Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 14:30:36
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
1st place qualifies for the Quarter Finals.
2nd and 3rd place qualify for the Preliminary Round.
2020 FIDE Online Olympiad Top Division Pool A
Last update 26.08.2020 15:38:12, Creator/Last Upload: alexholowczak
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 8 on 2020/08/23 at 0900 UTC
Bo.
10
Vietnam
Rtg
-
9
Iran
Rtg
2 : 4
PGN
1.1
GM
Le Quang Liem
2744
-
GM
Maghsoodloo Parham
2532
½ - ½
PGN
1.2
GM
Nguyen Ngoc Truong Son
2630
-
GM
Tabatabaei M.Amin
2381
0 - 1
PGN
1.3
IM
Pham Le Thao Nguyen
2377
-
IM
Khademalsharieh Sarasadat
2393
0 - 1
PGN
1.4
WGM
Hoang Thi Bao Tram
2322
-
WIM
Alinasab Mobina
2143
1 - 0
PGN
1.5
IM
Tran Minh Thang
2284
-
GM
Gholami Aryan
2340
½ - ½
PGN
1.6
WIM
Bach Ngoc Thuy Duong
1800
-
WFM
Zahedifar Anahita
1961
0 - 1
PGN
Bo.
1
Mongolia
Rtg
-
8
Indonesia
Rtg
2 : 4
PGN
2.1
GM
Bilguun Sumiya
2468
-
GM
Megaranto Susanto
2517
0 - 1
PGN
2.2
IM
Agibileg Uurtsaikh
2210
-
IM
Priasmoro Novendra
2312
0 - 1
PGN
2.3
IM
Munguntuul Batkhuyag
2364
-
IM
Sukandar Irine Kharisma
2381
½ - ½
PGN
2.4
IM
Batchimeg Tuvshintugs
2311
-
WIM
Sihite Chelsie Monica Ignesias
2233
½ - ½
PGN
2.5
IM
Batsuren Dambasuren
2118
-
CM
Arfan Aditya Bagus
1772
1 - 0
PGN
2.6
WCM
Bayasgalan Khishigbaatar
1697
-
WIM
Fisabilillah Ummi
2182
0 - 1
PGN
Bo.
2
Georgia
Rtg
-
7
Uzbekistan
Rtg
4½:1½
PGN
3.1
GM
Pantsulaia Levan
2551
-
GM
Yakubboev Nodirbek
2459
½ - ½
PGN
3.2
GM
Paichadze Luka
2479
-
GM
Vokhidov Shamsiddin
2538
0 - 1
PGN
3.3
IM
Arabidze Meri
2434
-
WGM
Gevorgyan Irina
2126
1 - 0
PGN
3.4
GM
Batsiashvili Nino
2425
-
WIM
Abdusattorova Bakhora
1855
1 - 0
PGN
3.5
IM
Petriashvili Nikoloz
2283
-
FM
Saydaliev Saidakbar
2061
1 - 0
PGN
3.6
WCM
Lomaia Diana
1734
-
WIM
Yakubbaeva Nilufar
1703
1 - 0
PGN
Bo.
3
Germany
Rtg
-
6
India
Rtg
1½:4½
PGN
4.1
GM
Svane Rasmus
2644
-
GM
Vidit Santosh Gujrathi
2636
0 - 1
PGN
4.2
GM
Bluebaum Matthias
2562
-
GM
Harikrishna Pentala
2690
½ - ½
PGN
4.3
FM
Schulze Lara
2125
-
GM
Harika Dronavalli
2450
½ - ½
PGN
4.4
WGM
Osmanodja Filiz
2154
-
IM
Kulkarni Bhakti
2325
0 - 1
PGN
4.5
IM
Vogel Roven
2506
-
GM
Nihal Sarin
2418
½ - ½
PGN
4.6
FM
Schneider Jana
2138
-
WIM
Vantika Agrawal
1729
0 - 1
PGN
Bo.
4
China
Rtg
-
5
Zimbabwe
Rtg
6 : 0
PGN
5.1
GM
Wei Yi
2752
-
Mwadzura Roy
2029
1 - 0
PGN
5.2
GM
Yu Yangyi
2738
-
Sibanda Kudakwashe
2065
1 - 0
PGN
5.3
GM
Ju Wenjun
2610
-
Shaba Linda
1642
1 - 0
PGN
5.4
GM
Lei Tingjie
2527
-
Zengeni Tatenda Melisa
1641
1 - 0
PGN
5.5
IM
Chen Qi b
2359
-
Hamandishe Farai
1743
1 - 0
PGN
5.6
WIM
Ning Kaiyu
1884
-
WCM
Mudodo Refiloe Hazel
1543
1 - 0
PGN
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use