Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 21:35:09
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
The top 2 teams qualify for the Playoffs
2021 FIDE Online Olympiad Top Division Pool B
Last update 11.09.2021 18:16:42, Creator/Last Upload: alexholowczak
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 6 on 2021/09/09 at 1300 UTC
Bo.
3
Hungary
Rtg
-
4
France
Rtg
3½:2½
PGN
1.1
GM
Erdos Viktor
2614
-
GM
Bacrot Etienne
2700
½ - ½
PGN
1.2
GM
Gledura Benjamin
2619
-
GM
Gozzoli Yannick
2626
½ - ½
PGN
1.3
WGM
Papp Petra
2227
-
GM
Sebag Marie
2413
0 - 1
PGN
1.4
GM
Hoang Thanh Trang
2338
-
WIM
Navrotescu Andreea
2220
½ - ½
PGN
1.5
GM
Kozak Adam
2552
-
FM
Boyer Mahel
2345
1 - 0
PGN
1.6
WFM
Gaal Zsoka
2002
-
WFM
Sumarriva Paulin Laura
1827
1 - 0
PGN
Bo.
5
Sweden
Rtg
-
9
Egypt
Rtg
5½: ½
PGN
2.1
GM
Grandelius Nils
2632
-
GM
Fawzy Adham
2481
1 - 0
PGN
2.2
GM
Agrest Evgenij
2528
-
IM
Wageih Kareim
2330
1 - 0
PGN
2.3
GM
Cramling Pia
2396
-
WGM
Wafa Shahenda
2002
1 - 0
PGN
2.4
WIM
Agrest Inna
2155
-
WIM
Moaataz Ayah
1939
1 - 0
PGN
2.5
IM
Seo Jung Min
2440
-
Wafa Hamed
1830
½ - ½
PGN
2.6
Zaritovskaja Margarita
1744
-
WFM
Adel Sara
1826
+ - -
PGN
Bo.
7
Shenzhen China
Rtg
-
6
Slovenia
Rtg
2½:3½
PGN
3.1
GM
Zeng Chongsheng
2499
-
GM
Lenic Luka
2666
0 - 1
PGN
3.2
GM
Yu Ruiyuan
2506
-
GM
Borisek Jure
2552
½ - ½
PGN
3.3
GM
Zhao Xue
2442
-
WIM
Vidic Teja
1946
1 - 0
PGN
3.4
WIM
Xu Tong
2111
-
WFM
Rozman Monika
1998
0 - 1
PGN
3.5
Xue Haowen
2128
-
IM
Subelj Jan
2300
1 - 0
PGN
3.6
WFM
Li Xinyu
2167
-
WIM
Urh Zala
2111
0 - 1
PGN
Bo.
2
Azerbaijan
Rtg
-
10
Moldova
Rtg
5 : 1
PGN
4.1
GM
Mamedyarov Shakhriyar
2756
-
GM
Bologan Victor
2564
1 - 0
PGN
4.2
GM
Guseinov Gadir
2692
-
IM
Schitco Ivan
2290
½ - ½
PGN
4.3
IM
Mammadova Gulnar
2400
-
WFM
Gitu Paula-Alexandra
2068
1 - 0
PGN
4.4
WGM
Mamedjarova Turkan
2243
-
Petricenco Ana
1344
1 - 0
PGN
4.5
GM
Asadli Vugar
2309
-
FM
Lashkin Jegor
2180
1 - 0
PGN
4.6
WGM
Balajayeva Khanim
2093
-
Mihailova Alina
1706
½ - ½
PGN
Bo.
8
Belarus
Rtg
-
1
India
Rtg
2½:3½
PGN
5.1
GM
Aleksandrov Aleksej
2575
-
GM
Anand Viswanathan
2748
0 - 1
PGN
5.2
GM
Fedorov Alexei
2640
-
GM
Vidit Santosh Gujrathi
2636
½ - ½
PGN
5.3
WFM
Tarasenka Aliaksandra
1827
-
IM
Tania Sachdev
2339
½ - ½
PGN
5.4
Norman Kseniya
1496
-
IM
Kulkarni Bhakti
2325
0 - 1
PGN
5.5
IM
Lazavik Denis
2324
-
GM
Praggnanandhaa R
1781
1 - 0
PGN
5.6
WFM
Zeliantsova Kseniya
1848
-
WGM
Vaishali R
2149
½ - ½
PGN
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use