Im Turniersaal herrschen Handy-, Alkohol- und Rauchverbot!
Anmeldeschluss: 8. 5. 2024 um 18:00 Uhr
Blitzturnier: 20:00 Uhr28. Intern. Raiffeisen Open Ratten 2024 B Turnier
Sidst opdateret 07.05.2024 18:14:33, Oprettet af/Sidste upload: Hermann Wilfling
Turneringsvalg | A-Turnier, B-Turnier, C-Turnier, D-Turnier, Blitzturnier |
Links | Officiel hjemmeside for arrangøren, Download invitation, Ændre kalender-link |
Parameter valg | ingen turneringsdetaljer, ingen flag
|
Lists | Start rangliste, Alfabetisk liste over spillere, Federation-, parti- og titel-statistik, Alfabetisk liste over alle spillere, Tidsskema |
| |
|
Alfabetisk liste over alle spillere
Nr. | | | Navn | ID | RatN | FED | Klub/By | Navn |
1 | | | Adler, Thomas | 100052 | 1924 | AUT | Amateure | A-Turnier |
2 | | | Antenreiter, Martin Di Dr. | 100294 | 1651 | AUT | Holz Dohr Semriach | B-Turnier |
3 | | | Antenreiter, Lena | 134396 | 1318 | AUT | Leoben | B-Turnier |
4 | | | Antenreiter, Jana | 136834 | 800 | AUT | Leoben | D-Turnier |
5 | | | Bartol, Hannes | 121591 | 1588 | AUT | Postsportverein Graz | B-Turnier |
6 | | | Bauer, Wolfgang | 123541 | 1421 | AUT | Sk Gloggnitz | C-Turnier |
7 | | | Bittner, Rudolf | 139365 | 1141 | AUT | Sk Oberwart | C-Turnier |
8 | | | Blauensteiner, Reinhard | 120720 | 1356 | AUT | | D-Turnier |
9 | | | Borz, Radu-Beniamin | 118819 | 1608 | AUT | Sk Sparkasse Ternitz | C-Turnier |
10 | | | Breddermann, Christian | 0 | 0 | GER | | B-Turnier |
11 | | | Brenner, Nico | 136836 | 1388 | AUT | Sk Tus Krieglach | C-Turnier |
12 | | | Brezlan, Noel | 143928 | 893 | AUT | Kjsv Wien | D-Turnier |
13 | | | Bruhn, Peter Mag. | 101414 | 1856 | AUT | Sv Mödling | A-Turnier |
14 | | | Brunner, Josephina Akiko | 141236 | 1527 | AUT | Grazer Schachgesellschaft | B-Turnier |
15 | | | Chen, Chicheng Leon | 141180 | 1780 | AUT | Grazer Schachgesellschaft | A-Turnier |
16 | | | Cser, Josef | 137861 | 1544 | AUT | Wohnservice Wien / Wohnpartner | C-Turnier |
17 | | | Domschitz, Manfred | 143024 | 0 | AUT | Wohnservice Wien / Wohnpartner | C-Turnier |
18 | | | Ebner, Benedikt | 143456 | 800 | AUT | Sk Tus Krieglach | D-Turnier |
19 | | | Egger, Johann | 131726 | 1238 | AUT | Sv Schwarzach | C-Turnier |
20 | | | Enk, Hans-Peter | 102522 | 1844 | AUT | Horn Union Ratten | B-Turnier |
21 | | | Entacher, Ferdinand | 127976 | 953 | AUT | Sv Schwarzach | D-Turnier |
22 | | | Fabian, Peter | 102634 | 1409 | AUT | Horn Union Ratten | C-Turnier |
23 | | | Fasching, Karl | 102683 | 1392 | AUT | Sk Kindberg | C-Turnier |
24 | | | Felber, Willibald | 102777 | 1747 | AUT | Weiz | B-Turnier |
25 | | | Feldhofer, Brigitte | 140232 | 887 | AUT | Sk Tus Krieglach | C-Turnier |
26 | | | Fischer, Johannes | 102937 | 1756 | AUT | Horn Union Ratten | B-Turnier |
27 | | | Flechl, Heimo Michael | 142962 | 1488 | AUT | Kolping Graz | B-Turnier |
28 | | | Galavics, Hermann | 103392 | 1820 | AUT | Sk Lackenbach | A-Turnier |
29 | | | Gölles, Herbert | 129377 | 1898 | AUT | Ej. Gleisdorf | A-Turnier |
30 | | | Grebenar, Erich | 103951 | 1477 | AUT | St. Martin I. S. | C-Turnier |
31 | | | Hafner, Robert | 104421 | 1863 | AUT | Esv Askoe Admira Villach | A-Turnier |
32 | | | Hellerschmid, Andreas | 138447 | 1748 | AUT | 1. Sk Ottakring | B-Turnier |
