Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 11:09:42
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Women Individual Rapid Chess Championship 2019
Last update 01.12.2019 20:55:40, Creator/Last Upload: IA Dominique DERVIEUX
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 10 on 2019/12/01 at 17:30
Bo.
No.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
No.
1
2
GM
Kosteniuk Alexandra
RUS
2538
7½
1 - 0
8
WGM
Girya Olga
ACP
RUS
2365
13
2
24
GM
Zhukova Natalia
UKR
2316
6½
1 - 0
7
WGM
Rogule Laura
LAT
2292
27
3
8
GM
Cramling Pia
S50
SWE
2423
6½
½ - ½
6½
GM
Muzychuk Anna
UKR
2592
1
4
12
IM
Paehtz Elisabeth
GER
2381
6½
1 - 0
6½
GM
Muzychuk Mariya
UKR
2518
3
5
23
IM
Osmak Iulija
UKR
2318
6½
½ - ½
6½
GM
Stefanova Antoaneta
ACP
BUL
2455
5
6
4
GM
Chiburdanidze Maia
S50
GEO
2475
6
½ - ½
6½
GM
Batsiashvili Nino
GEO
2401
10
7
6
GM
Sebag Marie
FRA
2452
6
0 - 1
6
GM
Gunina Valentina
RUS
2434
7
8
38
WGM
Dornbusch Tatiana
MNC
2211
6
1 - 0
6
IM
Bodnaruk Anastasia
ACP
RUS
2410
9
9
26
WGM
Michna Marta
GER
2296
6
0 - 1
6
IM
Kashlinskaya Alina
ACP
RUS
2350
17
10
20
IM
Gaponenko Inna
ACP
UKR
2328
6
½ - ½
5½
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2338
19
11
22
GM
Arakhamia-Grant Ketevan
ACP
S50
SCO
2320
5½
1 - 0
5½
IM
Bulmaga Irina
ACP
ROU
2383
11
12
14
IM
Daulyte-Cornette Deimante
LTU
2362
5½
½ - ½
5½
WIM
Bensdorp-De Labaca Marlies
PACA
NED
2228
35
13
25
WGM
Berend Elvira
S50
LUX
2308
5½
½ - ½
5½
GM
Socko Monika
POL
2359
15
14
18
IM
Guichard Pauline
FRA
2349
5½
0 - 1
5½
WGM
Belenkaya Dina
RUS
2112
50
15
21
WGM
Worek Joanna
CZE
2321
5½
½ - ½
5½
WIM
Terbe Julianna
HUN
2186
41
16
61
IM
Salimova Nurgyul
U16
BUL
1992
5½
1 - 0
5½
IM
Savina Anastasia
RUS
2255
33
17
44
WGM
Unuk Laura
U20
SLO
2168
5½
½ - ½
5
IM
Ovod Evgenija
RUS
2262
29
18
46
WIM
Muetsch Annmarie
U18
GER
2141
5
1 - 0
5
WGM
Reizniece-Ozola Dana
LAT
2258
31
19
34
WGM
Babiy Olga
UKR
2247
5
0 - 1
5
FM
Antova Gabriela
U18
BUL
2001
59
20
49
WIM
Janzelj Lara
SLO
2124
5
1 - 0
5
WGM
Leconte Maria
FRA
2225
36
21
55
WIM
Petrova Irina
UKR
2047
5
½ - ½
5
WGM
Zakurdjaeva Irina
RUS
2224
37
22
40
GM
Gaprindashvili Nona
S65
GEO
2196
5
1 - 0
5
WFM
Cramling Bellon Anna
U18
SWE
1864
67
23
42
WIM
Zaksaite Salomeja
LTU
2181
5
0 - 1
5
WFM
Toncheva Nadya
U14
BUL
1737
79
24
28
IM
Buksa Nataliya
ACP
UKR
2275
4½
1 - 0
4½
Shivacheva Donika
U20
BUL
1836
71
25
64
Nguyen Thao Nhi
PACA
U14
FRA
1945
4½
0 - 1
4½
WIM
Solozhenkina Elizaveta
U16
RUS
2262
30
26
45
WGM
Berzina Ilze
LAT
2165
4½
