Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 265.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
11. Bundesliga 2017/2018 AUT
1715 Часови 38 мин.
2Первенство школьных команд Бердска "Белая ладья 2018" RUS
1717 Часови 37 мин.
3BATANG PINOY - MINDANAO LEG - RAPID GIRLS 12 UNDER PHI
1944 Часови 41 мин.
4BATANG PINOY - MINDANAO LEG BOYS 12 UNDER - RAPID PHI
1944 Часови 41 мин.
5BATANG PINOY - MINDANAO LEG BOYS 12 UNDER - STANDARD PHI
1944 Часови 43 мин.
6Festival de Ajedrez con el M.I. David Martìnez TORNEO BLITZ MEX
1944 Часови 43 мин.
7III Open Internacional Escacs de la Universitat de Vic (182506) CAT
1944 Часови 44 мин.
8Campionat de Catalunya Universitari 2018 (183091) CAT
1944 Часови 45 мин.
9Campionat de Catalunya Universitari 2018 Grup B (no federats) CAT
1944 Часови 46 мин.
10Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 14 Absoluto BRA
1944 Часови 47 мин.
11Semifinal Argentina Sub 2000-2300 "APERTURA 2018" EN LAS TERMAS DE RÍO HONDO ARG
1944 Часови 52 мин.
122ND DALMIA CEMENTS ALL INDIA OPEN FIDE RATING CHESS TOURNAMENT, @ RANCHI (26-31 March) CONTACT: 8986911555 / 9471190041 IND
1944 Часови 52 мин.
13Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 10 Absoluto BRA
1944 Часови 53 мин.
14Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 10 Feminino BRA
1945 Часови 1 мин.
1563° Torneo Playas de Necochea - 2018 Micro Promocional a los 14 primeros equipos que confirmen su asistencia con la organización. ARG
1945 Часови 4 мин.
16Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 14 Feminino BRA
1945 Часови 7 мин.
17Личное первенство Хабаровского края по шахматам 2018г. мальчики до 9 лет RUS
1945 Часови 7 мин.
18Torneo de la Liga Deportiva Intercolegial (Marzo 2018) Primaria Mayor MEX
1945 Часови 7 мин.
19Личное первенство Хабаровского края по шахматам 2018г. девочки до 9 лет RUS
1945 Часови 7 мин.
20Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 18 Absoluto BRA
1945 Часови 9 мин.
21VII Obert Escacs Vall del Tenes 2018 (182710) CAT
1945 Часови 11 мин.
22Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 18 Feminino BRA
1945 Часови 11 мин.
23Final Campeonato Baiano RPD 2017 BRA
1945 Часови 12 мин.
24WEST COAST SCHOOLS PRESTIGE 2018 U18 GIRLS RSA
1945 Часови 14 мин.
25II Campeonato "Ing. Juan Manuel Reyez Saiz" In Memorian Categoria 1999-2004 MEX
1945 Часови 21 мин.
2614th HDFC Bank One-Day Chandigarh Open (18th March) Parminder: 98148-42620 IND
1945 Часови 21 мин.
27II Campeonato "Ing. Juan Manuel Reyez Saiz" In Memorian Categoria 2007 y menores MEX
1945 Часови 21 мин.
28WITT "Isla de Margarita" CIRCUITO ITT FVA VEN
1945 Часови 23 мин.
29Late Bharatbai Halkude Memorial,1st All India Open FIDE Rating Chess Tournament. Nagnath Halkude-9371727578 Rajendra Shidore-9890485666. Prize fund-6,00,000/- IND
1945 Часови 23 мин.
30Late Bharatbai Halkude Memorial 2nd All India Fide Rating Below 1600 Nagnath Halkude-9371727578 Rajendra Shidore-9890485666. Prize Fund-6,00,000/- IND
1945 Часови 24 мин.
31Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO LEONARDO BLEUER - Válido al ELO - $5300 en Premios - INGRESA CON 1 BYE EL MIERCOLES 19:45 HS. ARG
1945 Часови 25 мин.
32WEST COAST SCHOOLS PRESTIGE 2018 U18 BOYS RSA
1945 Часови 27 мин.
33Final Campeonato Baiano BLZ 2017 BRA
1945 Часови 27 мин.
34Campeonato Semifinal 1 Categoria Sub 12 Absoluto 2018 Catg Sub 12 COL
1945 Часови 28 мин.
35SUCACAI SWISS 7 ROUNDS 07 MAR 2018 BRA
1945 Часови 28 мин.
36Campeonato Paulista Interclubes 2018 Categoria Especial BRA
1945 Часови 28 мин.
373º Torneio Jovem "Galerias Alto da Barra" (18/03 - 10.00h) POR
1945 Часови 30 мин.
38Open National El Eulma 2018 qualificatif à la coupe ALG
1945 Часови 31 мин.
39Festival Paranaense de Menores - Ponta Grossa 09 a 11.03.2018 Categoria F20 BRA
1945 Часови 36 мин.
40Festival Paranaense de Menores - Ponta Grossa 09 a 11.03.2018 Categoria F12 BRA
1945 Часови 36 мин.
41ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2018 - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΓΥΜΝΑΣΙΑ GRE
1945 Часови 41 мин.
42ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2018 - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΑ GRE
1945 Часови 42 мин.
43Open Liberec 2018 - blitz 18th International Chess Festival CZE
1945 Часови 46 мин.
44TSK Seniorturnering 2018 SWE
1945 Часови 49 мин.
45OTOÑO TREBEJOS 2018 URU
1945 Часови 50 мин.
46AXF - XVIII Campeonato Distrital Rápidas Equipas 2017/18 POR
1945 Часови 51 мин.
47WEST COAST SCHOOLS PRESTIGE 2018 U15 GIRLS RSA
1945 Часови 53 мин.
48Copa dos Campeoes KAIZEN da Amizade Clube ASCADE BRA
1945 Часови 56 мин.
49Open XadrezDF Blitz KAIZEN Clube ASCADE BRA
1945 Часови 57 мин.
504th Rapid Kamyaran Kurdestan Norouz Cup Esfand 1396 IRI
1945 Часови 57 мин.