Copa Catalana 2020 - Fase Territorial Barcelona (239395)

OrganitzadorFederació Catalana d'Escacs
FederacióCatalunya ( CAT )
Director del torneigRamón Caro Martínez (32011997)
Àrbitre principalCarlos Gimenez Cañadas (IA - 2296926)
Deputy ArbiterValerio de la Cruz Chumillas (IA - 22232583)
ÀrbitreMireia Ramón Herraez (AN - 24570230), Josep Antoni Mateu Valentines (AC - 22226460), Albert Pardina Domenech (AC - 54597471), Mireia Terrones Launes (AC - 2277298), Guillem Cintas Zuazua (AS - 2284910), Francisco Javier Ramon Serrano (AS - 2291711)
Control de temps12 min + 5 seg/jugada
SeuDisseny Hub Barcelona - Plaça de les Glòries Catalanes, 38, Barcelona
Rating calculationEloN, FIDE
Data2020/01/12
Mitjana d'Elo1908
Programa d'aparellamentSwiss-Manager de Heinz HerzogArxiu de Swiss-Manager

Darrera actualització18.01.2020 10:47:38, Creador/Darrera càrrega: carlos gimenez cañadas

EnllaçosPàgina web de l'organitzador, Link tournament to the tournament calendar
Selecciona paràmetres No se'n mostren els detalls del torneig, Mostra senyeres
LlistesRànquing inicial dels equips
Ordre de força dels equips amb resultats ronda a ronda, Composició dels equips sense resultats , Taula creuada de classificació final després de 9 rondes
Llista del rànquing inicial, Llista alfabètica de jugadors
Aparellaments dels equipsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Aparellaments per taulersRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Classificació després de Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Estadístiques de la Federació, partides i títols, Taula d'horaris
Excel i impressióImprimeix la llista, Exporta a Excel (.xls), Exporta a Excel (.xlsx), Exporta a fitxer PDF

Ordre de força dels equips amb resultats ronda a ronda

  51. ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B (Elo mitjà:2166, Des1: 20 / Des2: 10)
T.NomEloFEDFideID123456789Pts.Partides
1FMAvila Jimenez Xavier2285ESP22105331½10½00014,09
2Ruperez Miguel2295ARG1151771111½½1017,09
3Magallanes Gustavo2116ARG1435021½1100½0½4,59
4Palomares Fite Jordi1969ESP32002319101100½014,59

Informació de jugadors

Avila Jimenez Xavier FM 2285 ESP Rp:2072
Rd.Núm. Ini.NomEloFEDPts.Res.T.
1189Carbones Llobet Josep1701ESP3,5w 11
2644FMCapellades Subirana Marc2296ESP7,0s ½1
3445Paniego Alvarez Marc Antoni2143ESP4,5w 11
4260IMLorenzo De La Riva Lazaro2399ESP7,0s 01
51FMExposito Amaro Josue2415ESP5,5s ½1
662GMNarciso Dublan Marc2632ESP6,5w 01
729Asensio Linan Teodoro2279ESP6,5s 01
8565IMMellado Trivino Juan2494ESP7,5w 01
9769Varela Cuadrado Cesar1896ESP1,0s 11
Ruperez Miguel 2295 ARG Rp:2179
Rd.Núm. Ini.NomEloFEDPts.Res.T.
1190Fito Parera Salvador1759ESP4,0s 12
2645Alcala Gonzalez Cesar2103ESP5,0w 12
3447Lema Navalon Eric1775ESP5,0s 12
4261WIMTejaswini Sagar2018IND4,5w 12
52Zohaib Hassan Mohamed2376PAK5,5w ½2
663IMHernando Rodrigo Julio Antonio2425ESP1,5s ½2
728Boyer Censore Giuseppe Enmanuel2068VEN2,0w 12
8566FMMontilla Carrillo Esteban2314ESP6,0s 02
9768Cerro Canizares Teodoro2079ESP4,5w 12
Magallanes Gustavo 2116 ARG Rp:1900
Rd.Núm. Ini.NomEloFEDPts.Res.T.
1191Monforte Sopesen Carlos1590ESP2,0w 13
2646Garcia Castellote Oscar2183ESP4,5s ½3
3448Fontela Hidalgo Victor1794ESP4,5w 13
4262Fernandez Aguilar Francisco2170ESP6,0s 13
53Ayza Leon David2356ESP7,0s 03
664Pinero Fernandez Xavier2401ESP5,0w 03
730Fernandez Perez Josep2125ESP6,0s ½3
8568Luque Marti Jonatan2089ESP6,0w 03
9767Monera Puente Cesar2079ESP4,0s ½3
Palomares Fite Jordi 1969 ESP Rp:1786
Rd.Núm. Ini.NomEloFEDPts.Res.T.
1192Gomez Cervantes Joan Carles1598ESP3,5s 14
2647Garcia Castellote Daniel2023ESP5,0w 04
3449Manrique Garcia Sara1600ESP0,0s 14
4263Campos Cayuelas Adria2146ESP5,0w 14
54Beaskoa Estany Gabriel2228ESP4,5w 04
666Luna Cortes Luis2326ESP4,0s 04
731Villares Galiano Jose Maria2117ESP6,0w ½4
8569Vicente Bessen Kirian1941ESP1,0s 04
9770Granada Pellicer Pau1854ESP6,0w 14

