Logged on: Gast
Servertime 27.04.2024 02:46:57
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Women Individual Rapid Chess Championship 2019
Last update 01.12.2019 20:55:40, Creator/Last Upload: IA Dominique DERVIEUX
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 2 on 2019/11/30 at 14:30
Bo.
No.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
No.
1
38
WGM
Dornbusch Tatiana
MNC
2211
1
½ - ½
1
GM
Muzychuk Anna
UKR
2592
1
2
2
GM
Kosteniuk Alexandra
RUS
2538
1
1 - 0
1
IM
Savina Anastasia
RUS
2255
33
3
40
GM
Gaprindashvili Nona
S65
GEO
2196
1
0 - 1
1
GM
Muzychuk Mariya
UKR
2518
3
4
42
WIM
Zaksaite Salomeja
LTU
2181
1
0 - 1
1
GM
Stefanova Antoaneta
ACP
BUL
2455
5
5
44
WGM
Unuk Laura
U20
SLO
2168
1
½ - ½
1
GM
Gunina Valentina
RUS
2434
7
6
46
WIM
Muetsch Annmarie
U18
GER
2141
1
1 - 0
1
IM
Bodnaruk Anastasia
ACP
RUS
2410
9
7
10
GM
Batsiashvili Nino
GEO
2401
1
½ - ½
1
WIM
Bensdorp-De Labaca Marlies
PACA
NED
2228
35
8
48
WIM
Zvereva Marija
PACA
RUS
2127
1
0 - 1
1
IM
Bulmaga Irina
ACP
ROU
2383
11
9
12
IM
Paehtz Elisabeth
GER
2381
1
1 - 0
1
WGM
Zakurdjaeva Irina
RUS
2224
37
10
49
WIM
Janzelj Lara
SLO
2124
1
0 - 1
1
WGM
Girya Olga
ACP
RUS
2365
13
11
14
IM
Daulyte-Cornette Deimante
LTU
2362
1
1 - 0
1
WIM
Terbe Julianna
HUN
2186
41
12
50
WGM
Belenkaya Dina
RUS
2112
1
0 - 1
1
GM
Socko Monika
POL
2359
15
13
52
WFM
Novkovic Julia
AUT
2085
1
½ - ½
1
IM
Kashlinskaya Alina
ACP
RUS
2350
17
14
18
IM
Guichard Pauline
FRA
2349
1
1 - 0
1
FM
Paasikangas-Tella Johanna
FIN
2169
43
15
53
WFM
Andric Jelena
SWE
2076
1
0 - 1
1
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2338
19
16
20
IM
Gaponenko Inna
ACP
UKR
2328
1
1 - 0
1
WGM
Berzina Ilze
LAT
2165
45
17
69
WIM
Dubois Martine
PACA
S50
MNC
1858
1
0 - 1
1
WGM
Worek Joanna
CZE
2321
21
18
24
GM
Zhukova Natalia
UKR
2316
1
1 - 0
1
WIM
Semenova Elena
RUS
2140
47
19
25
WGM
Berend Elvira
S50
LUX
2308
1
1 - 0
1
WIM
Johansson Viktoria
SWE
2094
51
20
76
Cornileau Juliette
U14
FRA
1762
1
0 - 1
1
WGM
Rogule Laura
LAT
2292
27
21
28
IM
Buksa Nataliya
ACP
UKR
2275
1
1 - 0
1
IM
Salimova Nurgyul
U16
BUL
1992
61
22
87
Jaskuniene Dalia
LTU
1421
1
0 - 1
1
IM
Ovod Evgenija
RUS
2262
29
23
30
WIM
Solozhenkina Elizaveta
U16
RUS
2262
1
1 - 0
1
Aubert Estee
U16
FRA
1766
75
24
92
Nevskaya Ekaterina
FRA
1349
1
0 - 1
1
WGM
Reizniece-Ozola Dana
LAT
2258
31
25
32
WIM
Benmesbah Natacha
FRA
2258
1
1 - 0
1
Thoreux-Josso Adele
PACA
U10
MNC
0
107
