Logged on: Gast
Servertime 03.05.2024 01:28:46
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Closing ceremony will start on Friday at 3.30pm!
International Graz Open 2023 B
Last update 06.03.2023 10:09:34, Creator: Manfred Mussnig,Last Upload: Dipl.Ing.Heinz Herzog
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
RtgI
sex
Typ
Club/City
1
Bochnickova Simona
14958562
SVK
1998
w
U18
Sv Pamhagen
2
Schwarz Christian
1650670
AUT
1982
Grazer Schachgesellschaft
3
Heid Michael
16276949
GER
1981
S65
4
Logozar Antun
14550296
CRO
1928
5
Kapus Florian
1639765
AUT
1925
Gratwein-Straßengel
6
Rauchlahner Robert Jun.
1637800
AUT
1923
Leoben
7
Sokolski Aleksander
1170740
POL
1917
8
Balaz Frantisek
371262
CZE
1910
9
Soutsos Alexander
1683926
AUT
1909
Tu Wien
10
Kerschenbauer Franz
1640984
AUT
1894
Sv Klosterneuburg
11
Obenaus Paul
1676458
AUT
1887
12
Spanton Tim R
404802
ENG
1883
S65
13
Meixner Helmut
1640178
AUT
1880
Sv Gamlitz
14
Ostermann Anton Ing.
1643770
AUT
1876
Sk Union Passail
15
Gölles Herbert
1643673
AUT
1872
Ej. Gleisdorf
16
Ortner Ronald MMag.Dr.
1640801
AUT
1867
Gratwein-Straßengel
17
Kudlak Julia
21859990
POL
1866
w
18
Grünwald Simon
1663755
AUT
1864
U18
Frauental - Fh Campus 02
19
Wilfling Sandra DI
1623613
AUT
1839
w
Spg. Feldbach-Kirchberg
20
Göschke Elias Cedric
1675958
AUT
1834
Styria Graz
21
Holzhey Wolfgang
1672584
AUT
1833
Grazer Wechselseitige
22
Bachler Wilhelm Ing.
1608878
AUT
1826
Leoben
23
Wezel Sebastian
24677884
GER
1824
24
Zajdela Karel
14627868
SLO
1820
25
Hofmann Tim
16248996
GER
1812
26
Panda Barnabas
799556
HUN
1811
U14
Chess association Kecskemét
27
Kien James
1639544
AUT
1800
Spg. Feldbach-Kirchberg
28
Buchhas Johann
1624571
AUT
1796
S65
Ask Kottingbrunn
29
Moik Franz
1632701
AUT
1791
Soechau
30
Neubauer Anton
1609319
AUT
1788
S65
Esv Austria Graz
31
Cirjan Daniel
1212265
ROU
1784
32
Pakina Varvara
14164434
UKR
1780
w
U18
33
Hadl Johann DI.
1609416
AUT
1779
Fürstenfeld
34
Kahr Martin
1673955
AUT
1778
35
Zoehrer Gregor
1628585
AUT
1774
Sv Raika Rapid Feffernitz
36
Wenger Klaus Dr.
1632612
AUT
1766
S65
Styria Graz
37
Buttenhauser Roland
1621777
AUT
1763
S65
Ej. Gleisdorf
38
Rieger Martin
1655370
AUT
1758
Vorwaerts Fohnsdorf
39
Rosenboom Niko
34601880
GER
1743
SGem 1882 Fürth
40
Pudmich Guenter Dr.
1636154
AUT
1735
Bärnbach
41
Rozman Roman
14622211
SLO
1734
42
Lehner-Dittenberger Sebastian
1656813
AUT
1720
Union Waizenkirchen
43
Schein Leopold
1630890
AUT
1713
Leoben
44
Zach Hannes
1640852
AUT
1709
Grazer Schachgesellschaft
45
Staudacher Ana
1270840
GER
1708
46
Seip Theo
1050060
NED
1705
S65
47
Kabylbek Yedil
13744658
KAZ
1702
U14
48
Loibl Johann
1637053
AUT
1701
S65
Sv Klosterneuburg
49
Klasinc Kristjan
12966460
SLO
1699
Sk Königsgambit Graz
50
Martetschläger Stefan
1642480
AUT
1690
Vorwaerts Fohnsdorf
51
Rozwadowski Roman
21818622
POL
1680
52
Novak Simona
14628384
SLO
1676
w
Celjski šahovski klub
53
Dysko Michal
21057745
POL
1675
U18
54
Azinovic Igor
14654830
SLO
1659
55
Sohn Benedikt
1664310
AUT
1656
U18
Styria Graz
56
Petrosino Germano
829285
ITA
1655
Laboratorio Scacchi of Trieste
57
Walch Fabian
1670123
AUT
1645
Rankweil
58
Aumann Manfred Dr.
1652052
AUT
1633
Sk Auhof
59
Ziobrowska Maja
21029261
POL
1633
w
U18
60
Von Lossow Marcus Dipl.-Math
12942090
GER
1631
61
Orlov Konstantin
1681575
AUT
1618
Leoben
62
Zissler Andreas Mag.
1672142
AUT
1614
Schachfreunde Graz
63
Panda Gyorgy
799548
HUN
1597
Chess association Kecskemét
64
Vu Tran Tue Anh
1663216
AUT
1582
w
U18
Styria Graz
65
Gozdzikowski Franciszek
21087059
POL
1564
U18
66
Kasa Barnabas
17007585
HUN
1559
U14
67
Schmidt Bjarne
12965774
GER
1555
Styria Graz
68
Feiertag Jonas
1662740
AUT
1529
U14
Sk Union Passail
69
Schernthaner Markus
1653873
AUT
1525
Bärnbach
70
Wallner Erika
1618946
AUT
1524
w
Esv Austria Graz
71
Bauer Laura Sophie
16253647
GER
1516
w
U14
72
Pavic Andrija
14537397
CRO
1503
73
Dobrowolski Kamil
21006300
POL
1498
U14
74
Martinovic David
1668706
AUT
1482
U14
Grazer Schachgesellschaft
75
Schick Rafael
1618857
AUT
1482
76
Bienko Jagoda
1194569
POL
1465
w
77
Volkov Alexander M.
34268405
RUS
1446
U18
78
Lampou Marianta
42125375
GRE
1432
w
U14
79
Zdybel Tomasz
21855455
POL
1427
80
WFM
Al Dhaffari Salma
9305335
UAE
1417
w
81
Bilyk Nikolay
28562879
ITA
1405
U18
82
Grünwald Beat
1668951
AUT
1398
U14
Frauental - Fh Campus 02
83
Lampos Charalampos
42128242
GRE
1388
U14
84
Javornik Lina
14638223
SLO
1330
w
U14
85
Ringbauer Daniel
1675397
AUT
1298
U14
Sv Gamlitz
86
Zaff Sebastian
1680285
AUT
1296
U18
Bärnbach
87
Junc Ioan-Stefan
42210372
ROU
1285
U18
88
Chen Chicheng Leon
1676660
AUT
1271
U14
Grazer Schachgesellschaft
89
Vaupot Kajetan
14641003
SLO
1197
U14
90
Skarlovnik Aljaz
14647303
SLO
1169
U14
91
Klyus Ivan
21010099
POL
1149
U18
92
Loukopoulos Stefanos
25837621
GRE
1130
93
Pichlbauer Florian
1688596
AUT
0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use