Logged on: Gast
Servertime 08.05.2024 07:52:50
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Ilmar Raud Memorial Tournament Viljandi, July 4-11 2021
Last update 11.07.2021 14:08:41, Creator/Last Upload: Marek Kolk
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
Club/City
1
IM
Laurusas Tomas
12803731
LTU
2518
MRU-ROSK Cosulting
2
GM
Pultinevicius Paulius
12809390
LTU
2492
Marijampoles SC/ SK Suduva
3
GM
Miezis Normunds
11600136
LAT
2472
4
GM
Kanep Meelis
4501047
EST
2432
5
IM
Seeman Tarvo
4500547
EST
2411
Pühajärve MK
6
IM
Shishkov Andrei
4500563
EST
2405
T. Truusi MKK
7
FM
Chukavin Kirill
4503023
EST
2384
Tallinna MK
8
GM
Shvyrjov Igor
4500490
EST
2382
T. Truusi MKK
9
IM
Kiik Kalle
4500075
EST
2382
Pühajärve MK
10
FM
Haitin Ilja
4501764
EST
2348
Vabaettur
11
FM
Golubovskis Maksims
11608528
LAT
2302
12
Haavamae Henrik
4502973
EST
2181
Tallinna MK
13
Pedoson Georg Aleksander
4504372
EST
2166
MK Kaksikodad
14
WFM
Sinitsina Anastassia
4504640
EST
2127
Malekool 64
15
Timoshin Andrei
4503503
EST
2118
Kohtla-Järve SK Kalev
16
Soot Margus
4501160
EST
2106
Viimsi MS Apones
17
Andrijashkin Deniss
4504631
EST
2073
Narva SK Maletäht
18
Uibokant Mathias Robert
4505980
EST
2004
Tallinna MK
19
Protassov Vlad
4507010
EST
1982
Narva SK Maletäht
20
Bondarenko Dmitry
34105708
RUS
1973
21
Rychagov Nikita
4508394
EST
1905
Malekool 64
22
Pedmanson Herman
4505786
EST
1873
Tartu Kalev
23
Raag Ardi
4509269
EST
1861
MK Kaksikodad
24
Blokhin Sofia
4508190
EST
1845
Maleklubi Vektor
25
Mierins Emils Janis
11616830
LAT
1833
26
Maklakova Nellija
11603470
LAT
1828
27
Tolmacevs Artjoms
11617519
LAT
1818
28
Kull Tormi
4510151
EST
1792
Rae Huvialakool
29
Pedmanson Albert
4505778
EST
1786
Tartu Kalev
30
Vingris Mikelis
11611731
LAT
1783
31
Ter-Avetisjana Agnesa Stepania
11614900
LAT
1766
32
Ruus Rein
4504461
EST
1745
T. Truusi MKK
33
Bazilius Augustinas
12832251
LTU
1725
34
Ots Heikki
4503791
EST
1691
Põlva MK
35
Sadekov Maksim
4508912
EST
1688
- - -
36
Staub Madis
4503970
EST
1659
Viimsi MS Apones
37
Hansson Markus
4505620
EST
1650
Pärnu Spordikool
38
Uibokant Karl Oskar
4505956
EST
1641
Tallinna MK
39
Tomson Mihkel
4510593
EST
1600
Tartu Kalev
40
Rosental Urmas
4511441
EST
1569
- - -
41
Sepandi Jaak
4504348
EST
1567
- - -
42
Tobre Andres
4504895
EST
1498
Valgamaa
43
Linroos Monika
4504526
EST
1467
Pärnumaa MK
44
Barkasheva Sofia
4510615
EST
1392
Malekool 64
45
Rezniks Roberts
11624884
LAT
1381
46
Maklakova Naomi
11617748
LAT
1372
47
Raide Sivert
4510712
EST
1365
Tartu Kalev
48
Pallum Rasmus
4511417
EST
1241
Rae Huvialakool
49
Tolmacevs Romans
11618590
LAT
1238
50
Lehes Erik Johannes
4510577
EST
1217
Tartu Kalev
51
Povvat Aalo
4503856
EST
1140
Tartu Kalev
52
Tolmaceva Alona
11622938
LAT
1039
53
Novikov Sergei
4513576
EST
1755
SK Diagonaal
54
Pitsevitsh Georgi
4513665
EST
1742
SK Diagonaal
55
Maklakova Dafne
11620072
LAT
0
56
Murumaa Mathias
EST
0
- - -
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use