Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 10:28:15
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
XXXI Miedzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA 2020 Grupa A
Last update 04.01.2021 15:16:53, Creator/Last Upload: IA Andrzej Irlik
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 5 on 2020/12/31 at 8.30
Bo.
No.
Name
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Rtg
No.
PGN
1
1
GM
Donchenko Alexander
2668
3½
½ - ½
3½
GM
Sadzikowski Daniel
2528
4
PGN
2
26
FM
Seemann Jakub
2323
3½
½ - ½
3½
GM
Bartel Mateusz
2638
2
PGN
3
3
GM
Nasuta Grzegorz
2528
3
½ - ½
3
IM
Sieciechowicz Marcin
2386
14
PGN
4
19
FM
Niedbala Bartlomiej
2355
3
½ - ½
3
IM
Gumularz Szymon
2516
5
PGN
5
12
FM
Fus Jakub
2401
3
½ - ½
3
IM
Janik Igor
2480
6
PGN
6
27
FM
Sanz Wawer Daniel
2313
3
0 - 1
3
IM
Brodowski Piotr
2439
10
PGN
7
8
IM
Jarmula Lukasz
2464
2½
½ - ½
3
FM
Ustianovich Nazar
2354
20
PGN
8
11
IM
Lewtak Damian
2411
2½
1 - 0
2½
Deuer Marius
2252
37
PGN
9
15
FM
Skawinski Arkadiusz
2376
2½
½ - ½
2½
Suder Jakub
2239
40
PGN
10
31
FM
Kucza Karol
2294
2½
1 - 0
2½
IM
Butkiewicz Lukasz
2375
16
PGN
11
32
FM
Malicka Maria
2291
2½
1 - 0
2½
FM
Godzwon Iwo
2347
22
PGN
12
49
Vardanyan Aras
2183
2½
1 - 0
2½
WIM
Sliwicka Alicja
2333
24
PGN
13
7
GM
Golubka Petro
2471
2
½ - ½
2½
Klepek Witold
2170
52
PGN
14
9
FM
Szpar Milosz
2446
2
½ - ½
2
WIM
Kiolbasa Oliwia
2260
35
PGN
15
13
IM
Kopylov Michael
2400
2
1 - 0
2
FM
Pasti Aron
2227
44
PGN
16
39
CM
Ochedzan Tymon
2246
2
½ - ½
2
Kozak Antoni
2375
17
PGN
17
42
Redzisz Michal
2237
2
½ - ½
2
FM
Mis Mieszko
2358
18
PGN
18
45
FM
Kokoszczynski Jan
2221
2
1 - 0
2
IM
Baum Jonasz
2308
28
PGN
19
51
Wikar Martyna
2171
2
½ - ½
2
FM
Paszewski Mateusz
2302
30
PGN
20
33
Kyc Jerzy
2269
2
½ - ½
2
FM
Fiedorek Michal
2176
50
PGN
21
21
IM
Goluch Piotr
2353
1½
1 - 0
1½
FM
Lorscheid Gerhard
2199
46
PGN
22
23
Kopylov Daniel
2342
1½
1 - 0
1½
WFM
Kucharska Honorata
2184
48
PGN
23
29
FM
Braeuning Rudolf Wilhelm
2308
1½
1 - 0
1½
Hasterok Mateusz
2108
64
PGN
24
58
Konyves Almos
2131
1½
1 - 0
1½
FM
Sernecki Franciszek
2266
34
PGN
25
53
Golecki Jan
2162
1½
0 - 1
1½
FM
Chyzy Jakub
2250
38
PGN
26
41
FM
Szustakowski Antoni
2238
1½
1 - 0
1½
Wisniewski Michal
2156
54
PGN
27
43
Chmiel Marcin
2229
1½
1 - 0
1½
Luberanski Jakub
2125
60
PGN
28
25
FM
Chylewski Patryk
2330
1
1 - 0
1
CM
Krzywda Andrzej
2152
56
PGN
29
57
Popiol Michal
2142
1
½ - ½
1
WIM
Kubicka Anna
2256
36
PGN
30
47
Lisowski Krzysztof
2198
1
0 - 1
1
Suliborski Jakub
2120
62
PGN
31
55
Jankowiak Tomasz
2155
1
1 - 0
1
Golda Sebastian
2114
63
PGN
32
59
Bablok Maciej
2130
½
0 - 1
½
Jarzebowski Kacper
2107
65
PGN
33
61
Trybus Daniel
2125
½
0 - 1
½
Salna Aleksandras
2102
66
PGN
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use