Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:40:16
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Online Chess Championship 2020 Group C Elo 1701 - 2000 - first stage
Last update 23.05.2020 12:14:38, Creator/Last Upload: biagioli
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
sex
Typ
Gr
1
Kula Dominik
344338
CZE
2000
2
Sorin Itay
2806983
ISR
2000
3
Akulov Lev
242853
BEL
1999
4
CM
Blauhut Holger
24665177
NOR
1999
5
Florjan Mladen
14511207
CRO
1999
6
WFM
Orehek Spela
14605872
SLO
1999
w
7
Sirp Karl Aleksander
4504712
EST
1999
8
Klimkowski Jan
21856222
POL
1998
9
Sogoyan Andranik
24186031
RUS
1998
10
Havelka Ondrej
349526
CZE
1997
11
FM
Ludvik Tomas
367664
CZE
1997
12
Neumann Filip
375640
CZE
1997
13
Zima Teofil
1148737
POL
1997
14
Dolansky Lukas
367060
CZE
1996
15
Grigoryan Aram
13310542
ARM
1996
16
Pavel Sebastian-Ionut
1222040
ROU
1996
17
WCM
Shabanaj Eglantina
4700562
ALB
1996
w
18
Stage-Steffensen Sander
1455796
DEN
1996
19
Koziorowicz Michal
21809194
POL
1995
20
Indricans Vadims
11601027
LAT
1994
21
Petersson Kjell
1705148
SWE
1994
22
Romagnoli Franco
821080
ITA
1994
23
Stefan Mihai
1236474
ROU
1994
24
Babula Vlastimil
391930
CZE
1993
25
Barak David
387347
CZE
1993
26
Grau Peter
1406043
DEN
1993
27
Joukl Zdenek
304247
CZE
1993
28
Marinskii Yurii
34215425
RUS
1993
29
Rychener Henri
1306642
SUI
1993
30
Savchenko Andrey
4101626
RUS
1993
31
Aksenov Konstantin Al.
34400508
RUS
1992
32
Nedoma Marek
342840
CZE
1992
33
Taylor Adam A
415790
ENG
1991
34
Hansen Herluf
7200200
FAI
1990
35
Koshevarov Alexander
44111584
RUS
1990
36
Mustonen Ilkka
504815
FIN
1990
37
AIM
Polimac Darko
2502887
FID
1990
38
Avchijev Edgar
4502353
EST
1989
39
FM
Efremov Vladislav
44159935
RUS
1989
40
Bury Gleb M
13519131
BLR
1988
41
Pobor Milo
16503589
MNE
1988
42
Zienkiewicz Jan
45116768
FRA
1988
43
de Winter Arthur
1069020
NED
1987
44
Esper Christian
1326651
SUI
1987
45
Sava Christiansen-Danut-Eugen
1210114
ROU
1987
46
Tqavadze Giorgi
13603906
GEO
1987
47
Daudzvardis Janis
11600160
LAT
1984
48
Gueci Riccardo
800848
ITA
1984
49
Kharatyan Roman
13305220
ARM
1984
50
Mitrandzas Athanasios
4201663
GRE
1984
51
WFM
Szente Varga Fruzsina
712264
HUN
1984
w
52
Buzzoni Eugenio
16271157
GER
1983
53
Danilchenko Dmitrij
14162563
UKR
1983
54
Kelemen Miljenko
14506505
CRO
1983
55
WCM
Malicka Maria
1197576
POL
1983
w
56
Link Klaus
4649478
GER
1982
57
Nalbandyan Vahan
13309439
ARM
1982
58
Tevzadze Mariam
13605470
GEO
1982
w
59
FM
Pasti Aron
785857
HUN
1981
60
Astrelin Evgeny
24199702
RUS
1980
61
Heinmets Tonu
4500962
EST
1980
62
Vereczkei Laszlo Dr.
718009
HUN
1980
63
Coman Mihnea-George
1240196
ROU
1979
64
FM
Mladenovic Velisa
14507285
CRO
1979
65
PILICZEWSKI BOGUSZ
1104144
POL
1979
66
Chipiga Maksim
34291830
RUS
1978
67
Michalski Karol
1110845
POL
1978
68
Kacprzak Karol
21819327
POL
1976
69
Kundianok Vladislav
44157819
RUS
1976
70
Wieringa Helmer
1021729
NED
1976
71
WCM
Aydin Gulenay
34557431
TUR
1975
w
72
Dudarev Viacheslav
4124413
RUS
1975
73
Gagic Milan A
979805
SRB
1975
74
Iro Christian
1637606
AUT
1975
75
Hald Falkesgaard Jeppe
1464981
DEN
1974
76
Kos Bruno
14558114
CRO
1974
77
Zeynalzade Vali
13407635
AZE
1974
78
AIM
Ciric Pavle
974641
SRB
1973
79
AGM
Tudorache Marian
1209728
ROU
1973
80
Meyer Irmin Dr.
