XV Torneio Jovem de Xadrez da Coutada (Ílhavo)

Last update 27.06.2022 23:56:24, Creator/Last Upload: Portuguese Chess Federation (Licence 47)

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
The best player per boardaccording Points, according percent
Download FilesRegulamento XV Torneio Coutada.pdf
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDRtgsexTypClub/City
1Chipelo Tomás Miguel Da Silva19591401320U14Cx Colégio Português
2Soares José Bruno Queirós Sousa19627521290U14Clube Dos Galitos
3Tarelho Bruna Silva19540081153wU14Cxa De Escolas De Aveiro
4Valente Benjamim Viegas19680171134U12Cxa De Escolas De Aveiro
5Marques Clara Sofia Sargento19538771102wU14Cxa De Escolas De Aveiro
6Lemos Simão Ferreira19645691042U14Cxa De Escolas De Aveiro
7Camacho Francisca Fernandes Brito19590001031wU12Cx Colégio Português
8Balseiro José Manuel Agualusa19686701030U12Cxa De Escolas De Aveiro
9Pombo João Afonso Lopes Magalhães Ma19539231002U14Cxa De Escolas De Aveiro
10Aires Leonardo Correia Pereira De Ag19589920U14Agrup. de Escolas Dr. Mário Sacrame
11Aires Salvador Henrique Correia Pere0U08CX ATL da Coutada
12Brito Filipe Vela Cunha0U10CX Oliveira do Bairro Sport Clube
13Cartaxana Alexandre Cruz0U10CX ATL da Coutada
14Cruz Henrique Vaz Da19731340U12CX Oliveira do Bairro Sport Clube
15Cruz Lia Pontinha da0wU12Cxa De Escolas De Aveiro
16Cruz Rafael Garcia Heleno da0U08Agrup. de Escolas de Aveiro
17Dias João Pedro Pato0U10CX Oliveira do Bairro Sport Clube
18Guedes Margarida Gonçalves0wU10CX ATL da Coutada
19Herring William Figueiredo0U08Sport Clube Beira-Mar
20Imbunde Jason William Cravid0U08CX Srª do Pranto
21Jorge Gabriel Camarinho Cunha19686960U10CX ATL da Coutada
22Maia Francisco Da Conceição19731420U12CX Oliveira do Bairro Sport Clube
23Marques Afonso Caires0U10CX Oliveira do Bairro Sport Clube
24Marques Dinis Caires0U10CX Oliveira do Bairro Sport Clube
25Medeiros Bruno Cardoso Campos Soares de0U10CX Oliveira do Bairro Sport Clube
26Neves André Vaz0U08CX ATL da Coutada
27Pereira Tiago Pinheiro19709500U10Clube Dos Galitos
28Pinho Lourenço Ferreira Campos de0U10Agrup. de Oliveira do Bairro
29Ribeiro Carolina Sofia Da Silva0wU08Clube Dos Galitos
30Rocha Filipe Lourenço0U10Cx Colégio Português
31Rocha Tomás Frazão0U08Sport Clube Beira-Mar
32Sabino Viviane de Castro0wU08CX ATL da Coutada
33Santos Gonçalo Manuel Gamelas de Cast0U12Clube Dos Galitos
34Santos Miguel Calisto dos0U08CX Srª do Pranto
35Santos Sofia Calisto dos0wU10CX Srª do Pranto
36Santos Tomás Neves0U08CX ATL da Coutada
37Silva Filipe Gabriel Figueiredo0U10Cx Colégio Português
38Soares Miguel Queirós De Sousa19745210U08Clube Dos Galitos
39Sousa João Gil Marques0U08Ca Téssera
40Vera Juan Luis Velásquez0U10CX Srª do Pranto
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use