Logged on: Gast
Servertime 02.05.2024 23:49:35
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
65th National Schools Individual Chess Championships 2013 - Open U14
Last update 20.03.2013 09:54:51, Creator/Last Upload: Singapore Chess Federation
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
CM
Lim De Li Derek
ACI
1902
ACS Independent
2
Ng Wee Hong Brendan
HCI
1751
Hwa Chong Institution
3
Yeo Kok Wei Adrian
ACI
1712
ACS Independent
4
Tay Tze Kiat Jonathan
RIS
1657
Raffles Institution
5
Yick Benjamin Oliver
ACI
1577
ACS Independent
6
Ang Kok Quan Nicholas
ACI
1561
ACS Independent
7
Goh Kai Ning Sebastian
ACB
1502
ACS Barker
8
Aw Khai Loong
NUS
1446
NUS High
9
Ng Ren Yong
HCI
1442
Hwa Chong Institution
10
Yeo Han Justin Abel
ACI
1407
ACS Independent
11
Teo Keane
HCI
1388
Hwa Chong Institution
12
Amuddhu Khaarthik Kumar
NUS
1382
NUS High
13
Puah Yihao
MSH
1348
Maris Stella High
14
Lim Jun Yi
ACB
1347
ACS Barker
15
Teng Shi En Jonathan
RIS
1326
Raffles Institution
16
Seah Christopher
MSH
1320
Maris Stella High
17
Swaminathan Varun
YTS
1288
Yishun Town Sec
18
Lam Tze King
NUS
1274
NUS High
19
Deemithra Chamikara Wijesooriya
SRS
1271
Serangoon Sec
20
Chee Jonathan
HCI
1259
Hwa Chong Institution
21
Chia Psalms
YTS
1250
Yishun Town Sec
22
Sung Jian Xun Joel
ACI
1231
ACS Independent
23
Nistala Kameswara Rishi Yeshayahu
RIS
1164
Raffles Institution
24
Lim Si Heng
HCI
1144
Hwa Chong Institution
25
Ow Tze Kiat Sheldon
SJI
1134
St Joseph's Institution
26
Li Yong Yi
NHH
1108
Nan Hua High
27
Fong Jia Le Timothy
RIS
1059
Raffles Institution
28
Koon Meng Xiang Dylan
YTS
1011
Yishun Town Sec
29
Luqman Nurhakim B Azman
YTS
1009
Yishun Town Sec
30
Ahnt Htuo Myat
NUS
0
NUS High
31
Aryan Rano
MFS
0
Montfort Sec
32
Char Hur
NHH
0
Nan Hua High
33
Chee Jae Kerr
NUS
0
NUS High
34
Chim Qi Hng Sean
YTS
0
Yishun Town Sec
35
Chua Kai Jun
SAS
0
St Andrew's Sec
36
Ee Guan Ying Rick
YTS
0
Yishun Town Sec
37
Goh Chen Xi Bryan
SJI
0
St Joseph's Institution
38
Hydee Qurniawan B Rosli
NAS
0
Ngee Ann Sec
39
Kumar Ganesh Kumar
MFS
0
Montfort Sec
40
Lim Benjamin
ACI
0
ACS Independent
41
Loke Ting Kai Wesley
MFS
0
Montfort Sec
42
Low Kang Sheng
NAS
0
Ngee Ann Sec
43
Namuduri Venkata Raghav
ACI
0
ACS Independent
44
Ong Zheng Long Clive
ACI
0
ACS Independent
45
Pandian Thilak
YTS
0
Yishun Town Sec
46
Peng Jing Ming Jason
SJI
0
St Joseph's Institution
47
Rahman Amit
NUS
0
NUS High
48
Tan Clarence
SAS
0
St Andrew's Sec
49
Tan Joel
SAS
0
St Andrew's Sec
50
Wee Jia Kai Kenneth
MFS
0
Montfort Sec
51
Wu Jian Zhong Timothy
RIS
0
Raffles Institution
52
Yap Jun Yan Rufus
YTS
0
Yishun Town Sec
53
Yeo Yin Xuan
NHH
0
Nan Hua High
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use