4647092
GER
1972
81
Payne Matthew J
417084
ENG
1972
82
Shvayger Alexandr
14160773
UKR
1972
83
Skovgaard Tom
1406337
DEN
1972
84
Khosrovov Sabuhi
13407732
AZE
1971
85
Angst Oliver
1334069
SUI
1970
86
Hampton Paul D J
473316
ENG
1970
87
Mach Petr
383546
CZE
1970
88
Majczyna Andrzej
1131745
POL
1969
89
Baghirov Javanshir
13404318
AZE
1968
90
Danaci Ege
34506748
TUR
1968
91
Lukmanov Denis
34113441
RUS
1968
92
Mehtiyev Elnur
13407341
AZE
1968
93
Ryszkiewicz Adam
1141457
POL
1968
94
Strugo Victor
651060990
FRA
1968
95
Tsaknakis Zisis
4259963
GRE
1968
96
CM
Buker Muhittin
6301770
TUR
1967
97
AGM
Rohrer Christophe
1326546
SUI
1967
98
Singeisen Hermann
1302701
SUI
1967
99
Skytte Torill
1503260
DEN
1967
w
100
Valantiejus Vaidotas
12807370
LTU
1967
101
Linik Yaron
2805995
ISR
1966
102
Trifonas Spyridon
4201353
GRE
1966
103
FM
Zhukov Maksim
34181790
RUS
1966
104
Hernandez Iglesias Francisco
2238829
ESP
1965
105
Jayes Thomas
1907930
POR
1965
106
Franchuk Serhiy
14116740
UKR
1964
107
Gendre Stephane
1307207
SUI
1964
108
AFM
Nielsen Thomas
1407147
DEN
1964
109
Foerderreuther Jonas
24683728
GER
1962
110
Jires Jiri
365718
CZE
1962
111
Sedgwick David
404020
ENG
1962
112
Toure Ananth
26013363
FRA
1962
113
Gavran Marinko
14524848
CRO
1961
114
Kelmendi Arsim
22100261
KOS
1961
115
WFM
Narva Regina
4500237
EST
1961
w
116
AIM
Keleberda Tymur
14174294
UKR
1960
117
Khalikov Bulat
34147869
RUS
1960
118
Pidluznij Gleb
12817082
LTU
1960
119
Winkels Marcel
1003887
NED
1960
120
Cani Armando
4704924
ALB
1959
121
Hansen Soren Moller
1408771
DEN
1973
122
Kaczmarek Maciej
1170910
POL
1959
123
WFM
Mkrtchyan Mariam
13310828
ARM
1959
w
124
Soyunlu Narmin
13400843
AZE
1959
w
125
Jeszenszky Jozsef
753564
HUN
1958
126
Wolanski Michal
1137778
POL
1958
127
Dvorski Renato
14514141
CRO
1957
128
Lutard Florian
20673736
FRA
1957
129
FM
Kiremitciyan Ari
6373445
TUR
1956
130
CM
Creanga Robert-Ionut
1251406
ROU
1955
131
Danilenko Denis O.
24277622
RUS
1955
132
CM
Paduano Claudio
2806393
ITA
1955
133
Velunkova Oksana
14198029
UKR
1954
w
134
Armstrong Malcolm J
409049
ENG
1953
135
FM
Eynullayev Altay
13413562
AZE
1953
136
Byrne Alex
2508788
IRL
1952
137
Mileto Salvatore
2807527
ITA
1952
138
Morf Juerg Walter
1310208
SUI
1952
139
Nikel Rastislav
14904861
SVK
1952
140
Valencik Jozef
326372
CZE
1952
141
Zubcu Vlad-George
1219715
ROU
1952
142
Bounlom Samyo
1324586
SUI
1951
143
AGM
Gorshenev Alexey
4181115
RUS
1951
144
Hasterok Mateusz
21822352
POL
1951
145
Lisin Egor
34147257
RUS
1951
146
AIM
Stan Andrei-Mihaita
1232118
ROU
1951
147
Aleknavicius Andrius
12810452
LTU
1950
148
Andrijashkin Deniss
4504631
EST
1950
149
Baladjaev Gara
13401785
AZE
1950
150
CM
Makkar Rajat
36016810
FRA
1950
Show complete list
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use