Logged on: Gast
Servertime 18.04.2024 10:27:41
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
The top 3 teams qualify for the Top Division.
2021 FIDE Online Olympiad Division 2 Pool C
Last update 05.09.2021 20:16:01, Creator/Last Upload: alexholowczak
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 6 on 2021/09/03 at 1400 UTC
Bo.
3
Belarus
Rtg
-
6
Montenegro
Rtg
6 : 0
PGN
1.1
GM
Stupak Kirill
2503
-
Potpara Nikola
2294
1 - 0
PGN
1.2
IM
Nikitenko Mihail
2377
-
FM
Sukovic Andrej
2327
1 - 0
PGN
1.3
WFM
Tarasenka Aliaksandra
1827
-
Koljevic Nikolina
1755
1 - 0
PGN
1.4
WFM
Ilyuchyk Yana
2071
-
Radosevic Nevena
1460
1 - 0
PGN
1.5
IM
Lazavik Denis
2324
-
Vujovic Savo
2011
1 - 0
PGN
1.6
WFM
Zeliantsova Kseniya
1848
-
Mosurovic Milena
1868
1 - 0
PGN
Bo.
7
Scotland
Rtg
-
8
Albania
Rtg
1½:4½
PGN
2.1
IM
Greet Andrew N
2434
-
IM
Ashiku Franc
2354
0 - 1
PGN
2.2
FM
Tate Alan
2268
-
IM
Pasko Llambi
2349
1 - 0
PGN
2.3
WFM
Cooke Suzie G.
1915
-
WCM
Gjergji Rozana
1928
0 - 1
PGN
2.4
Roy Ali
1879
-
WCM
Shabanaj Eglantina
2014
0 - 1
PGN
2.5
Gordon Frederick
1415
-
Ramaj Ergit
1460
0 - 1
PGN
2.6
Tandon Ashley
1000
-
WCM
Shuqja Klean
1566
½ - ½
PGN
Bo.
10
Sri Lanka
Rtg
-
1
Sweden
Rtg
3 : 3
PGN
3.1
CM
Liyanage Ranindu Dilshan
1699
-
GM
Hellers Ferdinand
2565
½ - ½
PGN
3.2
FM
Doluweera Minul Sanjula
1810
-
GM
Blomqvist Erik
2509
½ - ½
PGN
3.3
WFM
Premanath Dinushki
1847
-
GM
Cramling Pia
2396
0 - 1
PGN
3.4
WCM
Tharushi T H D Niklesha
1540
-
WIM
Frisk Ellinor
2160
0 - 1
PGN
3.5
FM
De Silva L M S T
1744
-
IM
Pantzar Milton
2230
1 - 0
PGN
3.6
WCM
Sanudula K M Dahamdi
1396
-
Zaritovskaja Margarita
1744
1 - 0
PGN
Bo.
4
Norway
Rtg
-
2
Israel
Rtg
1½:4½
PGN
4.1
IM
Elsness Frode
2467
-
GM
Nabaty Tamir
2636
0 - 1
PGN
4.2
IM
Ostmoe Geir Sune Tallaksen
2461
-
GM
Smirin Ilia
2678
0 - 1
PGN
4.3
WGM
Dolzhikova Olga
2077
-
IM
Shvayger Yuliya
2260
½ - ½
PGN
4.4
WFM
Rodsmoen Maud
1761
-
IM
Klinova Masha
2301
0 - 1
PGN
4.5
FM
Ranaldi Lucas
2078
-
IM
Parkhov Yair
2274
1 - 0
PGN
4.6
Lindstad Livia
1622
-
WCM
Levitan Ronit
1734
0 - 1
PGN
Bo.
9
Zimbabwe
Rtg
-
5
Portugal
Rtg
0 : 6
PGN
5.1
Masango Spencer
2191
-
IM
Rocha Sergio
2344
0 - 1
PGN
5.2
Mwadzura Roy
2017
-
Fidalgo Andre Neves
2160
0 - 1
PGN
5.3
WCM
Charinda Kudzanayi
1719
-
WCM
Silva Mariana Sofia T.
1867
0 - 1
PGN
5.4
Makwena Christine
1545
-
WCM
Monteiro Sara Cristina Da Silva
1766
0 - 1
PGN
5.5
Mureya Terrence
1868
-
FM
Veiga Jose Francisco R P Neves
2361
- - +
PGN
5.6
WCM
Mawire Rumbidzai
1388
-
WCM
Silva Ana Ines Teixeira Da
1814
0 - 1
PGN
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 17.04.2024 12:12
Legal details/Terms of use