Startrangliste

Nr. NameFideIDLandEloIEloNsexTypVerein/Ort
1
GMRagger Markus1610856AUT26852641Schachclub Mpoe Maria Saal
2
GMSadhwani Raunak35093487IND25792436U18
3
IMAbel Dennes24605417GER24480Ej. Gleisdorf
4
GMMarcelin Cyril607274FRA24442439Schachsport Union Innsbruck
5
IMSchwabeneder Florian1626191AUT24402438Sv Grieskirchen
6
IMFedorovsky Michael14105454GER24152394Sparkasse Jenbach
7
Petkidis Anthony24673390GER24050HSK Lister Turm
8
IMBaenziger Fabian1330110SUI24042361Hohenems
9
FMLeisch Lukas1632094AUT24012326Tsu Wartberg/Aist
10
FMMorgunov Marc1640305AUT24012314U18Tschaturanga
11
GMAbbasifar Hasan12501000IRI23920shiraz chess school
12
IMPiscopo Pierluigi809152ITA23760Arzachess
13
FMZamengo Fulvio852678ITA23712309Marostica
14
FMWeber Ulrich4616502GER23650S50SV 1920 Hofheim
15
FMTisaj Domen14628708SLO23562237
16
FMMalek Daniel4661940GER23480SK Zehlendorf
17
IMPlatzgummer Fabian1617222AUT23452324Raika Zell/Zillertal
18
FMBrilej Jaka14618818SLO23442165U18SK Celje
19
IMKoepke Christian4655737GER23402361Schachklub Kufstein
20
FMArndt Magnus12998656GER23380SK Doppelbauer Kiel
21
FMSinz Bernhard4618807GER23360TG Biberach
22
FMFuchs Florian24651737GER23282286SV Eiche Reichenbrand
23
FMFecker Noah1334263SUI23252340U18Hohenems
24
FMKristoferitsch Daniel1642650AUT23252139U18Schachfreunde Graz
25
FMKuhn Clement36099775FRA23250U14
26
IMSchroll Gerhard Dr. MMag.1600907AUT23242314S50Sk Mattersburg
27
FMHoefelsauer Thomas24668842GER23242364Wolfurt
28
FMArnold Max24682810GER23160SK Ettlingen
29
FMBauer Sebastian1653709AUT23122198U18Sv Hörsching
30
FMBuchenau Frank4604350GER23120S50HSK Lister Turm
31
IMLoeffler Markus4604822GER22950S50Schwarz-Weiss Bern
32
FMRuff Maximilian1271670GER22842316SF Sasbach E.V.
33
FMSeifert Volker4658060GER22832281Schachklub Kufstein
34
FMPeyrer Konstantin1640879AUT22822257U181. Sk Ottakring
35
FMMatt Fabian1623303AUT22812283Wolfurt
36
FMZwahr Paul24609749GER22780SG Grün-Weiß Dresden
37
FMWallner Joachim1608720AUT22732262S50Kjsv Wien
38
Schernthaner David1649574AUT22732173U18Fürstenfeld
39
Wohlfahrt Herbert1601946AUT22722217Schach ohne Grenzen
40
FMGedajlovic Max2616840CAN22700
41
FMNeuschmied Siegfried1602446AUT22702281S50Schachklub Kufstein
42
FMMajer Damir4615689GER22680FC Bayern München
43
FMKruckenhauser Arthur1642812AUT22622202U18Schach Ohne Grenzen
44
FMSreyas Payyappat46674969IND22592148U14HSK Lister Turm
45
FMAepfler Christian4628306GER22570TSG Apolda
46
Svana Peter14910381SVK22510Mkss-Sk Kysucke Nove Mesto
47
Jakel Wolfgang4625676GER22500S50VSG 1880 Offenbach
48
Wagner Leopold Franziskus1641581GER22432149U18Sk Hietzing
49
Richter Philipp16219929GER22332154USV TU Dresden
50
WFMSchnegg Anna-Lena1625268AUT22232199wJugendschachklub Landeck
51
Marakovits Nico1653253AUT22182036U18Fürstenfeld
52
Hofer Emilian1602357AUT22162186Hohenems
53
FMHiermann Dietmar1602918AUT22132227S50Sk Taufkirchen/Pram
54
Leeb Simon12924768GER22072215Sk Royal Salzburg
55
Jetzl Joerg1601172AUT21982152S50Ask Salzburg
56
Koehler Ronald4623673GER21960S50SV Griesheim 1976
57
FMIvanov Mike2613158CAN21952274
58
Iberl Michael4644085GER21950S50SF Dachau 1932 e.V.
