Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 710.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.
Турнир
Not started
Playing
Finalized
ФЕД.последно ажурирање
1I TORNEO ESCOLAR DE BECAS CHESS TRAINING 2024 PER
Rp 3 Минути
213º Copa de Xadrez Blitz GM Jaime Sunye 7º Etapa - 29/02/2024 BRA
Bz 9 Минути
3Torneo Femenino Abierto del NOA (Salta) ARG
11 Минути
4GIẢI SINH NHẬT CLB CỜ VUA NINH THUẬN LẦN THỨ 14 NĂM 2024 VIE
Rp 12 Минути
5Командный Чемпионат РС(Я) по шахматам 2024 RUS
Rp 12 Минути
6UToronto vs UWaterloo 2024 Match - Rapid Pool A CAN
Rp 12 Минути
7NATIONAL BLITZ CHESS CHAMPIONSHIP 2023-24, NASHIK - 360353/MAH(B)/ 2024 IND
Bz 12 Минути
8I COPA ALFIL DE ORO CHESS PERU - SUB 10 - 17/03/24 09:30 a.m. - Informes: 988 377 165 PER
Rp 13 Минути
9I IRT RAPIDAS SUB 1900 INF: 999807528 CLUB "CAZA DEL REY" - LA VICTORIA - LIMA INF 999807528 PER
Rp 14 Минути
10NATIONAL RAPID CHESS CHAMPIONSHIP 2023-24, NASHIK - 360352/MAH(R)/ 2024 IND
Rp 14 Минути
111° Torneo Virtual Atawallpa ARG
14 Минути
12Circuito FEXEG 2024 Xadrez STD Etapa 1 Anapolis BRA
St 16 Минути
13I COPA ALFIL DE ORO CHESS PERU - CAT. LBRE - 17/03/24 09:30 a.m. - Informes: 988 377 165 PER
Rp 18 Минути
14I COPA ALFIL DE ORO CHESS PERU - SUB 14 - 17/03/24 09:30 a.m. - Informes: 988 377 165 PER
Rp 21 Минути
15THE UNITED PUBLIC SCHOOL - 6th DISTRICT LEVEL CHESS TOURNAMENT - COIMBATORE REG@ Chessfee.com; Info:9384237297,9942995363,9688885555 (Correction - 8883039971) IND
Rp 23 Минути
16CATUR CEPAT DI RUMAH HAJI HASAN TANAH GROGOT INA
Rp 28 Минути
17Первенство Ямало-Ненецкого автономного округа по шахматам до 9 лет RUS
St 28 Минути
18Juegos Nacionales Conade 2024 Tabasco Under 16 Varonil MEX
St 29 Минути
19Первенство Ямало-Ненецкого автономного округа по шахматам до 9 лет RUS
St 29 Минути
2022ο Ομαδικό Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών Θεσσαλονίκης-Χαλκιδικής 2024 ΛΥΚΕΙΑ GRE
Rp 33 Минути
21DCU Challengers 2024 IRL
St 35 Минути
22CATUR KILAT DI RUMAH HAJI HASAN TANAH GROGOT INA
Bz 36 Минути
23II Torneo Blitz Oscar Diaz Diaz PER
Bz 36 Минути
242º Etapa Circuito Scherer de Xadrez 2024 Seara SC RPD - ABSOLUTO ID CBX 7252-24 BRA
Rp 37 Минути
25Quarto Torneio de Xadrez Rapido do Goiabeiras Shopping BRA
Rp 39 Минути
2613º Copa de Xadrez Blitz GM Jaime Sunye 6º Etapa - 23/02/2024 BRA
Bz 41 Минути
27Clasificatorio Campeonato Nacional Absoluto 2024 PUR
St 42 Минути
281º Etapa Circuito Scherer de Xadrez 2024 Ita SC RPD - ABSOLUTO ID CBX 7251-24 BRA
