Logged on: Gast
Servertime 08.05.2024 07:56:07
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Women Individual Rapid Chess Championship 2019
Last update 01.12.2019 20:55:40, Creator/Last Upload: IA Dominique DERVIEUX
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 6 on 2019/12/01 at 13:30
Bo.
No.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
No.
1
27
WGM
Rogule Laura
LAT
2292
5
1 - 0
4½
IM
Bulmaga Irina
ACP
ROU
2383
11
2
14
IM
Daulyte-Cornette Deimante
LTU
2362
4
½ - ½
4
GM
Muzychuk Anna
UKR
2592
1
3
24
GM
Zhukova Natalia
UKR
2316
4
½ - ½
4
GM
Muzychuk Mariya
UKR
2518
3
4
20
IM
Gaponenko Inna
ACP
UKR
2328
4
½ - ½
4
GM
Stefanova Antoaneta
ACP
BUL
2455
5
5
6
GM
Sebag Marie
FRA
2452
4
0 - 1
4
WGM
Girya Olga
ACP
RUS
2365
13
6
8
GM
Cramling Pia
S50
SWE
2423
4
1 - 0
4
FM
Antova Gabriela
U18
BUL
2001
59
7
25
WGM
Berend Elvira
S50
LUX
2308
4
0 - 1
4
GM
Batsiashvili Nino
GEO
2401
10
8
2
GM
Kosteniuk Alexandra
RUS
2538
3½
1 - 0
3½
WIM
Terbe Julianna
HUN
2186
41
9
26
WGM
Michna Marta
GER
2296
3½
½ - ½
3½
IM
Bodnaruk Anastasia
ACP
RUS
2410
9
10
30
WIM
Solozhenkina Elizaveta
U16
RUS
2262
3½
0 - 1
3½
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2338
19
11
21
WGM
Worek Joanna
CZE
2321
3½
1 - 0
3½
WIM
Johansson Viktoria
SWE
2094
51
12
44
WGM
Unuk Laura
U20
SLO
2168
3½
0 - 1
3½
IM
Osmak Iulija
UKR
2318
23
13
40
GM
Gaprindashvili Nona
S65
GEO
2196
3
0 - 1
3
GM
Chiburdanidze Maia
S50
GEO
2475
4
14
38
WGM
Dornbusch Tatiana
MNC
2211
3
0 - 1
3
GM
Gunina Valentina
RUS
2434
7
15
12
IM
Paehtz Elisabeth
GER
2381
3
½ - ½
3
WGM
Belenkaya Dina
RUS
2112
50
16
42
WIM
Zaksaite Salomeja
LTU
2181
3
1 - 0
3
GM
Socko Monika
POL
2359
15
17
46
WIM
Muetsch Annmarie
U18
GER
2141
3
0 - 1
3
IM
Kashlinskaya Alina
ACP
RUS
2350
17
18
18
IM
Guichard Pauline
FRA
2349
3
½ - ½
3
WGM
Berzina Ilze
LAT
2165
45
19
28
IM
Buksa Nataliya
ACP
UKR
2275
3
1 - 0
3
WIM
Nicoara Malina
S50
FRA
2037
56
20
53
WFM
Andric Jelena
SWE
2076
3
0 - 1
3
IM
Ovod Evgenija
RUS
2262
29
21
49
WIM
Janzelj Lara
SLO
2124
3
1 - 0
3
IM
Savina Anastasia
RUS
2255
33
22
58
WFM
Skuhala Barbara
SLO
2021
3
0 - 1
3
WIM
Bensdorp-De Labaca Marlies
PACA
NED
2228
35
23
36
WGM
Leconte Maria
FRA
2225
3
0 - 1
3
WIM
Petrova Irina
UKR
2047
55
24
68
FM
Kazarian Anna-Maja
U20
NED
1858
3
½ - ½
2½
GM
Arakhamia-Grant Ketevan
ACP
S50
SCO
2320
22
25
54
WFM
Chigaeva Anastasia
RUS
2068
2½
0 - 1
2½
WGM
Reizniece-Ozola Dana
LAT
2258
31
26
32
WIM
