedrez y Club de Ajedrez Luz y FuerzaPablo Gritti734347069
FIDE World Amateur Chess Championship 2018 - secti2018/04/222018/04/29IO Pernici Rigo Cristina (ITA 873500)FIDE with ArcoWorldChess and ScaccomattissimoIA Bertagnolli Gerhard (ITA 815985)IA Eliens Arno (NED 1040677), IA Prohorov Olexandr (UKR 14105578), IA Mejia Espinal Hector (HON 8400687), IA Ganci Stefano (ITA 835765), NA Mascia Giovanni (ITA 877042), NA Lay Antonella (ITA 2807268), NA Caramanica Eulalia (ITA 2829490)982326834
FIDE World Amateur Chess Championship 2018 - secti2018/04/222018/04/29IO Pernici Rigo Cristina (ITA 873500)FIDE with ArcoWorldChess and ScaccomattissimoIA Bertagnolli Gerhard (ITA 815985)IA Eliens Arno (NED 1040677), IA Prohorov Olexandr (UKR 14105578), IA Mejia Espinal Hector (HON 8400687), IA Ganci Stefano (ITA 835765), NA Mascia Giovanni (ITA 877042), NA Lay Antonella (ITA 2807268), NA Caramanica Eulalia (ITA 2829490)920326835
FIDE World Amateur Chess Championship 2018 - secti2018/04/222018/04/29IO Pernici Rigo Cristina (ITA 873500)FIDE with ArcoWorldChess and ScaccomattissimoIA Bertagnolli Gerhard (ITA 815985)IA Eliens Arno (NED 1040677), IA Prohorov Olexandr (UKR 14105578), IA Mejia Espinal Hector (HON 8400687), IA Ganci Stefano (ITA 835765), NA Mascia Giovanni (ITA 877042), NA Lay Antonella (ITA 2807268), NA Caramanica Eulalia (ITA 2829490)998326832
FIDE World Amateur Chess Championship 2018 - secti2018/04/222018/04/29IO Pernici Rigo Cristina (ITA 873500)FIDE with ArcoWorldChess and ScaccomattissimoIA Bertagnolli Gerhard (ITA 815985)IA Eliens Arno (NED 1040677), IA Prohorov Olexandr (UKR 14105578), IA Mejia Espinal Hector (HON 8400687), IA Ganci Stefano (ITA 835765), NA Mascia Giovanni (ITA 877042), NA Lay Antonella (ITA 2807268), NA Caramanica Eulalia (ITA 2829490)945326830
Fifth chess open PANAGYURISTE 28.04 - 29.04.20182018/04/282018/04/29Municipality Panagyriste, ASC, Asarel - Medet, Chess club Oboriste, PanagyuristeIliyana POLENDAKOVA – IA (2902559)691345576
Forest Hall FIDE-rated Blitz2018/04/292018/04/29Tim Wall IOBrian Towers FA638349610
Forest Hall Intermediate2018/04/272018/04/29Tim WallTim Wall521349793
Forest Hall Open/Major2018/04/272018/04/29Tim WallTim Wall520349794
Ghaziabad District U-7 Girls Chess Tournament 202018/04/282018/04/29Kiran MehtaRam Kumar SagarKavita Patel49350026
Ghaziabad District U-9 Girls Chess Tournament 202018/04/282018/04/29Kiran MehtaRmar Sagar KumarKavita Patel49350027
Ghaziabad District U-7 Boys Chess Tournament 20182018/04/282018/04/29Kavita Patel513349679
Ghaziabad District U-9 Boys Chess Tournament 20182018/04/282018/04/29Kiran MehtaRam Kumar SagarKavita Patel628350029
Grand Prix MegaChess la Mega Mall 2018 - Etapa a I2018/04/292018/04/29Alecsandru OteteaACS Oxygen Bucuresti - Academia de SahRadu Catalin ChirilaGrigore Gigi, Alecsandru Otetea748341768
Grand Prix MegaChess la Mega Mall 2018 - Etapa a I2018/04/292018/04/29Alecsandru OteteaACS Oxygen Bucuresti - Academia de SahRadu Catalin ChirilaGrigore Gigi, Alecsandru Otetea744341769
Heves-Nógrád Sakk Csapatbajnokság 2017-182017/11/052018/04/29724 645 Hotzi, Gyorgy706 701 Rauch, Ferenc NA11195303252
Heves-Nógrád Sakk Csapatbajnokság 2017-182017/11/052018/04/29724 645 Hotzi, Gyorgy706 701 Rauch, Ferenc NA11195350623
Hraðskákmót Norðlendinga2018/04/292018/04/29Adalsteinsson, HermannAdalsteinsson, HermannSigurdarson, Tomas Veigar1112350270
I IRT Clube Recreativo de Xadrez 2018 - Rápido2018/04/292018/04/29FESXIA Ribeiro, Pablyto Robert Baioco611352956
I IRT Clube Recreativo Xadrez 2018 - Blitz2018/04/292018/04/29FESXIA Ribeiro, Pablyto Robert Baioco910352958
I IRT Clube Recreativo Xadrez 2018 - Blitz2018/04/292018/04/29FESXIA Ribeiro, Pablyto Robert Baioco1111369980
I Nordestão por Equipes LBX 2018Juazeiro/BA2018/04/292018/04/29Aglae Oliveira TosteAcademia Juazeirese de Xadrez - AJXAglae Oliveira Toste544350587
I Nordestão por Equipes LBX 2018Juazeiro/BA2018/04/292018/04/29Aglae OliveiraLBXAglae Oliveira544350324
II Open Internacional Ciutat de Vilanova Code 18462018/04/292018/04/29Marina De La Torre, Ivan 2259877Marina De La Torre, Ivan 2259877IA Navarro Perez. Manuel 2207010FA Francisco Pizarro Soza 3408299993342871
III COPA DE XADREZ RAPIDO BYRON VERAS 20182018/04/292018/04/29ANDERSON VALDECYAXBVPAULOANDERSON510350350
IiI Salou Chess Festival 2018 (Match Lopez-Palacio2018/04/282018/04/29GM Arthur Kogan (ID 2800802)Escola Escacs de Salou / GM Arthur Kogan (ID 2800802)IA Arranz Martin, Pablo A. (22218734)Olivera Miras, Alberto (22237585)22344393
IRT "80 ANIVERSARIO DE LA F.B.A."SUCRE2018/04/262018/04/29Christian GutierrezFBA-ADACHAN Juan Carlos Rivera751349523
IRT Elder Esteban Taquichiri Rojas de Xadrez RPD 22018/04/292018/04/29Silvio Cesar SamaniegoAugusto Cesar SamaniegoAugusto Cesar Samaniego ID 2161770Augusto Cesar Samaniego ID 2161770526350648
IRT Vinicius Furtado Senna de Xadrez Blitz 2018 ID2018/04/292018/04/29Silvio Cesar SamaniegoAugusto Cesar SamaniegoAugusto Cesar Samaniego ID 2161770Augusto Cesar Samaniego ID 2161770524350649
IV IRT Blitz Escuela de Futuros Maestros 20182018/04/292018/04/29Maria Cristina LopezEscuela de Futuros MaestrosAF Andres Camilo Rodriguez ID:44103431014348420
IV IRT Rapido Escuela de Futuros Maestros 20182018/04/292018/04/29Maria Cristina LopezEscuela de Futuros MaestrosAF Andres Camilo Rodriguez ID:4410343513348419
Ivano-Frankivs'k Chess Premiuer-League 1st stage M2018/04/292018/04/2914106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA14106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA954350207
IYC Open Day Chess Championship 2018Category Open2018/04/292018/04/29Mohd Asri Mohd Nurul Izani NA (5763444)Pusat Belia Antarabangsa & Kelab Catur Elite 18Abd Rashid Rhozisham NA (5741637)Azman Hisham Mohd Nabil NA (5700353)761349980
IYC Open Day Chess Championship 2018Category U12 B2018/04/292018/04/29Mohd Asri Mohd Nurul Izani NA (5763444)Pusat Belia Antarabangsa & Kelab Catur Elite 18Abd Rashid Rhozisham NA (5741637)Azman Hisham Mohd Nabil NA (5700353)781349982
IYC Open Day Chess Championship 2018Category U12 G2018/04/292018/04/29Mohd Asri Mohd Nurul Izani NA (5763444)Pusat Belia Antarabangsa & Kelab Catur Elite 18Abd Rashid Rhozisham NA (5741637)Azman Hisham Mohd Nabil NA (5700353)759349984
Junior chess league 12 этап (Ш.А.ФАВОРИТ, 29.04)2018/04/292018/04/29Бейкутов Д.НШахматная академия ФАВОРИТСухов М.АСухов М.А., Бейкутов Д.Н.710350212
Junioru kauss 3.sp.kl. 28-29.04.18.2018/04/282018/04/29NA Matisone Diana FIDE ID 11606991Biedriba KAISSANA Matisone Diana FIDE ID 11606991836343782
Junioru kauss 4.sp.kl. 28-29.04.18.2018/04/282018/04/29NA Matisone Diana FIDE ID 11606991Biedriba KAISSANA Matisone Diana FIDE ID 11606991861343783
Junioru kauss iesācējie. 28-29.04.18.2018/04/282018/04/29NA Matisone Diana FIDE ID 11606991Biedriba KAISSANA Matisone Diana FIDE ID 11606991836343784
Junioru kauss pirmskolnieki 28-29.04.18.2018/04/282018/04/29NA Matisone Diana FIDE ID 11606991Biedriba KAISSANA Matisone Diana FIDE ID 11606991813343786
Karol Jozef De Guia Rapid Chess Tournament2018/04/292018/04/29Christopher CruzTinajeros-Acacia Chess Club (TACC)Christopher Cruz716351394
KEJOHANAN CATUR MSSD TANAH MERAH BAWAH 12 L2018/04/292018/04/29EN. YUSRI BIN ALYASMSSD TANAH MERAHEN. MARZUKI BIN ISAEN. ZAILANI BIN AWANG @ BAHARUDDIN677349864
KEJOHANAN CATUR MSSD TANAH MERAH BAWAH 12 P2018/04/292018/04/29EN. YUSRI BIN ALYASMSSD TANAH MERAHEN. MARZUKI BIN ISAEN. ZAILANI BIN AWANG @ BAHARUDDIN634349862
KEJOHANAN CATUR MSSD TANAH MERAH BAWAH 15 L2018/04/292018/04/29EN. YUSRI BIN ALYASMSSD TANAH MERAHEN. MARZUKI BIN ISAEN. ZAILANI BIN AWANG @ BAHARUDDIN652349865
KEJOHANAN CATUR MSSD TANAH MERAH BAWAH 15 P2018/04/292018/04/29EN. YUSRI BIN ALYASMSSD TANAH MERAHEN. MARZUKI BIN ISAEN. MOHD BASRI BIN MAT ZAIN638349866
KEJOHANAN CATUR MSSD TANAH MERAH BAWAH 18 L2018/04/292018/04/29EN. YUSRI BIN ALYASMSSD TANAH MERAHEN. MARZUKI BIN ISAEN. ZAILANI BIN AWANG @ BAHARUDDIN633349867
KEJOHANAN CATUR MSSD TANAH MERAH BAWAH 18 P2018/04/292018/04/29EN. YUSRI BIN ALYASMSSD TANAH MERAHEN. MARZUKI BIN ISAEn.MOHD BASRI B MAT ZAIN620349868
KEJOHANAN CATUR TERTUTUP SK JALAN EMPAT SIRI II 202018/04/292018/04/29NA NURUL AQILAHQUIZZICALNA MOHD FAZRIZAL BIN MOHD ROPINA JUSTAFAHARY BIN JOHARI, NA ABU ZAR HUZAIFAH, NA MOHD SYARIZ HAKIM RAZALI730350081
KEJOHANAN CATUR TERTUTUP SK JALAN EMPAT SIRI II 202018/04/292018/04/29NA NURUL AQILAHQUIZZICALNA MOHD FAZRIZAL BIN MOHD ROPINA JUSTAFAHARY BIN JOHARI, NA ABU ZAR HUZAIFAH, NA MOHD SYARIZ HAKIM RAZALI732350085
KEJOHANAN CATUR TERTUTUP SK JALAN EMPAT SIRI II 202018/04/292018/04/29NA NURUL AQILAHQUIZZICALNA MOHD FAZRIZAL BIN MOHD ROPINA JUSTAFAHARY BIN JOHARI, NA ABU ZAR HUZAIFAH, NA MOHD SYARIZ HAKIM RAZALI716350069
KEJUARAAN CATUR YUNIOR TINGKAT KABUPATEN JEMBERYUN2018/04/292018/04/29Drs. BILLAH, MN,N,PNPERCASI KABUPATEN JEMBERJHONNY THEO, WNAYYUB HILMI, SH,WNP48350155
KEJUARAAN CATUR YUNIOR TINGKAT KABUPATEN JEMBERYUN2018/04/292018/04/29Drs. BILLAH, MN,N,PNPERCASI KABUPATEN JEMBERJHONNY THEO, WNAYYUB HILMI, SH,WNP49350156
KEJUARAAN CATUR YUNIOR TINGKAT KABUPATEN JEMBERYUN2018/04/292018/04/29Drs. BILLAH, MN,N,PNPERCASI KABUPATEN JEMBERJHONNY THEO, WNAYYUB HILMI, SH,WNP411350159
KEJUARAAN CATUR YUNIOR TINGKAT KABUPATEN JEMBERYUN2018/04/292018/04/29Drs. BILLAH, MN,N,PNPERCASI KABUPATEN JEMBERJHONNY THEO, WNAYYUB HILMI, SH,WNP412350163
KEJUARAAN CATUR YUNIOR TINGKAT KABUPATEN JEMBERYUN2018/04/292018/04/29Drs. BILLAH, MN,N,PNPERCASI KABUPATEN JEMBERJHONNY THEO, WNAYYUB HILMI, SH,WNP48350165
KEJUARAAN CATUR YUNIOR TINGKAT KABUPATEN JEMBERYUN2018/04/292018/04/29Drs. BILLAH, MN,N,PNPERCASI KABUPATEN JEMBERJHONNY THEO, WNAYYUB HILMI, SH,WNP55350172
KEJUARAAN CATUR YUNIOR TINGKAT KABUPATEN JEMBERYUN2018/04/292018/04/29Drs. BILLAH, MN,N,PNPERCASI KABUPATEN JEMBERJHONNY THEO, WNAYYUB HILMI, SH,WNP55350171
Klasifikācijas turnīrs iesācējiem (RŠS) 28.04. - 22018/04/282018/04/29Līga UngureRīgas Šaha skolaEdgars UngursToms Kalniņš856348855
KP liga mládeže 2018 Jc kraj2018/04/292018/04/29ČerníkŠA VŠTE Č. BudějoviceHejda321350226
Kvitucha Yavorivshchyna 20182018/04/272018/04/2914107422 Matviychuk, Andrey (UKR)Novoyavorivsk Chess Club14107074 Grabinsky, Vladimir (UKR)14198835 Matviychuk, Bohdan (UKR)983338290
Le 3e GRAND TOUR jeunesse du Québec 29 avril (U-12018/04/292018/04/29Roxane PoulinL'ACDÉMIE DES ÉCHECSAlexandre Ber527349326
Le 3e GRAND TOUR jeunesse du Québec 29 avril (U-12018/04/292018/04/29Roxane PoulinL'ACDÉMIE DES ÉCHECSAlexandre Ber514349327
Le 3e GRAND TOUR jeunesse du Québec 29 avril (U-12018/04/292018/04/29Roxane PoulinL'ACDÉMIE DES ÉCHECSAlexandre Ber54349328
Le 3e GRAND TOUR jeunesse du Québec 29 avril (U-82018/04/292018/04/29Roxane PoulinL'ACDÉMIE DES ÉCHECSAlexandre Ber523349325
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságF102018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO949348971
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságF122018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO956348972
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságF142018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO947348973
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságF162018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO917348974
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságF182018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO931348975
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságF8 (2018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO934348970
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságL102018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO919348977
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságL122018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO920348978
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságL142018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO917348980
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságL162018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO106348979
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságL182018/04/282018/04/29(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO105348981
MČR mládeže - D8dívky2018/04/282018/04/29Bc. Karel HruškaSportovní klub Vyškov a Městské kulturní středisko VyškovFA Miroslav HurtaJaroslav Hejný, Stanislav Vémola, Radka Slepánková940341128
MČR mládeže - H8chlapci2018/04/282018/04/29Bc. Karel HruškaSportovní klub Vyškov a Městské kulturní středisko VyškovFA Miroslav HurtaJaroslav Hejný, Stanislav Vémola, Radka Slepánková996341126
Memorijalni turnir" Jovo Mijic "Bukovac2018/04/292018/04/29Tesanovic RajkoSK " Bukovac "Gagic Almir731350231
Mestre Escolar Memorial Jose Ma Bellon 2018 (181822018/04/272018/04/29OI Cerrato Nadal, Juan P. (2265907)AN Joan Marti (2289210)AA Joan Crespí (2289130)511346910
Moscow Chess Open tnmt_STD2018/04/212018/04/29Umanskaja Elvira (ID 24171441) Уманская Э.Э.АНО ЦИКС "Каисса"Umansky Vladimir (ID 41079)Уманский В.Б.Kosyakov Aleksey, Avzalova Vilina, Golubev Igor., Shaposhnikova Ekaterina720348093
MyBrain Blitz Open2018/04/292018/04/29Lekh MethawalaAmbrish JoshiSuraj mali9133350225
Nordic Girls Championship 2018 - a-group (u20)2018/04/272018/04/29IO Gunnar BjornssonIcelandic Chess FederationIA Ingibjorg Edda Birgisdottir58342494
Nordic Girls Championship 2018 - b-group (u16)2018/04/272018/04/29IO Gunnar BjornssonIcelandic Chess FederationIA Ingibjorg Edda Birgisdottir59342894
Nordic Girls Championship 2018 - c-group (u13)2018/04/272018/04/29IO Gunnar BjornssonIcelandic Chess FederationIA Ingibjorg Edda Birgisdottir516342897
NÖSV 2.Klasse Mostviertel 2017/18 Stichkampf2018/04/282018/04/29RS Ing. Erich WurzerNÖSVRS Ing. Erich Wurzer214350237
O pohar starostu Ruzinova GPX, MBA 10, 14 rokov, 22018/04/292018/04/29Michal VrbaSK Doprastav Bratislava, Bratislavska sachova akademiaMichal VrbaBoris Rintel, Jozef Janos953344245
PETRONAS INTERTEAM EVENT GB12018/04/292018/04/29Muhammad arshad518350704
PETRONAS INTERTEAM EVENT GB22018/04/292018/04/29PetronasMuhammad arshad518350705
Prokrimatika Kypellou TESSHPIN 20182018/04/282018/04/29S. Ioanniton SkakistonMakris Xenophon (4201531)Kesaris Evangelos (4221788), Kahrimanis Nikolaos (4260767)328356329
PRVENSTVO SHOVSKOG KLUBA "KOZARA" GRADISKA 2018-2018/04/282018/04/29SUBOTIC VLADIMIR FIDE ID 14414554SK"KOZARA"GRADISKAGRCIC DIMITRIJE-78350251
PRVI BRZOPOTEZNI GRAND PRIX TURNIR ŠS KS ZA 2018.2018/04/292018/04/29ŠS KS i ŠK "Alpong"IA Mirza Miralem1515350222
RAJASTHAN STATE U-13 CHESS TOURNAMENT(OPEN) BY JDC2018/04/282018/04/29Ashok BhargavaJDCA UNDER THE ARCAVikas sahu FA7205348022
RAJASTHAN STATE U-13 GIRLS CHESS TOURNAMENT BY JDC2018/04/282018/04/29ASHOK BHARGAVAJDCA & ARCAVIKAS SAHU FA761348023
Richmond Rapidplay 118Open Section2018/04/292018/04/29Paul McKeownPaul McKeownPaul McKeownRik Huw Thomas622345323
Richmond Rapidplay 118U120 Section2018/04/292018/04/29Paul McKeownPaul McKeownPaul McKeownRik Huw Thomas626345327
Richmond Rapidplay 118U80 Section2018/04/292018/04/29Paul McKeownPaul McKeownPaul McKeownRik Huw Thomas654345328
Riga 2018th chess championship amateurs to 16002018/04/272018/04/29FA Mihailovs Arturs ID 11603690Latvian Chess Federation and Riga Chess federation IA Cimins Alberts ID 11601787FA Laizans Aivars ID 11603348748342666
Šachová liga školských družstiev Prešov, 4. turnaj2018/04/292018/04/29Pvol ČisárikPavol Čisárik313350318
SARIVELİLER BAHAR KUPASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASIİL2018/04/282018/04/29Mustafa EroğluTSF, Karaman İl TemsilciliğiDuran EserKaidr Şenol, Temel Selek, Murat Karatepe, Şükrü Pekşen, İlyas Taşdemir526349963
SARIVELİLER BAHAR KUPASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASILİ2018/04/282018/04/29Mustafa EroğluTSF, Karaman İl TemsilciliğiDuran EserKaidr Şenol, Temel Selek, Murat Karatepe, Şükrü Pekşen, İlyas Taşdemir521349959
SARIVELİLER BAHAR KUPASI TAKIM SATRANÇ TURNUVASIOR2018/04/282018/04/29Mustafa EroğluTSF, Karaman İl TemsilciliğiDuran EserKaidr Şenol, Temel Selek, Murat Karatepe, Şükrü Pekşen, İlyas Taşdemir557349974
Schachrallye Hall / Mils 2018Gruppe A2018/04/292018/04/29RS Ranner StefanSPG Hall / MilsRS Ranner Stefan624349818
Schachrallye Hall / Mils 2018Gruppe B2018/04/292018/04/29RS Ranner StefanSPG Hall / MilsRS Ranner Stefan514349820
SELECTIVO OLIMPICO ABSOLUTO 20182018/04/232018/04/29I.M. EMILIO BASTIDAS RODRIGUEZ (3600459)FEDERACION ECUATORIANA DE AJEDREZF.A ELIU ALVARADO (3601587)F.M. JAIME BASTIDAS RODRIGUEZ ( 3600564)1112348968
SELECTIVO OLIMPICO FEMENINO 20182018/04/232018/04/29I.M. EMILIO BASTIDAS RODRIGUEZ (3600459)FEDERACION ECUATORIANA DE AJEDREZF.A ELIU ALVARADO (3601587)Marcos Menendez Garcia (3611728)1112348966
SİNPAŞ AQUAMALL SATRANÇ TURNUVASI2009-2010 DOĞUMLU2018/04/282018/04/29AYŞEGÜL AKDENİZ (FA)DENİZLİ SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ, GENÇLİK HİZ. SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ, SİNPAŞ AQUAMALLGÜLER CIBAR688350265
Skákþing Norðlendinga 2018 - lett mot2018/04/272018/04/29Adalsteinsson, HermannSkákfélagið HuginnFA, Maack, KjartanSigurdarson, Tomas Veigar722329525
ŠSPK - Krajský přebor v rapid šachu družstev 20182018/04/292018/04/29Milan JenčŠSPK, ŠK LíněKarel OrlíčekMilan Jenč750350302
STURLIC OPEN 20182018/04/292018/04/29Ruznic RamizUG SturlicAbdic Husnija, DA732348342
Superliga de Xadrez - 1ª Etapa 2018 - Sesc Rio Pre2018/04/292018/04/29Clóvis AguiarSESC SP & Superliga de Xadrez[2128926] IA Ramon Carrasco Jr[2119218] NA Jose Antonio M. Sousa Jr [976] AA Andre Cesar Gois, [979] AA Marcelo M. Sousa7100342554
Superliga de Xadrez - 2ª Etapa 2018 - Araçatuba -2018/04/292018/04/29Ivone PaulinoSuperliga de Xadrez - Secretaria Municipal de Esportes de Araçatuba[2119218] NA Jose Antonio M. Sousa Jr[2128926] IA Ramon Arnal Carrasco Junior624355850
Superliga de Xadrez - Absoluto - 5ª Etapa 2018 - A2018/04/292018/04/29Ivone PaulinoSuperliga de Xadrez - Secretaria Municipal de Esportes de Araçatuba[2119218] NA Jose Antonio M. Sousa Jr[2128926] IA Ramon Arnal Carrasco Junior645355849
Superliga de Xadrez 1a Etapa 2018 SESC Rio Preto S2018/04/292018/04/29Clóvis AguiarSESC SP & Superliga de Xadrez[2119218] NA Jose Antonio M. Sousa Jr[2128926] IA Ramon Carrasco Jr [2172542] AA Fabio Henrique Cordon Silva, [979] AA Marcelo M. Sousa7131342567
Tehran Blitz 9 Ordibehesht 13972018/04/292018/04/29Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Nima (IRI) 425057121314350285
Tirunelveli District Open Under 19 Selection Champ2018/04/282018/04/29Dr.Sheik SaleemTirunelveli District Chess Development AssociationFA Selvamanikandan SNA Balasubramanian A8117350073
TORNEIG LA SALLE 2018OCTAVOO TORNEO DEL CIRCUITO R2018/04/292018/04/29CLUB ESPORTIU REIS I DAMES DE LLEVANTMANUEL QUEIROLO743350299
TORNEO "OPEN ALFIL DE ORO IX" (ILO) 29 ABRIL 2018S2018/04/292018/04/29OI David Lauro RamosClub Dragon Alexander Aliojin - Club Emanuel Lasker Ilo - Club Wihelm Steinitz IAF Edgar Velasco LaqueLuis Orlando Condori720344050
TORNEO "OPEN ALFIL DE ORO IX" (ILO) 29 ABRIL 2018S2018/04/292018/04/29OI David Lauro RamosClub Dragon Alexander Aliojin - Club Emanuel Lasker Ilo - Club Wihelm Steinitz IAF Edgar Velasco LaqueLuis Orlando Condori720344053
Torneo Abierto Joaquin Gutierrez Mangel (187657)2018/04/222018/04/29Sergio Aragon Masis (6502830)Comite de Competicion FCASergio Alvarado Castro (6503950)729348367
TORNEO CERRADO INVITACIONAL " IRT ECO LLENADOS" 22018/04/272018/04/29ON Nicola Nigro MonasteriosMN Orlando Alexis Rodriguez, ON Nicola Nigro MonasteriosIA Jose GaunaIA Jose Gauna64350354
TORNEO DE AJEDREZ "Mater Dei"Categoría Infantil Su2018/04/292018/04/29Lic. Daniel Zacarías MartínezAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.N. Wilbert Villanueva CastilloA.E. Fernando Arcila Villanueva542350344
TORNEO DE AJEDREZ "Mater Dei"Categoría Infantil Su2018/04/292018/04/29Lic. Daniel Zacarías MartínezAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.N. Wilbert Villanueva CastilloA.O. Rosa María Eguía Lis Márquez511350345
TORNEO DE AJEDREZ "Mater Dei"Categoría Juvenil2018/04/292018/04/29Lic. Daniel Zacarías MartínezAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.N. Wilbert Villanueva CastilloA.O. Rosa María Eguía Lis Márquez524350343
TORNEO DE AJEDREZ "Mater Dei"Categoría Libre2018/04/292018/04/29Lic. Daniel Zacarías MartínezAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.N. Wilbert Villanueva CastilloA.O. Ivan Alberto Vargas Segura531350342
Torneo De Ajedrez Distrital Universitario ASCUN -2018/04/272018/04/29Gregorio ReyASCUN Deportes Bogotá737349167
Torneo De Ajedrez Distrital Universitario ASCUN -2018/04/272018/04/29Gregorio ReyASCUN Deportes Bogotá735349168
Torneo De Ajedrez Distrital Universitario ASCUN -2018/04/282018/04/29ASCUN Deportes BogotáGregorio Rey518349169
TORNEO DEMO2018/04/222018/04/29IA Bertagnolli Gerhard (ITA 815985)IA Eliens Arno (NED 1040677), IA Prohorov Olexandr (UKR 14105578), IA Mejia Espinal Hector (HON 8400687), IA Ganci Stefano (ITA 835765), NA Mascia Giovanni (ITA 877042), NA Lay Antonella (ITA 2807268), NA Caramanica Eulalia (ITA 2829490)945355402
TORNEO DUPLAS 2018CATEGORIA INFANTIL2018/04/292018/04/29OA RUBEN JESUS CUEVA LORIA (5133165)OA JOSE ANTONIO RUEDA GARCIA558350147
TORNEO DUPLAS 2018CATEGORIA LIBRE2018/04/292018/04/29OA RUBEN JESUS CUEVA LORIA (5133165)MANUEL CUEVA LORIA562340746
Torneo Escolar de Ajedrez "Dia del Niño Ajedrecist2018/04/292018/04/29Lic Ladianis Perez de CastroEscuela de Ajedrez Ladianis PerezFA Juan Carlos Soto Consuegra518350181
Torneo Escolar de Ajedrez "Dia del Niño Ajedrecist2018/04/292018/04/29Lic Ladianis Perez de CastroEscuela de Ajedrez Ladianis PerezFA Juan Carlos Soto Consuegra524350182
Torneo Escolar de Ajedrez "Dia del Niño Ajedrecist2018/04/292018/04/29Lic Ladianis Perez de CastroEscuela de Ajedrez Ladianis PerezFA Juan Carlos Soto Consuegra516350183
Torneo Escolar de Ajedrez "Dia del Niño Ajedrecist2018/04/292018/04/29Lic Ladianis Perez de CastroEscuela de Ajedrez Ladianis PerezFA Juan Carlos Soto Consuegra517350180
Torneo Femenil Primavera 20182018/04/292018/04/29Liga de Ajedrez del Sur de TamaulipasNA Felipe Salazar Gonzalez 512713056348758
Torneo FIDE Clásico Construajedrez2018/04/272018/04/29A.N. Aguilar Monterrosas Eduardo 5136326Construajedrez y Universidad La Salle SaltilloI.A. Arroyo Arce, Hugo Alberto 5102790N.A. Aguilar Monterrosas Eduardo 5136326519350294