Rp 42 Минути
29Milton Keynes FIDE Rapid 29th June 2024 - Amateurs U1200 @Church of the Servant King Church, 33 Dulverton Dr, Milton Keynes MK4 1NA ENG
Rp 43 Минути
30Milton Keynes FIDE Rapid 29th June 2024 - Minor U1450 @Church of the Servant King Church, 33 Dulverton Dr, Milton Keynes MK4 1NA ENG
Rp 43 Минути
31Milton Keynes FIDE Rapid 29th June 2024 - Open @Church of the Servant King Church, 33 Dulverton Dr, Milton Keynes MK4 1NA ENG
Rp 43 Минути
32Milton Keynes FIDE Rapid 29th June 2024 - Major U1800 @Church of the Servant King Church, 33 Dulverton Dr, Milton Keynes MK4 1NA ENG
Rp 43 Минути
33Torneo Estatal Abierto de Ajedrez Guaymas 2024 Ediciòn "Lic. Josè Tino Flores" Selectivo Nacional Qro. Categorìa PRIMERA FUERZA MEX
St 44 Минути
34Juegos Nacionales Conade 2024 Tabasco Under 16 Femenil MEX
St 45 Минути
35I TORNEIO DE XADREZ CBX FIDE RPD AFORNERIA BELEM 2024 - R$ 750,00 PREMIOS BRA
Rp 48 Минути
36VISHVAVIJAY CHESS ACADEMY OPEN CHESS TMT -SUNDAY 17 MARCH 2024 ( U -14 ) PRIZE FUND RS. 25,000/- FOR DETAILS -CHINMAY - 9970187481 / 9762884906 IND
Rp 48 Минути
37VISHVAVIJAY CHESS ACADEMY OPEN CHESS TMT -SUNDAY 17 MARCH 2024 ( U-10 ) PRIZE FUND RS. 25,000/- FOR DETAILS -CHINMAY - 9970187481 / 9762884906 IND
Rp 48 Минути
38VISHVAVIJAY CHESS ACADEMY OPEN CHESS TMT -SUNDAY 17 MARCH 2024 ( OPEN ) PRIZE FUND RS. 25,000/- FOR DETAILS -CHINMAY - 9970187481 / 9762884906 IND
Rp 49 Минути
39Circuito Sicoob de Xadrez Escolar 2024 - 1ª Etapa - Omni - 6º ao 8º Ano BRA
Rp 50 Минути
40Torneo IRT Clásico Día de la Mujer VEN
St 51 Минути
41Torneo Solidario Inauguración 2024 Inicio 19hs 03/Marzo 2024, Ritmo 7+3, Rondas 7 ARG
Rp 54 Минути
42DCU Open Championship 2024 IRL
St 55 Минути
43DCU Majors 2024 IRL
St 56 Минути
44GIẢI CỜ VUA HỘI KHỎE PHÙ ĐỔNG TỈNH ĐỒNG NAI LẦN THỨ XI NĂM 2024 CỜ TIÊU CHUẨN: NAM 12-13 VIE
St 57 Минути
45Inter-Office Chess Tournament PHI
Bz 59 Минути
46Juegos Nacionales Conade 2024 Tabasco Under 20 Femenil MEX
St 1 Часови
47TORNEIG S'ALZINAR 2024 VI del Circuit Reis i Dames de Llevant 2023-2024 ESP
Bz 1 Часови 1 мин.
48AXPortugal Março Clássicas Open (05/03 a 28/03 - 19h45) ......PREMIOS €....... POR
St 1 Часови 3 мин.
49Районный турнир по быстрым шахматам среди юношей 5-11 кл посвященный Дню защитника Отечества RUS
Rp 1 Часови 8 мин.
50Районный турнир по быстрым шахматам среди мальчиков 1-4 кл посвященный Дню защитника Отечества RUS
Rp 1 Часови 9 мин.
View more tournaments...
Advertisement