Logged on: Gast
Servertime 03.05.2024 00:58:27
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
19. Intern. Schachopen Ratten C-Turnier Nat. Wertung
Last update 20.05.2012 14:50:06, Creator/Last Upload: IS Margit Almert
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
Froehlich Franz Mag.
AUT
1736
St. Martin I. S.
2
Grebenar Erich
AUT
1726
St. Martin I. S.
3
Atzl Florian
AUT
1711
Hypobank Kufstein
4
Tölly Michael
AUT
1688
Fuerstenfeld
5
Krispel Ferdinand Mag.
AUT
1669
Rbej Gleisdorf
6
Schnider Manuel
AUT
1665
Styria Graz
7
Falbesoner Sebastian
AUT
1659
Hypobank Kufstein
8
Kubinger Franz
AUT
1654
Horn Union Ratten
9
Wachmann Hermann
AUT
1650
Rbej Gleisdorf
10
Arztmann Robert
AUT
1649
Sv Raika Rapid Feffernitz
11
Griessner Ernst
AUT
1647
Saalfelden
12
Hammerstiel Alfred
AUT
1626
Sk Ternitz
13
Fasching Karl
AUT
1622
Sk Kindberg
14
Bauer Thomas
AUT
1619
Sparkasse Gars
15
Freyler Fritz
AUT
1617
Sk Gloggnitz
16
Pieber Richard
AUT
1604
Sk Kindberg
17
Gerhold Florian
AUT
1600
Telfs
18
Lentner Gerwald Dr.
AUT
1598
Sk Volksbank Lienz
19
Schloffer Jasmin-Denise
AUT
1598
Spg. Feldbach-Kirchberg
20
Posch Florian
AUT
1572
Horn Union Ratten
21
Mayrhuber Tobias
AUT
1557
Sk Wien-Ottakring
22
Zehentner Karl-Heinz
AUT
1550
Schachfreunde Graz
23
Kucera Ernst
AUT
1549
Pottschach
24
Mautner Michael
AUT
1533
Sk Gloggnitz
25
Moerzinger Christian Jun.
AUT
1521
Sc Traun 67
26
Hebenstreit Heinz
AUT
1520
Vereinslos
27
Egger Fritz
AUT
1515
Atus Ferndorf
28
Ochsenhofer Walter
AUT
1513
Hietzing/Fischer Wien
29
Morgenbesser Rupert
AUT
1509
Sk Kirchberg/Wechsel
30
Weingartner Emanuel
AUT
1506
Sc Donaustadt Wien
31
Posch Stefanie
AUT
1496
Horn Union Ratten
32
Prato Simon
AUT
1486
Schachfreunde Graz
33
Steininger Barbara
AUT
1481
Sk Mannersdorf
34
Novak Niklas
AUT
1469
Sk Neusiedl Am See
35
Busuioc Alexandra
AUT
1466
Tschaturanga
36
Lammer Michael
AUT
1463
Weiz
37
Pöschl Gerhard
AUT
1441
Oberndorf/Laufen
38
Blauensteiner Reinhard
AUT
1431
Sk Cobenzl Wien
39
Deutschmann Reinhold
AUT
1419
Sk Maschinenhof Krieglach
40
Vogel Doris
AUT
1411
Styria Graz
41
Hohl Gregor
AUT
1395
Zugzwang Klagenfurt
42
Morgenbesser Rupert Jun.
AUT
1386
Sk Kirchberg/Wechsel
43
Steininger Sandra
AUT
1368
Sk Mannersdorf
44
Niesswohl Werner
AUT
1356
Ksv Wien Schachsektion
45
Petz-Ortner Johann
AUT
1304
Frauental
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use