Torneo Individual de Ajedrez CFIA 20182018/04/282018/04/29Marco Antonio Zumbado Gutiérrez 6503306Comisión Cultural y Deportiva del Colegio Federado de Ingenieros y ArquitectosAF Pablo Bermúdez Vives 6504035721349797
Torneo Infantil Construajedrez2018/04/272018/04/29Ing. Diana Herrera CastañedaConstruajedrez y Universidad La Salle SaltilloI.A. Arroyo Arce, Hugo Alberto 5102790A.N. Aguilar Monterrosas Eduardo58350293
Torneo IRT "Rumbo al Panamericano" Universidad de2018/04/272018/04/29Francisco Navarrete SandovalUniversidad de La FronteraA.N Carlos Garces Garcia78350459
Torneo IRT "Rumbo al Panamericano" Universidad de2018/04/282018/04/29Francisco Navarrete SandovalUniversidad de La FronteraA.N Carlos Garces Garcia78348168
Torneo Linces CETis 87 2008 y Posteriores Torneo R2018/04/292018/04/29Jose Daniel Garcia CastilloA.O. David Encinas Varela56350284
Torneo Linces CETis 87 2010 y Posteriores2018/04/292018/04/29Jose Daniel Garcia CastilloA.O. David Encinas Varela49350166
Torneo Linces CETis 87 Primera Fuerza2018/04/292018/04/29Jose Daniel Garcia CastilloA.O. David Encinas Varela640350169
Torneo Tiro Federal La Rioja2018/04/292018/04/29Zarate JorgeFederacion Riojana de AjedrezMiguel MendezRodriguez Marcelo516350306
Torneo Tiro Federal La Rioja Sub 102018/04/292018/04/29Zarate Jorge SantosMiguel Antonio MendezRodriguez Marcelo Nicolas515350305
Trofeul Smart Galati, copii sub 10 ani, 28-29 apri2018/04/282018/04/29Acs Smart GalatiGilea Lucian (1206907)640352348
Trofeul Smart Galati, copii sub 10 ani, 28-29 apri2018/04/282018/04/29Acs Smart GalatiGilea Lucian640342878
Trofeul Smart Galati, copii sub 12 ani, 28-29 apri2018/04/282018/04/29Acs Smart GalatiGilea Lucian618342877
Trofeul Smart Galati, copii sub 8 ani, 28-29 april2018/04/282018/04/29Acs Smart GalatiGilea Lucian628342880
Trofeul Smart Galati, copii sub 8 ani, 28-29 april2018/04/282018/04/29Acs Smart GalatiGilea Lucian628352083
Trofeul Smart Galati, OPEN, 28-29 aprilie 20182018/04/282018/04/29Gilea LucianAcs Smart GalatiGilea Lucian726342462
Trojanska Hästens Junior Grand Prix - Klass AB2018/04/292018/04/29Trojanska HästenHallfridur Sigurdardottir719350052
Trojanska Hästens Junior Grand Prix - Klass C2018/04/292018/04/29Trojanska HästenHallfridur Sigurdardottir760350054
TURNAMEN CATUR CEPAT KUDA SAKTI 20182018/04/292018/04/29KUDA SAKTI CHESS CLUBSRI REZEKI510350283
Turnamen Singosari Nonmaster Menyambut Ramadhan 142018/04/272018/04/29Abah ZaenalAbah ZaenalPitono7108350232
TURNEUL INTERNATIONAL ,,CUPA FEDERATIEI DE SAH” G2018/04/252018/04/29Coada ValeriuFederatia de sah a RMIA Kharitonova Svetlana954348904
U15 Chhattisgarh State Girls Chess Selection Tourn2018/04/272018/04/29Prabhakar SinghDistrict Chess Association KorbaNA Girdhar Lal Deshmukh (35005090)Rohit Yadav515349572
U15 Chhattisgarh State Open Chess Selection Tourna2018/04/272018/04/29Prabhakar SinghDistrict Chess Association KorbaNA Girdhar Lal DeshmukhRohit Yadav519349583
U-15 GIRL'S GURUGRAM DISTT. CHESS CHAMPIONSHIP - 22018/04/282018/04/29Mrs Alka Singh & Mr Naresh SharmaPresidium GGN & Mindsharpener Chess AcademyRajkumar,IA412337600
U-15 OPEN GURUGRAM DISTT. CHESS CHAMPIONSHIP - 2012018/04/282018/04/29Mrs Alka Singh & Mr Naresh SharmaPresidium GGN & Mindsharpener Chess AcademyRajkumar,IA767337601
U-25 OPEN GURUGRAM DISTT. CHESS CHAMPIONSHIP - 2012018/04/282018/04/29Mrs Alka Singh & Mr Naresh SharmaPresidium GGN & Mindsharpener Chess AcademyRajkumar,IA412337607
V FESTIVAL PRIMAVERA ANAITASUNA KAKUTE 20182018/04/292018/04/29José Luis Fernández (A.N.)Anaitasuna kakute Xake Taldea 2018Imanol Larrañaga515324114
World School Chess Championship 2018 - G112018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Arta Driza (4700694)927334484
World School Chess Championship 2018 - G132018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Nomin Erdenebat (4905342)930334485
World School Chess Championship 2018 - G152018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)IA Alexandros Iskos (4208676)915334486
World School Chess Championship 2018 - G172018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Nomin Erdenebat (4905342)920334488
World School Chess Championship 2018 - G72018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Rozana Gjergji (4700147)929334481
World School Chess Championship 2018 - G92018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Arta Driza (4700694)927334482
World School Chess Championship 2018 - U112018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Marco Biagioli (841285), FA Marin Collaku (4702131)958334477
World School Chess Championship 2018 - U132018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Sadig Mehtiyev (13400380)937334478
World School Chess Championship 2018 - U152018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)IA Luxman Wijesuriya (9900144)937334479
World School Chess Championship 2018 - U172018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)IA Slavisa Mickovic (924644), NA Kristaq Andoni (4702638)922334480
World School Chess Championship 2018 - U72018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Ermal Culi (4702050), NA Osman Musa (22100067)935334475
World School Chess Championship 2018 - U92018/04/212018/04/29IO Kalesis Nikolaos (4200438), Pilinci Majlinda (4702069)FIDE, Albanian Chess FederationIA Kytharidis Argyrios (4214218)FA Eraldo Gjoni (4702468), NA Khandhadia Rathin (25792733)950334476
X CAMPEONATO DE ANDALUCIA DE AJEDREZ DE LA ONCE (F2018/04/212018/04/29ONCE GranadaGuillermo M. Barranco Serrano FA22232664622347961
XI Torneo Internacional Remberto Fernandez. Blitz2018/04/292018/04/293516113 Herrera del Sol, Isbel IA3526490 Garcia Beltran, Ibrahin FASoto Olivera, Lester Jesus78351044
XX этап Гран-при ШШС "Подрастающее полколение". Ра2018/04/292018/04/29Севостьнов Р.С.Махтумов М.М. Севостьянов Р.С.Севостьнов Р.С.Махтумов М.М,714350238
XXI TORNEIO CIDADE DE ESPERANÇA 20182018/04/282018/04/29Joaquim VirgulinoJOAQUIM VIRGULINOCarlos Lima635350102
YUNUSEMRE MUNICIPALITY CLOSED IM NORM CHESS TOURNA2018/04/242018/04/29ERDEM NALBANTYUNUSEMRE MUNICIPALITY & MANISA TURKUAZ CHESS SPORT CLUBIA MELIH CICEK [ID: 6390030]NA HAKAN KARAKAFA [ID: 34506950]1010347269
Zavidovici Open 2018.2018/04/292018/04/29Prof. Šemsudin StarčevićŠK "Krivaja" ZavidoviciHalim Hutinović, NA961328278
Ομαδικό Πρωτάθλημα Β' Εθνικής Κρήτης 20182018/04/092018/04/29ΕΣΣΚΕ.Σ.Σ.Κ.FA Χαράλαμπος Στεφανάτος (4282426)ΝΑ Νίκος Σγουρός, ΝΑ Γιώργος Μαγουλιανός, ΝΑ Πλεύρη Αδαμαντία, ΝΑ Μπίμπα-Παπιδάκη Εμμανουέλα, ΝΑ ΜΙχαηλίδη Αφροδίτη7159349525
Ομαδικό Πρωτάθλημα ΠΟΑ Κρήτης 20182018/04/092018/04/29Χαράλαμπος Στεφανάτος (4282426)Ε.Σ.Σ.Κ.ΙΑ Σωτήρης Λογοθέτης (4203267)ΝΑ Κώστας Τσαρουχάς, ΝΑ Νίκος Σγουρός, ΝΑ Παπαθανασίου Παναγιώτης, ΝΑ Νίκος Μαγουλιανός, ΝΑ Νεκτάριος Σφηνιάς, ΝΑ Γιώργος Σερπετσιδάκης, ΝΑ Νικόλαος Φαρσάρης, ΝΑ Αδαμαντία Πλευρή7116349524
Блиц-турнир А 29.04.20182018/04/292018/04/29Федерация шахмат г. Ростова-на-ДонуКанцын Владимир1340350453
Детский Королевский кубок апрель 20182018/04/292018/04/29Аникина А. Ю.ДШК ГардеБуякевич А. Е.Карпова О. А.733350235
Итоговый квалификационный турнир Группа 82018/04/112018/04/29Латыпов М.А. id 34154849Губаев И.И. id 341548221834345842
Итоговый квалификационный турнир Группа 92018/04/112018/04/29Латыпов М.А. id 34154849Губаев И.И. id 341548221872345847
Квалификационный турнир МО г Новороссийск "Весна-22018/04/012018/04/29ДЮСШ"Каисса", ШФг.НовороссийскаЗахаров Юрий ЮрьевичСергеева Наталья Викторовна, Дресвянкин Юрий Владимирович720345022
Квалификационный турнир МО г Новороссийск "Весна-22018/04/012018/04/29ДЮСШ"Каисса", ШФг.НовороссийскаЗахаров Юрий ЮрьевичСергеева Наталья Викторовна, Дресвянкин Юрий Владимирович726345011
Квалификационный турнир МО г Новороссийск "Весна-22018/04/012018/04/29ДЮСШ"Каисса", ШФг.НовороссийскаЗахаров Юрий ЮрьевичСергеева Наталья Викторовна, Дресвянкин Юрий Владимирович714345016
Квалификационный турнир МО г Новороссийск "Весна-22018/04/012018/04/29ДЮСШ"Каисса", ШФг.НовороссийскаЗахаров Юрий ЮрьевичСергеева Наталья Викторовна, Дресвянкин Юрий Владимирович715345027
Квалификационный турнир на 2 разряд2018/04/252018/04/29Академия шахмат Жансаи АбдумаликАширов С.Д939349229
Квалификационный турнир на 3 разряд.2018/04/272018/04/29Академия шахмат Жансаи Абдумалик1041349609
Квалификационный турнир по классическим шахматам С2018/04/212018/04/29Уманская Э.ЭАНО ЦИКС "Каисса"Уманский В.БКосяков А.В., Авзалова В.Р843347815
Кваліфікаційний шаховий турнір з можливістю викона2018/04/282018/04/29Вдовенко В.В.ГО "ВОЛИНСЬКА ШАХОВА ФЕДЕРАЦІЯ"Мельниченко О.М.Калінчук О.І.910350309
Кваліфікаційний шаховий турнір з можливістю викона2018/04/282018/04/29Вдовенко В.В.ГО "ВОЛИНСЬКА ШАХОВА ФЕДЕРАЦІЯ"Мельниченко О.М.Калінчук О.І.922350310
Квітуча Яворівщина 20182018/04/272018/04/2914107422 Матвійчук Андрій (UKR)Новояворівський шаховий клуб14107074 Грабінський Володимир (UKR)14198835 Матвійчук Богдан (UKR)983341551
Кубок Львівської області "Юні таланти" 4 етап2018/04/292018/04/2914195216 / Бєлкін Сергій, 14121492 / Соловйов ОлександрЛОДА, ЛОШФ, ШШФ Стрийщини14198754 / Хрипач Андрій14121492 / Соловйов Олександр, 14149095/ Костів Микола, 14198835/ Матвійчук Богдан9183348885
ЛООШКА 10.00: Первенство России по блицусреди деву2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA950349666
ЛООШКА 10.00: Первенство России по блицусреди деву2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA933349667
ЛООШКА 10.00: Первенство России по блицусреди маль2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA9181349663
ЛООШКА 10.00: Первенство России по блицусреди юнош2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA9140349660
ЛООШКА 10.00: Первенство России по блицусреди юнош2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA990349659
МАЙСКИЙ ФЕСТИВАЛЬ 2018. САПСАН-230029 апреля 20182018/04/292018/04/29Черняк А.Русская Шахматная ШколаКузин А.Лебедев В., Шаркова В.714349199
МАЙСКИЙ ФЕСТИВАЛЬ 2018.Grand Baby Chess.Третья Лиг2018/04/292018/04/29Черняк А.Русская Шахматная ШколаФилиппов И.Пищурина Е.526348916
Маэстро - Апрель 2018. Турнир 1-3 разрядов2018/04/072018/04/29Тыщенко МВ (33099)ДЮШЦ "Маэстро"Ханин В.М. (3669)Перешеин А.В. (21856)1238344910
Маэстро - Апрель 2018. Турнир новичков2018/04/072018/04/29Тыщенко МВ (33099)ДЮШЦ "Маэстро"Ханин ВМ (3669)Авдеева Г.Н. (21854), Перешеин А.В. (21856)1442344913
Маэстро - Апрель 2018. Юношеские разряды2018/04/072018/04/29Тыщенко МВ (33099)ДЮШЦ "Маэстро"Ханин ВМ (3669)Жданов А.Д. (3413), Перешеин А.В. (21856)1450344911
Надежды Прикамья - 2018 АпрельТурнир А2018/04/212018/04/29Першин М.Г.Першина Е.М.Катников А.В. Санчелов В.И.824348306
Надежды Прикамья - 2018 АпрельТурнир Б2018/04/212018/04/29Першин М.Г.Першина Е.М.Катников А.В. Санчелов В.И.836348305
Открытый турнир МО город Армавир по шахматам Мараф2018/04/062018/04/29Глаголько Анастасия Григорьевна 86844МБУ ДО ДЮСШШОнищук Валентина Андреевна (54105072)Шурдумов Хвыча Сафарбиевич (24256960), Калинин Геннадий Николаевич (4163443), Колпак Сергей Федорович 84830, Тимченко Евгений Владимирович (44101694)923344563
Открытый турнир МО город Армавир по шахматам Мараф2018/04/062018/04/29Глаголько Анастасия Григорьевна 86844МБУ ДО ДЮСШШОнищук Валентина Андреевна (54105072)Шурдумов Хвыча Сафарбиевич (24256960), Калинин Геннадий Николаевич (4163443), Колпак Сергей Федорович 84830, Тимченко Евгений Владимирович (44101694)934344564
Открытый турнир МО город Армавир по шахматам Мараф2018/04/062018/04/29Глаголько Анастасия Григорьевна 86844МБУ ДО ДЮСШШОнищук Валентина Андреевна (54105072)Шурдумов Хвыча Сафарбиевич (24256960), Калинин Геннадий Николаевич (4163443), Колпак Сергей Федорович 84830, Тимченко Евгений Владимирович (44101694)944344565
Открытый турнир МО город Армавир по шахматам Мараф2018/04/062018/04/29Глаголько Анастасия Григорьевна 86844МБУ ДО ДЮСШШОнищук Валентина Андреевна (54105072)Шурдумов Хвыча Сафарбиевич (24256960), Калинин Геннадий Николаевич (4163443), Колпак Сергей Федорович 84830, Тимченко Евгений Владимирович (44101694)944344566
Открытый турнир МО город Армавир по шахматам Мараф2018/04/062018/04/29Глаголько Анастасия Григорьевна 86844МБУ ДО ДЮСШШОнищук Валентина Андреевна (54105072)Шурдумов Хвыча Сафарбиевич (24256960), Калинин Геннадий Николаевич (4163443), Колпак Сергей Федорович 84830, Тимченко Евгений Владимирович (44101694)943344567
Открытый турнир МО город Армавир по шахматам Мараф2018/04/062018/04/29Глаголько Анастасия Григорьевна 86844МБУ ДО ДЮСШШОнищук Валентина Андреевна (54105072)Шурдумов Хвыча Сафарбиевич (24256960), Калинин Геннадий Николаевич (4163443), Колпак Сергей Федорович 84830, Тимченко Евгений Владимирович (44101694)943344568
Открытый турнир МО город Армавир по шахматам Мараф2018/04/062018/04/29Глаголько Анастасия Григорьевна 86844МБУ ДО ДЮСШШОнищук Валентина Андреевна (54105072)Шурдумов Хвыча Сафарбиевич (24256960), Калинин Геннадий Николаевич (4163443), Колпак Сергей Федорович 84830, Тимченко Евгений Владимирович (44101694)940344569
Первенство г. Минска по блицу среди ДЕВУШЕК до 122018/04/292018/04/2978350010
Первенство г. Минска по блицу среди ЮНОШЕЙ до 12 л2018/04/292018/04/29925350004
Первенство города среди детей 2011 г.р. и моложе2018/04/262018/04/29Смирнов В.А.956342587
Первенство города Сыктывкара по шахматам среди инв2018/04/292018/04/29МАУ "ЦСМ г. Сыктывкар"Анисимов Николай55350208
Первенство ДДТ "Юность" 20182018/04/292018/04/29Харламов Игорь Анатольевич731350252
Первенство России по блицусреди девочек до 11 лет2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA989349662
Первенство России по блицусреди девочек до 13 лет2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA993349664
Первенство России по блицусреди девушек до 15 лет2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA987349665
Первенство России по блицусреди мальчиков до 13 ле2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA9125349661
Первенство России по блицусреди юношей до 19 лет2018/04/292018/04/294118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA942349658
Первенство РТ по интеллектуальному двоеборью (шахм2018/04/292018/04/29955350221
Першість міста Южного серед ветеранів у категорії2018/04/292018/04/2914109255 Shpilevoy, Eugen NA78350297
Першість міста Южного серед ветеранів у категорії2018/04/292018/04/2914109255 Shpilevoy, Eugen NA1112350298
Рапид в Сказкадариуме 29 апреля2018/04/292018/04/29Луговой Дмитрий64 клеткиЛапехин Александр719350227
Рейтинговый турнир "апрельский" 1лига2018/04/082018/04/29Князев И.Н.969345450
Светлые умы – 2018Турнир D2018/04/172018/04/29МАУ «Спортивная школа «Северная Олимпия»Анисимов Николай78347183
Светлые умы – 2018Турнир G2018/04/172018/04/29МАУ «Спортивная школа «Северная Олимпия»Анисимов Николай711347185
Светлые умы – 2018Турнир А2018/04/172018/04/29МАУ «Спортивная школа «Северная Олимпия»Анисимов Николай78347165
Светлые умы – 2018Турнир В2018/04/172018/04/29МАУ «Спортивная школа «Северная Олимпия»Анисимов Николай78347167
Светлые умы – 2018Турнир Е2018/04/172018/04/29МАУ «Спортивная школа «Северная Олимпия»Анисимов Николай78347180
Светлые умы – 2018Турнир С2018/04/172018/04/29МАУ «Спортивная школа «Северная Олимпия»Анисимов Николай78347176
Смелая пешка 2018 – Турнир B2018/03/112018/04/29Рахманов А.А., гроссмейстерКлуб "Гроссмейстер"Федосов Д.Н., судья 2КВиноградова А.В.921338247
Смелая пешка 2018 – Турнир C2018/03/112018/04/29Рахманов А.А., гроссмейстерКлуб "Гроссмейстер"Федосов Д.Н., судья 2КВиноградова А.В.918338248
Смелая пешка 2018 – Турнир D2018/03/112018/04/29Рахманов А.А., гроссмейстерКлуб "Гроссмейстер"Федосов Д.Н., судья 2КВиноградова А.В.919338249
Смелая пешка 2018 – Турнир А2018/03/112018/04/29Рахманов А.А., гроссмейстерКлуб "Гроссмейстер"Федосов Д.Н., судья 2КВиноградова А.В.910339027
СУТ-н 25 жилийн ойн нэрэмжит СЭЗИС-н аварга шалгар2018/04/282018/04/29Э.Элдэв-очирСанхүү удирдлагын тэнхим, Цэцэн бэрсЧ.БаттүвшинЦ.Бямбатогтох857350215
ТВД в СКЦ им. А.А. Алехина: 29.04.2018 Блиц2018/04/292018/04/29Румянцев С.А.СКЦ им А.А. АлехинаТимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)1120350761
Темпо-турнир среди квалифицированых шахматистов "С2018/04/292018/04/29Сибирякина Н.Г.МУ "СК"Десна"Смирнов Сергей Анатольевич618350287
Турнир на 1 разряд (ЦШК "ASTANA", 21-29.04.2018)2018/04/212018/04/29Issabayev DiasCentral Chess Club "ASTANA"FA, Shakenov YerzhanFA Aubakirov Azamat940347268
Турнир памяти ликвидаторов аварии на ЧАЭС2018/04/292018/04/29Куприянов А. А.Скоков С. П., Морозов О. А.750351381
Турнир перворазрядников (ЦШК "ASTANA", 21-29.04.202018/04/212018/04/29Issabayev DiasCentral Chess Club "ASTANA"FA, Shakenov YerzhanFA Aubakirov Azamat844347267
Турнир по быстрым шахматам "Группа Конь-1" (апрель2018/04/292018/04/29Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович310350205
Турнир по быстрым шахматам среди лиц пожилого возр2018/04/212018/04/29Брагин ВладимирТрифонов Евгений69348245
Турнир по классическим шахматам (рейтинговая групп2018/04/212018/04/29Русская шахматная школа Санкт-ПетербургИванова Т.Б.Шипулин Д.А.717348063
Турнир по классическим шахматам (рейтинговая групп2018/04/212018/04/29Русская шахматная школа Санкт-ПетербургИванова Т.Б.Шипулин Д.А.718348064
турнир семейных команд2018/04/292018/04/29517350190
Турнир, посвященный Дню Победы высшая лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков47349990
Турнир, посвященный Дню Победы. вторая лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков610349989
Турнир, посвященный Дню Победы. первая лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков47349991
Турнир, посвященный Дню Победы. третья лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков68350007
Турнир, посвященный Дню Победы.пятая лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков46350000
Турнир, посвященный Дню Победы.седьмая лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков69349999
Турнир, посвященный Дню Победы.четвертая лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков612350002
Турнир, посвященный Дню Победы.шестая лига2018/04/282018/04/29А.В. Быков68350013
Чемпіонат Донецької області з класичних шахів сере2018/04/212018/04/29Мартинков О.В.924348317
Шах в Двореца 2200 - 7 турнир Верига турнири за ку2018/04/292018/04/29Борис ХристовШК "Веселин Топалов 2006", ВарнаДимитър Янев716350189
ШАХОВСКИ САВЕЗ БЕОГРАДА - недеља 29.04.2018. у 172018/04/292018/04/29Драган КОТЕВСКИШСБМилан ЈЕРЕМИЋ926350099
Шк.1095-4-2018г.2018/04/222018/04/29Воротникова Наталия НиколаевнаВоротникова Наталия Николаевна55351268
Школьная Шахматная Лига 5 этап2018/04/012018/04/29Князев И.Н.9151345258
Սյունիքի մարզի կայծակնային շախմատի 3-րդ առաջն2018/04/292018/04/29Վահե ՀակոբյանՍյունիքի մարզի շախմատի ֆեդերացիաՍամվել ՄարգարյանԱրտաշես Գրիգորյան , Ռաֆիկ Պողոսյան936350261
IV Torneo Ajedrez Escolar Reinosa SUB 82018/04/282018/04/28Paco ArnaizClub Ajedrez CampooElisa Garcia Elío518350206
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kra2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda039349591
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kra2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda029349592
L. Kovlchuk Memorial -2018 (rapid)2018/04/282018/04/28Khamzin, Ruslan (UKR) IA712349943
"Hər Şənbə" tempoturniri- Sumqayıt2018/04/282018/04/28T.QafarovSumqayıt Şahmat məktəbiF.Məhərrəmova729349979
"Субботний рапид в Этюде",28 апреля 2018г.,17:30,2018/04/282018/04/28мм Захаров Александр Сергеевич (ID 4120132 Zakharov, Alexander S.)Шахматная школа "Этюд"Орлинков М.Л.Селиванов Д.И., Захаров-мл А.С., Курноскина А.В., Рязанцева Ю.С.755348369
1. TKS-QEL BAHRAIN OPEN CHESS CHAMPIONSHIP (SENIOR2018/04/282018/04/28FA ANTHONY P. PELAYOTELUGU KALA SAMITHI CLUBFA ANTHONY P. PELAYOMR. JHUN REYBUENAN/ MR. HENRY MALINIS718349844
10ο ΠΑΙΔΙΚΟ RAPID Ε.Σ.Π. 'ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ' με Διεθνή Αξ2018/04/282018/04/28Χατζηστέλιος Γεώργιος και Πίττας ΔημήτριοςΕ.Σ.Π. 'ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ'FA ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ59348746
12th CHESSMATE (The Inter-School FIDE Rapid Rating2018/04/272018/04/28Rajendra SinghSouth Piont High SchoolIA Rudrani Charan Chatterjee ( 25016237)IA Debasish Barua (25007785) Swapan Adhikari SNA(25039695) Darunath Chatterjee SNA(25039687) Tapas Chakraborty SNA(46637648)6152349261
140. jubilejní turnaj J.K. a A.Š.2018/04/282018/04/28Ladislav KolářAlexej Šimeček, FA1111350035
14th Late Sou.Meenatai Shirgaokar Memorial FIDE Ra2018/04/242018/04/28Nutan Buddhibal MandalIA Rajendra Shidore (5097916)SNA Deepti Shidore (45022208), SNA Pornima Upalavikar (25011324), SNA Juily Kulkarni (5038049), SNA Jayashree Patil (45091277), FA Deepak Vaychal ( 25035060)9124346982
15to Fecha Torneo Blitz ANBA-COCHABAMBA (28/04/2012018/04/282018/04/28Prof. Mauricio Colque AyaviriClub de Ajedrez ANBA COCHABAMBAProf. Hugo David ArteagaProf. Johann Carvajal615350111
19.Otvoreni pojedinačni turnir u šahu "BLJESAK 2012018/04/282018/04/28VIKTOR ŠarićZajednica udruga Hvidr-a i Udruga Hvidr-e Sl. Brod tehnička podrška sekcij šah.MATO Opačak,NADRAGAN Pavić,CA724349616
1er IRT SUB1600 CLUB AJEDREZ NACIMIENTO2018/04/282018/04/28SRA. INGRID MOYACLUB DE AJEDREZ NACIMIENTOAF. CRISTIAN ESTRADA SANDOVAL524350150
1er TORNEO BLITZ (SUB 2000) CLUB LIMA CHESS- LOS O2018/04/282018/04/28CLUB LIMA CHESS-LOS OLIVOS512342175
1st Diplomatic Chess Tournament 20182018/04/282018/04/28MFA - Bulgaria, BCF 1928Rumen Angelov - IA FIDE514349799
1st Mate Chess Club Rapid Tournoment 20182018/04/282018/04/28Mr.Bayat, Kiumars [12584827]Guilan Chess AssociationFA Marzoughi, Mohammadsadegh [12502430]Pourgol Arman [12530786] , Pourgol Moeen [12530794]730349040
2. TKS-QEL BAHRAIN OPEN CHESS TOURNAMENT (JUNIORS)2018/04/282018/04/28FA ANTHONY P. PELAYOTELUGU KALA SAMITHI CLUBFA ANTHONY P. PELAYOMR. JHUN REYBUENAN/ MR. HENRY MALINIS743349843
2018 m. Kaimo vietovių mokyklų varžybos. Šaškių ru2018/04/282018/04/28Puidokienė InesaLietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrasVaznonis DonatasNavickas Jonas, Klepeckaitė Radvilė992349611
2018 m. Vilniaus miesto antrokų žaibo šachmatų tur2018/04/282018/04/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisGintarė Paulauskaitė, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė625349960
