Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 500.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Первенство Адмиралтейского района Санкт-Петербурга по шахматам среди юношей и девушек до 15 лет RUS
0 Минути
2Championnat d'Échecs rapide jeunesse du Québec U-10 CAN
1 Минути
3OPEN B Palilula Nis 2022 , ELO<1900 . 27.-29. may 2022, Hala Čair, Niš SRB
1 Минути
4Первенство Адмиралтейского района Санкт-Петербурга по шахматам среди юношей и девушек до 15 лет RUS
3 Минути
5CERTAME AMADOR SANTA CRUZ DO SUL - GERAL ETAPA 1 BRA
4 Минути
6CLUB DE AJEDREZ CHILE - IX TORNEO POR EQUIPOS SUB 1800 CHI
4 Минути
7IRT SUB-2400 "Revolución de Mayo" Club Argentino de Ajedrez - Comienza el martes 10 de mayo 19:30hs ARG
5 Минути
8Club Argentino de Ajedrez - Curso de 6 clases con el MI QUIROGA, FACUNDO Socios $1.500 y NO socios $2.000 - INSCRIPCION: +54 9 11 5824-9044 ARG
5 Минути
9ITT Festival Latinoamericano de Ajedrez GM Gildardo Garcia In memorian COL
6 Минути
10IRT Latinoamericano de Ajedrez Sub-2000 COL
7 Минути
115e Tournoi du mardi (club d'échecs de Laval) B CAN
8 Минути
12Đại hội thể dục thể thao thành phố Thái Nguyên - Bộ môn Cờ Tướng VIE
10 Минути
13Championnat d'Échecs rapide jeunesse du Québec U-8 CAN
10 Минути
1431st SEA GAMES - MEN TEAM BLITZ CHESS VIE
11 Минути
1531st SEA GAMES - MEN TEAM RAPID CHESS VIE
12 Минути
161er Torneo de Ajedrez del "día de la Marina" MEX
18 Минути
17 I IRT Blitz Peon Avanza 2022 PAR
19 Минути
18Турнир среди шахматистов без разряда 2015 г.р. и моложе RUS
20 Минути
19Турнир среди шахматистов без разряда 2011-2014 г.р. RUS
20 Минути
20I IRT Rapidas Peon Avanza 2022 PAR
23 Минути
21TORNEO ABIERTO PENSADO OTOÑO 2022 CLUB DE AJEDREZ ZUGZWANG ARG
26 Минути
2296º FINAL CAMPEONATO ARGENTINO SUPERIOR ABSOLUTO - Del 02 al 12 de Junio 2022 ARG
27 Минути
23Festival Interescolar de Xadrez - FIX 2022 - Sub 14 Feminino - Etapa Cavalo BRA
28 Минути
24TORRE BLANCA - Cerrados de mayo - 2022 - Comienza martes 10 de mayo ARG
30 Минути
25Festival Interescolar de Xadrez - FIX 2022 - Sub 11 Feminino - Etapa Cavalo BRA
30 Минути
26Festival Interescolar de Xadrez - FIX 2022 - Sub 18 Misto - Etapa Cavalo BRA
31 Минути
27Encuentro Provincial Infantil Sub 8, 10, 12 y 14 - Federación de Ajedrez de la Provincia de Córdoba - INSCRIPCIÓN SOLO POR WHATSAPP: 3544-535999 ARG
34 Минути
28Турнир семей RUS
38 Минути
29Малая белая ладья RUS
40 Минути
30TORNEO DE 1ª y 2ª CATEGORIA CLUB PHILIDOR ARG
45 Минути
31III Open IRT Blitz ESCUELA TRINITARIA DEPORTIVA PER
45 Минути
32Campeonato Provincial Sub 2000 -Federación de Ajedrez de la Provincia de Córdoba Inscripción solo por Whatsapp: 3544-535999 ARG
45 Минути
33CD Absoluto Clássicas - AXSetubal 2021/2022 POR
48 Минути
34Japan Rapid Chess Championship 2022 ラピッド JPN
52 Минути
35Under 10 May 29 2022 champions chess academy challenge contact 9845466416 IND
52 Минути
36TORNEO DE 3ª CATEGORIA CLUB PHILIDOR ARG
53 Минути
373rd IIAS RAPID CHESS TOURNAMENT 2022. ( Class 9 - 12 ) 22nd May, Reporting Time:- 9 AM, Contact:- 89183 29686 / 98320 42698 IND
54 Минути
383rd IIAS RAPID CHESS TOURNAMENT 2022. ( Class 1 to 4 ) 22nd May, ( Sunday ) Reporting Time:- 9 am, Contact:- 89183 29686 / 98320 42698 IND
55 Минути
391º Festival Shopping Jardim Oriente São José dos Campos/SP - Dia 21 de maio - Blitz FIDE participação especial GM Luis Paulo Supi BRA
55 Минути
403rd IIAS RAPID CHESS TOURNAMENT 2022. ( OPEN ) 22nd May, Reporting Time:- 9 AM, Contact:- 89183 29686 / 98320 42698 IND
56 Минути
413rd IIAS RAPID CHESS TOURNAMENT 2022. ( Class 5 to 8 ) 22nd May, Rep.Tm:-9 AM. CONTACT:- 8918329686 / 9832073053 IND
57 Минути
42Đại hội TDTT thành phố Thái Nguyên lần thứ VIII năm 2022 Môn cờ vua - bảng Nữ VIE
58 Минути
43I RAPIDAS IRT ESCUELA TRINITARIA DEPORTIVA U-2000 PER
1 Часови 1 мин.
44Circuito IRT APX 2022 - II Etapa Blitz BRA
1 Часови 7 мин.
45TORNEO DE 4 ª CATEGORIA CLUB PHILIDOR ARG
1 Часови 8 мин.
46IV Circuito de Blitz XBM 2022 - Etapa 2 BRA
1 Часови 9 мин.
475° Etapa Prix Provincial de Ajedrez Social ARG
1 Часови 10 мин.
48Praha - 5. Memoriál Věry Menčíkové - otevřený Přebor Prahy 05.06.2022 (Grand Prix ČR v rapid šachu) CZE
1 Часови 10 мин.
49SSS - Adelboden SUI
1 Часови 15 мин.
505e Tournoi du mardi (club d'échecs de Laval) A (FIDE) CAN
1 Часови 18 мин.
Advertisement
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 05.05.2022 09:44
PixFuture exclusive partner, masthead