Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 10:54:47
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Databáza turnajov
Prebor Rakúska
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Kalendár
Linky
Technical News
Kontakt
výber federácie
ACF
AFG
AHO
ALB
ALG
AND
ANG
ANT
ARG
ARM
ARU
AUS
AUT
(Wien
NÖ
Bgld
OÖ
Sbg
Tirol
Vbg
Stmk
Knt
ÜRe)
AZE
BAH
BAN
BAR
BDI
BEL
BEN
BHU
BIH
BLR
BOL
BOT
BRA
BRN
BRU
BUL
BUR
CAF
CAM
CAN
CAT
CAY
CCA
CHI
CHN
CIV
CMR
COL
CPV
CRC
CRO
CUB
CYP
CZE
DEN
DJI
DOM
ECU
ECU
EGY
ENG
ESA
ESP
EST
ETH
FAI
FID
FIJ
FIN
FRA
GAM
GCI
GEO
GEQ
GER
GHA
GRE
GUA
GUM
GUY
HAI
HKG
HON
HUN
INA
IND
IOM
IRI
IRL
IRQ
ISL
ISR
ISV
ITA
IVB
JAM
JCI
JOR
JPN
KAZ
KEN
KGZ
KOR
KOS
KSA
KUW
LAO
LAT
LBA
LBN
LBR
LCA
LES
LIE
LTU
LUX
MAC
MAD
MAR
MAS
MAW
MDA
MDV
MEX
MGL
MKD
MLI
MLT
MNC
MNE
MOZ
MRI
MTN
MYA
NAM
NCA
NED
NEP
NGR
NIG
NIR
NOR
NRU
NZL
OMA
ONL
PAK
PAN
PAR
PER
PHI
PLE
PLW
PNG
POL
POR
PUR
QAT
ROU
RSA
RUS
RWA
SCG
SCO
SEN
SEY
SGP
SLE
SLO
SMR
SOL
SOM
SRB
SRI
SSD
STP
SUD
SUI
SUR
SVK
SWE
SWZ
SYR
TAN
THA
TJK
TKM
TLS
TOG
TPE
TTO
TUN
TUR
UAE
UGA
UKR
URU
USA
UZB
VEN
VIE
WLS
YEM
ZAM
ZIM
Výber turnaja
All tournaments
Just running tournaments (duraction <= 3 weeks)
Just running tournaments (duraction > 3 weeks)
In the next 7 days starting Tournaments
In more than 7 days starting Tournaments
In the last 7 days finished tournaments
Since more than 7 days finished tournaments
Tournaments of the last 10 weeks with games
Triedené podľa
Last upload descending
Selected federation: North Macedonia (MKD)
č.
Turnaj
Not started
Playing
Finalized
Posledná aktualizácia
1
Lake Queen Spring Chess Festival 2024
Rp
2 Hodiny 20 Min.
2
KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2024 A U20 and ELO under 2300
St
1 Days 12 Hodiny
3
KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2024 B U10
St
1 Days 12 Hodiny
4
KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2024 C U08
Rp
1 Days 14 Hodiny
5
Rapid Chess Tournament " Lake Cities 2024"
Rp
1 Days 15 Hodiny
6
Otvoreno prvenstvo na Makedonija 2024
St
3 Days 13 Hodiny
7
Otvoreno prvenstvo na Makedonija za zeni 2024
St
3 Days 23 Hodiny
8
Veligdenski Rapid Turnir za veterani 2024
Rp
5 Days 17 Hodiny
9
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U14
St
6 Days 17 Hodiny
10
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U16
St
6 Days 22 Hodiny
11
Kvalifikacii za 2 liga mazi - 2024 godina
St
12 Days 1 Hodiny
12
Lekarska komora-turnir na doktori
Bz
13 Days 21 Hodiny
13
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U12
St
19 Days 19 Hodiny
14
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U10
St
19 Days 20 Hodiny
15
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U08
St
19 Days 20 Hodiny
16
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - G10
St
19 Days 20 Hodiny
17
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - G08
St
19 Days 20 Hodiny
18
Ekipno prvenstvo na Makedonija za mladi 2024 - U18
St
19 Days 20 Hodiny
19
Derbi na generaciite: April 2024
St
23 Days 13 Hodiny
20
Derbi na generaciite: Mart 2024
St
23 Days 14 Hodiny
21
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 4
Rp
26 Days 20 Hodiny
22
PELAGON PRILEP 2024 - 3 Amaterski rapid turnir
Rp
27 Days 15 Hodiny
23
Prilep -pioneri 1
Rp
27 Days 19 Hodiny
24
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U8
Rp
33 Days 12 Hodiny
25
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U10
Rp
33 Days 12 Hodiny
26
Youth chess tournament "Naum Naumovski-Borche" 2024 - U18
St
33 Days 13 Hodiny
27
Rapid Chess Tournament "Karposh 2024"
Rp
40 Days 13 Hodiny
28
Prv Rapid Turnir na Sahovskiot Klub KARPOSH za 2024 godina
Rp
46 Days 19 Hodiny
29
Krivogashtani 2024
Rp
47 Days 20 Hodiny
30
ALKALOID Rapid Open 2024
Rp
54 Days 15 Hodiny
31
Gostivar School Tournament 2024
Rp
55 Days 19 Hodiny
32
Спортски ден Тодор Александров Велгошти 2024 1-5одд
Rp
60 Days 23 Hodiny
33
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 3
Rp
61 Days 21 Hodiny
34
PELAGON PRILEP 2024 - 2 Amaterski rapid turnir
Rp
62 Days 16 Hodiny
35
MAT 2024
Rp
75 Days 4 Hodiny
36
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 2
Rp
82 Days 20 Hodiny
37
PELAGON PRILEP 2024 - 1 Amaterski rapid turnir
Rp
83 Days 16 Hodiny
38
III Rapid turnir Ezerski Biser 2024
Rp
88 Days 17 Hodiny
39
II Меморијален турнир „Средба на генерациите“
Rp
92 Days 16 Hodiny
40
„SHTIP OPEN 2024“
Rp
96 Days 17 Hodiny
41
Sredba na generaciite: januar 2024
St
102 Days 15 Hodiny
42
Штајниц 2024
Rp
103 Days 12 Hodiny
43
PRILEP - Prvenstvo na prosvetni rabotnici
Rp
106 Days 18 Hodiny
44
PRILEP 2024 - GRAND PRIX 1
Rp
107 Days 13 Hodiny
45
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - U12
St
131 Days 20 Hodiny
46
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - U14
St
131 Days 20 Hodiny
47
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - U10
Rp
131 Days 22 Hodiny
48
Otvoreno prvenstvo na grad Skopje za mladi vo sah 2023 - G10
Rp
132 Days
49
Lake Queen Winter Chess Festival 2023 - U10
Rp
132 Days 12 Hodiny
50
Lake Queen Winter Chess Festival 2023 - U14
Rp
132 Days 13 Hodiny
View more tournaments...
Chess-Tournament-Results-Servers
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Tiráž