2018 m. Vilniaus miesto ketvirtokų+tėvelių žaibo š2018/04/282018/04/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisGintarė Paulauskaitė, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė613349888
2018 m. Vilniaus miesto penktokai+tėveliai žaibo š2018/04/282018/04/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisGintarė Paulauskaitė, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė68349962
2018 m. Vilniaus miesto pirmokų žaibo šachmatų tur2018/04/282018/04/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisGintarė Paulauskaitė, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė633349889
2018 m. Vilniaus miesto trečiokų žaibo šachmatų tu2018/04/282018/04/28IO Donatas PilinkusLietuvos šachmatų mokyklaMartynas AntanaitisGintarė Paulauskaitė, Meda Mačiuitytė, Giedrė Antanaitienė611349961
2018 National Age Group Chess Championships - Luzo2018/04/262018/04/28FA RED DUMUKNCFPIA PATRICK LEE59349408
2018 NATIONAL AGE GROUP CHESS CHAMPIONSHIPSLUZON L2018/04/262018/04/28FA RED DUMUKIA PATRICK LEE49349804
2018 Welsh Rapidplay Minor2018/04/282018/04/28Kevin Staveley611350301
27th BLITS open MGU 28 April 20:0027-ми открит тур2018/04/282018/04/28Prof. PhD Lyuben TotevШШ"Берое" + УСК"МГУ"Eng. Vladimir Kolevhttp://chessbulgaria.free.bg106343760
28. ročník turnaje jednotlivců v rapid šachuSedlča2018/04/282018/04/28Petr HavelkaŠK KDJS SedlčanyPetr Havelka955346685
2nd SCA Weekly Saturday Spring Season Grand Prix2018/04/282018/04/28Robert KrzesajShanghai Chess AcademyFilip LaskowskiFilip Laskowski34349911
2º Torneio- Circuito dos jogos do Seixal Xadrez 202018/04/282018/04/28Luis SantosModeste Mendes522350066
3 თანრიგი წრიული2018/04/282018/04/28მაია ლომინეიშვილი99349878
3° Torneo Intercolegial Deportivo Veracruz 2018(202018/04/282018/04/28A. O. Abel Jácome JiménezArq. Alejandro López VillagómezA. O. Abel Jácome Jiménez56349515
3° Torneo Intercolegial Deportivo Veracruz 2018(202018/04/282018/04/28A. O. Abel Jácome JiménezArq. Alejandro López VillagómezA. O. Abel Jácome Jiménez516349519
3° Torneo Intercolegial Deportivo Veracruz 2018(202018/04/282018/04/28A. O. Abel Jácome JiménezArq. Alejandro López VillagómezA. O. Abel Jácome Jiménez523349517
370° Mall Florida Center2018/04/282018/04/28Club de ajedrez La FloridaAI Claudio Tossi628350250
3rd BrainStorm Junior Rapidplay - Under 112018/04/282018/04/28Kishan PattniKishan PattniFA Tim Dickinson68348955
3rd BrainStorm Junior Rapidplay - Under 132018/04/282018/04/28Kishan PattniKishan PattniFA Tim Dickinson65348956
3rd BrainStorm Junior Rapidplay - Under 72018/04/282018/04/28Kishan PattniKishan PattniFA Tim Dickinson611348953
3rd BrainStorm Junior Rapidplay - Under 92018/04/282018/04/28Kishan PattniKishan PattniFA Tim Dickinson616348954
4. "Automatikon Grand Prix" - serija šahovskih tur2018/04/282018/04/28Nemanja Šipka (FIDE ID: 14409305)"GAMBIT" BanjalukaFA Nemanja Šipka - FIDE šahovski sudija1114349406
4° Torneo Cafe y Gelateria Gaevi2018/04/282018/04/28Cafe y Gelateria GaeviAI Claudio Tossi523350249
49th Regional Chess Tournament - Lucknow Region-Un2018/04/262018/04/28Kendriya Vidyalaya CRPFFA A.K.RaizadaSyed Ahamad, Yash Raj533349675
49th Regional Chess Tournament- Lucknow Region Und2018/04/262018/04/28Kendriya Vidyalaya CRPF LucknowFA A.K.RaizadaSyed Ahmad, Yash Raj528349676
49th Regional Chess Tournament-Lucknow Region- Und2018/04/262018/04/28Kendriya Vidyalaya CRPFFA AK RaizadaSyed Ahamad, Yash Raj523349674
4-րդ կարգի մրցումներ Գավառ 28.04.20182018/04/282018/04/28Գավառի շախմատի ԱԿԱԴԵՄԻԱՍարգսյանԹորոյան861350403
4-րդ կարգի որակավորման մրցաշար-Նուբարաշեն2018/04/192018/04/28Լևոն ԳալոյանԼևոն Գալոյան,Անուշ ՀարությունյանԼևոն ԳալոյանԱնուշ Հարությունյան,Արփինե Մաթևոսյան868347784
5 Memory A.Olkhovsky2018/04/282018/04/28IM Bodnar, Nikolay /UKR/ 14106469Chess Federation Vinnytsia Region14128748 Tovchyga, Oleg (UKR) IA  Dorofeev, Stanislav /UKR/ 14130513; Kormanovsky, Sergey /UKR/ 14164540; IM Vusatiuk, Vladimir /UKR/ 141186101187349824
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDecaci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic525349639
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDecaci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic521349645
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDecaci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic58349647
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDecaci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic521350094
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDecaci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic523349638
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDevojci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic517349732
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDevojci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic516349735
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDevojci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic34349736
6. Medjunarodno otvoreno prvenstvo CukariceDevojci2018/04/282018/04/28Sahovski klub KraljIA Marija Lukic59349730
9ª Etapa do Circuito de Xadrez do Clube 642018/04/282018/04/28Ricardo DuailibiRicardo DuailibiLeandro Henrique Varres Dantas78350089
Abierto Sabatino Apertura 2018 válido para el ran2018/03/172018/04/28Laura DíazFASGBA -Ajedrez BanfieldGHS628336183
ABSOLUTO II Etapa Liga de Xadrez Escolar 2018Etapa2018/04/282018/04/28Liga de Xadrez Escolar de PELiga de Xadrez Escolar de PernambucoThiago AlvesThiago Alves, Robertson Ribeiro010349812
Ahuntsic 2018 (section Championnat)2018/04/282018/04/28Maurice FalletClub d'échecs AhuntsicBernard Ouimet512350148
Ahuntsic 2018 (section Espoir)2018/04/282018/04/28Maurice FalletClub d'échecs AhuntsicBernard Ouimet511350149
Ajedrecistas Anónimos2018/04/282018/04/28Susan MedinaPonys Negros del CEDDU UJED78350154
ANATOLIA OPEN 2018 BESTEMŞE YILDIZLAR KATEGORİSİ2018/04/282018/04/28MANGALA FEDERASYONURAUF ÖZGENHASRET EMEL ERDOĞDU736350507
ARPST Rapid 20182018/04/282018/04/28NIYIBIZI Alain PatienceARPSTNKUYUBWATSI Eddy Christian56349899
AUT STMK 1718 NORD 2. Klasse Städtezentrum2017/09/232018/04/28Steirischer SchachverbandRS Werner Winter766291115
AXF - Campeonato Distrital Aberto do Algarve 2017/2018/04/142018/04/28AXFAssociação de Xadrez de FaroCarlos Fantasia de SousaJosé Varela42344493
BLITZ JUEGOCIENCIA 2018 "15° ANIVERSARIO"- CON $1.2018/04/282018/04/28Oscar TorresClub de Ajedrez JuegoCiencia (Sub Comisión de Ranking y Torneos)AR Nicolás Morelli920343445
Blitz SESC Rio Preto SP Categorias 14, 16 e Absolu2018/04/282018/04/28Clóvis AguiarSESC SP & Superliga de Xadrez[2128926] IA Ramon Carrasco Jr[2119218] NA Jose Antonio M. Sousa Jr [976] AA Andre Cesar Gois, [979] AA Marcelo M. Sousa715342571
Braeburn Chess Tournament U112018/04/282018/04/28NA Anthony KiongaCaleb Chege411349852
Braeburn Chess Tournament U132018/04/282018/04/28NA Anthony KiongaCaleb Chege49349849
Braeburn Chess Tournament U92018/04/282018/04/28NA Anthony KiongaCaleb Chege411349850
Cafe Schopenhauer Schüler Cup 2018 April2018/04/282018/04/28Gregor KleiserGregor kleiser www.schachlernen.atGregor Kleiser622349741
Caissa End of the MonthApril 20182018/04/282018/04/28Caissa Chess ClubIA Alberto Muniz521350009
CAMPEONATO ESTATAL SENIOR 2018 DEL ESTADO DE YUCAT2018/04/212018/04/28LEF. Wilbert Villanueva CastilloAsociación de Ajedrecistas del Estado de Yucatán, A.C.A.O. Rosa Eguía Lis Márquez513348698
CAMPEONATO REGIONAL INDIVIDUAL ABSOLUTO MURCIA 2012018/04/142018/04/28Federacion Ajedrez Region de MurciaIA Jose Francisco Muñoz LopezIA Antonio Gallego Martinez337345524
CAMPEONATO REGIONAL INDIVIDUAL ABSOLUTO MURCIA 2012018/04/142018/04/28Federacion Ajedrez Region de MurciaIA Jose Francisco Muñoz LopezIA Antonio Gallego Martinez (22232699)316345579
CAMPEONATO REGIONAL INDIVIDUAL ABSOLUTO MURCIA 2012018/04/142018/04/28Federacion Ajedrez Region de MurciaIA Jose Francisco Munoz LopezIA Antonio Gallego Martinez (22232699)316345580
CAMPEONATO REGIONAL INDIVIDUAL ALBSOLUTO MURCIA 202018/04/142018/04/28Federacion Ajedrez Region de MurciaIA Jose Francisco Munoz LopezIA Antonio Gallego Martinez (22232699)352345525
Chandigarh Under 13 Open Chess Championship 20182018/04/282018/04/28523349922
Chess Hall Blitz 28.04.2018/04/282018/04/28Ashirov, DaniyarChess Academy of Zhansaya AbdumalikZhuparkhan, Dosbolat105349968
Circuito de Blitz CXSP 2018 - Décima Quinta Etapa[2018/04/282018/04/28Celson VillaresClube FoxAR Jose, Anderson W Amaro [2138514]1132350067
CIRCUITO FBX BLITZ DE XADREZ METRÓPOLE 2018 - 3ª2018/04/282018/04/28Federação Brasiliense de Xadrez - FBXAF Francisco Ari Maia Júnior1425349970
CIRCUITO FBX BLITZ DE XADREZ METRÓPOLE 2018 - 3ª2018/04/282018/04/28Federação Brasiliense de Xadrez - FBXAF Francisco Ari Maia Júnior1425355003
Club Argentino de ajedrez- BLITZ SABADO 28/04/1852018/04/282018/04/28Dr. Paz, MarioSub-Comision de torneos - Club Argentino de AjedrezFA Gacía, Nicolás Gabriel1130350103
CLUB DE AJEDREZ CHILE - 2° PREPARATORIO PANAMERICA2018/04/282018/04/28CLUB DE AJEDREZ CHILECLUB DE AJEDREZ CHILEAF ADOLFO BARRIOS LARA516356958
CLUB DE AJEDREZ CHILE - PREPARATORIO PANAMERICANO2018/04/282018/04/28CLUB DE AJEDREZ CHILECLUB DE AJEDREZ CHILEAF ADOLFO BARRIOS LARA542349988
Copa de Campeones Liga Nacional de Ajedrez2018/04/272018/04/28Liga Nacional de AjedrezAI Beatriz LiendroAI Alfredo Gaal751349758
COPA METRÓPOLE DE XADREZ ESCOLAR 2018 1ª ETAPA SU2018/04/282018/04/28Homero de Araujo GomesMetrópole Xadrez ClubeAA Catharina Werner ID CBX 1159Equipe MXC518339506
COPA METRÓPOLE DE XADREZ ESCOLAR 2018 1ª ETAPA SU2018/04/282018/04/28Homero de Araujo GomesMetrópole Xadrez ClubeAA Catharina Werner ID CBX 1159Equipe MXC58339508
CRO TOP 100 LISTA 01/04/2018 kadeti2018/04/012018/04/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun0100343442
CRO TOP 50 LISTA 01/04/2018 kadetkinje2018/04/012018/04/28Chess Club ZNG111 RijekaIA Eduard Piacun047343466
CROSSROADS OPEN CHESS CHAMPIONSHIP 2018 - Develop2018/04/282018/04/28ThandoCROSSROADS Chess ClubRicardo Minnaar529346853
CUPA PALATULUI -ed..a VII a-2018- Turneul A-ARAD2018/04/272018/04/28prof.Cosma MiticaMEN+ISJ ARAD+Palatul Copiilor AradI.A Slabu Nistor(1211927)I.A Campeanu Alin (1212052)721349623
CUPA PALATULUI -ed..a VII a-2018-turneul B-ARAD2018/04/262018/04/28MEN+ISJ ARAD+Palatul Copiilor AradI.A Slabu Nistor(1211927)Varga Florin(1259989)728349629
Cupa "Micul sahist" - editia a XLIXa - Ploiesti, 22018/04/282018/04/28Cioara AndreiCS Gambitul Damei PloiestiCioara Andrei735349654
Cupa Iulius Mall Iasi - Sah Rapid2018/04/272018/04/28Axinte Ştefan (1215795)CS Micul Sahist IasiGherasim Ovidiu (1211293)Lazar Ciprian-Ioan (1221353)733348841
Cupa Palatului 2018 Turneul D - copii peste 8 ani2018/04/282018/04/28Cosma MiticaPalatul Copiilor Arad & ACS Sah Club VadosVarga FlorinSlabu Nistor755336832
Cupa PrimaveriiPitesti2018/04/282018/04/28Stancu Ovidiu, Florea AlisACS Alfil Pitesti, DJTS ArgesStanescu Adrian623349956
DEVETI OPĆINSKI ŠAHOVSKI RAPID TURNIR ''OPEN JANKO2018/04/282018/04/28Boris DragičevićŠportsko društvo ''Croatia'' Novi Jankovci - Šahovska sekcijaAnto Majić, FALuka Kalinić, NA932344345
DIA DEL NIÑO-KINDER Y PRE-KINDER2018/04/242018/04/28SUSAN MEDINAPONYS NEGROS DEL CEDDU UJED-JUNTAS CREAMOSANTONIO ROJASADRIAN QUINTERO12349155
DIA DEL NIÑOLIBRE2018/04/242018/04/28SUSAN MEDINAPONYS NEGROS DEL CEDDU UJED-JUNTAS CREAMOSANTONIO ROJASADRIAN QUINTERO56350031
DIA DEL NIÑO-PRIMARIA "A"2018/04/242018/04/28SUSAN MEDINAPONYS NEGROS DEL CEDDU UJED-JUNTAS CREAMOSANTONIO ROJASADRIAN QUINTERO515349154
DIA DEL NIÑO-PRIMARIA "B"2018/04/242018/04/28SUSAN MEDINAPONYS NEGROS DEL CEDDU UJED-JUNTAS CREAMOSANTONIO ROJASADRIAN QUINTERO511349153
DIA DEL NIÑO-SECUNDARIA2018/04/242018/04/28SUSAN MEDINAPONYS NEGROS DEL CEDDU UJED-JUNTAS CREAMOSANTONIO ROJASADRIAN QUINTERO510349152
Domijada branicevsko, sumadijskog i pomoravskog ok2018/04/282018/04/28Poljoprivredno veterinarska skola sa domom ucenika SvilajnacNA Dragoljub Doncic (957470)37349946
FENAC 2018 - Curso de Capacitação Pais e Professor2018/04/282018/04/28FI Pomar, Marcelo Nascimento [2128918]; IO,IA,FI,CM Mafra, Kaiser Luiz [2106698]Clube de Xadrez de Florianópolis - CXF [ID CBX 5903]-023344424
FESTIVAL DE AJEDREZ "JUAN LORENZO RACERO" - ABIERT2018/04/282018/04/28Milagros BrizziEscuela de Ajedrez y Club de Ajedrez Luz y FuerzaPablo Gritti750347073
FESTIVAL DE AJEDREZ "JUAN LORENZO RACERO" - AFICIO2018/04/282018/04/28Milagros BrizziEscuela de Ajedrez y Club de Ajedrez Luz y FuerzaPablo Gritti740347074
Final of the championship of the Kazakhstan 2018.2018/04/202018/04/28Dauletova GulmiraMeteleno YevgeniyDauletov, Suleimen Kuanysh910347759
G5 12018/03/242018/04/281402021 Hansen, Lars-Henrik Bech IADansk Skak Union1402021 Hansen, Lars-Henrik Bech IA1428020 Kiel, Jorgen NA510342201
Gospodar travnja 2018.2018/04/282018/04/28Denis BuhinŠK "Ivan Dvoržak" Rovišće - Zrinski TopolovacVlado Karagić, FA933349723
GPX Detva2018/04/282018/04/28Mgr. Silvia HroncováŠK GARDE DetvaSamuel FortiakMgr. Gustav László, Emil Malatinec, Ing. Erik Caban, Mgr. Alena Lászlóová948347873
HOME TURNAMENT JCS PONDOK BAMBU JAKARTA TIMUR2018/04/282018/04/28REFDI MN WNMJAKARTA CHESS SCHOOLREFDI MN WNM620347058
HUM NA SUTLI 20182018/04/282018/04/28Josip KrklecŠK STRAŽA HUM NA SUTLIDamir Gorup1338350195
Hundramannaschacket 20182018/04/282018/04/28Rune Ljungberg (1703323)Stockholms SchackförbundNA Rune Ljungberg (1703323)920342778
I Circuito CXM de Xadrez Rápido – 4ª Etapa2018/04/282018/04/28CM Victor GabrielPaulo Lima910351039
I Circuito CXM de Xadrez Rápido – 4ª Etapa – Escol2018/04/282018/04/28CM Victor GabrielPaulo Lima55351038
I IRT Clube Recreaivo de Xadrez 20182018/04/202018/04/28FESXIA Ribeiro, Pablyto Robert Baioco106348467
I Torneio RPD Nordestão LBX 20182018/04/282018/04/28Adriana Soely Andre de Souza MeloAcademia Juazeirense de Xadrez-AJXAglae Oliveira Tosta745349996
I Torneo de Ajedrez "Club los Profesionales C&T"2018/04/282018/04/28MF Jhon Edison Muñoz - Antonio TabaresClub de Ajedrez y Billar los ProfesionalesAN Alejandro Gonzalez ID.44280051420350170
I Torneo de Ajedrez Rosario, un siglo de Amor en L2018/04/272018/04/28Prof. Sonia Paredes CampojoI.E. Nuestra Señora del RosarioIA Carlomario Castañeda 3802701FA Omar Mesones 3802728740349547
I Torneo de Ajedrez Rosario, un siglo de Amor en L2018/04/272018/04/28Prof. Sonia Paredes CampojoI.E. Nuestra Señora del RosarioIA Carlomario Castañeda 3802701FA Omar Mesones 3802728723349548
I Torneo de Ajedrez Rosario, un siglo de Amor en L2018/04/272018/04/28Prof. Sonia Paredes CampojoI.E. Nuestra Señora del RosarioIA Carlomario Castañeda 3802701FA Omar Mesones 3802728734349549
I Torneo de Ajedrez Rosario, un siglo de Amor en L2018/04/272018/04/28Prof. Sonia Paredes CampojoI.E. Nuestra Señora del RosarioIA Carlomario Castañeda 3802701FA Omar Mesones 3802728722349546
I Torneo Relampago Fiesta Ascenso DH2018/04/282018/04/28AF Antonio Gonzalez Tedin (2211602)927355671
II Memorial Paco Prados2018/04/282018/04/28Andres Palacios MoyaClub Ajedrez AlmuñecarToñi Martin Martin642345504
II Torneio Xadrez Senhora do Pranto (Ílhavo) - Sub2018/04/282018/04/28Ana Madalena | José Ricardo AlvesCX Senhora do Pranto | Edubox SA | Forminho LdaDinis FurtadoVânia Coutinho | Daniel Bernardo | Outros a designar768348923
II Torneo Abierto Biblioteca Departamental2018/04/282018/04/28Rolando RenteriaCarlos Beltran ID 4400658672350321
III Blitz Salou Chess Festival 20182018/04/282018/04/28GM Arthur Kogan (ID 2800802)Escola Escacs de SalouIA Arranz Martin, Pablo A. (22218734)Olivera Miras, Alberto (22237585)740338341
III COPA EDUARDO RAVARO - BIBLIOTECA POP. 1° DE2018/03/312018/04/28Á. R. Pablo LyzymysiukSUBCOMISIÓN DE AJEDREZ - SFUVVD Y BIB. POP. 1° DE MAYO (FUSIONADAS)Á. R. Pablo Lyzymysiuk521343676
III Olimpiada Interescolar de Ajedrez "Ciudad de l2018/04/282018/04/28Perez Ramos, Juan CarlosClub Calahorrano de AjedrezAlmansa Martin, Miguel Angel693349509
Ikmēneša Tempoturnīrs "Rēzekne-2018", 4. posms2018/04/282018/04/28Rēzekne sporta pārvaldeNA Anatolijs Jasinskis, FIDE ID 11612010715349869
Iniciados - torneio da fase regional do centro de2018/04/282018/04/28Ricardo FernandesCoordenador Local do Desporto Escolar - Ricardo FernandesLuísa Saraiva e Nuno MachadoLuísa Saraiva e Nuno Machado857350078
International Girls Tournament of Romania - Blitz2018/04/282018/04/28Corneliu PascalauFRSah & AJS TimisoaraIA Dinu-Ioan NiculaFA Partenie Mihai915347184
Internationales Blitzturnier aus Anlass des 150. G2018/04/282018/04/28Rainer Polzin, Lars ThiedeSchachfreunde Berlin 1903 e.V.Bernhard Riess (NSR)Christian Kuhn (FA), Carsten Haase (NSR), Reinhard Baier (NSR)16285348384
IRT sub2200 "Malvinas Argentinas" Ushuaia - Río Gr2018/04/212018/04/28Carlos MirandaAndres Ortiz ID 116530 - Juan Carlos Arias ID 105333Andrés Ortiz ID 116530Cristian Jorge ID 105686 - Ramiro Lopez624346772
IUM Rapid Chess Tournament2018/04/282018/04/28Mr Micheal DumburaMR Micheal DumburaMr Micheal DumburaMr Evenson Iipangelwa722351604
IV Torneio de Xadrez da Vidigueira- 'Torneio Ofici2018/04/282018/04/28Carlos CristoCâmara Municipal da VidigueiraDavid Barbosa613342177
IV Torneio de Xadrez da Vidigueira- 'Torneio Popul2018/04/282018/04/28Carlos CristoCâmara Municipal da VidigueiraDavid Barbosa615342782
IV Torneo Ajedrez Escolar Reinosa SUB 102018/04/282018/04/28Paco ArnaizElisa Garcia Elío525350447
IV Torneo Ajedrez Escolar Reinosa SUB 132018/04/282018/04/28Paco ArnaizClub Ajedrez CampooElisa Garcia Elio538350448
IV Torneo Ajedrez Escolar Reinosa SUB 162018/04/282018/04/28Paco ArnaizClub Ajedrez CampooElisa Garcia Elío524350449
IV Мемориал "Ангел Милушев", Варна 28.04.20182018/04/282018/04/28Левон ОванезовКрасен НиколовДимитър Янев957348469
IX. Pierova plichta2018/04/282018/04/28Petr DostálTj Babylon Němčice938349895
Jarní rošáda 2018 mladsi2018/04/282018/04/28David UlrichTJ Auto Škoda Mladá Boleslav, 1 PTS Táborník, 6.základní škola Mladá BoleslavDavid UlrichDavid Ulrich, Josef Šmejkal, Libor Kryšpín920350056
Jarní rošáda 2018 starsi2018/04/282018/04/28David UlrichTJ Auto Škoda Mladá Boleslav, 1 PTS Táborník, 6.základní škola Mladá BoleslavDavid UlrichDavid Ulrich, Josef Šmejkal, Libor Kryšpín716350058
Juvenis - torneio da fase regional do centro de xa2018/04/282018/04/28Ricardo FernandesCoordenador Local do Desporto Escolar - Ricardo Fernandes Luísa Saraiva e Nuno Machado Luísa Saraiva e Nuno Machado855349751
KEJURDA-PRA PORPROV SUMATERA BARAT TAHUN 2018KATEG2018/04/282018/04/28AZRAF ZAWIR, WN., PN.PERCASI SUMATERA BARATYUSRA MS, MN., WN., PNP.RIO IRNAWAN, S.Kom., WNP9118349823
khalid-khudier Tournament2018/04/262018/04/28AlaaAlaaHassan Abed910349439
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kraj2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda533349734
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kraj2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda535349733
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kraj2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda325350213
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kraj2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda327350223
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kraj2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda327350219
Krajský přebor družstev mladších žáků 2018 Jč.kraj2018/04/282018/04/28Mgr. Vladimír DoležalŠACHklub TáborMartin Hejda316350218
Krajský přebor žákovských družstev KHŠS2017/11/112018/04/28Jiří BielavskýKHŠSJiří Bielavský796308254
KTÖS OKULLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI2018/04/282018/04/28Çağın AkgürKTÖS ve KKSFNA Ahmet KansalŞahin Şahmaran532349905
Laugardagsmót barna XII2018/04/282018/04/28Kjartan MaackKjartan MaackGauti Páll Jónsson56349987
LETNJI GRAN PRI BLIC, broj 21 - 28.04.2018.2018/04/282018/04/28N Š K i Društvo ljubitelja cugeraObradović Milorad1120350376
Liga mladeze Spisa 2017/2018, SNV GPX2018/04/282018/04/28Mgr. Jozef BakóSNVPavol Olšanský767349822
Liga mladeze Spisa 2017/2018, SNV D open Ch 232018/04/282018/04/28Pavol OlšanskýSNVPavol Olšanský723349821
Liga mladeze Spisa 2017/2018, SNV D open Ch 232018/04/282018/04/28Pavol OlšanskýSNVPavol Olšanský723354284
M. Bieliausko taurė - 20182018/04/282018/04/28Marius Bieliauskas, ID 12802743Vilniaus karininkų ramovės šachmatų klubasFA Risardas Fichmanas, ID 12801267945348530
Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid SakkbajnokságL8 (2018/04/282018/04/28(702439) Varga Peter FA,FIMagyar Sakkszövetség(706051) Marti György IA, NI, IO78348976
Majstrovstvá Lúčok - Rapid šach - 1. ročník2018/04/282018/04/28Branislav HrbčekŠO LúčkyPeter TvrdoňMgr. Ľudmila Drusková920350080
Memoriál Bohumila Nekuly - XXV. ročník Otevřený př2018/04/282018/04/28Richard NekulaZŠ a MŠ ŠumnáRadek SkoumalMilan Březovský732349198
Mestre Escolar Memorial JoseMa Bellon Sub-12 20182018/04/282018/04/28OI Cerrato Nadal, Juan P. (2265907)AN Joan Marti (2289210)AA Joan Crespí (2289130)517346912
Mother's Day 2018 Open Championship of a town Blit2018/04/282018/04/2814106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NAIFRCF, IFTCF, PICAK14106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA915349881
Mother's Day 2018 Open Championship of a town Rapi2018/04/282018/04/2814106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NAIFRCF, IFTCF, PICAK14106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA914349880
Napocensis Rapid Ed. XXII2018/04/282018/04/28Kedves Lorand (1232312)ACS Napocensis ActivAndreica Ovidiu-Tiberiu (ID 1239007)Pop Ioan (ID 1218670)727343860
National Age Group Chess Championships10 under - B2018/04/262018/04/28FA Red DumukNCFPIA Ilann PerezIA Patrick Lee525349418
National Age Group Chess Championships12 under BOY2018/04/262018/04/28FA Red DumukNCFPIA Ilann PerezRODOLFO DALURA, BART MARCELINO, ROBERT YAP,JOHN ERNIE MARAAN, ART PALANOG & FA RALPH CALUYA745349416
National Age Group Chess Championships14 under BOY2018/04/262018/04/28FA Red DumukNCFPIA Ilann PerezRODOLFO DALURA, BART MARCELINO, ROBERT YAP,JOHN ERNIE MARAAN, ART PALANOG & FA RALPH CALUYA741349412
National Age Group Chess Championships18 under2018/04/262018/04/28FA Red DumukNCFPFA LITO ABRILNA NOEL MORALES528349429
National Age Group Chess Championships20 under - B2018/04/262018/04/28FA Red DumukNCFPFA LITO ABRILNA NOEL MORALES528349428