33 | | | Hellerschmid, Ewald | 138938 | 1349 | AUT | | C-Turnier |
34 | | | Hofbauer, Karl Mag. | 105310 | 1850 | AUT | Sk Tus Krieglach | A-Turnier |
35 | | | Hofmann, Günther | 133065 | 1555 | AUT | Sv Liezen | C-Turnier |
36 | | | Hutten, Fabian | 128171 | 1336 | AUT | Styria Graz | B-Turnier |
37 | | | Jevremovic, Filip | 143894 | 1094 | AUT | Sc Donaustadt | D-Turnier |
38 | | | Jirovec, Alfred Dr. | 106013 | 1901 | AUT | | A-Turnier |
39 | | | Kammerer, Reinhard | 106235 | 1298 | AUT | Sk Niederabsdorf | C-Turnier |
40 | | | Kappaun, Anton | 142723 | 1373 | AUT | Tillmitsch | B-Turnier |
41 | | | Karall, Lorenz | 106305 | 1784 | AUT | Sk Bad Sauerbrunn | B-Turnier |
42 | | | Kerry, Matthias | 140935 | 871 | AUT | | D-Turnier |
43 | | | Kerry, Michael | 146151 | 0 | AUT | | D-Turnier |
44 | | | Kirchmayr, Wilhelm DI. | 106619 | 1677 | AUT | Sv St. Georgen/Gusen | B-Turnier |
45 | | | Kleiber, Armin | 106693 | 0 | AUT | Sk Sparkasse Ternitz | C-Turnier |
46 | | | Kölber, Daniel | 124959 | 2189 | AUT | Leoben | A-Turnier |
47 | | | Kössldorfer, Max | 123953 | 1287 | AUT | | D-Turnier |
48 | | | Kraxner, Herbert | 133685 | 1249 | AUT | Sv Kleinpetersdorf/Kleinzicken | C-Turnier |
49 | | | Kretschmer, Leo | 107492 | 1784 | AUT | Sk Lackenbach | B-Turnier |
50 | | | Kuntner, Reinhard | 107732 | 1998 | AUT | Amateure | A-Turnier |
51 | | | Kuzinas, Adomas | 141147 | 1700 | AUT | Schachklub Kapfenberg | A-Turnier |
52 | | | Lainer, Johannes | 138799 | 1361 | AUT | Schachklub Golling | C-Turnier |
53 | | | Leitgeb, Julian | 133858 | 2107 | AUT | Fürstenfeld | A-Turnier |
54 | | | Leitner, Christian | 136620 | 1102 | AUT | Askö Bad Goisern | C-Turnier |
55 | | | Lichnovsky, Thomas | 123954 | 1334 | AUT | | D-Turnier |
56 | | | Lissy, Julia | 144107 | 800 | AUT | Sk Tus Krieglach | D-Turnier |
57 | | | Loidl, Friedrich DI. | 108480 | 1547 | AUT | Sk Kirchberg/Wechsel | B-Turnier |
58 | | | Mader, Stefan | 144073 | 0 | AUT | Güssing Gardez | C-Turnier |
59 | | | Maderner, Arnulf Mag. | 123938 | 1632 | AUT | Sk Suetschach-Feistritz | B-Turnier |
60 | | | Maier, Tobias | 134305 | 1840 | AUT | Frauental - Fh Campus 02 | A-Turnier |
61 | | | Martetschläger, Stefan | 123483 | 1753 | AUT | Fohnsdorf | B-Turnier |
62 | | | Martetschläger, Maria | 120680 | 1561 | AUT | Fohnsdorf | B-Turnier |
63 | | | Martinovic, David | 136727 | 1809 | AUT | Grazer Schachgesellschaft | A-Turnier |
64 | | | Matosec, Thomas | 108891 | 2063 | AUT | Styria Graz | A-Turnier |
65 | | | Morgenbesser, Rupert Jun. | 109446 | 1364 | AUT | Sk Kirchberg/Wechsel | C-Turnier |
66 | | | Morgenbesser, Rupert | 109445 | 1177 | AUT | Sk Kirchberg/Wechsel | C-Turnier |
67 | | | Niesswohl, Werner | 109942 | 1248 | AUT | Sk Auhof | C-Turnier |
68 | | | Peinhopf, Rene | 110477 | 2133 | AUT | Sk Tus Krieglach | A-Turnier |
69 | | | Perfler, Daniel | 142355 | 1254 | AUT | Völs & Hak Ibk | C-Turnier |
70 | | | Petz-Ortner, Johann | 110627 | 982 | AUT | Frauental - Fh Campus 02 | C-Turnier |
71 | | | Podhradsky, Mathias | 143379 | 1323 | AUT | | C-Turnier |
72 | | | Pötscher, Katharina | 137258 | 1539 | AUT | Gratwein-Straßengel | B-Turnier |
73 | | | Pretterhofer, Martin | 111226 | 1535 | AUT | Passail-Kumberg | C-Turnier |