26
4
GM
Chiburdanidze Maia
S50
GEO
2475
½
½ - ½
½
FM
Antova Gabriela
U18
BUL
2001
59
27
6
GM
Sebag Marie
FRA
2452
½
1 - 0
½
WFM
Gitu Paula-Alexandra
U20
MDA
2033
57
28
26
WGM
Michna Marta
GER
2296
½
1 - 0
½
Micheli Elora
U12
FRA
1396
89
29
36
WGM
Leconte Maria
FRA
2225
½
½ - ½
½
WFM
Toncheva Nadya
U14
BUL
1737
79
30
8
GM
Cramling Pia
S50
SWE
2423
0
1 - 0
0
Perrusset Barbara
FRA
1745
78
31
22
GM
Arakhamia-Grant Ketevan
ACP
S50
SCO
2320
0
1 - 0
0
WIM
Lebel-Arias Julia
PACA
S65
MNC
1718
80
32
82
Lindberg Cajsa
S50
SWE
1642
0
0 - 1
0
IM
Osmak Iulija
UKR
2318
23
33
84
AIM
Feldman Laora
ISR
1636
0
0 - 1
0
WGM
Babiy Olga
UKR
2247
34
34
54
WFM
Chigaeva Anastasia
RUS
2068
0
1 - 0
0
Waardenburg Marlinde
U18
NED
1709
81
35
86
Schebacher Solene
U12
FRA
1525
0
0 - 1
0
WIM
Petrova Irina
UKR
2047
55
36
56
WIM
Nicoara Malina
S50
FRA
2037
0
1 - 0
0
Yagutian Mariya
U14
RUS
1610
85
37
58
WFM
Skuhala Barbara
SLO
2021
0
0 - 1
0
WCM
Svergina Sofya
U10
RUS
1350
91
38
60
WFM
Azimova Karina
RUS
1997
0
1 - 0
0
Hyjazi Fleur
PACA
U16
FRA
1309
95
39
62
WFM
Limanovska Elizabete
U20
LAT
1945
0
1 - 0
0
Svensson Paula
S50
SWE
1236
97
40
88
Berezovsky Fiorina
U12
MNC
1403
0
1 - 0
0
Ayzenberg Alena
NOR
1945
63
41
64
Nguyen Thao Nhi
PACA
U14
FRA
1945
0
1 - 0
0
Radon Vida
S65
SWE
1157
99
42
90
Jaskunaite Auguste
U18
LTU
1386
0
0 - 1
0
Kurapova Olga
SUI
1914
65
43
66
WFM
Johnsen Sylvia
S50
NOR
1898
0
1 - 0
0
Dinoni Attali Myriam
U10
MNC
1060
101
44
94
Thoreux-Josso Ambre
PACA
U10
MNC
1316
0
0 - 1
0
WFM
Cramling Bellon Anna
U18
SWE
1864
67
45
68
FM
Kazarian Anna-Maja
U20
NED
1858
0
1 - 0
0
Barrast Catherine
U12
FRA
1009
102
46
70
Tomasi Elise
U16
FRA
1849
0
1 - 0
0
Macia Urisari Anne Marie
PACA
S50
FRA
0
103
47
96
Fourriques Elise
PACA
U14
FRA
1292
0
0 - 1
0
Shivacheva Donika
U20
BUL
1836
71
48
72
WCM
Berezovska Svetlana
MNC
1819
0
1 - 0
0
Pinarbasi Emilie
PACA
U12
FRA
0
105
49
98
Schebacher Leane
U10
FRA
1170
0
0 - 1
0
WCM
Jose Polanco Kenia
PACA
MNC
1813
73
50
74
Waardenburg Feline
U20
NED
1778
0
1 - 0
0
Ribreau Anna
PACA
U08
FRA
0
106
51
100
Heem Alice
U08
FRA
1100
0
0 - 1
0
Olsson Linn
SWE
1748
77
52
104
Mazmanyan Lidia
PACA
U12
FRA
0
0
0 - 1
0
Wittenberg Serena
PACA
U16
FRA
1348
93
53
16
IM
Repkova Eva
SVK
2358
0
0
not paired
54
39
WIM
Garifullina Leya
U16
RUS
2207
0
0
not paired
55
83
Rubsamen Anais
PACA
U16
MNC
1640
0
0
not paired
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use