1 - 0
4½
WCM
Jose Polanco Kenia
PACA
MNC
1813
73
27
47
WIM
Semenova Elena
RUS
2140
4½
1 - 0
4½
Yagutian Mariya
U14
RUS
1610
85
28
48
WIM
Zvereva Marija
PACA
RUS
2127
4½
1 - 0
4½
WFM
Johnsen Sylvia
S50
NOR
1898
66
29
68
FM
Kazarian Anna-Maja
U20
NED
1858
4½
½ - ½
4½
WFM
Chigaeva Anastasia
RUS
2068
54
30
80
WIM
Lebel-Arias Julia
PACA
S65
MNC
1718
4½
0 - 1
4½
WFM
Gitu Paula-Alexandra
U20
MDA
2033
57
31
32
WIM
Benmesbah Natacha
FRA
2258
4
1 - 0
4
Waardenburg Feline
U20
NED
1778
74
32
43
FM
Paasikangas-Tella Johanna
FIN
2169
4
½ - ½
4
Aubert Estee
U16
FRA
1766
75
33
52
WFM
Novkovic Julia
AUT
2085
4
1 - 0
4
WCM
Svergina Sofya
U10
RUS
1350
91
34
53
WFM
Andric Jelena
SWE
2076
4
0 - 1
4
Tomasi Elise
U16
FRA
1849
70
35
58
WFM
Skuhala Barbara
SLO
2021
4
1 - 0
4
Waardenburg Marlinde
U18
NED
1709
81
36
60
WFM
Azimova Karina
RUS
1997
4
1 - 0
4
Olsson Linn
SWE
1748
77
37
62
WFM
Limanovska Elizabete
U20
LAT
1945
4
1 - 0
4
Jaskunaite Auguste
U18
LTU
1386
90
38
69
WIM
Dubois Martine
PACA
S50
MNC
1858
4
1 - 0
3½
Ayzenberg Alena
NOR
1945
63
39
84
AIM
Feldman Laora
ISR
1636
3½
0 - 1
3½
WIM
Johansson Viktoria
SWE
2094
51
40
56
WIM
Nicoara Malina
S50
FRA
2037
3½
1 - 0
3½
Jaskuniene Dalia
LTU
1421
87
41
65
Kurapova Olga
SUI
1914
3½
1 - 0
3½
Wittenberg Serena
PACA
U16
FRA
1348
93
42
76
Cornileau Juliette
U14
FRA
1762
3½
0 - 1
3½
WCM
Berezovska Svetlana
MNC
1819
72
43
97
Svensson Paula
S50
SWE
1236
3
0 - 1
3
Schebacher Solene
U12
FRA
1525
86
44
101
Dinoni Attali Myriam
U10
MNC
1060
3
0 - 1
3
Micheli Elora
U12
FRA
1396
89
45
98
Schebacher Leane
U10
FRA
1170
3
0 - 1
3
Nevskaya Ekaterina
FRA
1349
92
46
103
Macia Urisari Anne Marie
PACA
S50
FRA
0
3
0 - 1
3
Fourriques Elise
PACA
U14
FRA
1292
96
47
82
Lindberg Cajsa
S50
SWE
1642
2½
1 - 0
2
Radon Vida
S65
SWE
1157
99
48
102
Barrast Catherine
U12
FRA
1009
2
1 - 0
2
Ribreau Anna
PACA
U08
FRA
0
106
49
88
Berezovsky Fiorina
U12
MNC
1403
2½
1
bye
50
16
IM
Repkova Eva
SVK
2358
0
0
not paired
51
39
WIM
Garifullina Leya
U16
RUS
2207
0
0
not paired
52
78
Perrusset Barbara
FRA
1745
2
0
not paired
53
83
Rubsamen Anais
PACA
U16
MNC
1640
0
0
not paired
54
94
Thoreux-Josso Ambre
PACA
U10
MNC
1316
1
0
not paired
55
95
Hyjazi Fleur
PACA
U16
FRA
1309
1
0
not paired
56
100
Heem Alice
U08
FRA
1100
1
0
not paired
57
104
Mazmanyan Lidia
PACA
U12
FRA
0
0
0
not paired
58
105
Pinarbasi Emilie
PACA
U12
FRA
0
2
0
not paired
59
107
Thoreux-Josso Adele
PACA
U10
MNC
0
1
0
not paired
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use