Nodar Gelovani Memorial (Rapid U-20) 20182018/04/252018/04/28Zugdidi municipality sports institutions management centreBeria Giorgi FA722349074
Nodar Gelovani Memorial (Rapid U-7) 20182018/04/252018/04/28Zugdidi municipality sports institutions management centreBeria Giorgi FABokuchava Madona, Toria Gocha,Tuladze Davit, Izoria Rezo 728349076
Nodar Gelovani Memorial (Rapid U-9) 20182018/04/252018/04/28Zugdidi municipality sports institutions management centreBeria Giorgi FABokuchava Madona, Toria Gocha, Davit Tuladze, Izoria Rezo777349075
NÖSV Mostviertler Liga 2017/182017/09/082018/04/28RS Ing. Erich WurzerNÖSVRS Ing. Erich Wurzer1055295934
O Pardubickou kotvu 15. ročník2018/04/282018/04/28Vladimír Dudek2222 ŠK PolabinyPavel KvapilMilan Hošek961337116
O pohár starosty města Nymburk, 4.ročník2018/04/282018/04/28JUDr. Jiří SobotkaSokol NymburkIng. Milan Hora9154335713
Open Cetin 2018 IV. - Majstrovstva SR 2018 / rapid2018/04/282018/04/28Vladimir Skreno 14902893Eduard Hagara, Vladimir SkrenoFA Ladislav Sipeky 14916703Eduard Hagara 14911116, Arpád Piroska 14953706, Ľubomír Hlavina 14920441, Murín Ján 149119229143333801
Open Escuela Cusqueña de Ajedrez "Homenaje al escr2018/04/282018/04/28ECARodolfo516350141
Open Youm El-Ilm - Alger 20182018/04/272018/04/28Yacef NarimaneNadi Riadhi Chabab El-Assima et Fédération Algérienne des EchecsLerari Said (IA. 7903090)Belkhedra Karima (7919328) Mousli Abdelkarim (7907869); Telmoune Mohamed Seghir (7904940); Bounab Issam (7905165); Chaib Mohamed Amine (7903774)791349701
OPZ BLITZ stage 5 20182018/04/282018/04/2814109255 Shpilevoy, Eugen NA1121350100
Österreichische Meisterschaft 50+ 20182018/04/222018/04/28Johann Petz-OrtnerÖsterreichischer Schachbund, Organisator: Landesverband SteiermarkIA Wolfgang HorvathIA Wolfgang Horvath716318807
Österreichische Meisterschaft 65+ 20182018/04/222018/04/28Johann Petz-OrtnerÖsterreichischer Schachbund, Organisator: Landesverband SteiermarkIA Wolfgang HorvathIA Wolfgang Horvath721318808
Plazma sportske igre mladih, finale Koprivničko-kr2018/04/282018/04/28Plazma sportske igre mladih, SplitBorislav Vidović56350016
Plazma sportske igre mladih, finale Koprivničko-kr2018/04/282018/04/28Plazma sportske igre mladih, SplitBorislav Vidović56350014
Plazma sportske igre mladih, finale Koprivničko-kr2018/04/282018/04/28Plazma sportske igre mladih, SplitBorislav Vidović34350012
Plazma sportske igre mladih, finale Koprivničko-kr2018/04/282018/04/28Plazma sportske igre mladih, SplitBorislav Vidović55350015
Přebor Brna v bleskovém šachuDružstva2018/04/282018/04/28Ing. Michal ŠípekJezdci Jundrov, Městský šachový svazOndřej ZámečníkMarie Tancerová1216349938
PRIX DE AJEDREZ UNION EMPLEADOS DE COMERCIO CORONE2018/04/282018/04/28Edgardo CabanillasUNION EMPLEADOS DE COMERCIO CORONEL PRINGLES.Edgardo CabanillasUNION EMPLEADOS DE COMERCIO CORONEL PRINGLES.510350106
Prvenstvo Istarske županije za kadete do 9 godina2018/04/282018/04/28NI Zvonimir Trošić [14538849]Šahovski savez Istarske županijeIA Igor Milovac [14535661]IA Kristian Valković [14513200]63350083
Puntijarka 29.4. - DOBAR ZRAK 20182018/04/282018/04/28Dejan GlišićŠK Aer99350079
Qazvin Championship (S50)2018/04/282018/04/28Noori, HasanQazvin Chess AssociationHoseini, Raziyeh513349981
Rapide du Salon Elite-JUNIOR2018/04/282018/04/2815minFédération Togolaise des EchecsMubarak OKORO714350533
Rapido Otoño 20182018/04/282018/04/28FA Ruben Ulaneo [3001369]FA Ruben Ulaneo [3001369]NA Julio Campopiano [3001059]57349817
REJTING turnir za osvajanje titule MK-SK Tadic2018/04/282018/04/28NA Katarina Tadic912348860
Šachový turnaj GPX mládeže Gemerská Poloma 20182018/04/282018/04/28Ondrej Bašták ĎuránŠachový klub Gemerská PolomaRóbert Szaszák717350224
Saint Jude Colegial2018/04/282018/04/28Francisco Hernandez514349090
Saint Jude Preescolar2018/04/282018/04/28Francisco Hernandez56349087
Saint Jude Primer Ciclo2018/04/282018/04/28Francisco Hernandez535349088
Saint Jude Segundo Ciclo2018/04/282018/04/28Francisco Hernandez542349089
Schnellschach-Turnier "Klosterneuburg 2018"2018/04/282018/04/28Dr. Werner Reif, IO IS Kaweh KristofSchachverein KlosterneuburgIO IS Kaweh Kristof796329441
Selokunkku-turnaussarja, 4. osakilpailu, A-ryhmä2018/04/282018/04/28Eetu TiivaTammer-Shakki ryJyrki Kytöniemi412349876
Selokunkku-turnaussarja, 4. osakilpailu, B-ryhmä2018/04/282018/04/28Eetu TiivaTammer-Shakki ryJyrki Kytöniemi411349877
ŠENOVSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ MLÁDEŽE 2002 a ml.2018/04/282018/04/28Josef ŘeháčekJosef Řeháček pod záštitou města Kamenický ŠenovPřemysl Hofman78345509
ŠENOVSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ MLÁDEŽE 2006 a ml.2018/04/282018/04/28Josef ŘeháčekJosef Řeháček pod záštitou města Kamenický ŠenovPřemysl Hofman714345510
ŠENOVSKÝ ŠACHOVÝ TURNAJ MLÁDEŽE 2009 a ml.2018/04/282018/04/28Josef ŘeháčekJosef Řeháček pod záštitou města Kamenický ŠenovPřemysl Hofman713345511
Shaampiyoonaa tapha guutuu Oromiyaa 24ffaa Bishoof2018/04/242018/04/28Dejen ZelaalemDejenee Mollaa fi Shibbiruu BeqqeleeTeferii ShiferraawTsigee Ibsaa, Abebaawu Kebbedee, Wubisheet Tamasgeen960348868
Šiaulių pavasaris 2018 RAPID 2018-04-282018/04/282018/04/28Sergejus Petuchovskis ID12830186 Sporto Mokykla "Dubysa", Sergejus Petuchovskis, Edgar PetuchovskijNA Kęstutis Norkeliūnas ID12826960NA Raimondas Narmontas ID12801135956343590
Simultânea com o GM Supi - SESC Rio Preto SP Limit2018/04/282018/04/28Clóvis AguiarSESC SP & Superliga de Xadrez[2128926] IA Ramon Carrasco Jr[2119218] NA Jose Antonio M. Sousa Jr [976] AA Andre Cesar Gois, [979] AA Marcelo M. Sousa030342570
SUB-10 II Etapa Liga de Xadrez Escolar 2018Etapa F2018/04/282018/04/28Liga de Xadrez Escolar de PELiga de Xadrez Escolar de PernambucoThiago AlvesThiago Alves, Robertson Ribeiro516349296
SUB-12 II Etapa Liga de Xadrez Escolar 2018Etapa F2018/04/282018/04/28Liga de Xadrez Escolar de PELiga de Xadrez Escolar de PernambucoThiago AlvesThiago Alves, Robertson Ribeiro521349814
SUB-14 II Etapa Liga de Xadrez Escolar 2018Etapa F2018/04/282018/04/28Liga de Xadrez Escolar de PELiga de Xadrez Escolar de PernambucoThiago AlvesThiago Alves, Robertson Ribeiro534349815
sub18 abrilCARNT2018/04/282018/04/28arielCARNTarielariel519350001
sub18 abrilCARNT2018/04/282018/04/28arielCARNTarielariel519350028
Sumarskákmót Fjölnis 20182018/04/282018/04/28Helgi ÁrnasonSkákdeild FjölnisIA Kristján Örn ElíassonNA Þórir Benediktsson, Helgi Árnason645349798
SUMMER GRAND- 8 RAPID CHESS TOURNAMENT2018/04/282018/04/28DERIC PINTO DERIK'S CHESS SCHOOLPRASANNA RAOANNIE , SANDHYA, DIVYA543350859
SUMMER GRAND -8 RAPID CHESS TOURNAMENT2018/04/282018/04/28DERIC PINTODERIKS CHESS SCHOOLPRASANNA RAOANNIE' DIVYA, SANDHYA525350861
SUMMER GRAND -8 RAPID CHESS TOURNAMENT- Beginners2018/04/282018/04/28DERIC PINTODERIK'S CHESS SCHOOLPRASANNA RAOANNIE, SANDHYA DIVYA521350860
Super UPSI Catur 20182018/04/282018/04/28Shahrul Bahktiar Abdul AzizSophian A.Yusuf512349718
Suumergrand Rapid Chess Tournament- DCS Udupi2018/04/282018/04/28Deric PintoDerik's Chess School,Udupi.Prasanna RaoSathya, Praneetha535349912
SWINBURNE SARAWAK CHESS TOURNAMENT 20182018/04/282018/04/28ATIQUL ISLAMSWINBURNE UNIVERSITY OF TECHNOLOGY SARAWAKABANG MOHAMMAD REDUANHJ DAUD763350116
Tehran Rapid 8 Ordibehesht 1397 - under 20002018/04/282018/04/28Moslehi, Seyed Abdollah (IRI)Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IA624350064
Torneio Blitz de Xadrez - FEXPA2018/04/282018/04/28Márcio LaranjeiraFederação de Xadrez do ParáAR CBX 292 Francisco Lauzeniro AndradeAR CBX 292 Francisco Lauzeniro Andrade622349958
Torneio de Xadrez Rápido FEXPA2018/04/282018/04/28Marcio Muniz LaranjeiraFEXPAAR CBX 292 Francisco Lauzeniro AndradeAR CBX 292 Francisco Lauzeniro Andrade516350153
TORNEIO ESCOLINHA COPA ADX 28.04.20182018/04/282018/04/28ATILA DAMASCENOACADEMIA DAMASCENO DE XADREZJOSEILMA DAMASCENO515349978
TORNEIO TURMA 2 ADX 28.04.20182018/04/282018/04/28ATILA DAMASCENOACADEMIA DAMASCENO DE XADREZJOSEILMA DAMASCENO77350077
Torneo Abierto Elo Rápido Juan Carlos Márquez2018/04/282018/04/28Asociación de Ajedrez de la Provincia de CórdobaAI Alejandro Gabriel Hutt67350117
Torneo Blitz Provincial Chubut 20182018/04/282018/04/28AR Marcos PirolaAR Marcos PirolaAN Scarton Cristian714350179
Torneo blitz sabados 28.04.2018 principiantesTEMPL2018/04/282018/04/28Dario Damian Contreras Cárdenas, Ana Gabriela López Ortiz de MontellanoAO Gustavo Vargas Cortés69350115
Torneo Blitz Sabatino Templo Azteca No 112018/04/282018/04/285138507 Ana Gabriela López Ortiz de Montellano5138507 AN Ortiz Ponce, Cristobal68350113
TORNEO CLASIFICATORIO DE AJEDREZ 2018 3 A - GRUPO2018/03/122018/04/28INMACULADO CORAZONIA JEAN PIERRE TORRES BALDEON515343914
TORNEO CLASIFICATORIO DE AJEDREZ 2018 3 B - GRUPO2018/03/132018/04/28INMACULADO CORAZONIA JEAN PIERRE TORRES BALDEON515344061
TORNEO CLASIFICATORIO DE AJEDREZ 2018 3 D - GRUPO2018/03/122018/04/28INMACULADO CORAZONIA JEAN PIERRE TORRES BALDEON515343921
TORNEO CLASIFICATORIO DE AJEDREZ 2018 4 A - GRUPO2018/03/122018/04/28INMACULADO CORAZONIA JEAN PIERRE TORRES BALDEON515343922
TORNEO CLASIFICATORIO DE AJEDREZ 2018 4 C - GRUPO2018/03/132018/04/28INMACULADO CORAZONIA JEAN PIERRE TORRES BALDEON515344049
TORNEO DE AJEDREZ DIA DEL NIÑOINFANTIL2018/04/282018/04/28CLUB REY BLANCOA. O. ALFREDO CASTILLO414350123
Torneo de Ajedrez King of The HillU15002018/04/282018/04/28Guillermo DavilaBoriken Torneos de Ajedrez & NOY Chess ClubIA Edgar Murray Ortiz64350315
Torneo de Ajedrez King of The HillU18502018/04/282018/04/28Guillermo DavilaBoriken Torneos de Ajedrez & NOY Chess ClubIA Edgar Murray Ortiz512350316
TORNEO DE AJEDREZ NEW BURGER 20182018/04/282018/04/28FRANCISCO ROMERO BERRUEZOAJEDREZ METRO CLUBGERMÁN MALDONADO VALDIVIARUBÉN VALHONDO MORALES759356317
TORNEO DE AJEDREZ PLAZA DEL MAR PRIMAVERA 20182018/04/282018/04/28FRANCISCO ROMERO BERRUEZOAJEDREZ METRO CLUBGERMÁN MALDONADO VALDIVIARUBÉN VALHONDO MORALES755346995
TORNEO DE PRIMAVERA ESCUELA ITINERANTE DE AJEDREZ.2018/04/282018/04/28Basilio López MateoC.D. Ciutat Vella-518349226
TORNEO DE PRIMAVERA ESCUELA ITINERANTE DE AJEDREZ.2018/04/282018/04/28Basilio López MateoC.D. Ciutat Vella-531349224
torneo por equipos2018/04/282018/04/28jaime CaceresClub de Ajedrez ConcepcionClaudio Miranda Gatica518349992
Torneo rapido "La vuelta de la maquina" en Socieda2018/04/282018/04/28Gaston TorresEnzo Alvarez719350152
TORRE BLANCA -Torneo Rapido de los Sabados- 28-04-2018/04/282018/04/28AI OI Leandro PlotinskyCírculo de Ajedrez Torre BlancaAN Christian Galvan629350108
Tournoi du Salon Elite-OPEN2018/04/282018/04/28Fédération Togolaise des EchecsMubarak OKORO718350534
Turun turnajaisetA-ryhmä2018/04/282018/04/28Tanja TuominenTuTSVille Junnila56349882
Turun turnajaisetB-ryhmä2018/04/282018/04/28Tanja TuominenTuTSVille Junnila56349883
Turun turnajaisetC-ryhmä2018/04/282018/04/28Tanja TuominenTuTSVille Junnila56349884
Turun turnajaisetD-ryhmä2018/04/282018/04/28Tanja TuominenTuTSVille Junnila56349885
Turun turnajaisetE-ryhmä2018/04/282018/04/28Tanja TuominenTuTSVille Junnila56349886
Turun turnajaisetF-ryhmä2018/04/282018/04/28Tanja TuominenTuTSVille Junnila56349887
Työväentalosarjan 2. osakilpailu2018/04/282018/04/28Jarmo PaleniusPSYAleksi Olander714349896
UNITEN JUNIOR U-12 CHESS CHAMPIONSHIP2018/04/282018/04/28MOHD NUR ARIFF BIN SHAHUDDINMOHD NUR ARIFF BIN SHAHUDDIN / ASHWINDRANASHWINDRAN NAGANDRANELLYAZAR747349422
Velká cena Vlčnov mladší2018/04/282018/04/28Petr KadlčíkTJ VlčnovMarek Staňa719349941
Velká cena Vlčnov starší2018/04/282018/04/28Petr KadlčíkMarek Staňa79349939
VIII Torneo Liga escolar Colegio Maristas 20182018/04/282018/04/28ChesscuelaSebastian Santaella AmateCristian Claros Egea6123349863
VIII Чемпионат РГГУ по шахматам. Турнир B2018/03/172018/04/28Artem PugachevШК РГГУIvan Babikov1313340082
VIII Чемпионат РГГУ по шахматам. Турнир А2018/03/172018/04/28Artem PugachevШК РГГУIvan Babikov729339945
Warangal Dist Under-13 Open Chess Tournament April2018/04/282018/04/28Sampath BSampath B538349191
Warangal District Under-13 Girls Chess Championshi2018/04/282018/04/28wdcaSampath b411349192
Wehrturm - Schnellschachturnier 2018A-Turnier2018/04/282018/04/28Arpad NemethSV PerchtoldsdorfRS Michael FurchSimon Pacher, Martin Walter, Walter Peterka517350061
Wehrturm Schnellschachturnier 2018B-Turnier (Jugen2018/04/282018/04/28Arpad NemethSV PerchtoldsdorfRS Michael FurchSimon Pacher, Martin Walter, Walter Peterka512350062
Wehrturm-Schnellschachturnier 2018C - Turnier (Jug2018/04/282018/04/28Arpad NemethSV PerchtoldsdorfRS Michael FurchSimon Pacher, Martin Walter, Walter Peterka910350063
Welsh Rapidplay2018/04/282018/04/28Kevin StaveleyKevin Staveley621350048
West Coast Open 2018 D-Section2018/04/282018/04/28Lyndon JuliesAndre LewaksPA Basil EllmanNathan Kamalie513350043
West Coast Open 2018C-Section2018/04/282018/04/28Lyndon JuliesAndre LewaksBasil EllmanNathan Kamalie562350039
West Coast Open Prestige 20182018/04/282018/04/28Lyndon JuliesAndre LewaksBasil EllmanNathan Kamalie520350037
Women's Super UPSI Catur 20182018/04/282018/04/28Shahrul Bahktiar Abdul AzizSophian A.Yusuf512349717
XIX. Csertő Kupa 2018 sakkverseny2018/04/282018/04/28Logikusakk Oktatási Kulturális és Sport Közhasznú Egyesület KalocsaCsupor Peter718346600
XX. Király KupaA és B-csoport2018/04/282018/04/28Kurcsics MátéKapuvári Sakk SportegyesületSzabó Zsolt936343988
XX. Király KupaC-csoport (2006-2007)2018/04/282018/04/28Kurcsics MátéKapuvári Sakk SportegyesületSzabó Zsolt912343990
XX. Király KupaD-csoport (2008-2009)2018/04/282018/04/28Kurcsics MátéKapuvári Sakk SportegyesületSzabó Zsolt921343991
XX. Király KupaE-csoport (2010- )2018/04/282018/04/28Kurcsics MátéKapuvári Sakk SportegyesületSzabó Zsolt917343992
XXVII TORNEO DE AJEDREZ BLITZPereira2018/04/282018/04/28M.F Daniel Eduardo López IdárragaClub G.M Alder Escobar - Club Casa de Líderes923350101
Апрельский рапид-3 РШШ СПб2018/04/282018/04/28Русская шамхматная школа Санкт-ПетербургShipulin Denis, 24120626720349986
Батын Нямаагийн 90 жилийн ойн нэрэмжит тэмцээн2018/04/282018/04/28УШ Н.Түвшинтөгс, Д.Эрдэнэ-Очир, М.СаруулдалайМонголын зохиолчдын эвлэл, Монгол Туургатны Урамтай шатар холбооУШ Т.Оюун-ЭрдэнэБ.Чимиддорж734349860
Воскресный блиц 29.042018/04/282018/04/28Греков А.А.ГБУ "Центр"Печников А.А.Печников А.А.921350303
Воскресный рапид 29.042018/04/282018/04/28Греков А.А.ГБУ "Центр"Печников А.А.Печников А.А.723350304
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA9120347575
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA994347576
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA969347578
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA929347579
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA9254347583
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA9146347573
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA9151347565
Всероссийское соревнование "Первая лига" по шахмат2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA969347574
ВЧМ 2018 Класика до Дня Героїв і Зелених Свят в Ук2018/04/262018/04/2814106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA14106329 Kobylianskyi, Ihor (UKR) NA917356845
Игровая практика в "Ладье" (28.04.2018)2018/04/282018/04/28ШК "Ладья"Лобанов А.Л.513350065
Итоговый квалификационный турнир. Группа 02018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 3415482299345636
Итоговый квалификационный турнир. Группа 12018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 341548221810345627
Итоговый квалификационный турнир. Группа 22018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 341548221810345628
Итоговый квалификационный турнир. Группа 32018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 341548221810345630
Итоговый квалификационный турнир. Группа 42018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 341548221810345631
Итоговый квалификационный турнир. Группа 52018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 341548221810345632
Итоговый квалификационный турнир. Группа 62018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 341548221810345633
Итоговый квалификационный турнир. Группа 72018/04/102018/04/28Латыпов М.А.id 34154849Губаев И.И. id 341548221810345634
Квалификационный турнир по шахматам "Весна-2018"2018/04/152018/04/28Салахова Г.Р., ID 4119592Кратова Л.А., ID 44170521Белов А.Н., ID 34112062Зам. гл. судьи Алавкин А.Н., ID4120612 Главный секретарь Согоян А.С., ID24186031 судья Бондарь В.А., ID 24129704948346523
Квалификационный турнир по шахматам "Весна-2018"2018/04/152018/04/28Салахова Г.Р., ID 4119592Кратова Л.А., ID 44170521Белов А.Н., ID 34112062Зам. гл. судьи Алавкин А.Н., ID4120612 Главный секретарь Согоян А.С., ID24186031 судья Енилин Н.Я., ID 44160755973346524
Квалификационный турнир по шахматам "Весна-2018"2018/04/152018/04/28Салахова Г.Р., ID 4119592Кратова Л.А., ID 44170521Белов А.Н., ID 34112062Зам. гл. судьи Алавкин А.Н., ID4120612 Главный секретарь Согоян А.С., ID24186031 судья Афанасьев Д.А., ID 4131347921346521
Квалификационный турнир по шахматам "Весна-2018"2018/04/152018/04/28Салахова Г.Р., ID 4119592Кратова Л.А., ID 44170521Белов А.Н., ID 34112062Зам. гл. судьи Алавкин А.Н., ID4120612 Главный секретарь Согоян А.С., ID24186031 судья Афанасьев Д.А.,ID 4131347937346522
Кубок РОО "ФШКК" по шахматному троеборью среди юно2018/04/262018/04/28Максимов Ю.Н.РШФ, РОО "ФШКК"Барков К.Г.Легенько С.А.920342471
Личное первенство Алтайского края по быстрым шахм2018/04/282018/04/28Поломошнов Артем АнатольевичФШАК6569 Эртель Виктор Александрович1021 Бочкарёв Алексей Андреевич914349900
МОРСКИ ТЮЛЕНЧЕТА - 2018г.2018/04/282018/04/28ДИМИТРОВ ДеянШК ХАРМОНИЯ - ШАБЛАЖЕКОВ Живко - IA734344333
Первенство г. Минска по быстрым шахматам до 12 лет2018/04/272018/04/28http://openchess.by/bfsh/bfshminsk/С.И. Хамицкий (FA)915349457
Первенство г. Минска по быстрым шахматам до 12 лет2018/04/272018/04/28http://openchess.by/bfsh/bfshminsk/С.И. Хамицкий (FA)959349456
Первенство России 2018 года по шахматамсреди девоч2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA949347592
Первенство России 2018 года по шахматамсреди девоч2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA953347577
Первенство России 2018 года по шахматамсреди девуш2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA956347563
Первенство России 2018 года по шахматамсреди девуш2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA951347580
Первенство России 2018 года по шахматамсреди девуш2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA938347582
Первенство России 2018 года по шахматамсреди мальч2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA951347584
Первенство России 2018 года по шахматамсреди мальч2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA953347585
Первенство России 2018 года по шахматамсреди юноше2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA957347586
Первенство России 2018 года по шахматамсреди юноше2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA957347587
Первенство России 2018 года по шахматамсреди юноше2018/04/202018/04/284118758 Yanushevsky, Stanislav (RUS) IA936347588
Первенство России по шахматам среди юниоров до 212018/04/202018/04/284158598 Tkachev Alexander24120227 Staratorzhskiy Vladimir4140605 Makhnev Vladimir, 4170741 Fomin Sergey910347840
Первенство России по шахматам среди юниорок до 212018/04/202018/04/284158598 Tkachev Alexander24120227 Staratorzhskiy Vladimir24188336 Penzina Vera, 4170741 Fomin Sergey910347841
Первенство ЦСДЮШШОР среди девочек до 9 лет2018/04/262018/04/28916347698
Первенство ЦСДЮШШОР среди мальчиков до 9 лет2018/04/262018/04/28Матвеева С.Е.947347694
Смелая пешка 2018 – Турнир E2018/04/212018/04/28Рахманов А.А., гроссмейстерКлуб "Гроссмейстер"Федосов Д.Н., судья 2КВиноградова А.В.912348287
Субботний рапид на Газетном 28 апреля 20182018/04/282018/04/28Ли Сергей 54155860Федерация шахмат г. Ростова-на-ДонуНемцев Савелий 4150783828349954
Темпо-турнир Б 28.04.20182018/04/282018/04/28Канцын ВладимирФедерация шахмат г. Ростова-на-ДонуКотенко Павел715350454
Турнир D2018/04/152018/04/28Кратова Л.А, 44170521Кратова Л.А, 44170521Белов А.Н, 34112062Матюхина М.А., 4107870 Смаглов К.Е., 4172515941347350
Турнир В2018/04/152018/04/28Кратова Л.А, 44170521Кратова Л.А, 44170521Белов А.Н, 34112062Матюхина М.А., 4107870 Смаглов К.Е., 4172515919347349
Турнир Ветеранов - 20182018/04/272018/04/28Поляков Сергей 27595Сухарев Василий 34355828348880
Турнир Е2018/04/152018/04/28Кратова Л.А, 44170521Кратова Л.А, 44170521Белов А.Н, 34112062Матюхина М.А., 4107870 Смаглов К.Е., 4172515968347352
Турнир по быстрым шахматам "Группа Ладья-3" (апрел2018/04/282018/04/28Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович34349966
Турнир С2018/04/152018/04/28Кратова Л.А, 44170521Кратова Л.А, 44170521Белов А.Н, 34112062Матюхина М.А., 4107870 Смаглов К.Е., 4172515930347351
Финал Чемпионата Южно-Сахалинска по классическим ш2018/04/082018/04/28И Ги СуИ Ен БокМаринина Людмила Иннокентьевна910345573
Шаховий кубок ТЦ Gorodok Gallery2018/04/282018/04/28Хаєцький РоманШК" Гамбіт"Грех ААндрущак М9153344881
ШАХОВСКИ САВЕЗ БЕОГРАДА - субота 28.04.2018. у 17,2018/04/282018/04/28Драган КОТЕВСКИШСБМилан ЈЕРЕМИЋ1538349739
مسابقات شطرنج سریع هفتگی باشگاه شطرنج نخبگان رشت 92018/04/282018/04/28Zarinfam, Arsalan [12504262]Nokhbegan Chess SchoolFA Marzoughi, Mohammadsadegh [12502430]625349971
4th Challenger Chess Championship2018/04/272018/04/27Murad Abdulla ( IA) ID 9300970Chess and Culture club for Sharjah WomenFA Zehrawi Adeeb (7607148)767348576
"Cup Obolon 2017 - 2018 - blitz -6"2018/04/272018/04/27Shystaryov, Sergiy /UKR/Chess Federation City Kyiv14128748 Tovchyga, Oleg (UKR) IA  1127349096
"Potez dame" - međužupanijsko ekipno natjecanje sr2018/04/272018/04/27Josip IvošSrednja škola Stjepana Sulimanca, PitomačaMarin DomovićAndrej Osvaldić, Marko Marić524349608
"Кубок Газпром Кыргызстан" по шахматам среди детей2018/04/272018/04/27Турпанов МиланФедерация Шахмат Кыргызской Республики и ОсОО "Газпрм Кыргызстан"Момуналиева ШаадатТоктоназаров Манияз740349955
1 daraca turniri 19-27/-04-2018 B qr RSK2018/04/192018/04/27IA Mammadzada Nurali943347792
1 daraca turniri 19-27/-04-2018 A qr. RSK2018/04/192018/04/27IA Mammadzada Nurali942347791
110ο RAPID ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ Γ.Σ. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΟΚΚΟΡΗΣ2018/04/272018/04/27Kolyvas petrosPANELLINIOS G.S.Limpertou Myrsini 4226046Limpertou Myrsini 4226046528350367
