Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Summer Prague Open 2021 - A

Last update 13.08.2021 14:17:01, Creator/Last Upload: Czech Republic licence 63

Search for player Search

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgsexTypClub/City
1
GMPap Gyula725323HUN2519
2
GMPetr Martin318299CZE2503SK Line
3
GMJurcik Marian14907518SVK2419
4
GMNeuman Petr305243CZE2402SK Line
5
FMFinek Vaclav23718293CZE2372U16TJ Desko Liberec
6
IMPlischki Sebastian4637143GER2356DP PRAHA
7
IMHrabusa Matej14908042SVK2350SK Dopravni podnik Praha
8
FMSorm Daniel5400139CZE2350S60Unichess
9
FMMica Marek382884CZE2316Beskydska sachova skola z.s.
10
FMMladek Richard386588CZE2315TJ Spartak Vlasim
11
IMKulhanek Tomas309656CZE2314SK Dopravni podnik Praha
12
FMSvanda Ondrej359670CZE2312SK Stare Mesto
13
FMStalmach Richard372048CZE2305U16Beskydska sachova skola z.s.
14
FMNguyen Alex Dac-Vuong12984388GER2290SK ORLOVA POHORELA
15
Bluebaum Karl-Ernst4605047GER2281S60
16
FMKusa Jakub395595CZE2280U16Moravska Slavia Brno
17
Schirm Friedmar4604920GER2268S60SK Lehrte
18
FMNeukirchner Pascal12997927GER2266SK LANGEN
19
FMMatras Ondrej309125CZE2261TJ Pankrac
20
FMFroeyman Helmut203602BEL2260
21
FMStillger Bernhard4610768GER2255SV MUELHEIM NORD
22
Hartge Gedeon12932116GER2254USV HALLE
23
Pallas Sebastian12905453GER2249SG 1871 LOEBERITZ
24
Gimenez Menchon Cesar2292947ESP2246GRANDAMA
25
Mueer Sebastian24622001GER2246SK UNION OLDENBURG
26
Humburg Philipp24656151GER2245SK VELLMAR
27
Djidjeli Sofiane36067520FRA2223
28
FMNemec Pavel301965CZE2213S60TJ SO Chrudim
29
Frank Adam384720CZE2210U16Beskydska sachova skola z.s.
30
FMJedlicka Ales304824CZE22092222 SK Polabiny, z.s.
31
Gnojek Petr371807CZE2205U16Beskydska sachova skola z.s.
32
Shehzad Shazil1521942NOR2196U16SANDNES
33
Toman Ondrej344516CZE2196TJ Sokol Udlice
34
FMIvanov Mike2613158CAN2195
35
Nemec Jachym23716525CZE2191U16Klub sachistu Ricany 1925
36
Glavan Slavenko14400430BIH2182S60VITEZ 2013
37
Both Erik1010999NED2178S60SPIJKENISSE
38
IMDambrauskas Virginijus12800171LTU2176
39
Nytra Ondrej371955CZE2171Beskydska sachova skola z.s.
40
Krivanek Vladimir326445CZE2166Ddm Praha 6
41
Slacky Stanislav14907828SVK2166SK LOKOMOTIVA CAISSA BRATISLAVA
42
Gloser David381420CZE21642222 SK Polabiny, z.s.
43
Vorisek Jakub364355CZE2151TJ Spartak Vlasim
44
Gramb Marius24656593GER2150BRUEHLER SK 1920 E.V.
45
Kvaloy Aksel Bu1528815NOR2126U16
46
FMHajiyev Kanan13404148AZE2124DP Praha
47
Sindler Michal325287CZE2122Sachovy klub Loko Praha z.s.
48
Toman Jan321451CZE2113Unichess
49
CMHansch Torsten4622600GER2110STENDALER SK
50
FMKozak Milos303267CZE2103S60SK Slavoj Litomerice, z.s.
51
Wolf Walter4606787GER2098S60STUTTGARTER SF
52
Simecek Bohumil308188CZE2095Sachovy klub Loko Praha z.s.
53
von Zimmermann Georg4663284GER2094
54
FMTaborsky Rostislav307491CZE2090Sachovy klub Viktoria Zizkov
55
Jun Rudolf376612CZE2090U16TJ CHS Chotebor
56
Ouaki Mark257460BEL2081EUROPCHESS
57
Wollenweber Carsten4659724GER2079SV BARGTEHEIDE
58
Bub Volker4618963GER2074SC TORNADO 86 HOCHNEUKIRCH
59
Bergner Philipp24664839GER2072MOENCHFELDER SV 1967
60
Staszko Martin308480CZE2072Sachovy Oddil Tj Dukla Praha
61
WFMDjidjeli Sarah36067474FRA2062w
62
Heyne Lukas24618080GER2062DELMENHORSTER SK
63
Bluebaum Johanna24647373GER2059wSV KS LEMGO
64
Brozka Karel398705CZE2054U162222 SK Polabiny, z.s.
65
Zdrazil Tomas325368CZE2051Jezdci Jundrov
66
Witte Ronald4699424GER2049BSV 63 CHEMIE WEISSENSEE
67
Vantuch Lucian385131CZE2034U16Beskydska sachova skola z.s.
68
Jirousek Jan378771CZE20302222 SK Polabiny, z.s.
69
FMValenta Vit Vaclav307440CZE2021SK Velke Losiny
70
Kuhn Hubert16216385GER2019
71
Navratil Robert1606573AUT2017ASK SALZBURG
72
FMPacl Vaclav302031CZE2015S60TJ Slovan Havirov
73
WFMLaurincova Kristyna368270CZE2015wBeskydska sachova skola z.s.
