São Gonçalo Chess 2022 [Cat. Sub 17]

Organizer(s)Secretaria Municipal de Esportes e lazer
FederationBrazil ( BRA )
Chief ArbiterFA/Terenzi [2127300]
Time control (Rapid)15min por jogador, KO
LocationSão Gonçalo do Rio Abaixo/MG
Number of rounds5
Tournament typeSwiss-System
Rating calculation -
Date2022/11/27
Rating-Ø1197
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 27.11.2022 17:15:20, Creator/Last Upload: Terenzi [2127300]

Tournament selectionAbsoluto, Sub-17
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
Overview for teamBRA
Overview for groupsU14
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 5 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5/5 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5
Excel and Print, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File
Search for player Search

Starting rank

No. NameIDFEDRtgNsexGrClub/City
1
Silva Gabriel Hilbert Souza D.4254BRA1875São Gonçalo do Rio Abaixo
2
Silva Adrian Samuel Almeida3493BRA1863Ipaba
3
Rezende Bernardo Brant de Brito32494BRA1855U14Belo Horizonte
4
Reis Henrique Afonso F. Keles4238BRA1825U14Itabira
5
Santos Daniel Romulo Moreira4242BRA1775U14Itabira
6
Dias Maria Fernanda Oliveira32401BRA1740wU14Belo Horizonte
7
De Lima Amaryanni Gabrielle Silva0BRA0wU14Itabira
8
Batista Andreia Fidelis0BRA0wU14São Gonçalo do Rio Abaixo
9
Goncalves Breno Dias0BRA0São Gonçalo do Rio Abaixo
10
Moura Caio Augusto Bicalho0BRA0São Gonçalo do Rio Abaixo
11
Penna Daniel Drummond de A.32718BRA0U14Itabira
12
Coelho Erick Rodrigues0BRA0U14Stª Maria de Itabira
13
De Souza Gabriel Beato0BRA0Stª Maria de Itabira
14
Ramalho Gabriela Andrade0BRA0wU14São Gonçalo do Rio Abaixo
15
Nascimento Gabriela Clemente32745BRA0wU14Itabira
16
De Souza Gustavo Beato0BRA0U14Stª Maria de Itabira
17
Borges Ian Pedro Ferreira32749BRA0U14São Gonçalo do Rio Abaixo
18
Nagai Kenzo0BRA0U14Itabira
19
Oliveira Marcely Aparecida Silva32735BRA0wU14São Gonçalo do Rio Abaixo
20
Kelles Marcio Joaquim da S.R.32740BRA0U14Itabira
21
Guilherme Raiani Fernandes32715BRA0wItabira
22
Moreira e Silva Samuel Guedes0BRA0U14São Gonçalo do Rio Abaixo
23
Oliveira Stephany de Jesus0BRA0wSão Gonçalo do Rio Abaixo
24
Amorim Victor Gabriel Rodrigues32797BRA0São Gonçalo do Rio Abaixo
25
Andrade Yan Alves Costa32736BRA0U14Itabira
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 25.11.2022 10:16
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use