Benmesbah Natacha
FRA
2258
2½
1 - 0
2½
WCM
Jose Polanco Kenia
PACA
MNC
1813
73
27
57
WFM
Gitu Paula-Alexandra
U20
MDA
2033
2½
0 - 1
2½
WGM
Babiy Olga
UKR
2247
34
28
60
WFM
Azimova Karina
RUS
1997
2½
0 - 1
2½
WGM
Zakurdjaeva Irina
RUS
2224
37
29
61
IM
Salimova Nurgyul
U16
BUL
1992
2½
1 - 0
2½
WIM
Semenova Elena
RUS
2140
47
30
48
WIM
Zvereva Marija
PACA
RUS
2127
2½
1 - 0
2½
Yagutian Mariya
U14
RUS
1610
85
31
70
Tomasi Elise
U16
FRA
1849
2½
0 - 1
2
WFM
Novkovic Julia
AUT
2085
52
32
78
Perrusset Barbara
FRA
1745
2
- - +
2
FM
Paasikangas-Tella Johanna
FIN
2169
43
33
80
WIM
Lebel-Arias Julia
PACA
S65
MNC
1718
2
½ - ½
2
Ayzenberg Alena
NOR
1945
63
34
64
Nguyen Thao Nhi
PACA
U14
FRA
1945
2
1 - 0
2
Olsson Linn
SWE
1748
77
35
82
Lindberg Cajsa
S50
SWE
1642
2
½ - ½
2
Kurapova Olga
SUI
1914
65
36
86
Schebacher Solene
U12
FRA
1525
2
0 - 1
2
WFM
Johnsen Sylvia
S50
NOR
1898
66
37
88
Berezovsky Fiorina
U12
MNC
1403
2
0 - 1
2
WFM
Cramling Bellon Anna
U18
SWE
1864
67
38
69
WIM
Dubois Martine
PACA
S50
MNC
1858
2
0 - 1
2
WFM
Toncheva Nadya
U14
BUL
1737
79
39
87
Jaskuniene Dalia
LTU
1421
2
½ - ½
2
Shivacheva Donika
U20
BUL
1836
71
40
72
WCM
Berezovska Svetlana
MNC
1819
2
½ - ½
2
Waardenburg Marlinde
U18
NED
1709
81
41
74
Waardenburg Feline
U20
NED
1778
2
0 - 1
2
WCM
Svergina Sofya
U10
RUS
1350
91
42
90
Jaskunaite Auguste
U18
LTU
1386
2
0 - 1
2
Aubert Estee
U16
FRA
1766
75
43
76
Cornileau Juliette
U14
FRA
1762
1½
1 - 0
2
Schebacher Leane
U10
FRA
1170
98
44
89
Micheli Elora
U12
FRA
1396
1½
1 - 0
1½
Wittenberg Serena
PACA
U16
FRA
1348
93
45
62
WFM
Limanovska Elizabete
U20
LAT
1945
1
+ - -
1
Heem Alice
U08
FRA
1100
100
46
84
AIM
Feldman Laora
ISR
1636
1
1 - 0
1
Svensson Paula
S50
SWE
1236
97
47
92
Nevskaya Ekaterina
FRA
1349
1
1 - 0
1
Dinoni Attali Myriam
U10
MNC
1060
101
48
94
Thoreux-Josso Ambre
PACA
U10
MNC
1316
1
0 - 1
1
Pinarbasi Emilie
PACA
U12
FRA
0
105
49
99
Radon Vida
S65
SWE
1157
1
+ - -
1
Hyjazi Fleur
PACA
U16
FRA
1309
95
50
96
Fourriques Elise
PACA
U14
FRA
1292
1
1 - 0
1
Ribreau Anna
PACA
U08
FRA
0
106
51
103
Macia Urisari Anne Marie
PACA
S50
FRA
0
0
1 - 0
1
Thoreux-Josso Adele
PACA
U10
MNC
0
107
52
104
Mazmanyan Lidia
PACA
U12
FRA
0
0
- - +
0
Barrast Catherine
U12
FRA
1009
102
53
16
IM
Repkova Eva
SVK
2358
0
0
not paired
54
39
WIM
Garifullina Leya
U16
RUS
2207
0
0
not paired
55
83
Rubsamen Anais
PACA
U16
MNC
1640
0
0
not paired
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use