15. Illertisser Stadtmeisterschaft 2018 (SV Jedesh2018/01/192018/04/27Bernhard JehleSV JedesheimBernhard Jehle721339286
2018 Capablanca Swiss D2018/04/272018/04/27Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)Steenkamp, Judy-Marie (RSA 14311011 IO)Du Toit, Hendrik (RSA 14304830 IA)558346390
2018 Landakotsskoli Open2018/04/272018/04/27Micah QuinnMicah and HrafnkellMicahHrafnkell756349673
2018-04 GRE-SOLivadias cert 12018/04/272018/04/27Vasiliki KarvouniSkakistikos Omilos LivadiasSymeon DimopoulosGeorgios Krikos78357611
31st The Libyan Open Championship ( 1st Stage )2018/04/192018/04/27Aborijah, Fauz - FA - 9201629Mahgub, Mohamed Mustafa - FA - 9200070Almasalati, Abdelgawad - FA - 9201599 Essewe, Abdelbaset + Aborezika, Mohamed + Adlal, Ibrahim + Altwieri, Adel S.+ BoSnaib, Saleh + Egadaimi, Khaled A.9186345330
3rd Heshmatifar Rapid Cup Ramsar Ordibehesht 13972018/04/272018/04/27Sadegh Nahvi, Ehsan (12528773)FA Shayan,Shohreh (12570699)8106347619
45ο Τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ για παίκτες κάτω του 19002018/03/092018/04/27Kokolias KonstantinosΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-ΣΜΑΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣFA Petsetidi Maria (4204735)738336612
4th Andalus Rapid Chess Tournament2018/04/272018/04/27FA Anthony P. PelayoAndalus Chess ClubFA Anthony P. PelayoMr. Jhun Reybuenan/ Mr. Bong Oblefias746347284
4th Malard Rapid (Rated) 7 Ordibehesht 13972018/04/272018/04/27Hajiabadi Ali (22587349)Malard Chess AssociationSabahi Mohammad (12511498)742338210
Abierto de otoño2018/03/162018/04/27Círculo de Ajedrez de EscobarA.F. Edgardo CavagnaA.R. Gonzalo Saldaño511339953
ACPB Charity Rapid Rating Chess Tournament-20182018/04/272018/04/27Afzal Kazi Md MahbubMd Haroon Or RashidKabir Shajahan756349553
Activo Club de ajedrez Concepcion2018/04/272018/04/27Jaime CaceresClub de Ajedrez ConcepcionClaudio Miranda510349790
ADECOPA AJEDREZ SUB 15 - 20182018/04/252018/04/27ADRIAN CHIRINOS PONCECOMISION DE AJEDREZ ADECOPAAF GIANCARLO ESPEZUA LARAIVAN MITMA - VILLI MELLADO749349293
Amritsar District U-07 Girls Chess Championship, 22018/04/272018/04/27S. Narinder SinghKirti Sharma33364209
Amritsar District U-07 Open Chess Championship, 202018/04/272018/04/27S. Narinder SinghAmritsar District Chess AssociationKirti Sharma47364210
Amritsar District U-15 Girls Chess Championship, 22018/04/272018/04/27S. Narinder SinghKirti Sharma34364200
Amritsar District U-15 Open Chess Championship, 202018/04/272018/04/27S. Narinder SinghAmritsar District Chess AssociationKirti Sharma417364197
Amritsar District U-17 Girls Chess Championship, 22018/04/272018/04/27S. Narinder SinghKirti Sharma33364201
Amritsar District U-17 Open Chess Championship, 202018/04/272018/04/27S. Narinder SinghKirti Sharma33364202
Amritsar District U-19 Girls Chess Championship, 22018/04/272018/04/27S. Narinder SinghKirti Sharma33364203
Amritsar District U-19 Open Chess Championship, 202018/04/272018/04/27S. Narinder SinghKirti Sharma34364204
Aprilturnier 2018 des USK Uttendorf2018/04/272018/04/27Thomas FeichtnerUSK UttendorfThomas FeichtnerAlois Grundner718342849
Åsenträffen 20182018/01/262018/04/27IO Jonas Sandbom (1712551)SK Rockaden IO Jonas Sandbom (1712551)IA Jonas Sandbom (1712551)720328765
Bahrain Chess Academy Trainning Tournament2018/04/272018/04/27IM/FT/ Mohamed TissirBahrain Chess AcademyNA/CM/SI/Larbi Ben YahyaSeef713349684
Bleskac2018/04/272018/04/27Mindzak011350953
Blitz de l'Indépendance2018/04/272018/04/27Bruno BotsoeFédération Togolaise des EchecsMubarak OKORO928350529
Blitz tournament #2 during WACC 20182018/04/272018/04/27IO Pernici Rigo Cristina (ITA 873500)ArcoWorldChess and ScaccomattissimoIA Bertagnolli Gerhard (ITA 815985)IA Prohorov Olexandr (UKR 14105578), NA Mascia Giovanni (ITA 877042), NA Lay Antonella (ITA 2807268), NA Caramanica Eulalia (ITA 2829490)9105349232
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BAHAR ŞENLİĞİ SATRANÇ Y2018/04/272018/04/27Barış Ergüneş512349672
CAMPEONATO PROVINCIAL U12 MORONA SANTIAGO2018/04/272018/04/27FDMS739349768
CAMPEONATO PROVINCIAL U18 MORONA SANTIAGO2018/04/272018/04/27FDMS710349791
Campeonato Provincial U8 PROMOCIONAL Morona Santi2018/04/272018/04/27FDMS717349756
Campionatul National pe echipe mixte "Elisabeta Po2018/04/272018/04/27Baratosi IosifCSŞ Tg.MureşGal Imola KatalinBaratosi Daniel943349711
CAVP RÁPIDO DE LOS VIERNES 2018-04-272018/04/272018/04/27Gustavo AguilaCAVP CLUB DE AJEDREZ DE VILLA DEL PARQUEGustavo AguilaGustavo Aguila516349800
Champions Chess Centre Weekly Practice Chess Tourn2018/04/272018/04/27Puneet JaiswalChampions Chess CentreFA Rashmi Saini Jaiswal (25024590)Mohit Kumar Jaiswal, Nikhil Chaudhary525349612
Championship (S 50 )- Golestan province -13972018/04/272018/04/27Dehbashi M.SAminifard Mohammad Ebrahim58349550
Club Argentino de Ajedrez - Torneo Rapido Viernes2018/04/272018/04/27Dr. Mario PazSub-Comision de TorneosFA Garcia, Nicolás Gabriel739349738
CLUB DE AJEDREZ CHILE - SUPER BLITZ ABRIL 20182018/04/272018/04/27LEONARDO ROJAS MERYCLUB DE AJEDREZ CHILEAF ADOLFO BARRIOS LARAAF ALEJANDRO LEMUS836349755
Club Mariano Moreno - Blitz de los Viernes a las 22018/04/272018/04/27Club Mariano MorenoGabriel Mazziotti Irigoyen612349713
CONADEMS COAHUILA 2018.VARONIL2018/04/272018/04/27Prof. Gerardo Mata GarcíaCONADEMS, ULSA, AAECEduardo Aguilar Monterrosas612350296
Concursul Lunii Aprilie - Avansati CSM Mihai Vitea2018/04/272018/04/2777349614
Concursul Lunii Aprilie - Debutanti CSM Mihai Vite2018/04/272018/04/27511349613
Concursul Lunii Aprilie - Seniori CSM Mihai Viteaz2018/04/272018/04/2756349615
Copiii in Lumea Sahului, etapa a III-a, 27 aprilie2018/04/272018/04/27Rosca GeorgetaAcs Sah Chindia TargovisteRosca VasileStroescu Gheorghe, Spiridon Mihai, Nitescu Vasile620349649
Cupa Palatului 2018Turneul C - copii sub 8 ani2018/04/272018/04/27Cosma MiticaPalatul Copiilor Arad & ACS Sah Club VadosCampeanu Alin657349695
Cupa Tricolorului open 12 ani2018/04/232018/04/27Valeriu CoadaSSSN7IA Bargan SvetlanaSlovineanu Veceslav942348893
Domijada branicevskog, sumadijskog i pomoravskog o2018/04/272018/04/27Poljoprivredno veterinarska skola sa domom ucenika SvilajnacNA Dragoljub Doncic (957470)30349709
ECONOMIC CHESS COMPETITIONMAHASISWA2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNG WNSINAGA WNM-KAMARUDIN WNP-HAFIZURRAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP.727349842
ECONOMIC CHESS COMPETITIONMAHASISWI2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNG WNSINAGA WNM-KAMARUDIN WNP-HAFIZURRAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP56349845
ECONOMIC CHESS COMPETITIONOPEN/UMUM2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNG WNSINAGA WNM-KAMARUDIN WNP-HAFIZURAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP726349846
ECONOMIC CHESS COMPETITIONSD PUTRA2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNGSINAGA, WMN-KAMARUDIN WNP-HAFIZURRAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP731349836
ECONOMIC CHESS COMPETITIONSD PUTRI2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNG WNSINAGA WMN-KAMARUDIN WNP-HAFIZURRAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP611349837
ECONOMIC CHESS COMPETITIONSMA PUTRA2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNG WNSINAGA WNM-KAMARUDIN WNP-HAFIZURRAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP718349841
ECONOMIC CHESS COMPETITIONSMA PUTRI2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNG WNSINAGA WNM-KAMARUDIN WNP-HAFIZURRAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP715349839
ECONOMIC CHESS COMPETITIONSMP PUTRA2018/04/272018/04/27HIMEPA DAN PERCASI KALBARHOBBY MARPAUNG WNSINAGA WMN-KAMARUDIN WNP-HAFIZURRAHMAN WNP-ZAINAL ABIDIN WNP69349838
Epitome Juja St Peters Internal Tournament Group 12018/04/272018/04/27Joan Wangari (10815740)Epitome School of ChessNA James Mwangi (10806245)427349570
Epitome Juja St Peters Internal Tournament Group 22018/04/272018/04/27Joan Wangari (10815740)Epitome School of Chess, Juja St. Peters SchoolNA James Mwangi (10806245)420349569
Fogueo Rapido del Programa de Ajedrez de Guaynabo2018/04/272018/04/27IA Cristobal Vega AdornoRecreacion y Deportes de Guaynabo & Puerto Rico Chess AcademyIA Cristobal Vega AdornoKeyshla M. Vega Jimenez515349740
Freedom Day Blitz - Men2018/04/272018/04/27Lyndon JuliesAndre LewaksPA Basil EllmanNathan Kamalie760349697
Freedom Day Blitz - Woman2018/04/272018/04/27Lyndon JuliesAndre LewaksPA Basil EllmanNathan Kamalie739349698
GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG HỌC SINH HUYỆN THANH OAI NĂ2018/04/272018/04/27Trung tâm Văn hóa, Thông tin và Thể thao - Phòng GD&ĐT huyện Thanh Oai511349590
Hormozgan Rapid Cup Ordibehesht 13972018/04/272018/04/27Ahmadi Sarkhooni,HossienPishdar,Farzaneh(12526967)968349628
Hormozgan Rapid Cup Ordibehesht 13972018/04/272018/04/27Ahmadi Sarkhooni,HossienPishdar,Farzaneh(12526967)967349975
Hraðskákmótaröð TR - Mót 42018/04/272018/04/27Kjartan MaackKjartan MaackJon Olav78349752
I CIRCUITO DE AJEDREZ INFANTIL VILA-BEER IRISH PUB2018/04/272018/04/27Pablo Aymerich RosellVila -Beer y Club d'Escacs Vila-realAA Jorge Romero Saura616356985
I CIRCUITO DE AJEDREZ INFANTIL VILA-BEER IRISH PUB2018/04/272018/04/27Pablo Aymerich RosellVila -Beer y Club d'Escacs Vila-realAA Jorge Romero Saura631356980
I Torneio Bliz Nordestão LBX 2018Juazeiro/BA2018/04/272018/04/27Adriana Soely Andre de Souza MeloAcademia Juazeirense de Xadrez - AJXAglae Oliveira Tosta1148349851
II CIRCUITO PROVINCIAL DIPUTACIÓN DE GRANADA. Huet2018/04/272018/04/27Manuel Orantes MartínDelagacion Granadina de Ajedrez - DiputaciónFrancisco José Ferrer Escudero629349678
III EDICIÓN ABIERTO MIJAÍL TAL, CLUB SOC. Y DEP. D2018/03/232018/04/27Á. R. Licenciado Jorge Oscar DentoneESCUELA DE AJEDREZ TARRASCH - CLUB SOC. Y DEP. DEFENSORES DE BANFIELDÁ. R. Pablo Lyzymysiuk516341930
Iranian Cadets Rapid Chess Championships - U082018/04/262018/04/27IA Mehrdad Pahlevanzadeh (12504270)Iranian Chess FederationIA Moslehi, Seyed Abdollah (12508462)IA Azizi, Khatere (12527769) _ Moslehi, Nima (42505712) _ Sadegh Almani, Mohammad (12587184) _ Abdolhosseni Tofighi, Hassan (22545492)9110345950
Iranian Cadets Rapid Chess Championships - U102018/04/262018/04/27IA Mehrdad Pahlevanzadeh (12504270)Iranian Chess FederationIA Shohreh Bayat (12501018)IA Iraj Sabah (12503096), FA Marva Behnava (12526894)9104345951
Iranian Cadets Rapid Chess Championships - U122018/04/262018/04/27IA Mehrdad Pahlevanzadeh (12504270)Iranian Chess FederationIA Kahkeshani, Loza (12516970)FA Milad Mozafar (12511170), FA Fatemeh Farnia (12569828)990345952
IV Torneo de Rápidas de Abril La Zubia2018/04/272018/04/27C. A. Villa de La ZubiaMelguizo - Cantonescu68349703
Jame Sardarane Shahid Malayer2018/04/272018/04/27Ghanaei, Mohamad (22574409)Malayer Chess AssociationZarei, Javad (22535713)Ahmadian, Mohamad Reza (12552593)744349816
Kategorni turnir za osvajanje II kategorije April2018/04/252018/04/27ŠK Centar910349136
Kimberley Chess Club OpenA-Section2018/04/262018/04/27Warren Ahjum (FIDE: 14330555)Warren AhjumLoyd Wellen (FIDE: 123065330)59349461
Kimberley Chess Club OpenB - Section2018/04/262018/04/27Warren Ahjum (FIDE: 14330555)Warren AhjumLoyd Wellen (FIDE: 123065330)514349462
Kimberley Chess Club OpenC - Section2018/04/262018/04/27Warren Ahjum (FIDE: 14330555)Warren AhjumLoyd Wellen (FIDE: 123065330)47349463
Knysna Knights April 20182018/04/272018/04/27S QuirkT Quirk & C BridgesT Quirk622349653
Limpopo Club League 01 20182018/04/272018/04/27Lubambo SkhulileLubambo SkhulileMalatji Tebogo550349753
Majstrovstvá okresu Stropkov v zrýchlenom šachu ZŠ2018/04/272018/04/27ŠK Stropkov+SvidníkEduard PaňkoMgr. Michal Grešlík750348767
Maroczy Rapid 8th Round2018/04/272018/04/27Kopasz, Róbert [HUN]Maróczy SE SzegedBorús, András [HUN]714349729
Městská liga mládeže Opava 2017-20186. turnaj dube2018/04/272018/04/27Ing. Karel ZáleskýSlezan OpavaIng. Karel Záleský610349669
Mini Open Clube de Xadrez São Paulo 27.04.20182018/04/272018/04/27CXSPCXSPAnderson Willians526349788
MSR 2018 deti a mladeze CH082018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Peter Palecek 14901773, Zdenek Gregor 14915766, Radovan Dibala 14908018, Samuel Fortiak 14943824918343644
MSR 2018 deti a mladeze CH102018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Peter Palecek 14901773, Zdenek Gregor 14915766, Radovan Dibala 14908018, Samuel Fortiak 14943824934343643
MSR 2018 deti a mladeze CH122018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Martin Pogadl 14940485, Svatopluk Hoferek 14924170, Pavel Repcek 14924544945343642
MSR 2018 deti a mladeze CH142018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Martin Pogadl 14940485, Svatopluk Hoferek 14924170, Pavel Repcek 14924544944343641
MSR 2018 deti a mladeze CH162018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Martin Pogadl 14940485, Svatopluk Hoferek 14924170, Pavel Repcek 14924544934343640
MSR 2018 deti a mladeze CH20, CH182018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Rastislav Diviak 14908204, Peter Palecek 14901773, Pavol Brnusak 14939860925343639
MSR 2018 deti a mladeze D082018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Peter Palecek 14901773, Zdenek Gregor 14915766, Radovan Dibala 14908018, Samuel Fortiak 1494382477343649
MSR 2018 deti a mladeze D102018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Peter Palecek 14901773, Zdenek Gregor 14915766, Radovan Dibala 14908018, Samuel Fortiak 14943824912343648
MSR 2018 deti a mladeze D122018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Rastislav Diviak 14908204, Peter Palecek 14901773, Pavol Brnusak 14939860711343647
MSR 2018 deti a mladeze D142018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Rastislav Diviak 14908204, Peter Palecek 14901773, Pavol Brnusak 14939860917343646
MSR 2018 deti a mladeze D20, D18, D162018/04/212018/04/27Juraj IvanSlovensky sachovy zvaz, Liptovska sachova skolaKarol Pekar 14902370Rastislav Diviak 14908204, Peter Palecek 14901773, Pavol Brnusak 14939860917343645
Nat. Ch. Quarterfinal 2018 Kfar Saba2018/01/272018/04/27Caspi NimrodKfar saba chessclubShkliar Michael922326369
National Age Group Chess Championships16 under BOY2018/04/262018/04/27FA Red DumukNCFPIA Ilann PerezRODOLFO DALURA, BART MARCELINO, ROBERT YAP,JOHN ERNIE MARAAN, ART PALANOG & FA RALPH CALUYA731349415
NCA FRIENDLY OPEN CHESS TOURNAMENT 27-4-20182018/04/272018/04/27NCAFA SIVARAMAKRISHNAN R531349619
NÖ Weinviertel 3.Klasse 2017/18Oberes Playoff2018/03/232018/04/27Mag. Christian KindlNOESV Schachgruppe WeinviertelFS Mag. Christian Kindl327338751
NÖ Weinviertel 3.Klasse 2017/18Unteres Playoff2018/03/232018/04/27Mag. Christian KindlNOESV Schachgruppe WeinviertelFS Mag. Christian Kindl324338752
Olimpiadas 2018 COBAEV Region VIAJEDREZ FEMENIL2018/04/262018/04/27Lic. Elizabeth Rodriguez ColoradoColegio de Bachilleres del Estado de Veracruz "Plantel Omealca"AO Pedro Angel Pizarro Tentle56349348
Olimpiadas 2018 COBAEV Region VIAJEDREZ VARONIL2018/04/262018/04/27Lic. Elizabeth Rodriguez ColoradoColegio de Bachilleres del Estado de Veracruz "Plantel Omealca"AO Pedro Angel Pizarro Tentle56349337
PETRA CHESS COMPETITION 2018KATEGORI SD - SMP2018/04/272018/04/27744349604
PETRA CHESS COMPETITION 2018KATEGORI SMA MAHASISWA2018/04/272018/04/27780349603
PETRA CHESS COMPETITION 2018KATEGORI TEAM2018/04/272018/04/2760349568
Pojedinačno prvenstvo Hrvatske, Požega 17.-27.04.22018/04/172018/04/27FM Nenad VlašićHrvatski šahovski savezIA Eduard PiacunNenad Vlašić1112346174
Rapid Moscow. April 2018 - 42018/04/272018/04/27Kuzin AntonPavlov Nikita741349670
Rockadens KM 1A Våren 20182018/01/262018/04/27IO/IA Jonas Sandbom (1712551)Schackklubben RockadenIA/IO Jonas Sandbom (1712551)Tony Hanoman (1714309)78328782
Rockadens KM 1B Våren 20182018/01/262018/04/27IO/IA Jonas Sandbom (1712551)Schackklubben RockadenIA/IO Jonas Sandbom (1712551)Tony Hanoman (1714309)78328783
Rockadens KM 2A Våren 20182018/01/262018/04/27IO/IA Jonas Sandbom (1712551)Schackklubben RockadenIA/IO Jonas Sandbom (1712551)Tony Hanoman (1714309)910328784
Rockadens KM 3A Våren 20182018/01/262018/04/27IO/IA Jonas Sandbom (1712551)Schackklubben RockadenIA/IO Jonas Sandbom (1712551)Tony Hanoman (1714309)99328785
Shaampiyoonaa tapha guutuu Oromiyaa 24ffaa Bishoof2018/04/232018/04/27Dejen ZelaalemDejenee Mollaa fi Shibbiruu BeqqeleeTeferii ShiferraawTsigee Ibsaa, Faantaahun, Ayidanyehum Gizaachewu720348875
SIMULTANEA A LA CIEGAS CON 12 TABLEROS Y CONFERENC2018/04/272018/04/27Nicola Nigro Monasterios / Angel CorreaAsociacion de Ajedrez del Edo. Carabobo04349702
Svjetski dan astme - DOBAR ZRAK 20182018/04/272018/04/27Dejan GlišićŠK Aer916349727
Tangestan U18002018/04/252018/04/27Nik Andam HosseinFA Boostani MosayebKhoshghalb Mozhgan , Norikhah Amin9113349135
Tanyaw Iba Closed Chess Tournament2018/04/272018/04/27Mary Grace EstrellaMGCNLCAHubert EstrellaIM Ronald Bancod910349656
Tehran Blitz 7 Ordibehesht 13972018/04/272018/04/27Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Nima (IRI) 425057121162349606
Torneo Blitz - 27 de Abril de 2018 - ADALP2018/04/272018/04/27Presidente ADALP Javier AccinelliADALPL'Gauche726352989
TORNEO DE AJEDREZ AUTOGESTIVO CARLOS TORRE REPETTO2018/04/272018/04/27NA CRISTOBAL ORTIZ PONCEACADFACNA CRISTOBAL ORTIZ PONCEOA GUSTAVO VARGAS CORTES537348845
TORNEO DE AJEDREZ I.E.S. MONTERROSO ESTEPONA 20182018/04/272018/04/27ANTONIO MARTIN ZAYASAULADJAQUE Y ESCUELA MUNICIPAL DE AJEDREZ DE ESTEPONAJUAN MIGUEL ABRIL RODRIGUEZ589349062
Torneo estudiantil de Ajedrez por equipos Fase Est2018/04/272018/04/27Lic. Manuel Mendez AvendañoDifusión Institucional y Extensión Cultural de la DGBF.A. Jeronimo Hernandez ID 5119154A.O. Víctor Ortiz Pérez320348157
Torneo estudiantil de Ajedrez por equipos Fase Est2018/04/272018/04/27Lic. Manuel Mendez AvendañoDifusión Institucional y Extensión Cultural de la DGBF.A. Jeronimo Hernandez ID 5119154A.O. Víctor Ortiz Pérez533348155
TORNEO RELÁMPAGO DIA DEL TRABAJADOR AJEDREZ A. P.2018/04/272018/04/27Christ, Daniel AlbertoAjedrez A. P. I.Christ, DanielChrist, Daniel105349942
TORRE BLANCA - Blitz Dia de los Trabajadores2018/04/272018/04/27OI AI Leandro PLotinskyOI AI Leandro PlotinskyAN Christian Galvan933349811
TORRE BLANCA - IRT Rapido de Abril2018/04/272018/04/27OI AI Leandro PlotinskyOI AI Leandro PlotinskyAN Christian Galvan613349810
tournoi de wilaya fete des travailleures 1er mai2018/04/272018/04/27LIGUE DE WILAYA SPORT ET TRAVAIL SIDI BEL ABBESOUKID AMINE FAYCALBELKHODJA ABED729350040
UNIVERSIDADES CARRILLO2018/04/272018/04/27Alberto Blanco529356684
VILLA MARTELLI, I TORNEO CUARTA CATEGORIA 20182018/04/062018/04/27Ing. Mario PetrucciCirculo de Ajedrez de Villa MartelliA.I. Gaál, Alfredo Adolfo923344770
Women Blind Iran Chess Championship 20182018/04/242018/04/27Hodhodi AliakbarEivazi Halimeh (12551392)Faghihi Farzaneh-Shariat Panahi743349124
XLVII - Torneio de Blitz KAIZEN da Amizade Clube A2018/04/272018/04/27Sebastiao MagalhaesXadrezDF e Clube ASCADEAgnaldo Braga da Silva148349808
ZONAL A - LUANDA2018/04/182018/04/27FA FRANCISCO ANDRADE (10101063)FEDERAÇÃO ANGOLANA DE XADREZMANUEL VANDER (10103651)NANDJUNGO TOBIAS (10103252)924347084
Δημοτικό Περιβολίου Κέρκυρας2018/04/272018/04/27ΝΑΘΑΝΑΗΛ ΜΑΝΟΣΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣΜΑΚΡΗΣ ΦΩΝΤΑΣΓΑΤΣΟΥΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ549349595
Апрельский блиц-3 РШШ СПб2018/04/272018/04/27Русская шахматная школа Санкт-ПетербургShipulin Denis, 241206261126350268
Весенний Кубок ЦАО-2018 по классическим шахматам2018/04/042018/04/27ЦФКиС ЦАОЖуков ВадимЧехов Антон844343425
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/202018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910333840
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/202018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910333841
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/202018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910333842
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/202018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910333847
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/202018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910333845
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/202018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910333849
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/272018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)1112335887
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/03/022018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)78336535
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/03/022018/04/27Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)78336536
Квалификационный турнир на 4 разряд 27-29 апреля в2018/04/272018/04/27Ashirov, DaniyarChess Academy of Zhansaya AbdumalikZhuparkhan, Dosbolat1024349605
Мемориал К.Яниша-рапид2018/04/272018/04/27Шипулин Д.А.1128349652
Семейный турнир по шахматам среди учеников МОУ Гим2018/04/272018/04/27ВГШФО.Л.ГеркулесовО.Д-Ю.Цой522349559
Турнир в честь Праздника труда Московской области2018/04/272018/04/27Нижегородцев Д.В.518349681
Турнир в честь Праздника труда Московской области2018/04/272018/04/27Нижегородцев Д.В.517349682
Турнир по быстрым шахматам "Группа Слон-3" (апрель2018/04/252018/04/27Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович48349624
Турнир по быстрым шахматам "Группа Ферзь-1" (апрел2018/04/252018/04/27Захаров Александр СергеевичШахматная школа "Этюд"Орлинков Максим ЛеонидовичИванов Олег Владимирович, Леднев Петр Александрович, Селиванов Даниил Игоревич, Яковлев Егор Вадимович411349737
Эжвинская весна - 2018Группа 2008 г.р. и старше2018/04/182018/04/27МАУ "СШ "Северная Олимпия"Камашева ЭльвираАнисимов Николай77349724
Эжвинская весна - 2018Группа 2009-2010 г.р.2018/04/182018/04/27МАУ "СШ "Северная Олипия"Камашева ЭльвираАнисимов Николай99349728
1° Abierto ASOCIACION DEL PERSONAL SUPERIOR DE EMP2018/03/222018/04/26APSEEAI OI Marcelo Mariano HERMIDA751341637
19. memorijal UDHOS - Zagreb2018/04/262018/04/26Renato OgnjanMate IvančićJosip Bandur936349516
