Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:

World Schools Team Chess Championship 2023 Under 18

Last update 07.08.2023 14:25:44, Creator/Last Upload: IA Swapnil Bansod

Team-Composition with round-results

  5. M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92 (RtgAvg:1747, Captain: Madiyar Ali / TB1: 11 / TB2: 161)
Bo.NameRtgFEDFideID12345678Pts.GamesRtgAvg
1Assylov, Miras2047KAZ1372887311110111781550
2Mukhametkali, Merey1792KAZ137273891½0½½½1½4,581635
3Baitleu, Syrym1730KAZ1374322810½½½1115,581582
4Abish, Khantemir1419KAZ137244791½0½101471390
5Oraltay, Abdullah1050KAZ137685900011737

Player info

Assylov Miras 2047 KAZ Rp:1886
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
188Katleho Phakisi1255LES4w 11
2157Li Ruiyang(Bj)0CHN0s 11
3128Reyes Zavaleta Cristhian Yamil1586PER0w 11
495Beketov Timur1412KAZ0,5s 11
5162Baranciuc Alexandr2095MDA5w 01
614Nurlanov Kakharman1192KAZ0s 11
7171Liu Henry1816CAN6w 11
89FMMelian Juan Sebastian2042PAR1,5w 11
Mukhametkali Merey 1792 KAZ Rp:1678
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
190Senohe Chaka1473LES2s 12
2158Bao Chen1492CHN3,5w ½2
3129Reyes Zavaleta Fabian Ricardo1860PER4,5s 02
496Bolys Tolegen1429KAZ2,5w ½2
5163Sapocinic Semion1952MDA5s ½2
615Abdullayev Ayat1626KAZ6w ½2
7172Zhu Charis1612CAN4s 12
811CMJodorcovsky Alejandro David1633PAR4s ½2
Baitleu Syrym 1730 KAZ Rp:1723
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
191Mochela Mphuthi0LES3w 13
2159Zhang Zhaoke1632CHN4s 03
3130WIMBravo Mallco Kate Azumi1942PER2,5w ½3
493Zhandaulet Aldiyar1534KAZ4s ½3
5164Rascu Dmitrii1802MDA4w ½3
617Kumarkhan Arsen1498KAZ5,5s 13
7173Guan Tsz Yeung Daniel1596CAN5w 13
812WCMOviedo Acosta Paula1655PAR4w 13
Abish Khantemir 1419 KAZ Rp:1440
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
189Kamohelo Pali0LES2s 14
2160WCMWei Yaqing1550CHN2,5w ½4
3131WFMContreras Huaman Fiorella1813PER7,5s 04
494Pak Artemiy1557KAZ6,5w ½4
616Olzha Alimansur1401KAZ4,5w 14
7174Liu Zeen0CAN5,5s 04
813WCMMayeregger Gonzalez Renata1407PAR1s 14
Oraltay Abdullah 1050 KAZ Rp:0
Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.Bo.
5165Talmaci Chiril1737MDA5,5s 04

