Bun venit la baza de date a turneelor de pe chess-results.com

Chess-Results.com este un puternic si specializat site, numai pentru rezultate sahiste

Arhiva chess-results.com va contine in curand 265.000 turnee din toata lumea, de la turnee de club la Campionate Europene si Olimpiade de sah. Aceasta este posibil prin Swiss-Manager, un program de administrare pentru turnee de sah, lucrand indeaproape cu chess-results.com.

Cautare turneu

Aici puteti cauta un turneu si vizualiza/imprima/exporta in Excel rezultatele finale, perechile pe runde, diagramele etc.

Cautare jucator

Aici puteti gasi toate turneele la care a participat jucatorul si vizualiza/imprima/exporta in Excel toate detaliile despre jucator si turnee

Cautare partida

Aici puteti cauta partidele si vizualiza online sau descarca in format PGN

Contact

Pentru intrebari, sugestii si critici va rog sa-mi trimiteti (Heinz Herzog) un E-mail la

Selectia de tari    ECU Logo

Selectia turneului

Sortare dupa

Nr.TurneuFEDSteagUltima actualizare
11. Bundesliga 2017/2018 AUT
1588 Ore 13 Min.
2Первенство школьных команд Бердска "Белая ладья 2018" RUS
1590 Ore 12 Min.
3BATANG PINOY - MINDANAO LEG - RAPID GIRLS 12 UNDER PHI
1817 Ore 16 Min.
4BATANG PINOY - MINDANAO LEG BOYS 12 UNDER - RAPID PHI
1817 Ore 16 Min.
5BATANG PINOY - MINDANAO LEG BOYS 12 UNDER - STANDARD PHI
1817 Ore 18 Min.
6Festival de Ajedrez con el M.I. David Martìnez TORNEO BLITZ MEX
1817 Ore 18 Min.
7III Open Internacional Escacs de la Universitat de Vic (182506) CAT
1817 Ore 19 Min.
8Campionat de Catalunya Universitari 2018 (183091) CAT
1817 Ore 20 Min.
9Campionat de Catalunya Universitari 2018 Grup B (no federats) CAT
1817 Ore 21 Min.
10Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 14 Absoluto BRA
1817 Ore 22 Min.
11Semifinal Argentina Sub 2000-2300 "APERTURA 2018" EN LAS TERMAS DE RÍO HONDO ARG
1817 Ore 27 Min.
122ND DALMIA CEMENTS ALL INDIA OPEN FIDE RATING CHESS TOURNAMENT, @ RANCHI (26-31 March) CONTACT: 8986911555 / 9471190041 IND
1817 Ore 27 Min.
13Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 10 Absoluto BRA
1817 Ore 28 Min.
14Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 10 Feminino BRA
1817 Ore 36 Min.
1563° Torneo Playas de Necochea - 2018 Micro Promocional a los 14 primeros equipos que confirmen su asistencia con la organización. ARG
1817 Ore 39 Min.
16Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 14 Feminino BRA
1817 Ore 42 Min.
17Личное первенство Хабаровского края по шахматам 2018г. мальчики до 9 лет RUS
1817 Ore 42 Min.
18Torneo de la Liga Deportiva Intercolegial (Marzo 2018) Primaria Mayor MEX
1817 Ore 42 Min.
19Личное первенство Хабаровского края по шахматам 2018г. девочки до 9 лет RUS
1817 Ore 42 Min.
20Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 18 Absoluto BRA
1817 Ore 44 Min.
21VII Obert Escacs Vall del Tenes 2018 (182710) CAT
1817 Ore 46 Min.
22Campeonato Paulista de Menores 2018 - Sub 18 Feminino BRA
1817 Ore 46 Min.
23Final Campeonato Baiano RPD 2017 BRA
1817 Ore 47 Min.
24WEST COAST SCHOOLS PRESTIGE 2018 U18 GIRLS RSA
1817 Ore 49 Min.
25II Campeonato "Ing. Juan Manuel Reyez Saiz" In Memorian Categoria 1999-2004 MEX
1817 Ore 56 Min.
2614th HDFC Bank One-Day Chandigarh Open (18th March) Parminder: 98148-42620 IND
1817 Ore 56 Min.
27II Campeonato "Ing. Juan Manuel Reyez Saiz" In Memorian Categoria 2007 y menores MEX
1817 Ore 56 Min.
28WITT "Isla de Margarita" CIRCUITO ITT FVA VEN
1817 Ore 58 Min.
29Late Bharatbai Halkude Memorial,1st All India Open FIDE Rating Chess Tournament. Nagnath Halkude-9371727578 Rajendra Shidore-9890485666. Prize fund-6,00,000/- IND
1817 Ore 58 Min.
30Late Bharatbai Halkude Memorial 2nd All India Fide Rating Below 1600 Nagnath Halkude-9371727578 Rajendra Shidore-9890485666. Prize Fund-6,00,000/- IND
1817 Ore 59 Min.
31Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO LEONARDO BLEUER - Válido al ELO - $5300 en Premios - INGRESA CON 1 BYE EL MIERCOLES 19:45 HS. ARG
1818 Ore
32WEST COAST SCHOOLS PRESTIGE 2018 U18 BOYS RSA
1818 Ore 2 Min.
33Final Campeonato Baiano BLZ 2017 BRA
1818 Ore 2 Min.
34Campeonato Semifinal 1 Categoria Sub 12 Absoluto 2018 Catg Sub 12 COL
1818 Ore 3 Min.
35SUCACAI SWISS 7 ROUNDS 07 MAR 2018 BRA
1818 Ore 3 Min.
36Campeonato Paulista Interclubes 2018 Categoria Especial BRA
1818 Ore 3 Min.
373º Torneio Jovem "Galerias Alto da Barra" (18/03 - 10.00h) POR
1818 Ore 5 Min.
38Open National El Eulma 2018 qualificatif à la coupe ALG
1818 Ore 6 Min.
39Festival Paranaense de Menores - Ponta Grossa 09 a 11.03.2018 Categoria F20 BRA
1818 Ore 11 Min.
40Festival Paranaense de Menores - Ponta Grossa 09 a 11.03.2018 Categoria F12 BRA
1818 Ore 11 Min.
41ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2018 - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΓΥΜΝΑΣΙΑ GRE
1818 Ore 16 Min.
42ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 2018 - ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΑ GRE
1818 Ore 17 Min.
43Open Liberec 2018 - blitz 18th International Chess Festival CZE
1818 Ore 21 Min.
44TSK Seniorturnering 2018 SWE
1818 Ore 24 Min.
45OTOÑO TREBEJOS 2018 URU
1818 Ore 25 Min.
46AXF - XVIII Campeonato Distrital Rápidas Equipas 2017/18 POR
1818 Ore 26 Min.
47WEST COAST SCHOOLS PRESTIGE 2018 U15 GIRLS RSA
1818 Ore 28 Min.
48Copa dos Campeoes KAIZEN da Amizade Clube ASCADE BRA
1818 Ore 31 Min.
49Open XadrezDF Blitz KAIZEN Clube ASCADE BRA
1818 Ore 32 Min.
504th Rapid Kamyaran Kurdestan Norouz Cup Esfand 1396 IRI
1818 Ore 32 Min.