59
Pfatteicher Lukas12968919GER21932176Karlsruher SF 1853
60
Schein Karl-Heinz Mag.1604988AUT21932185S50Leoben
61
Wittmann Matthias4693396GER21932051SG Pang-Rosenheim
62
Gerhold Michael1600940AUT21922187S50Absam
63
FMFrank Emanuel1625624AUT21882242Esv Askoe Admira Villach
64
Schimnatkowski Lukas12936723GER21850Schachfreunde Essen-Katernberg
65
FMBachofner Andreas1603795AUT21842200Blackburne Nickelsdorf
66
FMNielsen Andre1518240NOR21832160Alta
67
FMSrienz Christian Mag.1603175AUT21822189S50Hörbranz
68
Nisavic Uros1657372AUT21812011U18Lustenau
69
IMKantorik Marian14900513SVK21800S50
70
Moeller Dustin12915424GER21770Eckernförder SC 1921
71
Joeres Stefan12983160GER21760Karlsruher SF 1853
72
Asadzade Idris12997285GER21740U18SVG Königsspringer 1919
73
Derraugh Geordie2603950CAN21690
74
Perman Sergey1271038SUI21682146S50SG Zürich
75
WFMNovkovic Julia12000086AUT21652119wDornbirn
76
Balinski Damian1120913POL21620
77
Zaehringer Daniel12970280GER21580Schachklub König Plauen
78
FMGatterer Florian MMag.811688ITA21552221Tiroler Schachschule
79
Hoerr Matthias4681398GER21540Schachklub König Plauen
80
WIMExler Veronika1620550AUT21522161wSc Donaustadt
81
Borrmann Laurenz312187930AUT21521940U14Sc Donaustadt
82
Bischofberger Dario1322087SUI21432080SK Chur
83
Burian Simon12956902GER21430U18Schachklub König Plauen
84
Stradner Stefan Mag.1610635AUT21432131Fürstenfeld
85
CMKatzir Moshe2802260ISR21340
86
Herega Nejc14634058SLO21230U14Sahovski Klub Nova Gorica
87
WFMTeuschler Barbara1602047AUT21162172wSchachfreunde Graz
88
Higatsberger Michael DDr.1602535AUT21122099S651. Sk Ottakring
89
Rieper Julian12936960GER21100SK Doppelbauer Kiel
90
Lohvinov Petro14176661UKR21082059U18SK München SüdOst
91
CMTiarks Jann-Christian12951595GER21040SC Empor Potsdam 1952
92
Tencati Giuseppe805742ITA21020Mens Sana Scacchi
93
Schnabl Andreas Dr.1621238AUT21012095Absam
94
Pilshofer Paul1666274AUT20981916U14Sk Hietzing
95
Dette Jan12936677GER20970Schachfreunde Essen-Katernberg
96
Laemmel Sebastian24697974GER20950SV Eiche Reichenbrand
97
WGMHund Barbara1301446SUI20920wS50Sk Freiburg-Zähringen 1887 E.V
98
Kornitzky Tino12970379GER20832023FC Bayern München
99
Wong Gengchun12963283GER20830USV TU Dresden
100
Carnot Luca12958964GER20720TSG Apolda
101
Scheuermann Bernhard16203283GER20660S50SV Dresden-Striesen 1990
102
Ochs Daniel Elias16226160GER20640U14SV Wiesbaden 1885
103
Arnhold Steffi12931365GER20612049wSC Bavaria Regensburg
104
Lorenz Jannik12934658GER20522023SW Lichtenrade
105
Stolyarsky Yegor2814595ISR20521934U18
106
Gschiel Alexander1653202AUT20481990U14Sv Pamhagen
107
Kozissnik Christian1634887AUT20441967Bregenz
108
Lochte Thomas4606272GER20402143S50SK Weilheim E.V.
109
Doeserich Juergen4638930GER20390S50Schwarze Pumpe Freiburg
110
Platz Daniel4613937GER20380ASC Annaburg
111
Beyer Christof24601780GER20362018Schachklub König Plauen
112
Lopez Gomez Jose Pablo5110645MEX20340SK Union Eimsbuettel
113
Manukonda Arun5080789IND20330Kings chess academy
114
Monninger Moritz4696506GER20282117SK 1911 Herzogenaurach E.V.
115
Balint Peter1660713AUT20271752U14Sk Hietzing
116
WFMMayrhuber Nikola1637819AUT20261994w1. Sk Ottakring
117
Moewisch Dave24672246GER20261957SV Potsdamer Mitte
118
Kienboeck Benjamin1649353AUT20251900U18Hohenems
119
Mayrhuber Tobias1639692AUT202220101. Sk Ottakring
120
Hoekstra Peter1023217NED20190ENPS
121
Neurauter Daniel1624431AUT20181902Raika Zirl
122
Hund Sarah12923338SUI20140wSK Freiburg-Zähringen
123
Walder Elias1644254AUT20121984Sk Dolomitenbank Lienz
124
Fischer Erik12956678GER20090Schachklub König Plauen
125
Gaitzsch Martin24623202GER20080USV TU Dresden
126
Prueske Wolfgang4667271GER20042091S65SC Hansa Dortmund
127
CMKranewitter Norbert1607413AUT19881957S50Schachklub Kufstein
128
Berberich Christoph1304577SUI19880S50Sgem Dreisamtal
129
Kuti Oliver1661620AUT19881876U14Ask Kottingbrunn
130
Wiebe Daniel2612275CAN19880
131
Friesen Bas1019449NED19810Eindhoven
132
Dotzer Lukas1666975AUT19781936U14Sc Donaustadt
133
Hengl Philip1664824AUT19741833U14Völs & Hak Ibk
134
Lerch Johannes1658069AUT19731985U18Sparkasse Jenbach
135
Holzbauer Johannes Mag.1608029AUT19451901S50Sk Bad Ischl
136
Yarzagaray Antonio1345885SUI19410SC Basel
137
Cafasso Elia1669850AUT18871809U18Hohenems
138
Konecny Sophie1639579AUT18661939wSc Donaustadt
139
Flir Emilio1652559AUT18411811Sonnenberg
140
Saketh Pedagandham5042178IND18410
141
Holzer Manuel1620797AUT18241881Hallein
142
Dorner Guenther1606891AUT17971794S65Bregenz
143
Jetzl Julian1655299AUT17271766U14Irdning