Board Pairings

Round 1 on 2023/08/04 at 15:00 Hrs
Bo.12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED-33
  New Millennium International School
RtgFED4 : 0
12.1
Assylov, Miras
2047KAZ-
Katleho, Phakisi
1255LES1 - 0
12.2
Mukhametkali, Merey
1792KAZ-
Senohe, Chaka
1473LES1 - 0
12.3
Baitleu, Syrym
1730KAZ-
Mochela, Mphuthi
0LES1 - 0
12.4
Abish, Khantemir
1419KAZ-
Kamohelo, Pali
0LES1 - 0
Round 2 on 2023/08/04 at 18:00 Hrs
Bo.27
  The High School Affiliated to Renmin Uni
RtgFED-12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED2 : 2
10.1
Li, Ruiyang(Bj)
0CHN-
Assylov, Miras
2047KAZ0 - 1
10.2
Bao, Chen
1492CHN-
Mukhametkali, Merey
1792KAZ½ - ½
10.3
Zhang, Zhaoke
1632CHN-
Baitleu, Syrym
1730KAZ1 - 0
10.4WCM
Wei, Yaqing
1550CHN-
Abish, Khantemir
1419KAZ½ - ½
Round 3 on 2023/08/05 at 15:00 Hrs
Bo.12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED-9
  Saco Oliveros
RtgFED1½:2½
6.1
Assylov, Miras
2047KAZ-
Reyes Zavaleta, Cristhian Yamil
1586PER1 - 0
6.2
Mukhametkali, Merey
1792KAZ-
Reyes Zavaleta, Fabian Ricardo
1860PER0 - 1
6.3
Baitleu, Syrym
1730KAZ-WIM
Bravo Mallco, Kate Azumi
1942PER½ - ½
6.4
Abish, Khantemir
1419KAZ-WFM
Contreras Huaman, Fiorella
1813PER0 - 1
Round 4 on 2023/08/05 at 18:00 Hrs
Bo.23
  NIS PM of Almaty
RtgFED-12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED1½:2½
11.1
Beketov, Timur
1412KAZ-
Assylov, Miras
2047KAZ0 - 1
11.2
Bolys, Tolegen
1429KAZ-
Mukhametkali, Merey
1792KAZ½ - ½
11.3
Zhandaulet, Aldiyar
1534KAZ-
Baitleu, Syrym
1730KAZ½ - ½
11.4
Pak, Artemiy
1557KAZ-
Abish, Khantemir
1419KAZ½ - ½
Round 5 on 2023/08/06 at 15:00 Hrs
Bo.12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED-4
  Theoretical Lyceum "N. Gogol"
RtgFED1 : 3
6.1
Assylov, Miras
2047KAZ-
Baranciuc, Alexandr
2095MDA0 - 1
6.2
Mukhametkali, Merey
1792KAZ-
Sapocinic, Semion
1952MDA½ - ½
6.3
Baitleu, Syrym
1730KAZ-
Rascu, Dmitrii
1802MDA½ - ½
6.4
Oraltay, Abdullah
1050KAZ-
Talmaci, Chiril
1737MDA0 - 1
Round 6 on 2023/08/06 at 18:00 Hrs
Bo.25
  BIL atyrau
RtgFED-12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED½ :3½
10.1
Nurlanov, Kakharman
1192KAZ-
Assylov, Miras
2047KAZ0 - 1
10.2
Abdullayev, Ayat
1626KAZ-
Mukhametkali, Merey
1792KAZ½ - ½
10.3
Kumarkhan, Arsen
1498KAZ-
Baitleu, Syrym
1730KAZ0 - 1
10.4
Olzha, Alimansur
1401KAZ-
Abish, Khantemir
1419KAZ0 - 1
Round 7 on 2023/08/07 at 10:00 Hrs
Bo.12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED-19
  Upper Canada College
RtgFED3 : 1
8.1
Assylov, Miras
2047KAZ-
Liu, Henry
1816CAN1 - 0
8.2
Mukhametkali, Merey
1792KAZ-
Zhu, Charis
1612CAN1 - 0
8.3
Baitleu, Syrym
1730KAZ-
Guan, Tsz Yeung Daniel
1596CAN1 - 0
8.4
Abish, Khantemir
1419KAZ-
Liu, Zeen
0CAN0 - 1
Round 8 on 2023/08/07 at 14:30 Hrs
Bo.12
  M. Gandhi Specialized Lyceum No. 92
RtgFED-5
  ABSE Escuela
RtgFED3½: ½
6.1
Assylov, Miras
2047KAZ-FM
Melian, Juan Sebastian
2042PAR1 - 0
6.2
Mukhametkali, Merey
1792KAZ-CM
Jodorcovsky, Alejandro David
1633PAR½ - ½
6.3
Baitleu, Syrym
1730KAZ-WCM
Oviedo Acosta, Paula
1655PAR1 - 0
6.4
Abish, Khantemir
1419KAZ-WCM
Mayeregger Gonzalez, Renata
1407PAR1 - 0