1ST NATIONAL GRASSROOTS SPORTS FESTIVAL BLITZ (Fem2018/04/262018/04/26Ojikutu SamuelGRASSROOTS INTERNATIONAL SPORTS ACADEMY - ELO-PEE WORLDWIDE TELEVISIONOdafe BenedictYinalanah Humphrey63349441
1ST NATIONAL GRASSROOTS SPORTS FESTIVAL BLITZ (Mal2018/04/262018/04/26Ojikutu SamuelGRASSROOTS INTERNATIONAL SPORTS ACADEMY - ELO-PEE WORLDWIDE TELEVISIONOdafe BenedictYinalanah Humphrey56349440
20 - 26 aprel 2018 Vüqar Həşimov Şahmat Akademiyas2018/04/202018/04/26Həşimova AidəVüqar Həşimov Şahmat AkademiyasıQuliyeva Səbinə988347487
20 - 26 aprel 2018 Vüqar Həşimov Şahmat Akademiyas2018/04/202018/04/26Həşimova AidəVüqar Həşimov Şahmat AkademiyasıQuliyeva Səbinə945347489
2nd "Captain Evans" Scheveningen Tournament Corfu2018/04/232018/04/26Manos NathanailCorfu Chess ClubFontas Makris (4201531)Spyridoula Gatsouli88347530
5º Torneio 3º B Fidalguinhos 2016-20172018/03/222018/04/26714346023
86. PRVENSTVO NOVOG SADA , FINALE2018/04/132018/04/26Basta Dane 995207SSNSNotaros Krasoje 901636Gagic Almir 958190926346356
8th Esfahan Cities League Chess Championship2018/04/262018/04/26Mr.DadgarEsfahan Chess Association-TakhtiFA.Saraf Nia,ArdalanNA.Ebrahimi, Ghazaleh - NA.Baghdad,Mansour957349116
Abierto de Otoño 2018- Inicia 3 de abril a las 19:2018/04/032018/04/26IA Dra. Inés Gómez (ID 117978)AN Gabriel Mazziotti Irigoyen ID 110370AR Jorge Leal (ID 102326)718342408
AJEDREZ ULP - ENTRENAMIENTO INTENSIVO ESCUELA DE T2018/04/262018/04/26Pablo RicardiULP Programa de Ajedrez Escuela de TalentosJosé ScaliseFrancisco Scalise64349458
Aprilski brzopotezni turnir ŠK "Niš", 26.04.2018.g2018/04/262018/04/26IA Ljubivoje Perunović (920967)Šahovski klub "Niš"FA Lukić Igor M (930601)99348720
Blitz Car Konstantin 2018-20Niš, OŠ Dušan Radović2018/04/262018/04/26Djuric GoranSK Car KonstantinNA Krstic Aca Jovan (942545)922348891
Brzopotezni turnir ŠK Rijeka 16/24 (prvi dio sezon2018/04/262018/04/26Srđan ZelenikaChess Club RijekaDušan PijanovićSrđan Zelenika1320349500
Budapest Spring Festival 20182018/04/182018/04/26(705241) Korpics Zsolt IO, IA (HUN)IO Korpics Zsolt IA, FM(700290) Orso Miklos IA (HUN)(705241) Korpics Zsolt IA (700533) Feher Gyula IA, (731587) Gyomber Tamas FA, (742970) Deli Kristof NA9166322051
Budapest Spring Festival 2018 B U22002018/04/182018/04/26IO Korpics ZsoltIO Korpics Zsolt(700290) Orso Miklos IA (HUN)(731587) Gyomber Tamas FA, (742970) Deli Kristof NA, (700533) Feher Gyula IA9111322052
Budapest Spring Festival 2018 C U18002018/04/182018/04/26IO Korpics ZsoltIO Korpics Zsolt(700290) Orso Miklos IA (HUN)(731587) Gyomber Tamas FA, (742970) Deli Kristof NA, (744115) Mathe Antal NA980322053
Circuito CBMERJ de Xadrez Rápido Abril 20182018/04/262018/04/26Sub Tenente Evanildo LucenaCBMERJAA Ednilson RosasAA Ednilson Rosas411349316
Circuito de ajedrez UNLa 2018/ 2do torneo2018/04/262018/04/26Dirección de Deportes y Recreación UNLaGHS616349541
Club Argentino de Ajedrez - 3er ITT Magistral 113º2018/04/192018/04/26FM Altamirano, Benjamín; AR Herrera, Pablo / Director Honorario: Hansmann, OscarFA García, Nicolás GabrielFA García, Nicolás GabrielFA Durán, Juan / Prensa: AI Scalise, Luis910344001
CLUB DE AJEDREZ CHILE - IRT 3RA ESCALERILLA 20182018/04/092018/04/26LEONARDO ROJAS MERYCLUB DE AJEDREZ CHILEAF Alejandro Lemus615345561
CONADEMS COAHUILA 2018.FEMENIL2018/04/262018/04/26Prof. Gerardo Mata GarcíaCONADEMS, ULSA, AAECEduardo Aguilar Monterrosas48350295
Corporación de Estudios Tecnologicos del Norte del2018/04/252018/04/26Maria Victoria Torres Gaona y NestorJaime Alarcon Bienestar UniversitarioOrlando Marin Ortiz638349607
Cuger_Sombor 2018_APRIL2018/04/262018/04/26Josip DekicSOSSKNA Radomir KovacicNA Robert Travica912349506
Ekenäs Öppna Mästerskap 2018, 15 + 15 min.2018/04/262018/04/26Tommy ÖbergEkenäs Schackklubb rf56349508
FC St Pauli Last Donnerstag Blitz2018/04/262018/04/26Frank WiekhorstFC St Pauli1121349594
Gov. Nelson Dayanghirang Chess Team Tournament2018/04/262018/04/26NA Jose Barba Jr.Province of Davao Oriental headed by Gov. Nelson DayanghirangNikko MoralesNA Ely Acas548349329
haha2018/04/262018/04/26arifarifarif746349405
haiyat2018/04/262018/04/26chobborhiyytachobbor728349354
I Torneo de Ajedrez Intercentros 2018- "Estrategia2018/04/262018/04/26Mª Isabel PérezIES Bañaderos(AI) Arranz Martín, Pablo A(ID 22218734)563348794
III Torneo Internacional "Ciudad Galdos 2018"2018/04/182018/04/26Alonso Díaz, Juan (ID 54583250)El Ateneo Ciudad GaldósIA Arranz Martín, Pablo A (ID22218734)533344607
Immaculate Conception Convent Inter-School Open Ch2018/04/252018/04/26Rajendra SinghImmaculate Conception Convent School Vineet Khand 6, Gomti Nagar, LucknowAnand SinghDevendra Bajpai, Pawan Batham657349352
INTER UJED -CONADEMS DGO- 2018FEMENIL2018/04/252018/04/26SUSAN MEDINAUNIVERSIDAD JUAREZ DEL ESTADO DE DURANGO27349237
INTER UJED -CONADEMS DGO- 2018VARONIL2018/04/252018/04/26SUSAN MEDINAUNIVERSIDAD JUAREZ DEL ESTADO DE DURANGO28349236
Invitacional Centro Espanol U102018/04/252018/04/26Carlos MoscosoCarlos Moscoso526349330
Jamtland/Harjedalen DM-blixt 2018Deltävling 22018/04/262018/04/26Bo WikJHSFHenrik Johansson714349494
JDE Regional Occidente Individual D Absoluto2018/04/262018/04/26Carlos BarriosARAJACarolina Muñoz58349520
JDE Regional Occidente Individual D Femenino2018/04/262018/04/26Carlos BarriosARAJACarolina Muñoz56349521
Jornada Cultural Cívica Deportiva y de Habilidades2018/04/262018/04/26N.A. Salazar Gonzalez, Felipe 5127130612349687
Jornada Cultural Cívica Deportiva y de Habilidades2018/04/262018/04/26N.A. Salazar Gonzalez, Felipe 512713022350003
Jornada Cultural Cívica Deportiva y de Habilidades2018/04/262018/04/26N.A. Salazar Gonzalez, Felipe 512713022349997
Jornada Cultural Cívica Deportiva y de Habilidades2018/04/262018/04/26N.A. Salazar Gonzalez, Felipe 512713099349998
Kanyakumari District U-11 Selection Chess Tourname2018/04/252018/04/26Mr.A.F.RexKKDCAFA Ganesh Chockalingam Pillai(35094424)Dy. Chief Mrs. S. Jain Marlet FA (46656901)8108348936
Kanyakumari District U-17 Selection Chess Tourname2018/04/252018/04/26Mr.A.F.RexKKDCAFA Ganesh Chockalingam Pillai(35094424)Dy. Chief Mrs. S. Jain Marlet FA (46656901)8115347431
Kanyakumari District U-7 Selection Chess Tournamen2018/04/252018/04/26Mr.A.F.RexKKDCAFA Ganesh Chockalingam Pillai(35094424)Dy. Chief Mrs. S. Jain Marlet FA (46656901)827348937
KäpSK:n rap 6/20182018/04/262018/04/26KäpSKKT59349499
Kärntner Senioren-Mannschaftsmeisterschaft 2018 -2018/04/032018/04/26Knapp FriedrichKärntner SchachverbandKraßnitzer Franz635341080
Kärntner Senioren-Mannschaftsmeisterschaft 2018 -2018/04/032018/04/26Knapp FriedrichKärntner SchachverbandKraßnitzer Franz553341076
KEJOHANAN CATUR MSSD PASIR PUTEH BAWAH 12 LELAKI2018/04/252018/04/26MUHAMMAD SHARIDAN BIN HARUNPPDMOHD SAUFI BIN DERAMANSHAIKUL,KHAZARIL,SHAHRIL,HAZURAIDA,MAARUF,ROSLAILI,KAMARUZAMAN,NAPI,HANAFIAH,NASIR777349201
KEJOHANAN CATUR MSSD PASIR PUTEH BAWAH 12 PEREMPUA2018/04/252018/04/26MUHAMMAD SHARIDAN BIN HARUNPPDMOHD SAUFI BIN DERAMANSHAIKUL,KHAZARIL,SHAHRIL,HAZURAIDA,MAARUF,ROSLAILI,KAMARUZAMAN,NAPI,HANAFIAH,NASIR775349202
KEJOHANAN CATUR MSSD PASIR PUTEH BAWAH 15 LELAKI2018/04/252018/04/26MUHAMMAD SHARIDAN BIN HARUNPPDMOHD SAUFI BIN DERAMANSHAIKUL,KHAZARIL,SHAHRIL,HAZURAIDA,MAARUF,ROSLAILI,KAMARUZAMAN,NAPI,HANAFIAH,NASIR726349203
KEJOHANAN CATUR MSSD PASIR PUTEH BAWAH 15 PEREMPUA2018/04/252018/04/26MUHAMMAD SHARIDAN BIN HARUNPPDMOHD SAUFI BIN DERAMANSHAIKUL,KHAZARIL,SHAHRIL,HAZURAIDA,MAARUF,ROSLAILI,KAMARUZAMAN,NAPI,HANAFIAH,NASIR732349204
KEJOHANAN CATUR MSSD PASIR PUTEH BAWAH 18 LELAKI2018/04/252018/04/26MUHAMMAD SHARIDAN BIN HARUNPPDMOHD SAUFI BIN DERAMANSHAIKUL,KHAZARIL,SHAHRIL,HAZURAIDA,MAARUF,ROSLAILI,KAMARUZAMAN,NAPI,HANAFIAH,NASIR751349205
KEJOHANAN CATUR MSSD PASIR PUTEH BAWAH 18 PEREMPUA2018/04/252018/04/26MUHAMMAD SHARIDAN BIN HARUNPPDMOHD SAUFI BIN DERAMANSHAIKUL,KHAZARIL,SHAHRIL,HAZURAIDA,MAARUF,ROSLAILI,KAMARUZAMAN,NAPI,HANAFIAH,NASIR734349206
KV INDORE U-14 CHESS SPORTS MEET 2018-192018/04/242018/04/26MS. NEELAM MALVIYAUNITE INDORE CHESS CLUBFA SUNIL SONINEERAJ SINGH KUSHWAH766349409
KV INDORE U-17 CHESS SPORTS MEET 2018-192018/04/242018/04/26MS. NEELAM MALVIYAUNITE INDORE CHESS CLUBFA SUNIL SONINEERAJ SINGH KUSHWAH781349419
KV INDORE U-19 CHESS SPORTS MEET 2018-192018/04/242018/04/26MS. NEELAM MALVIYAUNITE INDORE CHESS CLUBFA SUNIL SONINEERAJ SINGH KUSHWAH747349420
MADHYA PRADESH STATE U-11 CHESS CHAMPIONSHIP 20182018/04/242018/04/26RAKESH SONIUNITE INDORE CHESS CLUBFA SUNIL SONIAJAY SONI631348928
MADHYA PRADESH STATE U-11 CHESS CHAMPIONSHIP 20182018/04/242018/04/26RAKESH SONIUNITE INDORE CHESS CLUBFA SUNIL SONIAJAY SONI765348929
MSR 2018 mladeze - bleskovy turnaj2018/04/262018/04/26Juraj IvanLiptovska sachova skolaKarol PekarRadovan Dibala1087349386
Přebor Globalu2018/03/012018/04/26Jan PittermannGlobal SokolovJaroslav FoltaJaroslav Folta99351045
PRISAA National Games 2018High School Boys2018/04/232018/04/26IA Elias laoPRISAAFNA Ronnie TabudlongFA Odilon Badilles, Akin Adil, Remille Zamora518349001
PRISAA National Games 2018High School Girls2018/04/232018/04/26IA Elias Lao Jr.PRISAAFNA Ronnie TabudlongFA Odilon Badilles, Akin Adil, Remille Zamora517349002
PRISAA National Games 2018MEN2018/04/232018/04/26IA Elias Lao Jr.PRISAAFNA Ronnie TabudlongFA Odilon Badilles, Akin Adil, Reymille Zamora, Michael Pagaran747348999
PRISAA National Games 2018Women2018/04/232018/04/26IA Elias laoPRISAAFNA Ronnie TabudlongFA Odilon Badilles, Akin Adil, Remille Zamora, Michael Pagaran750349000
Rapid Ordibehesht Sirik ORdibehest 1397Makaran Cup2018/04/262018/04/26Ahmadi Sarkhooni,HossienPishdar,Farzaneh(12526967)726349426
Rasht Novin Chess Club 1397/02/062018/04/262018/04/26Mirfarhadi Seyed HamzehRasht Novin Chess ClubBepooyi Mohammadali717349438
TORNEO DE TERCERA CATEGORIA 20182018/03/082018/04/26LUIS PEDRO MENDEZASOCIACION DE AJEDREZ DE GUATEMALAJJ QUINTANA762338220
TORNEO RÁPIDO DEL CLUB ATLÉTICO VÉLEZ SARSFIELD2018/04/262018/04/26MF BITELMAJER, MARTÍN34349957
Torneo17 Blitz Ludika 20180426 random2018/04/262018/04/26Club LudikaAF Jose SarmientoAF Francisco Montana726349465
Trovão Abril ALEX 20182018/04/262018/04/26[22711147] AA Bruno GarciaALEX - Associação Leopoldinense de Xadrez[2129639] AI Alexandre Lima710349175
Turnaj žáků škol Povodí Morávky 20181.-5.třída2018/04/262018/04/26Mgr. Karla PeterkováZŠ Dobratice, SVČ Klíč, BŠŠAntonín SurmaMilan Čubok, Miroslav Čubok643349189
Wasa Blixt KM2018/04/262018/04/26Niclas HedinWasa SK1120349464
XIX Open Internacional de Villaverde2018/04/162018/04/26Francisco VázquezClub de ajedrez VillaverdeEugenio Leal841337680
Кваліфікаційний турнір серед 4 розрядів і початків2018/04/242018/04/26ГО Шаховий центрШаховий центр "Товариш"Юрій Седляр /14120410/935349073
Командний чемпіонат м. Львова "Шкільна Ліга" (стар2018/04/262018/04/2614195216 / Бєлкін СергійЛОШФ, управління освіти ДГП ЛМР14198754 / Хрипач Андрій14128403/ Лопадчак Мирослав, 14151790 / Гусак Микола9126349063
Первенство Беларуси среди девочек до 10 лет2018/04/202018/04/26Зарубицкий Н.Н.Жуков Н.В.925348011
Первенство Беларуси среди девочек до 8 лет2018/04/202018/04/26Зарубицкий Н.Н.Жуков Н.В.926348009
Первенство Беларуси среди мальчиков до 10 лет2018/04/202018/04/26Зарубицкий Н.Н.Жуков Н.В.953348008
Первенство Беларуси среди мальчиков до 8 лет2018/04/202018/04/26Зарубицкий Н.Н.Жуков Н.В.942348010
Турнир по быстрым шахматам памяти Н.Ф. Тамбулова2018/04/192018/04/26Галин Рашит ОктябриновичГосударственный ракетный центр, Фонд "Миасская долина", Шахматная федерация МГОЧурилов Н. В. 341780041337349651
Чемпіонату України з шахів серед спортсменів з ура2018/04/182018/04/26УКРЦЕНТРІльницький І.М.910346624
Чемпіонату України з шахів серед спортсменів з ура2018/04/182018/04/26УКРЦЕНТРІльницький І.М.936346623
אליפות אשקלון עד גיל 82018/04/242018/04/26גיטין יוליהגיטין לאוניד63349700
پیشکسوتان [باشگاه شطرنج هوشداران]۷/۲/۱۳۹۷2018/04/262018/04/26Soheil HooshdaranSoheil Hooshdaran620349648
مسابقات تیمی زیر 16 سال باشگاه شطرنج پیشگام2018/04/262018/04/26Pishgam Chess ClubFA Marzoughi, MohammadsadeghKhavari, Sareh _ Moulaei, Pouyan536349478
مسابقات هفتگی رده سنی زیر 18 سال باشگاه شطرنج مهرگ2018/04/262018/04/26610349454
مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا * 20 اردیبهشت 972018/04/262018/04/26Meysam AminibayatSamaneh Abedin616352747
مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج آریا * 6 اردیبهشت 972018/04/262018/04/26Meysam AminibayatSamaneh Abedin620349389
مسابقات هفتگی مدرسه شطرنج کیش و مات گرگان-هفتم ارد2018/04/262018/04/26Mehrabi, Golnar (12522040)مدرسه شطرنج کیش و مات گرگانManoochehri Rad, Hosseinali (12588890)58349359
"Žaibo" turnyras2018/04/252018/04/25BŠKIA Paliulionis Raimondas916349209
"Кубок Ваныча 2018"2018/04/252018/04/25Кругликова В.О.Комляков В.И.Кузнецов М.В.936349219
121.Spaßblitzturnier2018/04/252018/04/25GretzerSchachfreunde Berlin 1903 e.V.1118349507
12th Muswell Hill Weekday Rapidplay: Major Under 12018/04/252018/04/25Adam RaoofAdam RaoofAdam Raoof610347485
12th Muswell Hill Weekday Rapidplay: Minor [GREEN2018/04/252018/04/25Adam RaoofAdam RaoofAdam Raoof613347486
12th Muswell Hill Weekday Rapidplay: Openat The Cl2018/04/252018/04/25Adam RaoofAdam RaoofAdam Raoof610347484
158 RCF and Sport Club Baltika Rapid Cup 25.04.2012018/04/252018/04/25FA Mihailovs Arturs ID 11603690Riga Chess Federation and Sport Club BaltikaIA Cimins Alberts ID 11601787815348085
168ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΜΟΝΟ(ΤΕΤΑΡΤΕΣ)2018/02/282018/04/25Mitsakos AchilleasΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ , ΣΟ.ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥNA NIKOLAIDIS PARIS (4215354)NA FROSINOS IOANNIS (4203305)764334003
1ST NATIONAL GRASSROOTS SPORTS FESTIVAL (Female Ca2018/04/252018/04/25Ojikutu SamuelGRASSROOTS INTERNATIONAL SPORTS ACADEMY - ELO-PEE WORLDWIDE TELEVISIONOdafe BenedictYinalanah Humphrey63349161
1ST NATIONAL GRASSROOTS SPORTS FESTIVAL (Male Cate2018/04/252018/04/25Ojikutu SamuelGRASSROOTS INTERNATIONAL SPORTS ACADEMY - ELO-PEE WORLDWIDE TELEVISIONOdafe BenedictYinalanah Humphrey56349156
2nd Edku Rapid2018/04/252018/04/2510616900 Mohamed saad AI962347154
2º Torneio de Xadrez Shopping Center de Masssamá -2018/04/252018/04/25Carlos CarnerioShopping Center Massamá / AXPortugala designar772345609
2º Torneio de Xadrez Shopping Center de Masssamá -2018/04/252018/04/25Carlos CarneiroShopping Center Massamá / AXPortugala designarhttps://www.facebook.com/events/186624075479525/729345620
30 Aniversario Escuela N° 77 Maestros Puntanos Tur2018/04/252018/04/25Fabian VilelaPrograma de Ajedrez ULPJosé Scalise430349221
Academia Xadrez Barreiro- 20º Circuito Barreiro-2018/04/252018/04/25Sérgio Rocha648349207
Al.Bokuchava B-16 Cup 20182018/04/192018/04/25Zurab MikadzeGeorgian Chess FederationMargalita TandashviliSalome Siradze728347495
Al.Bokuchava G-16 Cup 20182018/04/192018/04/25Zurab MikadzeGeorgian Chess FederationMargalita TandashviliSalome Siradze712347496
Albertian All Kerala Inter School Chess Tournament2018/04/252018/04/25Mr. Nitin V VDept. of Physical Education, St. Albert's College, ErnakulamShaji P M - Senior National Arbiter6107349186
Amistoso - Med UNAERP x Filô USP2018/04/252018/04/25Jéssica dos Anjos JanuárioJéssica dos Anjos JanuárioJéssica dos Anjos Januário411349281
ASK Schnellschachmeisterschaft 2018-Turnier 32018/04/252018/04/25Reinhard VlasakASK SalzburgFA Eva Wunderl522340702
Blicak_DPS-E_G_H_I_J_BSA2018/04/252018/04/25Boris RintelDoprastav, BratislavaBoris Rintel922349712
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS RÁPIDAS S082018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS33349759
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS RÁPIDAS S102018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS57349760
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS RÁPIDAS S122018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS511349761
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS RÁPIDAS S142018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS56349762
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS SEMIRÁPIDAS S082018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS33349763
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS SEMIRÁPIDAS S102018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS57349764
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS SEMIRÁPIDAS S122018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS511349765
CAMPEONATO DISTRITAL JOVENS SEMIRÁPIDAS S142018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARA.X.LEIRIA E ACD RIO SECOCARLOS OLIVEIRA DIAS56349766
CAMPEONATO NACIONAL ZONAL B - PORTO AMBOIM 20182018/04/182018/04/25Cesar Rodrigues ( 10108467)Federacao Angolana de Xadrez & Associacao Provincial de Xadrez K.SulIA - Abilio Ribeiro (10100555)NA - Azevedo Cussoneca ( 10104267)914347753
Categoria C Individual Abierta2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo721347889
Categoria C Individual Femenina2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo34347893
Categoria CEquipos Abierto2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo00347896
Categoria CEquipos Femenino2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo00347898
Categoria DEquipos Abierto2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo30347894
Categoria DEquipos Femenino2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo00347895
Categoria DIndividual Abierto2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo734347892
Categoria DIndividual Femenina2018/04/232018/04/25AF Oscar Angulo79347890
CEAV blitz du 25.42018/04/252018/04/25Fernand PellatonCercle d'échecs et d'art valaisan148349284
Chittagong Distric Junior Chess Chaimpionship-20182018/04/242018/04/25Jahedul IslamCJKS Chess CommitteeTanima PerveenEngr S M tareq410349043
Chittagong Distric Junior Girls Chess Chaimpionshi2018/04/242018/04/25Jahedul IslamCJKS Chess CommitteeTanima PerveenEngr S M Tareq48349039
Chittagong Distric Sub-Junior Chess Chaimpionship-2018/04/242018/04/25Jahedul IslamChrss Committee,CJKSTanima PerveenEngr S M Tareq531349042
CONADEMS PUEBLA FEMENIL2018/04/252018/04/25AN PIO ARNOLDO HERRERA GARCIA316349282
Cugerčić 8 - III i IV razredNiš, OŠ Dušan Radović2018/04/252018/04/25Krstic Aca JovanSK Car KonstantinKrstic Aca Jovan716348818
DEVREK 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI2018/04/252018/04/25Zonguldak GHSİM, TSF Zonguldak İl TemsilciliğiNurullah ÖZKAN524349183
DEVREK 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI2018/04/252018/04/25Zonguldak GHSİM, TSF Zonguldak İl TemsilciliğiNurullah ÖZKAN538349185
El Vedat Open Chess2018/04/252018/04/25Colegio El VedatA.I. Hernan Siludakis50349099
Escuela Tirso de Molina Final2018/04/252018/04/25DCDARAFAEL BARRIOS612349257
Immaculate Conception Convent Inter-School Open Ch2018/04/242018/04/25Rajendra SinghImmaculate Conception Convent School Vineet Khand 6, Gomti Nagar, LucknowAnand SinghDevendra Bajpai, Pawan Batham7103349033
Invitacional Centro Espanol 2018 U122018/04/252018/04/25Carlos MoscosoLeonardo Estevez515349331
Invitacional Centro Espanol 2018 U142018/04/252018/04/25Carlos MoscosoLeonardo Estevez527349332
Invitacional Centro Espanol U162018/04/252018/04/25Carlos MoscosoCarlos MoscosoLeonardo Estevez418349333
IRT "Batalla de Matasiete"CIRCUITO IRT ASOAJEDRENE2018/04/102018/04/25AI Ulises Hernandez B.OI Ulises Hernandez B.AN Hernann Martis (AHO)147342226
IV Torneio Cidade de Braga - Dia da Liberdade25 Ab2018/04/252018/04/25José Carlos Espirito Santo - id: 1907174CXB - Clube de Xadrez de BragaFlávio Peixoto - id: 19351438120340592
IV Torneo Ciudad de Villalba2018/04/012018/04/25Soledad UnzuetaClub Ajedrez 64 Villalba(IA) Luis Blasco de la Cruz99343691
Kvemo Kartli Championship-U08 (2018)2018/04/252018/04/25Tikurishvili DavidKvemo Kartli Regional Chess FederationCA FA Bibilashvili LaliDCA NA Bibilashvili Liana935349222
Kvemo Kartli Championship-U08 (2018) Girls2018/04/252018/04/25Tikurishvili DavidKvemo Kartli Regional Chess FederationCA FA Bibilashvili LaliDCA NA Bibilashvili Liana1111349220
Maratonda blitz della Liberazione 20182018/04/252018/04/25A.D. Circolo Pratese Degli ScacchiFA Leonardo Bartolini2222346884
Mokopane Challenge 2018 (Finals)Candidates Section2018/04/082018/04/25Simon KekanaSimon KekanaJoe Mahomole (FIDE ID 14303876)148344795
Mokopane Challenge 2018 (Finals)Championship Secti2018/04/082018/04/25Simon KekanaSimon KekanaJoe Mahomole (FIDE ID 14303876)148344807
Mokopane Challenge 2018 (Finals)Plate Section (Rou2018/04/082018/04/25Simon KekanaSimon KekanaJoe Mahomole (FIDE ID 14303876)148344793
MUĞLA MEMUR SEN SATRANÇ TURNUVASIMİNİKLER KATEGORİ2018/03/242018/04/25BARIŞ ÖZTÜRK (26302055)TSF MUĞLA SATRANÇ İL TEM-MENTEŞE SATRANÇ İLÇE TEM-MUĞLA MEMURSENBARIŞ ÖZTÜRK (26302055)M.EMİN KOCAKAPLAN-ATİLLA GÜLER-AHMET FATİH DOĞAN-RAMAZAN TEKELİ623341958
MYDIN MALL WORLD SERIES 462018/04/252018/04/25Muhammad arshad729349249
Oddílový přebor TJ Auto Škoda Mladá Boleslav2017/10/112018/04/25David UlrichTJ Auto Škoda Mladá BoleslavDavid UlrichDavid Ulrich1314315638
Pavasario taurė 20182018/04/232018/04/25FT Vaznonis Donatas [12801216]Kauno "Gajos" sporto mokyklaIA Vaznonis Donatas [12801216]1135348869
PORSENI BADAN KEPEGAWAIAN NASIONAL 20182018/04/252018/04/25YUSUF SANTRIYONO, S.Pd, PN FAPERCASI JAWA TIMURLUHUR HARGONO WNHARJONO, WN, ARIFIN TAHIR WN, ALBERT WN,JUNAIDI H, FARHAN Z,50349213
Semilampo "Orto Botanico" - Rapid Fide2018/04/252018/04/25FA Arnetta Benedetto Piero (FID 876917)ASD Accademia Scacchistica MonrealeseFA Arnetta Benedetto Piero (FID 876917)616349218
SUB Division Β2018/04/252018/04/25Pavlis AntoniosASOP DIASXiropoulou AlexandraXiropoulou Alexandra511349247
SXI Closed 20182018/04/252018/04/25Pn.SalmizaSMK.St.XavierJoel TanEshwant Singh530349184
Tehran Blitz 5 Ordibehesht 13972018/04/252018/04/25Moslehi, Seyed Abdollah (IRI)Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IA926349223
TORNEIO ESCOLAR AEB 17-182018/04/252018/04/25FÁTIMA GASPARACD RIO SECO / A.E. BATALHAC. O. DIASAUGUSTO RENTE, PAULO MATOS542349452
Torneio Pensado Dr. Marcio Elísio de Freitas2 Etap2018/04/252018/04/25CXSPCXSPAnderson Willians511349303
Torneio Popular 25 Abril Beja2018/04/252018/04/25David BarbosaCâmara Municipal de Beja e ADXBejaSara David36349215
Torneo Blitz2018/04/252018/04/25Yerko pleticosicClub de Ajedrez ConcepcionClaudio Miranda78349302
