Liga por equipos de Gran Canaria 2024 - Segunda B Arrangør (er) | Federación Insular de Ajedrez de Gran Canaria |
Federation | Spain ( ESP ) |
Turneringsansvarlig | Almeida Sánchez, Ciriaco (ID 2236737) |
Chef Skak Dommer | AAC Pujales Llanos, José Manuel (ID 22286284) |
Tidskontrol (Standard) | 60 minutos + 30 segundos de incremento por jugada |
Sted | Gran Canaria - Islas Canarias - España |
Antal runder | 9 |
Turnerings type | Alle mod alle for hold |
Rating beregning | Rating international |
Dato | 2024/01/13 til 2024/05/04 |
Rating snit | 1207 |
Rundelægnings program | Swiss-Manager af Heinz Herzog, Swiss-Manager turneringsfil |
Sidst opdateret 28.01.2024 22:45:03, Oprettet af/Sidste upload: Spanish Federation (Arbiter Comitee)
Turneringsvalg | Preferente, Primera, Segunda A, Segunda B |
Links | Officiel hjemmeside for arrangøren, Link med turneringskalender |
Parameter valg | ingen turneringsdetaljer, ingen flag
|
Oversigt over hold | Solo "B", Solo "C" |
Lists | Rangliste krydstabel, Rangliste, Startrangering af spillere, Alfabetisk liste over spillere, Alfabetisk liste over alle spillere, Tidsskema |
| Hold opstillinger med runderesultater, Hold opstillinger uden runderesultater, Hold parringer i alle runder |
Bræt parringer | Ru. 1, Ru. 2, Ru. 3 |
Bedste spillere | Brætoversigt |
Bedste spillere pr. bræt | Spiller præstations liste |
Excel og udskrift | Eksporter til Excel (.xlsx), Exporter til PDF-fil, QR-Codes |
| |
|
Rangliste krydstabel
Rk. | Hold | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | TB1 | TB2 | TB3 |
1 | La Caja de Vecindario "C" | * | | | 3½ | 3 | | | | 3½ | | 10 | 6 | 0 |
2 | Telde Los Llanos "B" | | * | | | | 2½ | | | 3 | 4 | 9,5 | 6 | 0 |
3 | ArucasChess "C" | | | * | | | 2 | 3 | | | 2½ | 7,5 | 5 | 0 |
4 | La Caja de Vecindario "F" | ½ | | | * | | | 3½ | 3 | | | 7 | 4 | 0 |
5 | La Aldea Fenieenergia | 1 | | | | * | | | | 2½ | 3½ | 7 | 4 | 0 |
6 | Club Deportivo Ajedrez GranDama "B" | | 1½ | 2 | | | * | | 2½ | | | 6 | 3 | 0 |
7 | Club Deportivo de Ajedrez Maspalomas "B" | | | 1 | ½ | | | * | 3 | | | 4,5 | 2 | 0 |
8 | Fundación La Caja "D" | | | | 1 | | 1½ | 1 | * | | | 3,5 | 0 | 0 |
9 | Club Ajedrez Cadetra | ½ | 1 | | | 1½ | | | | * | | 3 | 0 | 0 |
10 | Fundación La Caja "E" | | 0 | 1½ | | ½ | | | | | * | 2 | 0 | 0 |
Notat: Tie Break1: points (normal points + points from the qualifying rounds) Tie Break2: Matchpoints (2 For wins, 1 For Draws, 0 For Losses) Tie Break3: The results Of the teams In Then same point group according To Matchpoints
|
|
|
|