74 | | | Prober, Raphael | 143277 | 1674 | AUT | Sk Gloggnitz | B-Turnier |
75 | | | Raunjak, Christoph | 144092 | 1444 | AUT | Tillmitsch | B-Turnier |
76 | | | Rempe, Jonas | 140976 | 2025 | GER | | A-Turnier |
77 | | | Rempe, Lennik | 140985 | 1336 | GER | | C-Turnier |
78 | | | Rieger, Martin | 128422 | 1741 | AUT | Fohnsdorf | B-Turnier |
79 | | | Riegler, Moritz | 123542 | 1703 | AUT | Sk Gloggnitz | B-Turnier |
80 | | | Rohr, Benjamin | 144905 | 1342 | AUT | Tillmitsch | B-Turnier |
81 | | | Röhrbacher, Franz | 112087 | 1519 | AUT | | C-Turnier |
82 | | | Rosol, Philip | 135913 | 2018 | POL | Sc Donaustadt | A-Turnier |
83 | | | Sackl, Georg | 112335 | 1674 | AUT | | C-Turnier |
84 | | | Sander, Rolf | 139728 | 0 | GER | | B-Turnier |
85 | | | Schandor, Roberto | 145668 | 0 | AUT | Sk Kirchberg/Wechsel | C-Turnier |
86 | | NM | Schein, Karl-Heinz Mag. | 112666 | 2068 | AUT | Leoben | A-Turnier |
87 | | | Schein, Alexander | 118128 | 1800 | AUT | Leoben | B-Turnier |
88 | | | Schein, Leopold | 118010 | 1776 | AUT | Leoben | B-Turnier |
89 | | | Schick, Rafael | 112729 | 1467 | AUT | Graz-Eggenberg | B-Turnier |
90 | | | Schieder, Josef Mag. | 112734 | 1851 | AUT | Sc Pinggau-Friedberg | B-Turnier |
91 | | | Schneider, Manuel | 124372 | 1662 | AUT | Sc Pinggau-Friedberg | B-Turnier |
92 | | | Schneider, Erwin | 124102 | 1331 | AUT | Sv Kleinpetersdorf/Kleinzicken | C-Turnier |
93 | | | Schriebl, Alexander | 113257 | 1929 | AUT | Tillmitsch | A-Turnier |
94 | | IM | Schwarhofer, Christopher | 113403 | 2267 | AUT | Amateure | A-Turnier |
95 | | | Schwarhofer, Christian | 113402 | 1355 | AUT | Horn Union Ratten | C-Turnier |
96 | | | Schwarhofer, Barbara | 114248 | 1253 | AUT | Sk Mannersdorf | C-Turnier |
97 | | | Sekera, Günter | 137573 | 894 | AUT | | D-Turnier |
98 | | | Sendlhofer, Franz | 113597 | 1535 | AUT | Sv Schwarzach | B-Turnier |
99 | | | Shibata, Misaki | 141686 | 1717 | JPN | Leoben | B-Turnier |
100 | | | Sonnberger, Norbert | 113860 | 1602 | AUT | | B-Turnier |
101 | | | Sonntagbauer, Manfred | 113868 | 1318 | AUT | Sv Almtal | C-Turnier |
102 | | | Stipsits, Walter | 118082 | 1297 | AUT | Sk Stegersbach | C-Turnier |
103 | | | Tritscher, Johann | 143843 | 1407 | AUT | | D-Turnier |
104 | | | Tschirch, Marc | 133961 | 1798 | AUT | Fürstenfeld | B-Turnier |
105 | | WMK | Unger, Eva | 115312 | 1516 | AUT | Sk Bad Sauerbrunn | B-Turnier |
106 | | | Viehhauser, Simon | 142417 | 1512 | AUT | Sv Schwarzach | B-Turnier |
107 | | | Wagner, Tobias | 142674 | 939 | AUT | Sk Tus Krieglach | D-Turnier |
108 | | | Weingartner, Anna | 127573 | 939 | AUT | | C-Turnier |
109 | | | Weingraber, Lena | 140662 | 1428 | AUT | Schachfreunde Graz | C-Turnier |
110 | | NM | Wiedermann, Daniel Mag. | 116145 | 2081 | AUT | Amateure | A-Turnier |
111 | | MK | Wiedner, Robert | 116151 | 2033 | AUT | Sk Mattersburg | A-Turnier |
112 | | | Wiesinger, Johann | 116195 | 1614 | AUT | Union Hartkirchen | B-Turnier |
113 | | | Wurm, Emily | 136772 | 1309 | AUT | Horn Union Ratten | C-Turnier |
114 | | | Zehentner, Karl-Heinz | 116726 | 1482 | AUT | | C-Turnier |
115 | | | Zink, Manfred | 117102 | 1583 | AUT | Sk Alpine Trofaiach | C-Turnier |
116 | | | Zselezen, Daniela | 138281 | 977 | AUT | Sk Tus Krieglach | C-Turnier |
|
|
|
|