74
Vecera Dominik383082CZE2014U16Sokol Postoupky
75
Kastner Jan319538CZE2013Sachklub mesta Dobrovice, z.s.
76
Ocokoljic Zoran923958SRB2012
77
Gorny Michael12953628GER2008SV DINSLAKEN
78
Babicka Michal351849CZE1996SK Decin
79
Kocak Ediz16219481GER1996SGEM 1882 FUERTH
80
Plesek Jiri305146CZE1996S60TJ Pankrac
81
FMJarocka Liwia21807558POL1993w
82
Gorkiewicz Mateusz21807299POL1989ZKSZ ZARY
83
Kucera Tomas311065CZE1988TJ Kobylisy
84
Wiebe Daniel2612275CAN1988
85
Spirek Adam310832CZE1987SK Ceska Lipa
86
Paar Johannes24689521GER1981
87
Dotzer Lukas1666975AUT1978U16SC DONAUSTADT
88
Valkova Angelika14129272UKR1978wSF DEIZISAU
89
Lhotsky Frantisek23703822CZE1977Sokol Bustehrad
90
Tesar Jan312398CZE1976S60SK Caissa Trebic z.s.
91
Syrkiewicz Michal21833494POL1975U16
92
Paseka Matyas23703296CZE1969U16Beskydska sachova skola z.s.
93
Vavruska Antonin301329CZE1966S60SK Stare Mesto
94
FMPsaila Clarence5600359MLT1965
95
Raddatz Michael4613252GER1963S60NIENDORFER
96
Zajicek Karel339768CZE1963SK Sokol Vysehrad
97
Hajek Zdenek360112CZE1958Sokol Premyslovice
98
Thomas Tobias12920223GER1958SK LANGEN
99
Hoke Petr305006CZE1957SK Slavoj Litomerice, z.s.
100
Svizensky Lubos349437CZE1954SK Caissa Trebic z.s.
101
Von Mettenheim Johannes16244818GER1953U16HSK Lister Turm
102
Pick Stepan308587CZE1950S60TJ Pankrac
103
Angermuende Dirk4672348GER1948SF GERRESHEIM
104
Lutz Juergen4689240GER1948SC UBU KARLSRUHE
105
Rathner Raffael1630156AUT1933SV ALMTAL
106
Mindl Josef310549CZE1932Sokol Tabor
107
Novotny David374083CZE1923TJ Kobylisy
108
Zigmund David396249CZE1922Ddm Sokol Nymburk
109
Tichy Petr348392CZE1921SK Spartak Celakovice
110
Shatil Shir2828278ISR1900U16ETUDE RANAT GAN CHESS CLUB
111
Hrdina Karl1613391AUT1896S60SV MOEDLING
112
Fabian Jan353884CZE1893S60SK Dopravni podnik Praha
113
CMMelkevik Johannes1501836NOR1888SEVLAND
114
Barskij Aleksandr4697251GER1887SV UNNA 1924
115
Skokan Frantisek327492CZE1885Sachklub mesta Dobrovice, z.s.
116
Vylicil Adam23717556CZE1884U16SK Stare Mesto
117
Kulhanek Jachym23716193CZE1882U162222 Sk Polabiny, Z.S.
118
Bouska Jiri23722223CZE1879U162222 SK Polabiny, z.s.
119
Haverkamp Klaus, Dr.4655699GER1879SV 1949 HERZOGENRATH
120
Cote Frederic629600FRA1878S60COLMAR
121
Berkes Alexander12901636GER1872SK LANGEN
122
Krauskopfova Lenka349003CZE1865wTJ Plzen Kosutka z.s.
123
Hofmann Tim16248996GER1863
124
Reinhardt Michael12944033GER1863TUS HARTHA 1990
125
Sklenar Tomas23722762CZE1858Tatran Litovel
126
Stehlik Jiri308323CZE1847S60Sokol Kolin
127
Habenicht Martin23709553CZE1840U16SK Ceska Lipa
128
Mejzr Jan342998CZE1833Sachklub mesta Dobrovice, z.s.
129
Karall Lorenz1604058AUT1832S60BAD SAUERBRUNN
130
Schaefer Maik16251474GER1820SK UNION OLDENBURG
131
Lihotsky Lukas23727004CZE1804U162222 SK Polabiny, z.s.
132
Singer Gerald1604430AUT1804
133
Bruss Robert16237218GER1800
134
Cieslak Leszek334847CZE1800SK Caissa Trebic z.s.
135
Juhanak Daniel23718765CZE1799U16Unichess
136
Novotna Tereza383597CZE1791wKlub sachistu Ricany 1925
137
Kurka Christopher-Ulrich16256328GER1785
138
Ruzicka Filip386154CZE1783U16TJ Kobylisy
139
Zelezny Jan23708735CZE1783Sportovni klub Kbely
140
Schirmag Wolfgang16268695GER1777WEISSE DAME HAMBURG
141
Pejrimovska Viola Ruby23709529CZE1773wU16TJ CHS Chotebor
142
Nentvich Libor387010CZE1771TJ Sokol Praha-Vrsovice
143
Horyna Josef316369CZE1751S60TJ Sokol Praha-Vrsovice
144
WCMShatil Or2842475ISR1745wU16ETUDE RANAT GAN CHESS CLUB
145
Barabas Ales353396CZE1733S60SK Dopravni podnik Praha
146
Hozda Max23725958CZE1730U16Sachovy oddil TJ DUKLA Praha
147
Konvalinka Vladislav342955CZE1718S60SK Libehrad Libcice n. Vlt.
148
Lachmair Erwin1606603AUT1714SV ALMTAL
149
Veverka Vladimir23716568CZE1702U16SK Teplice
150
Cabart Pavel301485CZE1700Sachovy klub Viktoria Zizkov

Show complete list