Torneo blitz Templo Azteca Miercoles 25 de abril 22018/04/252018/04/25 AO Gustavo Vargas CortésDario Damian Contreras Cárdenas, Ana Gabriela Lopez De MontellanoAO Gustavo Vargas Cortés67349315
Torneo de ajedrez VERANO 2018 Club CAISSA Guatema2018/03/142018/04/25EN. CESAR BLANCOCLUB CAISSA GUATEMALAANF. JUAN JOSE QUINTANA653339556
trial2018/04/252018/04/25arifashwinashwin740349384
TURNAMEN TERBUKA "KAPOLDA" CUP KALTENG TAHUN 2018C2018/04/242018/04/25A. Rachman Usop, SE., NI., NAPOLDA KALTENGDrs. H. Suryadi, WNAri Santosa Y., ST., NA9154349031
VIII Juegos Escolares de Ajedrez Final por Equipos2018/04/252018/04/25Francisco Romero BerruezoAjedrez Metro ClubFrancisco Javier Rubio DoblasJesús Román, Sergio Caballero. Juan Pedro Cordón50349200
VIII Juegos Escolares de Ajedrez Final por Equipos2018/04/252018/04/25Francisco Romero BerruezoAjedrez Metro ClubFrancisco Javier Rubio DoblasGermán Maldonado, Valentín Berrocal y Daniel Gutiérrez60349197
ZONA A 8va Edición GAMBITO LATINO2017/07/302018/04/25Alejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZ957342989
ZONA B 8va Edición GAMBITO LATINO2017/07/302018/04/25Alejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZ953342990
ZONA C 8va Edición GAMBITO LATINO2017/07/302018/04/25Alejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZ959342991
ZONA D 8va Edición GAMBITO LATINO2017/07/302018/04/25Alejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZ955342992
ZONA E 8va Edición GAMBITO LATINO2017/07/302018/04/25Alejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZAlejandro Raúl GONZÁLEZ966342993
Δημοτικό Αργυράδων Κέρκυρας2018/04/252018/04/25ΝΑΘΑΝΑΗΛ ΜΑΝΟΣΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣΜΑΚΡΗΣ ΦΩΝΤΑΣΓΑΤΣΟΥΛΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ542349195
Командний чемпіонат м. Львова "Шкільна Ліга" (моло2018/04/252018/04/2514195216 / Бєлкін СергійЛОШФ, управління освіти ДГП ЛМР14198754 / Хрипач Андрій14128403/ Лопадчак Мирослав, 14151790 / Гусак Микола9182349055
Командный турнир шахматных команд г.о. Ивантеевки2018/04/252018/04/25ОФКС г.о. ИвантеевкиЛобанов Александр Львович319349288
Первенство Петродворцового района среди мальчиков2018/04/182018/04/25П.И. ДруговСПбРДОО "Петровская Ладья"А.А. Калямин722347243
Полуфинал Челябинска 2018 по шахматам до 15 лет2018/04/172018/04/25Шафиков Д.В. 241029891112398808
Турнир по шахматам аппарата управления ФГУП «Почта2018/04/252018/04/25Волкова ЕкатеринаШкола шахмат и развития интеллекта "Мыслитель"Волкова ЕкатеринаКосин Михаил913358799
Чемпионат России 2018 по блицу среди мужчин ( спор2018/04/242018/04/25Андреев ДмитрийРШФ, Федерация шахмат (Спорт слепых)Прудников АнатолийРозанов Михаил923349217
Чемпіонат школи c. Куртошин2018/04/252018/04/25Губка Роман БогдановичДЮСШ "Тризуб Плюс"Матвійчук Богдан Андрійович614351166
Чемпіонат школи c. Чишки2018/04/252018/04/25Губка Роман БогдановичДЮСШ "Тризуб Плюс"Матвійчук Богдан Андрійович717349211
אליפות הרצליה הצעירה הראשונה בשחמט- תחרות בוגרים2018/04/252018/04/25עידן לביאעידן לביאעידן לביאאלעד לוין, תומר ברנשטיין, יונתן בלאט,510349179
אליפות הרצליה הצעירה הראשונה בשחמט תחרות ילדים2018/04/252018/04/25עידן לביאעידן לביאעידן לביאאלעד לוין יונתן בלאט תומר ברנשטיין משה מאור534349178
Avīzes Nase pokolenie ātrspēles turnīrs U-14 20182018/04/242018/04/24Geronjans AleksandrsLatvian Chess Federation, SIA LAPA, Nase pokolenieIA Cimins Alberts ID 11601787811341198
"Vivat Academia" Liceul St. L. Roth Medias2018/04/242018/04/24Emil Aurel Deliman712348703
11th Expat Chess Blitz Open2018/04/242018/04/24Alex KaraivanovShanghai Expat Chess AcademyAlex KaraivanovDmitriy Danilenko510357634
11th Expat Chess Blitz Open2018/04/242018/04/24Alex KaraivanovShanghai Expat Chess AcademyAlex KaraivanovDmitriy Danilenko510341050
16ο open ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ2018/03/062018/04/24Epitideiou EpistimiΣΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-ΣΜΑΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣFA Deftereos Pavlos-Efstathios (4231783)719336615
28th Tripura State Children Chess Championship Und2018/04/222018/04/24All Tripura Chess AssociationP K Roy , FASoma Deb (Nag) , Binoy Singha525348562
2º torneio parque dos infantes 2017-20182018/03/132018/04/24720339348
3º Torneio 1ºG escola Vila Chã2018/04/102018/04/24719345670
3rd Golgohar U-1900 Standard Cup Farvardin 13972018/04/242018/04/24Sadeghian, movahedSirjan Chess AssociationIA Salari, Shahram (12507733)Rashidi,Masoud (12578223)880347504
4º Torneio 4º A Fidalguinhos2018/03/202018/04/24717345687
6th Mayor Tinto G. Bascon Invitational Chess Tourn2018/04/242018/04/24JULIUS BERMUDEZENGR. NEIL CENA139407973
Blitz tournament #1 during WACC 20182018/04/242018/04/24IO Pernici Rigo Cristina (ITA 873500)ArcoWorldChess and ScaccomattissimoIA Bertagnolli Gerhard (ITA 815985)IA Prohorov Olexandr (UKR 14105578), NA Mascia Giovanni (ITA 877042), NA Lay Antonella (ITA 2807268), NA Caramanica Eulalia (ITA 2829490)9107348876
CAMPEONATO DE AJEDREZ NIVEL PRIMARIO - VERAGUAS 202018/04/242018/04/24410349216
Cape Town Chess Club Blitz 20182018/04/242018/04/24IM David GluckmanCape Town Chess ClubNA Leon de Jager739346816
CAVP RELÁMPAGO DE LOS MARTES 2018-04-24(Se juega t2018/04/242018/04/24Claudio SosaCAVP CLUB DE AJEDREZ DE VILLA DEL PARQUEClaudio SosaClaudio Sosa58349163
Chess Weekly Match2018/04/242018/04/24Maghsoodloo AliChess Board of GorganTavana Maryam620348840
Club Argentino de Ajedrez - Torneo Sub-2300 Martes2018/04/242018/04/24Dr. Paz, MarioSub-Comision de torneos - Club Argentino de AjedrezAF Juan Durán931349162
CONADEMS PUEBLA VARONIL2018/04/242018/04/24AN PIO ARNOLDO HERRERA GARCIA432349286
Cugerčić 8 - I i II razred i predškolciNiš, OŠ Duš2018/04/242018/04/24Krstic Aca JovanSK Car KonstantinKrstic Aca Jovan718348816
ELO a RAM . 49° Abierto Internacional CIUDAD DE MA2018/04/242018/04/24German Bruno De la Cruz (134732)FMA - Federacion Marplatense de AjedrezAI/OI Leandro Plotinsky (106542)9183348206
Esc 288 Antonio Esteban Aguero Secundaria2018/04/242018/04/24Gabriel VidesULPClaudia BazzaniClaudia Bazzani412346318
Halleiner Schnellschachturnier 2018 - Staffel 42018/04/242018/04/24Edmund Reithofer1. Halleiner SchachklubRS Gottfried HerbstRS Edmund Reithofer510332813
Hatsun - Idhayam 4th SCS Rating Tournament Sivakas2018/04/212018/04/24Narendran KamakSivakasi Chess SparklersIA Rathinam Anantharam (25016148)FA Sathiesh GG (46656987) - Dy. Chief Arbiter, FA Selva Manikandan S (25027042), FA Swaminathan A (25068628), NA Karpagavalli T (25631179), NA Arumugam P (25745271), NA Uma Maheswaran P (5075050), NA Manimozhi Nangai B (25631160)8287348207
I Torneio Classes B e C do NXN - 20182018/03/272018/04/24José Costa FernandesMilton OkamuraJosé Costa Fernandes510342652
I Torneo Intersemilleros de Manizales - Villamaria2018/04/162018/04/24Dr. Guillermo DAbraccio KrentzenDr. Guillermo DAbraccio Krentzen - Liga Caldense de AjedrezAN Alejandro Gonzalez ID.4428005756345752
IBP-QC All Lawyers Chess Tournament2018/04/242018/04/24Atty. Jose Eduardo GeniloINTEGRATED BAR OF THE PHILIPPINESFNA Alexander DinoyFNA Alfredo Chay512354944
Jamtland/Harjedalen DM-blixt 2018Deltävling 12018/04/242018/04/24Sven-Olof AnderssonJHSFHenrik Johansson713349120
JCC Club Swiss 20182018/04/242018/04/24Clive MthunziJHB Central Chess ClubClive Mthunzi514348959
JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2018- AJEDR2018/04/242018/04/24LIC. JOSE LUIS ALVARES NEYRAMINEDU- UGEL HUANCAYOAN FIDEL UNTIVEROS PALACIOSJOSE LUIS CONTRERAS ANCALLA631349126
JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2018- AJEDR2018/04/242018/04/24LIC. JOSE LUIS ALVARES NEYRAMINEDU- UGEL HUANCAYOAN FIDEL UNTIVEROS PALACIOSJOSE LUIS CONTRERAS ANCALLA59349292
JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2018- AJEDR2018/04/242018/04/24LIC. JOSE LUIS ALVARES NEYRAMINEDU- UGEL HUANCAYOAN FIDEL UNTIVEROS PALACIOSJOSE LUIS CONTRERAS ANCALLA510349289
JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2018- AJEDR2018/04/242018/04/24LIC. JOSE LUIS ALVARES NEYRAMINEDU- UGEL HUANCAYOAN FIDEL UNTIVEROS PALACIOSJOSE LUIS CONTRERAS ANCALLA58349287
JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2018- AJEDR2018/04/242018/04/24LIC. JOSE LUIS ALVARES NEYRAMINEDU- UGEL HUANCAYOAN FIDEL UNTIVEROS PALACIOSJOSE LUIS CONTRERAS ANCALLA513349291
JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2018- AJEDR2018/04/242018/04/24LIC. JOSE LUIS ALVARES NEYRAMINEDU- UGEL HUANCAYOAN FIDEL UNTIVEROS PALACIOSJOSE LUIS CONTRERAS ANCALLA625349122
KAISSA CAFE BLITZ 2552018/04/242018/04/24Kolivas PetsosPanelliniosLibertou Mirsini (4226046)Pagali Marianna (4214250)714349125
KEJOHANAN CATUR MSSD KUBANG PASU 2018 ( U 15 L)2018/04/242018/04/24EN. SHAHNAZ NORDINPPD KUBANG PASUEN SAIFUL NIZAM ABU BAKAR757349051
KEJOHANAN CATUR MSSD KUBANG PASU 2018 ( U 15 P)2018/04/242018/04/24EN. SHAHNAZ NORDINPPD KUBANG PASUEN SAIFUL NIZAM ABU BAKAR634349052
KEJOHANAN CATUR MSSD KUBANG PASU 2018 ( U 18 L)2018/04/242018/04/24EN. SHAHNAZ NORDINPPD KUBANG PASUEN SAIFUL NIZAM ABU BAKAR761349050
KEJOHANAN CATUR MSSD KUBANG PASU 2018 ( U 18 P)2018/04/242018/04/24EN. SHAHNAZ NORDINPPD KUBANG PASUEN SAIFUL NIZAM ABU BAKAR632349038
Kvemo Kartli Championship-U18 (2018)2018/04/182018/04/24Tikurishvili DavidKvemo Kartli Regional Chess FederationCA FA Bibilashvili LaliDCA NA Bibilashvili Liana918347499
Kyiv Championship for men and women - 20182018/04/142018/04/24Kuftirev PavloChess Federation of KyivPepa Yurij (UKR), FA /14136422/Sedliar Jurij (UKR), IA /14120410/948346352
Le Blitz Du Mardi2018/04/242018/04/24CEonstantineNesla Adnane (7900341)516349134
Majorna Snabb nr 52018/04/242018/04/24Majornas SSBo S Berg64349143
MARIAPPAN NADAR MEMORIAL INTERNATIONAL FIDE RATING2018/04/212018/04/24Mrs. S. SRIDEVI SENTHIL KUMAR,TAANYA KAAVYA SCHOOL OF SPORTS, SOUTH INDIA, TAMIL NADU, CHENNAI.Sriman V.S IA (25638530)Senthil Kumar MR FA(5064341),Bhamaa.G FA(35012401),Visalakshi M FA(25036165),Valliammai R.M NA(25638530),Anusuya S NA(25036181),Sathish P NA(25682326),Ramesh Sankaran NA(25662155),Premakumari T NA(25926160), Visalakshi S NA(25036084), Senthil Kumar V NA(45016771), Sivaranjani S NA(35055690), Kavya S NA(5065410)8562348160
MARIAPPAN NADAR MEMORIAL INTERNATIONAL FIDE RATING2018/04/212018/04/24Mrs. S. SRIDEVI SENTHIL KUMAR,TAANYA KAAVYA SCHOOL OF SPORTS, SOUTH INDIA, TAMIL NADU, CHENNAI.V. SRIMAN, International ArbiterMrs. BAMA GOPALAKRISHNAN0298344021
Oddílový přebor TJ KRALUPY 20182017/10/262018/04/24Seiner FrantišekTJ KralupyPopelka PavelŠperlich Antonín917350430
Olympaid Selection 20182018/04/212018/04/24Ram Kishor Singh 12315257Nepal Chess AssociationRam Kishor Singh 12315257Rashma Maharjan78348234
Olympaid Selection-2018 Woman2018/04/212018/04/24NA Ram Kishor SinghNeapl Chess AssociationNA Ram KIshor SinghNA Rashma Maharjan78348244
Otevřený dubnový turnaj v rapid šachu2018/04/242018/04/24Rostislav VašíkŠK Černý střelecRadim VašíkRostislav Vašík68349034
PŠL_2018_4. turnaj2018/04/242018/04/24Ing Karel Virgleroddíl šachů SK ProstějovIng Karel VirglerIng Karel Virgler78349128
Šachový turnaj o pohár rektora STU 20182018/04/242018/04/24Tomas DanadaSlovenská technická univerzitaFA Tomas Danada 1491936278348952
Samara chess championship 2018 STD2018/04/032018/04/24Gradinar, Peter, 24165409Domchenkova, Anastasia, 4131835950351162
Schach bei FreundenPaar - Blitzturnier - Serie Vor2018/04/242018/04/24IO ÖM Mag. (FH) René Schwab, IO Kaweh KristofSchachclub DonaustadtIS Kaweh Kristof1011344478
Sri Siddi Vinayaka Chess Academy Kundapura Summer2018/04/242018/04/24Sri Siddi Vinayaka Chess Academy KundapuraBabu J Poojary414349027
Sri Siddi Vinayaka Chess Academy Kundapura Summer2018/04/242018/04/24Sri Siddi Vinayaka Chess Academy KundapuraBabu J Poojary413349028
Tehran Rapid 4 ordibehesht 13972018/04/242018/04/24Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Nima (IRI) 42505712512349103
Torneo Clasificactorio Colegio Instituto Americano2018/04/242018/04/24Prof. Mauricio Colque AyaviriClub de Ajedrez ANBA-COCHABAMBA y Colegio Instituto AmericanoProf. Rossyzela Martinez410349158
Torneo Clasificactorio Colegio Instituto Americano2018/04/242018/04/24Prof. Mauricio Colque AyaviriClub de Ajedrez ANBA-COCHABAMBA y Colegio Instituto AmericanoProf. Rossyzela Martinez413349159
Torneo Infantil San PedroVI Circuito Infantil de M2018/04/242018/04/24Delegación Malagueña de AjedrezAF(2224690) Francisco Jesús Pareja López630349094
Torneo Interescolar Ies Delgado Hernández2018/04/242018/04/24Alejandro Maraver AlmentaIes Delgado HernándezCarlos Roberto Ruiz de Toro789348969
Torneo17 Activo Ludika 201804242018/04/242018/04/24Club LudikaAF Jose SarmientoAF Francisco Montana69348931
Ümummilli lider H.Əliyevin anadan olmasının 95 ill2018/04/242018/04/24Hüseynov RahibYAP Ucar rayon təşkilatıƏliyarova VüsaləAllahverdiyeva Nərgiz,Mikayılova Sveta,Hüseynli Nuranə9100349214
VII BLITZ ADAG 20182018/04/242018/04/24LUIS PEDRO MENDEZASOCIACION DE AJEDREZ DE GUATEMALAJuan José QuintanaHenry Cabrera927349170
Vilniaus Šachmatų klubo Žaibo turnyras 2018-04-242018/04/242018/04/24Pemkus ArunasVilnius Chess ClubŽilvinas Ežerinskis1127349129
XIX Circuito Xadrez CLDE OESTE/Esc Frei Estevão Ma2018/04/242018/04/24José Cavadas e Desidério PiresADEXOESTE; Esc. Frei Estevão MartinsDuarte Silva e váriosVários666347868
XIX Circuito Xadrez CLDE OESTE/Esc Frei Estevão Ma2018/04/242018/04/24José Cavadas e Desidério PiresADEXOESTE; Esc. Frei Estevão MartinsDuarte Silva e váriosVários619347869
XIX Circuito Xadrez CLDE OESTE/Esc Frei Estevão Ma2018/04/242018/04/24José Cavadas e Desidério PiresADEXOESTE; Esc. Frei Estevão MartinsDuarte Silva e váriosVários67347870
ZŠS Brzopotezni turnir 14 20182018/04/242018/04/24Krešimir PodravecZŠSVid Brzica920349113
ИЗБОРНИ ТУРНИР2018/04/102018/04/24Горан СтанимировићДом ученика ЈагодинаИА Бобан Милојевић56345871
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/272018/04/24Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910335870
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/272018/04/24Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910335871
Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехин2018/02/272018/04/24Румянцев С.А. (РШФ ID: 10945)СКЦ им. А.А. АлехинаПлешков А.А (РШФ ID: 43529)Тимофеев И.О. (РШФ ID: 24633)910335882
Мемориал Улана Чолпонбаева2018/04/242018/04/24Иссык-Кульская шахматная федерация13800957Toktokozhoev, Azamat950349101
НШЛ №222018/04/242018/04/24Кузнецов М.В.Вихарев А.М.920349100
Першість КМДШ 20182018/04/242018/04/24Бібо І.О.КМДШРомашов А.В.Кравець І.Ю., Сидоряк В.І.542349041
Чемпионат городского округа Самара по шахматам в 22018/04/032018/04/24Градинарь П.В., 24165409Домченкова А.С., 4131835950342760
Чемпионат России 2018 по быстрым шахматам среди му2018/04/232018/04/24РШФ, Федерация шахмат (Спорт слепых)Прудников АнатолийРозанов Михаил929348726
مسابقه مدارس دبیرستان استان البرز پسران2018/04/242018/04/24Mojtaba,MalekiNastaran,chobbor726349194
LETNJI GRAN PRI BLIC, broj 20 - 23.04.20182018/04/232018/04/23N Š K i Društvo ljubitelja cugeraObradović Milorad1117349054
10 YAŞ ALTI2018/04/222018/04/23SAVAŞ CANSEVERGENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ-TSF YOZGAT İL TEMSİLCİLİĞİSAVAŞ CANSEVERBURHAN ARIK,MUSTAFA KAYA,MUSTAFA ÇAVDARCI,MESUT AÇIKGÖZ633352762
23 NİSAN İLKOKUL2018/04/102018/04/23MUSTAFA HOCASERDAL SEVİMLİ MUHARREM AYGÜN58345694
57. EVU MEISTERSCHAFT 2018Gruppe A2018/04/232018/04/23Schurian EwaldKelag KärntenHelmut Löscher321357824
57. EVU MEISTERSCHAFT 2018Gruppe B2018/04/232018/04/23Schurian EwaldKelagHelmut Löscher324357834
8th Dhamso International Chess Festival 20182018/04/192018/04/23IA Malith Akalanka (9923977)Dharmasoka College Old Boys' Chess AssociationIA Thiwanka Tissera (9901175)Deputy Chief Arbiter : IA Malith Akalanka (9923977), Arbiter : FA Sanjula Ravinath (9910140), FA W S Gunasinghe (9921427), FA Pavithra Athukorala (9920625), FA Sajeevi Sugathadasa (9937030)9379344231
A KATEGORİSİ23 NİSAN SATRANÇ TURNUVASI2018/04/212018/04/23Önder Zafer FAZLAOrdu Satranç İl TemsilciliğiMerih YÜCEBurak USLU Tayyar TEMİZEL İrfan Kani ŞENSOY Özal ÖZDEN727347280
Absoluto CTL 20182018/04/202018/04/23Gutierrez Doncel, Jose JavierVelasco Palmero, RosaFerrer Escudero, Francisco Jose779345414
ACC Spring Thaw Swiss Top Section2018/03/192018/04/23Annex Chess ClubMarcus Wilker525340973
ACC Spring Thaw Swiss U14002018/03/192018/04/23Annex Chess ClubMarcus Wilker520340974
AÇIK2018/04/222018/04/23SAVAŞ CANSEVERGENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜSAVAŞ CANSEVERBURHAN ARIK,MUSTAFA KAYA,MUSTAFA ÇAVDARCI,AYHAN GÜNEŞ520352761
AP State Blitz Open Chess Championship 23-04- 20182018/04/232018/04/23Venkata Kumar G, FA744348887
AP State Rapid Open Chess Championship 22-23 April2018/04/222018/04/23Aneesh DarbhariYSR District Chess AssociationVenkata Kumar G, FA758348584
B- KATEGORİSİ23 NİSAN SATRANÇ TURNUVASI2018/04/212018/04/23Önder Zafer FAZLAOrdu Satranç İl TemsilciliğiMerih YÜCEBurak USLU Tayyar TEMİZEL İrfan Kani ŞENSOY Özal ÖZDEN7154347281
Campeonato Provincial Individual de Ajedrez Relámp2018/04/232018/04/23Federación Aragonesa de Ajedrez, Ayuntamiento BinacedKevin Rodriguez980346516
Campeonato Provincial por Equipos de Ajedrez Relám2018/04/232018/04/23Federación Aragonesa de Ajedrez y Ayuntamiento BinacedKevin Rodriguez681346635
Campeonato Uruguayo sub 20 Absoluto y Femenino 2012018/04/212018/04/23Ent. Gustavo RivasEscuela de Ajedrez Los Orientales - Nueva HelveciaIA Jorge Bermudez635345718
Catur Cepat COMPOR CUP 1 2018 DEPOK2018/04/232018/04/23Benteng Pesona Chess Club7122348578
CHEQUEO OLIMPICO FEMENINO 2018Ranking Final2018/04/182018/04/23A. I. Geber Diaz 2053969O.I. Fidel Gonzalez 3901351A. F. Valentino Martis 7500254Fidel Gonzalez 3901351, Ramon Zambrano 3903087106347426
CHEQUEO OLIMPICO MASCULINO 2018Ranking Final2018/04/182018/04/23A. I. Geber Diaz 2053969O.I. Fidel Gonzalez 3901351A. F. Valentino Martis 7500254Fidel Gonzalez 3901351, Ramon Zambrano 3903087106347425
Državno prvenstvo ŠSD Republike Hrvatske 2017./2012018/04/232018/04/23Ivan DujićHrvatski školski sportski savezVlado Karagić, FAZlatko Rožić, FA529348377
Državno prvenstvo ŠSD Republike Hrvatske 2017./2012018/04/232018/04/23Ivan DujićHrvatski školski sportski savezVlado Karagić, FAZlatko Rožić, FA530348376
Festival Equipos La Bañeza 20182018/04/232018/04/23Santiago AlonsoC. D. Ajedrez La BañezaJosé M. SanzoJuan Millan, Santiago Alonso748349196
HKCFL Spring Rapid 20182018/04/092018/04/23IO Kwai Keong Chan 6000991Hong Kong Chess Federation LimitedNA Ka Hung Cheung 6002765933343773
I Grand Prix escolar por equipos de Aragon- Cuarto2018/04/232018/04/23Diego del ReyRamiro Zambrana Petisme642348498
I Grand Prix escolar por equipos de Aragon- Cuarto2018/04/232018/04/23Diego del ReyRamiro Zambrana Petisme678348502
KARNATAKA STATE LEVEL FLOODLIGHT RAPID CHESS TOURN2018/04/232018/04/23Naresh BGurukula Public School, Bhandya Educational Trust, KundapuraIA Vasanth BH879348573
KARNATAKA STATE LEVEL FLOODLIGHT RAPID CHESS TOURN2018/04/232018/04/23Naresh BGurukula Public School, Bhandya Educational Trust, KundapuraIA Vasanth BH514348570
KARNATAKA STATE LEVEL FLOODLIGHT RAPID CHESS TOURN2018/04/232018/04/23Naresh BGurukula Public School, Bhandya Educational Trust, KundapuraIA Vasanth BH517348571
KARNATAKA STATE LEVEL FLOODLIGHT RAPID CHESS TOURN2018/04/232018/04/23Naresh BGurukula Public School, Bhandya Educational Trust, KundapuraIA Vasanth BH756348568
KARNATAKA STATE LEVEL FLOODLIGHT RAPID CHESS TOURN2018/04/232018/04/23Naresh BGurukula Public School, Bhandya Educational Trust, KundapuraIA Vasanth BH526348572
KARNATAKA STATE LEVEL FLOODLIGHT RAPID CHESS TOURN2018/04/232018/04/23Naresh BGurukula Public School, Bhandya Educational Trust, KundapuraIA Vasanth BH523348569
KEJOHANAN CATUR MSSD KUALA KANGSAR 2018 (L 12)2018/04/232018/04/23TUAN HAJI SYUKRIPPD KUALA KANGSARABU BAKAR MARTIN7180348889
KEJOHANAN CATUR MSSD KUALA KANGSAR 2018 (P 12)2018/04/232018/04/23TUAN HAJI SYUKRIPPD KUALA KANGSARABU BAKAR MARTIN784348890
KEJOHANAN CATUR MSSD KUBANG PASU 2018 ( U 12 L)2018/04/232018/04/23EN. SHAHNAZ NORDINPPD KUBANG PASUEN SAIFUL NIZAM ABU BAKAR8119348864
KEJOHANAN CATUR MSSD KUBANG PASU 2018 ( U 12 P)2018/04/232018/04/23EN. SHAHNAZ NORDINPPD KUBANG PASUEN SAIFUL NIZAM ABU BAKAR750348867
Liga mládeže v šachu Mladé Boleslavi 10.turnajXIV.2018/04/232018/04/23David UlrichTJ Auto Škoda Mladá Boleslav, 1.PTS Táborník, 6.ZŠ, Šachklub města DobroviceDavid UlrichDavid Ulrich56349139
Mp State selection chess Championship 2018-19 U-132018/04/212018/04/23Mr.Amit Soni (Chess Coach),Satpuda Valley Public School,BetulBetul District Chess Association ,BetulFA,Yashpal Arora416348212
Mp State selection chess Championship 2018-19 U-132018/04/212018/04/23Mr.Amit Soni (Chess Coach) ,Satpuda Valley Public School,BetulBetul District Chess Association ,BetulFA,Yashpal Arora644348210
PACO CANDEL 1r i 2n2018/01/122018/04/23HELENA LOPEZESCOLA ESCACS DE BARCELONAHELENA LOPEZ1313339068
PRIMER TORNEO IRT "LOS MEJORES DE HUANCAYO"2018/04/202018/04/23AN FIDEL UNTIVEROS PALACIOS 3838404CLUB DE AJEDREZ WANKAAN FIDEL UNTIVEROS PALACIOS 3838404916347372
ŞAH-MAT 23 NİSAN SATRANÇ TURNUVASI 2010 DOĞUMLULAR2018/04/232018/04/23AYŞE TOLGARAHMET TÜRELLERAHMET TÜRELLERAYŞE TOLGAR DAMLA BOŞNAK SERAH MENTEŞE519348850
Seriál šachových turnajů pro děti a mládež Vyškov2018/04/232018/04/23Slepánek JanSportovní klub Vyškov ve spolupráci s MKS VyškovSlepánková RadkaVémola Stanislav514348919
Smt Hemalata Narhar Parkhi Memorial Nagpur Distric2018/04/212018/04/23Shriniwas ParkhiPravin Pantawane, FAUmesh Panbude, SNA624348172
Smt Hemalata Narhar Parkhi Memorial Nagpur Distric2018/04/212018/04/23Shriniwas ParkhiPravin Pantawane, FA864347824
Tehran Blitz 3 Ordibehesht 1397 under 20002018/04/232018/04/23Moslehi, Seyed Abdollah (IRI) IAMoslehi, Seyed Abdollah (IRI)918348927
Temelli Açık 23 Nisan 201182018/04/232018/04/23Salih YıldırımSinan NuhoğluYüksel BilginVeysal Meyvacı720348957
TORNEIO PONTA LAGOA DE XADREZ RÁPIDO2018/04/162018/04/23ANNA PAULA SCHAFRANSKICLUBE PONTA LAGOAAA IRIK DANILO kUFF -1032 / A.L RICARDOA.L GABRIEL MARQUES737347199
Блиц турнир ЭНП-1, ЭНП-2. Школа Карпова2018/04/232018/04/23Василевич И.А.Кузнецов М.В.632348894
День Победы2018/04/232018/04/23Совет ветерановПершин740336249
Кубок МБОУ ДО ДЮСШ №7_2018_32018/04/142018/04/23Рубанова ЕленаМБОУ ДО ДЮСШ №7Фомиченко Эдуард928346510