Aparellaments per taulers

1. Ronda El 2020/01/12 A les 9:30
T.60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B-140  CASTELLAR B4 : 0
60.1FM
Avila Jimenez, Xavier
-
Carbones Llobet, Josep
1 - 0
60.2
Ruperez, Miguel
-
Fito Parera, Salvador
1 - 0
60.3
Magallanes, Gustavo
-
Monforte Sopesen, Carlos
1 - 0
60.4
Palomares Fite, Jordi
-
Gomez Cervantes, Joan Carles
1 - 0
2. Ronda El 2020/01/12 A les 10:25
T.21  PEONA I PEO A-60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B2 : 2
14.1FM
Capellades Subirana, Marc
-FM
Avila Jimenez, Xavier
½ - ½
14.2
Alcala Gonzalez, Cesar
-
Ruperez, Miguel
0 - 1
14.3
Garcia Castellote, Oscar
-
Magallanes, Gustavo
½ - ½
14.4
Garcia Castellote, Daniel
-
Palomares Fite, Jordi
1 - 0
3. Ronda El 2020/01/12 A les 11:20
T.60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B-65  IDEAL CLAVE4 : 0
15.1FM
Avila Jimenez, Xavier
-
Paniego Alvarez, Marc Antoni
1 - 0
15.2
Ruperez, Miguel
-
Lema Navalon, Eric
1 - 0
15.3
Magallanes, Gustavo
-
Fontela Hidalgo, Victor
1 - 0
15.4
Palomares Fite, Jordi
-
Manrique Garcia, Sara
1 - 0
4. Ronda El 2020/01/12 A les 12:15
T.17  COLON SABADELL CHESSY B-60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B1 : 3
6.1IM
Lorenzo De La Riva, Lazaro
-FM
Avila Jimenez, Xavier
1 - 0
6.2WIM
Tejaswini, Sagar
-
Ruperez, Miguel
0 - 1
6.3
Fernandez Aguilar, Francisco
-
Magallanes, Gustavo
0 - 1
6.4
Campos Cayuelas, Adria
-
Palomares Fite, Jordi
0 - 1
5. Ronda El 2020/01/12 A les 13:10
T.26  AGUSTI A1-60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B3 : 1
4.1FM
Exposito Amaro, Josue
-FM
Avila Jimenez, Xavier
½ - ½
4.2
Zohaib Hassan, Mohamed
-
Ruperez, Miguel
½ - ½
4.3
Ayza Leon, David
-
Magallanes, Gustavo
1 - 0
4.4
Beaskoa Estany, Gabriel
-
Palomares Fite, Jordi
1 - 0
6. Ronda El 2020/01/12 A les 15:30
T.60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B-1  ATENEU COLON A½ :3½
8.1FM
Avila Jimenez, Xavier
-GM
Narciso Dublan, Marc
0 - 1
8.2
Ruperez, Miguel
-IM
Hernando Rodrigo, Julio Antonio
½ - ½
8.3
Magallanes, Gustavo
-
Pinero Fernandez, Xavier
0 - 1
8.4
Palomares Fite, Jordi
-
Luna Cortes, Luis
0 - 1
7. Ronda El 2020/01/12 A les 16:25
T.28  ARAGONES A1-60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B2 : 2
19.1
Asensio Linan, Teodoro
-FM
Avila Jimenez, Xavier
1 - 0
19.2
Boyer Censore, Giuseppe Enmanuel
-
Ruperez, Miguel
0 - 1
19.3
Fernandez Perez, Josep
-
Magallanes, Gustavo
½ - ½
19.4
Villares Galiano, Jose Maria
-
Palomares Fite, Jordi
½ - ½
8. Ronda El 2020/01/12 A les 17:20
T.60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B-12  MOLLET A20 : 4
19.1FM
Avila Jimenez, Xavier
-IM
Mellado Trivino, Juan
0 - 1
19.2
Ruperez, Miguel
-FM
Montilla Carrillo, Esteban
0 - 1
19.3
Magallanes, Gustavo
-
Luque Marti, Jonatan
0 - 1
19.4
Palomares Fite, Jordi
-
Vicente Bessen, Kirian
0 - 1
9. Ronda El 2020/01/12 A les 18:15
T.109  SANT JOAN DESPI-60  ESCOLA D'ESCACS DE BARCELONA B½ :3½
36.1
Varela Cuadrado, Cesar
-FM
Avila Jimenez, Xavier
0 - 1
36.2
Cerro Canizares, Teodoro
-
Ruperez, Miguel
0 - 1
36.3
Monera Puente, Cesar
-
Magallanes, Gustavo
½ - ½
36.4
Granada Pellicer, Pau
-
Palomares Fite, Jordi
0 - 1