Logged on: Gast
Servertime 23.04.2024 23:06:40
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
The top 3 teams qualify for the Top Division.
2021 FIDE Online Olympiad Division 2 Pool B
Last update 05.09.2021 20:15:59, Creator/Last Upload: alexholowczak
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 6 on 2021/09/03 at 1200 UTC
Bo.
6
Switzerland
Rtg
-
1
Italy
Rtg
1½:4½
PGN
1.1
GM
Bogner Sebastian
2552
-
GM
Moroni Luca Jr
2519
0 - 1
PGN
1.2
FM
Arcuti Davide
2083
-
GM
Basso Pier Luigi
2458
1 - 0
PGN
1.3
Tamrazyan Gohar
1578
-
IM
Zimina Olga
2327
0 - 1
PGN
1.4
Kurapova Olga
1865
-
WIM
Movileanu Daniela
2099
0 - 1
PGN
1.5
FM
Fecker Noah
2112
-
FM
Di Benedetto Edoardo
2152
½ - ½
PGN
1.6
Pellicoro Nathalie
1789
-
WFM
Grimaldi Angela Flavia
1864
0 - 1
PGN
Bo.
5
Estonia
Rtg
-
7
Malaysia
Rtg
3½:2½
PGN
2.1
IM
Sirosh Ilja
2226
-
FM
Lim Zhuo Ren
2173
0 - 1
PGN
2.2
Vorobjov Pavel
2287
-
Poh Yu Tian
1670
½ - ½
PGN
2.3
WFM
Sinitsina Anastassia
2156
-
WIM
Azhar Puteri Munajjah Az-Zahraa
1776
1 - 0
PGN
2.4
Viikmaa Karmen
1844
-
WFM
Azhar Puteri Rifqah Fahada
1783
1 - 0
PGN
2.5
Rychagov Nikita
1954
-
FM
Chan Kim Yew
2214
0 - 1
PGN
2.6
Blokhin Sofia
1762
-
WCM
Chua Jia-Tien
1798
1 - 0
PGN
Bo.
9
Iraq
Rtg
-
2
Austria
Rtg
1½:4½
PGN
3.1
IM
Al-Ali Hussein Ali Hussein
2114
-
GM
Ragger Markus
2630
0 - 1
PGN
3.2
CM
Ismael Namir Mohammed Ismael
2081
-
IM
Froewis Georg
2484
1 - 0
PGN
3.3
WCM
Al-Khalidi Aisha Ali Ahmed
1624
-
WGM
Theissl Pokorna Regina
2285
0 - 1
PGN
3.4
WFM
Jalaluldeen Kareen Kamal J.
1751
-
WFM
Froewis Annika
2092
0 - 1
PGN
3.5
FM
Rabeea Sabah Nori
1841
-
FM
Morgunov Marc
2182
½ - ½
PGN
3.6
Abdullah Sara Masood
1609
-
Katter Katharina
1723
0 - 1
PGN
Bo.
3
Latvia
Rtg
-
10
Uzbekistan
Rtg
3 : 3
PGN
4.1
GM
Meshkovs Nikita
2536
-
FM
Madaminov Mukhiddin
1666
1 - 0
PGN
4.2
FM
Mustaps Matiss
2376
-
Rakhmatullaev Almas
1967
0 - 1
PGN
4.3
WGM
Rogule Laura
2261
-
Salimova Asal
1700
1 - 0
PGN
4.4
WFM
Vidruska Renate
1951
-
Malikova Marjona
1592
½ - ½
PGN
4.5
FM
Golubovskis Maksims
2244
-
CM
Begmuratov Khumoyun
1887
0 - 1
PGN
4.6
Golsta Madara
1895
-
WFM
Khegay Yuliya
1600
½ - ½
PGN
Bo.
4
Moldova
Rtg
-
8
Wales
Rtg
5½: ½
PGN
5.1
IM
Macovei Andrei
2272
-
FM
Blackburn Jonathan L B
2195
½ - ½
PGN
5.2
IM
Schitco Ivan
2290
-
Garcia Jason
2067
1 - 0
PGN
5.3
Verbin Valentina
1659
-
Chong Kimberly
1790
1 - 0
PGN
5.4
Petricenco Ana
1344
-
Wilson Julie
1826
1 - 0
PGN
5.5
FM
Lashkin Jegor
2180
-
Fowler Hugo
1686
1 - 0
PGN
5.6
Tuktamisova Diana
1542
-
Fraser Susanna
1428
1 - 0
PGN
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use