ОЛОН УЛСЫН ИХ МАСТЕР, МОНГОЛ УЛСЫН 4 УДААГИЙН АВАР2018/04/202018/04/23Монголын Шатрын Холбоо, Өвөрхангай аймгийн ЗДТГ, БТСГазар, Шатрын холбооЧ.Мөнхбат ОУШХМ, УШБ.Цэнгүүн УШ, Н.Сэрчинбал929347936
ОЛОН УЛСЫН ИХ МАСТЕР, МОНГОЛ УЛСЫН 4 УДААГИЙН АВАР2018/04/202018/04/23Монголын Шатрын Холбоо, Өвөрхангай аймгийн ЗДТГ, БТСГазар, Шатрын холбооЧ.Мөнхбат ОУШХМ, УШБ.Цэнгүүн УШ, Б.Цог-Очир УШ9127347937
Турнир по быстрым шахматам в Щемиловском 23 апреля2018/04/232018/04/23ЦФКиС ЦАОЖуков Вадим727348865
ХIХ Варненска Универсиада 2018г. по шах2018/04/232018/04/23Красен НиколовОбщина Варна, Данчо Илиев 052-820812Красен Николовинж. Магдалена Маждракова тел:0899399199718348886
Чемпіонат школи Пасік-Зубрицьких2018/04/232018/04/23Губка Роман БогдановичДЮСШ "Тризуб Плюс"Матвійчук Богдан Андрійович840348895
مسابقه شطرنج مدارس ابتدایی استان البرزپسران2018/04/232018/04/23Kodamoradi,AMojtaba,MalekiNastaran,Choubbor734349057
Bakı 4№li İOEUGİŞMdə "Tempo Turnir"2018/04/222018/04/22Huseynov Elvin Bakı 4№li İOEUGİŞMFA Abdullayev Elshad720338821
KIEV CHESS CENTER (Rapid, 2018-04-22)2018/04/222018/04/22Koval Oleg (UKR) /14140870/KIEV CHESS CENTERPepa Yurij (UKR), FA /14136422/Sedliar Jurij (UKR), IA /14120410/930348490
"Gram Swaraj Abhiyaan " Tiswadi Taluka U-15 Open C2018/04/222018/04/22Mr Mariano De AraujoSanta Cruz Village Panchayat, Tiswadi GoaArvind MhamalBalakrishnan V, Mrs Sarika Chopdekar642348401
"Елагинский рапид"2018/04/222018/04/22Grinblat, Artemiy (14135272)Kuzmin, Egor (24101737)653348601
"Купата на Bulgaria Mall" XX- 22.04.20182018/04/222018/04/22Desislava MihaylovaBulgaria Mall, Chess Club ELIT, Bulgarian Chess Federation 1928IA Veneta PETKOVA, ID 2908573IA Hristo VELCHEV765345463
"Оюуны Тамир-2018" 8-9 насны Охид2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван Тамир дунд сургуульFA Б.НямдавааWIM У.Лхамсүрэн, Г.Оюунсүрэн737348177
"Оюуны Тамир-2018" 8-9 насны Хөвгүүд2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван Тамир дунд сургуульFA Б.НямдавааWIM У.Лхамсүрэн, Б.Энхбат, Б.Ганбаяр872348178
"Оюуны Тамир-2018" 10-11 нас Хөвгүүд2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван Тамир дунд сургуульFA Б.Нямдаваа752348180
"Оюуны Тамир-2018" 10-11 насны Охид2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван Тамир дунд сургуульFA Б.НямдавааWIM У.Лхамсүрэн, О.Лхагвасүрэн730348179
"Оюуны Тамир-2018" 12-13 нас Хөвгүүд2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван тамир дунд сургуульFA Б.НямдавааWIM У.Лхамсүрэн, Ш,Жавхлантөгс, Х.Баяр-Арвижих730348173
"Оюуны тамир-2018" 12-17 насны Охид2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван Тамир дунд сургуульFA Б.Нямдаваа512348181
"Оюуны Тамир-2018" 14-17 нас Хөвгүүд2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван Тамир дунд сургуульFA Б.НямдавааWIM У.Лхамсүрэн, В.Баярцэнгэл715348182
"Оюуны Тамир-2018" 7 хүртэлх насны Охид2018/04/212018/04/22Э.СодгэрэлГурван Тамир дунд сургуульFA Б.НямдавааУШ Г.Батт?вшин, WIM У.Лхамсүрэн, Ж.Норовсүрэн730348174
"Оюуны Тамир-2018" 7 хүртэлх насны Хөвгүүд2018/04/212018/04/22Э.СОДГЭРЭЛГУРВАН ТАМИР ДУНД СУРГУУЛЬFA Б.НЯМДАВААУШ Ч.Баттүвшин, WIM У.Лхамсүрэн870348175
...2018/04/222018/04/22725349453
`Invitation ICE Challenge Under 1600 Serie 22018/04/212018/04/22NA Kamaruzaman, Norazwan (5709237)Umezaki Trading & INSTITUTE for CHESS EXCELLENCEIA Long, Peter (5700051)NA Mohd Tamil, Emran(393200060),NA Nur Sharina Husna(5728959) NA Ariff, Syawal Aqmar Shahrir(5712050),NA Kamaruzaman, Norazwan (5709237)874342703
1. liga mládeže 2017-2018, skupina B2017/10/072018/04/22Jiří KalužnýKM ŠSČRJan Paukert11200303737
1. liga mládeže C 17/182017/10/072018/04/22Jiří KalužnýŠSČRIvan Kopal11164306769
1. liga mládeže D 17/182017/10/072018/04/22Miroslav HurtaKomise mládeže Šachového svazu České republikyMiroslav Hurta11181294070
1.liga mládeže A 17/182017/10/072018/04/22Jiří KalužnýKM ŠSČRMartin Vašíček11180306214
10th Khanzad Classic Chess Championship(2018)2018/04/182018/04/22Dlzar Hama Salih Qader (IRQ)IA Kaveh Khalili (IRI) (12535486)Amer Ahmed Dhiab(4808320),Diyar Hama Salih Qader(4806441)952347470
10ο Νεανικό rapid 22/4 στην ΠΣ Περιστερίου2018/04/222018/04/22IA Mihailidis Anastasios (4205588)ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥFA Sidiropoulos Leonidas511348702
11-летие ШШС "Подрастающее поколение". БлицТурнир2018/04/222018/04/22Махтумов М.М,Махтумов М.М. Севостьянов Р.С.Севостьянов Р.С.Махтумов М.М. Вихарев А.М. Комляков В.И.1130348784
11-летие ШШС "Подрастающее поколение". БлицТурнир2018/04/222018/04/22Махтумов М.М.Махтумов М.М. Севостьянов Р.С.Севостьянов Р.С.Махтумов М.М. Вихарев А.М.727348788
11-летие ШШС "Подрастающее Поколение". БлицТурнир2018/04/222018/04/22Севостьянов Р.С.Севостьянов Р.С. Махтумов М.М.Севостьянов Р.С.Махтумов М.М. Севостьянов Р.С.518349133
11-летие ШШС Подрастающее поколение. БлицТурнир С.2018/04/222018/04/22Махтумов М.М.Махтумов М.М. Севостьянов Р.С.Севостьянов Р.С.Махтумов М.М. Вихарев А.М. Комляков В.И.1136348921
139° TORNEO OPEN MALL ARAUCO ESTACION (Inscripcion2018/04/222018/04/22Nicolas Gutierrez Gomez535348761
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού522348603
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού536348604
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού542348605
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού515348609
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού535348606
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού523348607
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού517348602
13o Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νέας Φιλαδέλφειας- Νέ2018/04/222018/04/22ΣΚ ΟΜ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ - ΔΗΜΟΣ Ν,ΦΙΛ/ΦΕΙΑΣ-Ν ΧΑΛ/ΝΑΣΜυρσίνη Λυμπερτού513348608
17o NEANIKO RAPID KALLITHEAS2018/04/222018/04/22Stefanidi Maria-AnnaSkakistikos Omilos KallitheasNA Koukidis Nikolaos (4215214)NA Tsouba Maria (4231643)55347188
18° TORNEO DE AJEDREZ ABRAHAM LICONL2018/04/222018/04/22HERNANDO RODRIIGUEZ DUEÑASJAC ABRAHAM LINCONLAF JOSE SARMIENTO532348548
1er BLITZ ADASUR - CATEGORIA LIBRE22 ABRIL 20182018/04/222018/04/22GIANCARLO ESPEZUAADASURAF GIANCARLO ESPEZUAROCIO BOZA - MIGUEL RODRIGUEZ744348821
1er. Torneo Femenil 2018Realzando el Ajedrez2018/04/212018/04/22Luz Gabriela RomoLiga Municipal de AjedrezAO Pedro ZambranoProf. Jose Manuel Juarez513345932
1er. Torneo Juvenil e Infantil 2018Realzando el Aj2018/04/212018/04/22Heber RamirezLiga Municipal de AjedrezAO Pedro ZambranoProf. Jose Manuel Juarez537345928
1o TOURNOYA P.K. I.M.G.A. MOIRWN2018/04/222018/04/22Vardakis StylianosOFI CHESSVardakis StylianosTampakaki Mairi524348704
1st ARMS International Rapid FIDE Rating Tournamen2018/04/212018/04/22Mr. Abhijit JoshiJoshi Chess Academy & Kalyan Taluka Buddhibal SansthaIA Tandel Dr. Deepak (5054192)IA Swapnil Bansod (25017993) Dy. Chief, IA Salim Gulab Shaikh (25075420), FA Gourav Kumar Ray (25708651), FA Mohit Ladhe (25056743), FA Abhijit Joshi (5026091), SNA Sawant Akshay (5011078), IA Anurag Singh (25096826)9447331787
1st IA ROLANDO YUTUC's Cup - PCCOnine CHESS Challe2018/04/222018/04/22IA Rolando YutucPINOY CHESSCLUB ONLINENA Noel C. Morales684348030
2 этап Гран-при Ростовской области по быстрым шахм2018/04/222018/04/22Поляков В.Т.ОСОО ФШРОТерехин В.А.Абрамова И.Н.876348690
2° IRT Sub 2200 Ciudad GENERAL LA MADRID 2018 - 3°2018/04/202018/04/22Jeronimo FERREYRAJeronimo FERREYRA y COMISIÓN de PADRESAI OI Marcelo Mariano HERMIDADavid CORONEL743342931
2° Torneo di Scacchi Santa Flavia - Rapid Fide2018/04/222018/04/22FA Arnetta Benedetto Piero (FID 876917)ASD Chessmate AcademyFA Arnetta Benedetto Piero (FID 876917)747346986
2017-2018 EREĞLİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCU2018/04/212018/04/22Zonguldak GHSİM, TSF Zonguldak İl Temsilciliğiİskender HATİPMustafa ALTINTAŞ, Yunus Emre AKKOYUN, Mehmet DÜNDAR, Erdal AYVAZ, Arda KAYRAN, Hüseyin ÇAKLI660348283
2017-2018 EREĞLİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCU2018/04/212018/04/22Zonguldak GHSİM, TSF Zonguldak İl Temsilciliğiİskender HATİPMustafa ALTINTAŞ, Yunus Emre AKKOYUN, Mehmet DÜNDAR, Erdal AYVAZ, Arda KAYRAN, Hüseyin ÇAKLI538348285
2017-2018 EREĞLİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCU2018/04/212018/04/22Zonguldak GHSİM, TSF Zonguldak İl Temsilciliğiİskender HATİPMustafa ALTINTAŞ, Yunus Emre AKKOYUN, Mehmet DÜNDAR, Erdal AYVAZ, Arda KAYRAN, Hüseyin ÇAKLI513348286
2017-2018 EREĞLİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCU2018/04/212018/04/22Zonguldak GHSİM, TSF Zonguldak İl Temsilciliğiİskender HATİPMustafa ALTINTAŞ, Yunus Emre AKKOYUN, Mehmet DÜNDAR, Erdal AYVAZ, Arda KAYRAN, Hüseyin ÇAKLI652348282
2017-2018 TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ ŞAMPİYONASIMUŞ2018/04/212018/04/22Kasım DEMİRÇİNTürkiye Satranç Federasyonu & Muş Satranç İl TemsilciliğiMustafa UYARMahmut ŞAHİN, FARUK OFLAZ651349181
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Volkan Dereli,Ali Günay,Osman Acar,Hidayet Oktay,Doğa İmamoğlu7109347856
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Volkan Dereli,Ali Günay,Osman Acar,Hidayet Oktay,Doğa İmamoğlu774347857
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Semra Can,Arif Ekici,Hatice Tekşut770347858
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Semra Can,Arif Ekici,Hatice Tekşut726347859
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Semra Can,Arif Ekici,Hatice Tekşut735347861
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,521347862
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Veli Özkaya,Azime Ataşoğlu,Yaşar Küçükbaşkan,Naciye Damla Özkaya,Umut Çekiçoğlu,Mehmet Oral,Cansu Çetin,Elvan Şahin,Soner Kahya8179347847
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Veli Özkaya,Azime Ataşoğlu,Yaşar Küçükbaşkan,Naciye Damla Özkaya,Umut Çekiçoğlu,Mehmet Oral,Cansu Çetin,Elvan Şahin,Soner Kahya796347848
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Veli Özkaya,Azime Ataşoğlu,Yaşar Küçükbaşkan,Naciye Damla Özkaya,Umut Çekiçoğlu,Mehmet Oral,Cansu Çetin,Elvan Şahin,Soner Kahya644349082
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Ünsal Köse,Selda Seçkin,Solmaz Uranlı,Nasuf Koyak,Muharrem Küçükbaşkan,Sülyman Hoda,Musa İleritürk,Hasan Gümüş,Seda Siri,Gürbüz Sarsılmaz,Yosun Doruk İmamoğlu,Arif Keskin8267347849
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Ünsal Köse,Selda Seçkin,Solmaz Uranlı,Nasuf Koyak,Muharrem Küçükbaşkan,Sülyman Hoda,Musa İleritürk,Hasan Gümüş,Seda Siri,Gürbüz Sarsılmaz,Yosun Doruk İmamoğlu,Arif Keskin8202347850
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Çemal Kılıç,Ceyhan Narin Demir,Selçuk Çetin,Adil Yüksel,İlal Sezin Sarıyar,Hüseyin Taş,Şinasi Doruk Şahin8228347853
2018 ANTALYA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BA2018/04/212018/04/22Osman AkdoğanGHSİM-TSF ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİGürel KulleşŞükrü Acar,Fikret Öz,Hasan Akca,Tuğba Bozbey,Serkan Çakır,Çemal Kılıç,Ceyhan Narin Demir,Selçuk Çetin,Adil Yüksel,İlal Sezin Sarıyar,Hüseyin Taş,Şinasi Doruk Şahin8132347854
2018 Nilüfer İlçe Satranç Birinciliği2018/04/212018/04/22IA İsmail ÇALIŞKAN (6301258), NA Sedat SARMAN (6386890)Bursa Nilüfer İlçe Satranç BirinciliğiÖzlem BORA (44525699)Esra KAYRAK (44597177), Şener AKPINAR, Yunus Emre AKBAL (44567227)624347756
2018 ÖZEL ISPARTA AEK KOLEJİ 23 NİSAN SATRANÇ TURN2018/04/212018/04/22ŞENER ÇEPELTSF,GSHİM, ISPARTA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ, ISPARTA AEK KOLEJİNA ŞÜKRÜ ŞENERNA GÜRBÜZ İŞ, HAKKI KADİR ÖZBEK, SÜHEYLA KALKAN77348119
2018 ÖZEL ISPARTA AEK KOLEJİ 23 NİSAN SATRANÇ TURN2018/04/212018/04/22ŞENER ÇEPELTSF,GSHİM, ISPARTA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ, ISPARTA AEK KOLEJİNA ŞÜKRÜ ŞENERNA GÜRBÜZ İŞ, HAKKI KADİR ÖZBEK, SÜHEYLA KALKAN529348120
2018 ÖZEL ISPARTA AEK KOLEJİ 23 NİSAN SATRANÇ TURN2018/04/212018/04/22ŞENER ÇEPELTSF,GSHİM, ISPARTA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ, ISPARTA AEK KOLEJİNA ŞÜKRÜ ŞENERNA GÜRBÜZ İŞ, HAKKI KADİR ÖZBEK, SÜHEYLA KALKAN675348121
2018 ÖZEL ISPARTA AEK KOLEJİ 23 NİSAN SATRANÇ TURN2018/04/212018/04/22ŞENER ÇEPELTSF,GSHİM, ISPARTA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ, ISPARTA AEK KOLEJİŞÜKRÜSÜLEYMAN KÜSKÜ,MURAT ATABAY,EMEL AYTAÇ,ENGİN MÜSLİM SEZİŞ, MİNE KİRAZ6138348455
2018-04 - MOESA-ROVEREDO OPEN2018/04/202018/04/22Claudio Boschetti - 1300920Claudio BoschettiClaudio Boschetti - 1300920Giulio Grigioni - 870943510334996
21-22.04.2018 Классика в ШК "Интеллект"2018/04/212018/04/22лп513346881
22.04 Воскресный рапид в ШК "Интеллект"2018/04/222018/04/22Гогаев Б.Ю.ШК "Интеллект"Кретов А.Ю.Рендаков С.Н.59349944
23 NİSAN 2018 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 102018/04/212018/04/22İBRAHİM OKURSOYKÜTAHYA GHSİM, TSF İL TEMSİLCİLİĞİHURUZET ARAYAN METİN AHMET ERHAN, İSMAİL TETİK, FIRAT BAHŞİ645348656
23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI 2004-20052018/04/212018/04/22MEMDUH TURMAKŞANLIURFA GHSİM, 2002 VAKIFLAR İLKOKULU, TSF İL TEMSİLCİLİĞİSALİH POLATAHMET MİDYELİ, GÜLBAHAR SEL OĞUR622348357
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İNEGÖL2018/04/222018/04/22İNEGÖL SATRANÇ İLÇE TEMSİLCİLİĞİÖNDER ŞAHİN652348487
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İNEGÖL2018/04/222018/04/22İNEGÖL SATRANÇ İLÇE TEMSİLCİLİĞİÖNDER ŞAHİN644348486
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İNEGÖL2018/04/222018/04/22İNEGÖL SATRANÇ İLÇE TEMSİLCİLİĞİÖNDER ŞAHİN644348488
23 NİSAN ULUSAL EĞEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22YUSUF ERKAN YENİCEYUSUF ERKAN YENİCEHALİL ÇETİNAHMET TOPRAK-AFİF ÇOBAN-AHMET YILMAZ-GÖKTUĞ ALTUN627348877
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN678347567
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN530347568
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN644347569
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN514347570
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN522347571
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN513347572
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN647347559
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN516347560
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN685347561
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN530347562
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN675347564
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SATRANÇ2018/04/212018/04/22IA YALÇIN GERGEROĞLUADANA GHSİM,SARIÇAM BELEDİYESİ, TSF ADANAMEHMET BAHARÖZGÜR İLHAN634347566
23_NİSAN_ULUSAL_EGEMENLİK_SATRANÇ TURUNUVASI11-122018/04/212018/04/22ERDOĞAN TOZLUERDOĞAN TOZLUHASAN ONATCUMALİ DEMİRBAĞ,AHMET DEDE, HÜSEYİN ŞİMŞEK,MUSTAFA TEKİN, SELMAN ÖZEL, NEZAHAT ÇALIŞ,REFİK CAMCI,ERMAN İYİÇALIŞKAN,ERSOY İNAL, ABDULLAH KOÇ,512348674
23_NİSAN_ULUSAL_EGEMENLİK_SATRANÇ TURUNUVASI11-12_2018/04/212018/04/22ERDOĞAN TOZLUERDOĞAN TOZLUHASAN ONATCUMALİ DEMİRBAĞ,AHMET DEDE, HÜSEYİN ŞİMŞEK,MUSTAFA TEKİN, SELMAN ÖZEL, NEZAHAT ÇALIŞ,REFİK CAMCI,ERMAN İYİÇALIŞKAN,ERSOY İNAL, ABDULLAH KOÇ,529348676
23_NİSAN_ULUSAL_EGEMENLİK_SATRANÇ TURUNUVASI13-142018/04/212018/04/22ERDOĞAN TOZLUERDOĞAN TOZLUHASAN ONATCUMALİ DEMİRBAĞ,AHMET DEDE, HÜSEYİN ŞİMŞEK,MUSTAFA TEKİN, SELMAN ÖZEL, NEZAHAT ÇALIŞ,REFİK CAMCI,ERMAN İYİÇALIŞKAN,ERSOY İNAL, ABDULLAH KOÇ,531348682
23_NİSAN_ULUSAL_EGEMENLİK_SATRANÇ TURUNUVASI7-8 YA2018/04/212018/04/22ERDOĞAN TOZLUERDOĞAN TOZLUHASAN ONATCUMALİ DEMİRBAĞ,AHMET DEDE, HÜSEYİN ŞİMŞEK,MUSTAFA TEKİN, SELMAN ÖZEL, NEZAHAT ÇALIŞ,REFİK CAMCI,ERMAN İYİÇALIŞKAN,ERSOY İNAL, ABDULLAH KOÇ,516348675
23_Nisan_Ulusal_Egemenlik_ve_Çocuk_Bayramı_Küçükle2018/04/212018/04/22Akın ATEŞGHSİM,Bolu_İl_temsilciliğiMuzaffer DÜGEL7101348375
23_Nisan_Ulusal_Egemenlik_ve_Çocuk_Bayramı_Minikle2018/04/212018/04/22Akın ATEŞGHSİM,Bolu_İl_temsilciliğiMuzaffer DÜGEL634348069
23_Nisan_Ulusal_Egemenlik_ve_Çocuk_Bayramı_Yıldızl2018/04/212018/04/22Akın ATEŞGHSİM,Bolu_İl_temsilciliğiMuzaffer DÜGEL631348070
23ο ΝΕΑΝΙΚΟ RAPID ΚΗΦΙΣΙΑΣ2018/04/222018/04/22ΣΟΥΛΤΑΤΗΣ ΚΩΣΤΗΣ,ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣΑ.Ο.ΚΗΦΙΣΙΑΣΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣΚΩΣΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ621347454
24. Offene Ansfeldner Stadtmeisterschaft 20182018/04/222018/04/22Johann DaxingerStadtgemeinde Ansfelden, ASK Nettingsdorf - SchachIA Günter Almer742328029
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic714340503
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic716340504
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic79340505
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic77340506
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic56340507
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic56340508
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic78340501
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic64340510
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic56340511
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic64340513
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic63340514
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic63340515
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic63340516
24.Kadetsko i juniorsko prvenstvo SS Federacije Bi2018/04/192018/04/22FA Edhem DurakovicSS Federacije BiH, Sahovski savez USK i SK BihacDA Husnija Abdic01340509
25 de Abril - Dia da Liberdade2018/04/222018/04/22Helder CorreiaClube de Xadrez de PortimãoHelder Correia78348791
28th Tripura State Children Chess Championship und2018/04/202018/04/22All Tripura Chess AssociationP K Roy , FABinoy Singha ,Soma Deb (Nag)521347902
28th Tripura State Children Chess Championship und2018/04/202018/04/22All Tripura Chess AssociationP K Roy , FASoma Deb (Nag) , Binoy Singha626347903
2nd CARLO VELASCO's Cup - PCCOnline CHESS Challeng2018/04/222018/04/22Mr. Carlo VelascoPINOY CHESSCLUB ONLINENA Noel C. Morales548348628
2nd National Qualifier 20182018/04/072018/04/22Quintin CabralisKings & Queens Chess ClubQuintin CabralisCoreen Cabralis728345153
2nd Sardar Prakash Singh Memorial Chess Tournament2018/04/172018/04/22Nilesh JindalBaba Kalinath Charitable TrustIA Amit Sharma (5080878)FA Mehmood Mohd (5078253), FA Vijay Kumar Agarwal (5025583), NA Rajeev Kumar (25771760), NA Kajal Budhiraja (46648593)10298335453
2nd Sardar Prakash Singh Memorial Fide Rated Chess2018/04/172018/04/22Mr.Nilesh JindalBaba Kalinath Chairatble TrustIA Gopakumar M S(5058287)0248326684
2º Circuito de Xadrez IRT Sub2050 Planalto Norte C2018/04/202018/04/22Eduardo Quintana SperbXADREZ EDUCA - COLEGIO FROEBELEduardo Quintana Sperb 2126940667315604
3 етап Кубок Львівської області "Юні таланти"2018/04/222018/04/2214195216 Бєлкін Сергій, 14148331 Головчак ВасильЛОШФ, ЛОДА, ШО Самбора14198754 Хрипач Андрій14131447 Савчук Юлія, 14112418 Грех Андрій, 14156628 Нощенко Ігор9156346288
41st All Assam Inter Dist. U-15 (Girls) Chess Cham2018/04/182018/04/22Tinsukia District Chess AssociationM. Arun SinghN. S. Gurung516347952
41st All Assam Inter Dist. U-15 (Open) Chess Champ2018/04/182018/04/22Tinsukia District Chess AssociationM. Arun SinghN. S. Gurung647347953
41st All Assam Inter Dist. U-19 (Girls) Chess Cham2018/04/182018/04/22Tinsukia District Chess AssociationM. Arun SinghN. S. Gurung56347954
41st All Assam Inter Dist. U-19 (Open) Chess Champ2018/04/182018/04/22Tinsukia District Chess AssociationM. Arun SinghN. S. Gurung623347955
41st All Assam Inter Dist. Veteran Chess Champions2018/04/182018/04/22Tinsukia District Chess AssociationM. Arun SinghN. S. Gurung519347956
449º TORNEIO RAPIDO -ACADEMIA DAMASCENO DE XADREZ-2018/04/222018/04/22ALECIO SOUZA DAMASCENOACADEMIA DAMASCENO DE XADREZATILA DAMASCENO616348748
4-й этап открытого Кубка МГО ОО БФШ по быстрым шах2018/04/222018/04/22Хамицкий С.И. (FA)948347995
6 этап Кубка Павлодарской области по рапиду2018/04/212018/04/22Egorov, E FA945348292
6ο Τουρνουά rapid για Grand-Prix 22/4 στις 18:00 σ2018/04/222018/04/22FA Geropapas Periklis (4257340)ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥFA ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ77346618
7th Youth Team Championship 20182018/04/222018/04/22CR Alto Adige747347324
8ο ΠΑΙΔΙΚΟ RAPID Σ.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Κυριακή 22 Απρ2018/04/222018/04/22Iakovos Lapatas (4266986)SO PeristeriouFA Virginia Psoma (4259033)627347704
9-th memorial Stiljan Strugov children9-ти мемориа2018/04/222018/04/22Стоян Стругов"Nikopolis" Gurmen& Chess School "BEROE"инж. Димитър Илиев 0888955542Емил Стругов520347914
9th VISHWAGANGA U19 ON 22/4/18 (1st 3000 &15 cash2018/04/222018/04/22MANOJKUMAR V TAPASEVISHWAGANGA CHESS ACADEMYSHARDUL MANOJKUMAR TAPASE {46664475}CHAITANYA GOGATE{5047951}750355683
ALEBINA TALDEKA GIPUZKOA - ALEVIN EQUIPOS2018/04/222018/04/2250348072
Almaty Chess Hall Rapid 22.042018/04/222018/04/22Ashirov, DaniyarChess Academy of Zhansaya AbdumalikZhuparkhan, Dosbolat716348652
Athens of the East 2nd State Level Under-7 Chess T2018/04/222018/04/22Pragadeesh PAnanthi Chess AcademyIA Sethuraman B T640348343
Athens of the East Under-11 1st round starts at 9.2018/04/222018/04/22Pragadeesh PAnanthi Chess AcademyIA Sethuraman B T679348349
Athens of the East under-13 1st round starts at 9.2018/04/222018/04/22Pragadeesh PAnanthi Chess AcademyIA Sethuraman B T658348350
Athens of the East under-15 1st round starts at 9.2018/04/222018/04/22Pragadeesh PAnanthi Chess AcademyIA Sethuraman B T626348354
Athens of the East under-9 1st round starts at 9.32018/04/222018/04/22Pragadeesh PAnanthi Chess AcademyIA Sethuraman B T670348348
BAFRA DEDEDAĞI 23 NİSAN SATRANÇ TURNUVASI (10 YAŞ)2018/04/212018/04/22NA DURAN KARAKÖSE (6377572)DEDEDAĞI ŞEHİT İSA KURT İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNA DURAN KARAKÖSE (6377572)EMİNE KİPER, ÖZDEMİR BİLGEN, GÖKÇE KÖSE, CEMAL BEKGÖZ, VEDAT BOZ, ADEM DENİZER, ERKAN TUZCU658348222
BAFRA DEDEDAĞI 23 NİSAN SATRANÇ TURNUVASI (12 YAŞ)2018/04/212018/04/22NA DURAN KARAKÖSE (6377572)DEDEDAĞI ŞEHİT İSA KURT İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNA DURAN KARAKÖSE (6377572)EMİNE KİPER, ÖZDEMİR BİLGEN, GÖKÇE KÖSE, CEMAL BEKGÖZ, VEDAT BOZ, ADEM DENİZER, ERKAN TUZCU628348225

The output is limited to 1500 lines.

Overview of all tournaments (sorted chronologically according to end date descending)